ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
27 березня 2013 р.Справа №801/3197/13-а
Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим Ольшанська Т.С., перевіривши виконання вимог статей 104, 105, 106 КАС України за адміністративним позовом ОСОБА_1
до Державного реєстратора прав на нерухоме майно реєстраційної служби Сімферопольського міського управління юстиції АР Крим- ОСОБА_2, Реєстраційної служби Сімферопольського районного управління юстиції
про скасування рішення,
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду АР Крим надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Державного реєстратора прав на нерухоме майно реєстраційної служби Сімферопольського міського управління юстиції АР Крим- ОСОБА_2, Реєстраційна служба Сімферопольського районного управління юстиції про скасування рішення від 22.03.2013 про відмову у державній реєстрації про припинення права власності ОСОБА_3 на нежилі приміщення що розташовані за адресою - АДРЕСА_1; АДРЕСА_2; АДРЕСА_3, на підставі рішення та зобов'язання Реєстраційної служби Сімферопольського районного управління юстиції зареєструвати припинення права власності ОСОБА_3 на нежилі приміщення що розташовані за адресою - АДРЕСА_1; АДРЕСА_2; АДРЕСА_3.
Згідно з частиною 1 статті 1 Закону України "Про судовий збір" судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, а також за видачу судами документів і включається до складу судових витрат.
Частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до частини 3 статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до суду адміністративного позову:
- сума судового збору за подання адміністративного позову немайнового характеру -34,41 грн. (0,03 розміру мінімальної заробітної плати).
- сума судового збору за подання адміністративного позову майнового характеру - 1 відсоток розміру майнових вимог, але не менше 114,70 грн. та не більше 2294,00 грн. (не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат).
Позивачем сплачений судовий збір у розмірі 34,41 грн., що відповідає розміру судового збору за подання адміністративного позову немайнового характеру.
Проте суд визначає, що у даному випадку адміністративний позов носить майновий характер.
Позивачем оскаржується рішення відповідача про відмову у проведенні державної реєстрації права власності на нежитлові приміщення по АДРЕСА_2 АДРЕСА_3
Відповідно до частини 2 статті 331 Цивільного кодексу України у випадку, якщо право власності на нерухоме майно відповідно до закону підлягає державній реєстрації, право власності виникає з моменту державної реєстрації.
Законом України "Про ратифікацію Конвенції про захист прав і основоположних свобод людини 1950, Першого протоколу та протоколів №2,4,7 та 11 до Конвенції" (пункт 1) України визнала обов'язковою юрисдикцію Європейського суду з прав людини в усіх питаннях, що стосуються тлумачення та застосування Конвенції.
Як зазначив Європейський суд з прав людини у своєму рішенні у справі "Грацінгер та Грацінгерова проти Чеської Республіки", заява N 39794/98, пункт 69, ECHR 2002-VII, "майном" може бути або "існуюче майно" або активи, включаючи право вимоги, щодо яких заявник може стверджувати, що він має щонайменше "легітимне сподівання" отримати можливість ефективної реалізації права на майно.
Отже, за практикою Європейського суду з прав людини вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставної відмови у реєстрації права власності, є майновою.
Відповідно до пункту 1 частини другої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи.
Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна.
Судом встановлено, що майно, про реєстрацію права власності на яке спрямовані позовні вимоги, було передано в погашення заборгованості за позикою у сумі 3000000,00 грн.
Враховуючи вищевикладене, приймаючи до уваги, що у позовній заяві заявлені майнові вимоги, судовий збір повинен бути доплачений за ставками, встановленими для позовних заяв майнового характеру, а саме у розмірі 1% від суми, зазначеної у податкових повідомленнях-рішеннях, що є предметом оскарження, але не менш 114,70 грн., та не більше 2294,00грн.
Таким чином розмір судового збору майнових вимог складає 2294,00 грн. З урахуванням проведеної оплати підлягає до сплати (2294,00 - 34,41) - 2259,59 грн.
Позовна заява не відповідає вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме:
- у порушення частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до частини 2 статті 106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Згідно статті 16 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" від 01.07.2004 №1952-ІУ, заява про державну реєстрацію прав та їх обтяжень подається до органу державної реєстрації прав у паперовій або електронній формі у випадках, передбачених цим Законом. Разом із заявою про державну реєстрацію прав та їх обтяжень у паперовій формі подаються оригінали документів, необхідних для державної реєстрації прав та їх обтяжень, їх копії, засвідчені в установленому порядку. Заява про державну реєстрацію прав та їх обтяжень не приймається у разі відсутності документа, що підтверджує оплату послуг з державної реєстрації прав та їх обтяжень.
В порушення частини 2 статті 106 КАС України позивачем не надав документи, або їх засвідчені копії, з якими він звертався для проведення державної реєстрації, а також не зазначив причин не можливості їх подання.
Згідно до положень ст. 108 КАС України адміністративний позов підлягає залишенню без руху з наданням заявнику строку для усунення недоліків до 15.04.2013.
Керуючись частини 3 статті 106, статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву без руху.
2. У строк до 15.04.13 усунути вказані недоліки , а саме:
- додати до адміністративного позову платіжні документи про сплату у встановленому розмірі судового збору за подання до суду адміністративного позову майнового характеру на належні реквізити:
рахунок 31210206784002
Одержувач: УДКСУ у м. Сімферополі АР Крим, 22030001
ЄДРПОУ 38040558
МФО 824026
Банк одержувача: ГУ ДКСУ в АР Крим, м. Сімферополь
Призначення платежу: "Код 35174235, судовий збір, пункт 3.1".
- додати документи, або їх засвідчені копії, з якими він звертався для проведення державної реєстрації.
3. Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із обов'язковою вказівкою на номер справи 801/3197/13-а та зазначенням прізвища судді, який прийняв ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
У разі невиконання цієї ухвали позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної республіки Крим протягом 5 днів з дня її проголошення.
У разі розгляду справи у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя підпис Т.С.Ольшанська