Постанова № 30282845, 28.03.2013, Кіровоградський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.03.2013
Номер справи
811/796/13-а
Номер документу
30282845
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

28 березня 2013 року Справа № 811/796/13-а

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Пасічника Ю.П., при секретарі Побочій О.В.,

за участю представників:

- позивача - Драганова Г.Г., Шевченко Т.В.,

- відповідача - не з'явився,

розглянув у відкритому судовому засіданні у м. Кіровограді адміністративну справу за позовом Світловодського міжрайонного прокурора Кіровоградської області в інтересах держави в особі Південного територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (надалі - Позивач) до закритого акціонерного товариства «Світловодськбудтранс» (надалі - Відповідач) про стягнення штрафних санкцій.

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом до відповідача про стягнення штрафних санкцій в розмірі 17000 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що уповноваженою особою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку 03.02.2009р. встановлено факт порушення порядку розкриття регулярної річної інформації ЗАТ "Долинський плодорозподільник". В результаті чого був складений акт від 03.02.2009р. №05-КІ на підставі якого було винесено постанову № 06-КІ від 11.02.2009р. про застосування до відповідача санкції у вигляді накладення штрафу у розмірі 1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або 17000 грн.

Позивач в судовому засіданні просив позов задовольнити.

Відповідач в судове засідання не з'явився, про час дату та місце судового засідання повідомлявся належним чином.

Справа розглядається судом за наявними в ній матеріалами.

В судовому засіданні 03.12.2009 року на підставі ст. 160 КАС України було проголошено вступну та резолютивну частину постанови. Складення постанови в повному обсязі відкладено до 08.12.2009р.

Розглянувши долучені до справи документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, адміністративний суд встановив наступне.

За змістом статей 1, 5, 6 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" здійснення комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів, їх похідних та запобігання зловживанням і порушенням у цій сфері покладено на Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку, її територіальні органи.

Згідно пунктами 1, 4, 15 "Положення про Південне територіальне управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку", затвердженого рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 31.01.2012р. №213 (а.с. 37) Південне територіальне управління входить до системи Комісії, яка покликана забезпечувати реалізацію єдиної державної політики в регіоні щодо розвитку та функціонування ринку цінних паперів та їх похідних (деривативів) відповідно до визначених повноважень, і користується статусом юридичної особи.

Відповідно до п. 8, 14 ч. 1 ст. 8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів Україні" Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, має право здійснювати контроль за достовірністю і розкриттям інформації, що надається емітентами та особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, і саморегулівними організаціями, та її відповідністю встановленим вимогам; накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.

Згідно ст. 39 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок", розкриття інформації на фондовому ринку здійснюється емітентами цінних паперів шляхом:

- розміщення її в загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів;

- опублікування її в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку;

- подання її до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Емітенти цінних паперів зобов'язані розкривати інформацію відповідно до вимог, в обсязі та строки, встановлені цим Законом та нормативно-правовими актами Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Відповідно до ч. 1 т. 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" регулярна інформація про емітента - річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка розкривається на фондовому ринку, в тому числі шляхом подання до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Згідно п.1, глави 7 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку №1591 від 19.12.2006 року, розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні, розміщення на сторінці в мережі Інтернет та подання до Комісії.

Згідно п.1, розділу IV Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11.12.2007р. №2272 (в редакції чинній на момент виявлення правопорушення), уповноважена особа при виявленні правопорушення виносить постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів. Справа про правопорушення порушується з дати винесення постанови про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів.

Позивачем 10.08.2012 року було прийнято постанови про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів, у зв'язку з встановленням порушення відповідачем вимог ст. 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" в частині не розкриття регулярної (річної) інформації за 2011р. (а.с. 7-9).

31.08.2012р. позивачем складено акти про правопорушення на ринку цінних паперів № 166-ПВ, №167-ПВ, №168-ПВ (а.с. 12-14) якими було встановлено, що відповідачем не надано регулярну річну інформацію емітента цінних паперів за 2011 рік.

Вищевказані постанови та акти були направлені на адресу відповідача, що підтверджується списком згрупованих рекомендованих листів та фіскальним чеком про оплату вартості послуг поштового зв'язку (а.с. 15).

На розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів призначену на 11.09.2012р. відповідач не з'явився.

11.09.2012р. позивачем прийнято постанови про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів №139-ПВ, №140-ПВ, №141-ПВ, на підставі яких до відповідача на підставі ст. 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів Україні" застосовано санкції за порушення вимог ст. 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" на загальну суму 5100 грн. (а.с. 16-18).

Вказані постанови були направлені на адресу відповідача, що підтверджується списком згрупованих рекомендованих листів та фіскальним чеком про оплату вартості послуг поштового зв'язку (а.с. 19).

Оскільки доказів погашення штрафної санкції за порушення порядку розкриття регуляторної річної інформації в сумі 5100 грн., відповідач суду не надав, дана сума підлягає стягненню за рішенням суду.

Враховуючи викладене, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, у відповідності до ч. 4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не стягуються.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. ст. 86, 94, 159 - 165 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з ЗАТ "Світловодськбудтранс" (код ЄДРПОУ 23224676) на користь міського бюджету м. Світловодська (рах. 31113106700012, УДКС в м. Світловодськ ГУ ДКС у Кіровоградській області, код одержувача 23231432, код бюджетної класифікації 21081100, МФО 823016) фінансові санкції в загальному розмірі 5100 грн.

Постанова суду набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 254 КАС України.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі, протягом десяти днів з дня проголошення постанови суду, апеляційної скарги через Кіровоградській окружний адміністративний суд, з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Повний текст постанови складено 29.03.2013р.

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду Ю.П. Пасічник