10.1
ПОСТАНОВА
Іменем України
28 березня 2013 року Справа № 812/2315/13-а
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого -судді Мирончук Н.В.
за участі секретаря: Стройній О.О.
за участю представників сторін:
позивача: не з'явився,
відповідача: не з'явився,
розглянувши в відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Алчевську Луганської області до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості в сумі 3357,24 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
05 березня 2013 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в м. Алчевську Луганської області до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості в сумі 3357,24 грн.
В обґрунтування позову позивачем зазначено, що в порушення п.1 ч.2 ст.6, ч.8 ст.9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08 липня 2010 року №2464-VI відповідачем не сплачено єдиний внесок в сумі 3357,24 грн. нарахований у відповідності до розрахунків сум єдиного внеску за звітний період з 21.02.2011 року по 20.01.2011 року.
Відповідно до ч.4 ст.25 Закону №2464-VI позивачем відповідачеві була направлена рекомендованим листом з повідомленням вимога про сплату боргу №220 від 03.04.2012 року на суму 3357,24 грн.
Відповідач суму боргу, вказану у вимозі не оскаржив у встановленому законом порядку та у 10-дений термін із дня отримання не сплатив.
Представник позивача у судове засідання не з'явився, про час, місце проведення судового засідання був повідомлений належним чином, надав суду клопотання про розгляд справи за його участю.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про час, місце проведення судового засідання повідомлений належним чином .
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наявних у матеріалах справи доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст. 69-72 КАС України, суд дійшов висновку про обґрунтованість заявлених вимог з огляду на таке.
Згідно ст. 55 Конституції України, права та свободи людини і громадянина захищаються судом. Кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.
В силу ч.1 і 2 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Згідно ст. 6 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому законодавством, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
У випадках, встановлених законом, до суду можуть звертатися органи та особи, яким надано право захищати права, свободи та інтереси інших осіб.
З матеріалів справи вбачається, що відповідач - ОСОБА_1 зареєстрована виконавчим комітетом Алчевської міської ради Луганської області 07.04.2005 року за №23840000000000887 (а.с.5) та зареєстрована в УПФУ в м.Алчевську як платник страхових внесків з 13.04.2005 року (а.с.6).
Відповідачем подано до відповідача звіт за 2011 рік, в якому ним зазначено суму єдиного внеску яка підлягає до сплати в сумі 4010,30 грн. (а.с.9).
У зв'язку з недоїмкою зі сплати єдиного внеску позивачем було винесено відносно відповідача вимогу про сплату боргу від 03.04.2012 року №220 в сумі 3357,24 грн. (а.с.10), яку було отримано відповідачем разом з розрахунком боргу 09.04.2012 року (а.с.11-12).
Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування, сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначено ЗУ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08 липня 2010 року №2464-VI.
Згідно Закону України: "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
Обчислення страхових внесків територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених цим Законом, здійснюється на підставі складених актів перевірки правильності нарахування та сплати страхових внесків, звітності, що подається страхувальником, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суму заробітної плати (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.
У разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків платники єдиного внеску зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею.
Строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені не застосовується.
Виключень або пільг щодо нарахування та сплати страхових внесків або звільнення від фінансової відповідальності, законом не передбачено.
Згідно п.4 ч.1 ст. 4 Закону України: "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, та члени сімей цих осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності.
Відповідно ст.6 Закону України: "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" платник єдиного внеску зобов'язаний: своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок; вести облік виплат (доходу) застрахованої особи та нарахування єдиного внеску за кожним календарним місяцем і календарним роком, зберігати такі відомості в порядку, передбаченому законодавством; допускати посадових осіб територіального органу Пенсійного фонду до проведення перевірки правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску за наявності направлення на перевірку та посвідчення осіб, надавати їм передбачені законодавством документи та пояснення з питань, що виникають у процесі перевірки; подавати звітність до територіального органу Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом за погодженням з відповідними фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування та центральним органом виконавчої влади у галузі статистики; надавати безоплатно застрахованій особі та на вимогу членів сім'ї померлої застрахованої особи відомості про заробітну плату (дохід), суму сплаченого єдиного внеску та інші відомості про застраховану особу, що подаються до територіального органу Пенсійного фонду; пред'являти на вимогу застрахованої особи, на користь якої він сплачує єдиний внесок, повідомлення про взяття на облік як платника єдиного внеску та надавати інформацію про сплату єдиного внеску, в тому числі у письмовій формі.
Згідно п.3.2 «Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, формують та подають до органів Пенсійного фонду звіт самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, наступного за звітним періодом. Звітним періодом є календарний рік. Звіт подається за формою згідно з додатком 5 до цього Порядку.
Таким чином, на час розгляду справи, борг відповідача перед ПФУ по сплаті єдиного внеску за період з 01.01.2011 року по 20.01.2012 року становить 3357,24 грн., що підтверджується розрахунком позову (а.с.13) та карткою особового рахунку фізичної особи - підприємця (а.с.8).
За таких обставин, позовні вимоги Управління Пенсійного фонду України в м. Алчевську Луганської області до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості в сумі 3357,24 грн. визнаються судом документально обґрунтованими, підтвердженими матеріалами справи та такими, що підлягають до повного задоволення
Згідно ст. 94. Кодексу адміністративного судочинства України, у випадку відмови у задоволенні позову судові витрати позивачу у справі, який не є суб'єктом владних повноважень, не повертаються.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в м. Алчевську Луганської області до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості в сумі 3357,24 грн. - задовольнити.
Стягнути з фізичної особі - підприємця ОСОБА_1 (і.к.НОМЕР_1) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Алчевську Луганської області заборгованість зі сплати єдиного внеску за період з 21.02.2011 року по 20.01.2012 року в сумі 3357,24 грн. (три тисячі триста п'ятдесят сім гривень 24 коп.) перерахувавши на р/р 37194104001205 ГУДК в Луганській області МФО 804013, код 21792347.
Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Суддя Н.В. Мирончук