ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без розгляду
27 березня 2013 року № 813/1702/13-а
Львівський окружний адміністративний суд, у складі:
головуючого - судді: Костецького Н.В.
за участю секретаря судового засідання: Олексяк І.
позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду в м. Львові адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Львівської обласної ради про скасування рішення, -
в с т а н о в и в:
05 березня 2013 року ОСОБА_1 звернувся у Львівський окружний адміністративний суд із позовною заявою до Львівської обласної ради про скасування рішення №1232 від 25.05.2010 року «Про відзначення Днів пам'яті жертв Другої Світової війни».
Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 06.03.2013 року позовну заяву ОСОБА_1 до Львівської обласної ради про скасування рішення залишено без руху для долучення до позовної заяви копії рішення №1232 від 25 травня 2010 року Львівської обласної ради «Про відзначення Днів пам'яті жертв Другої Світової війни» з супроводжувальним листом від 04.06.2010 року та їх примірників для відповідача.
На адресу суду 12.03.2013 року за вх.№8252 надійшла заява від ОСОБА_1 про долучення у відповідності з вимогами ухвали про залишення позовної заяви без руху від 06.03.2013 року у справі № 813/1702/13-а копії супроводжувального листа Львівської обласної ради від 04 червня 2010 року у двох примірниках та копії рішення №1232 від 25 травня 2010 року Львівської обласної ради «Про відзначення Днів пам'яті жертв Другої Світової війни» у двох примірниках.
Ухвалою від 13.03.2013 року відкрито провадження у вищезазначеній справі та призначено попереднє судове засідання на 27.03.2013 року, у яке винесено питання поновлення строку звернення до суду оскільки позивачем оскаржується рішення прийняте 25.05.2010 року а до суду він звернувся лише 05.03.2013 року.
Відповідно до ч.1, 2 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; 5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
Відповідно до частини 1 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Частиною 2 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Як на підставу пропуску строку звернення до адміністративного суду ОСОБА_1 зазначає про те, що у зв'язку з прийнятою ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 17 червня 2010 року та тяганиною судами апеляційної та касаційної інстанції ним було пропущено строк на звернення до Львівського апеляційного адміністративного суду з апеляційною скаргою на ухвалу від 17 червня 2010 року (справа №2а-5246/10/1370).
У попередньому судовому засіданні позивач зазначив, що ним помилково додано до справи клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали Львівського окружного адміністративного суду від 17 червня 2010 року, та слід вважати таке клопотанням про визнання поважними причин пропуску строку звернення до суду.
Представник відповідача у попереднє судове засідання не з'явився, був повідомлений про розгляд справи належним чином, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення. 25.03.2013 року та 26.03.2013 року на адресу суду надійшов лист відповідача за підписом представника Туранської Х., у якому відповідач просить залишити позов без розгляду у зв'язку з пропуском позивачем строку на звернення до суду та відсутністю причин на поновлення такого.
Як вбачається з матеріалів позову та із позовної заяви, позивач 16.06.2010 року звертався із вказаним адміністративним позовом у Львівський окружний адміністративний суд до Львівської обласної ради про скасування рішення Львівської обласної ради № 1232 від 25 травня 2010 року «Про відзначення Днів пам'яті жертв Другої війни» та по стягнення моральної шкоди у розмірі 5000 грн. 17.06.2010 року у зазначеній справі Львівським окружним адміністративним судом винесено ухвалу про повернення позовної заяви, яка позивачем не оскаржувалася та набрала законної сили.
Як зазначає ОСОБА_1, 24.06.2010 року він звернувся з позовною заявою до місцевого суду Галицького району міста Львова про скасування згаданого вище рішення Львівської обласної ради. Ухвою Галицького районного суду м. Львова від 29.07.2010 року у справі №2а-752/10, адміністративний позов ОСОБА_1 до Львівської обласної ради про скасування рішення №1232 від 25.05.2010 року «Про відзначення Днів пам'яті жертв Другої Світової війни» повернуто позивачеві та роз'яснено його право на звернення до Сихівського районного суду м. Львова.
ОСОБА_1 подано апеляційну скаргу на ухвалу Галицького районного суду м. Львова від 29.07.2010 року про повернення позовної заяви до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 03.11.2011 року (справа №30671/10/9104) ухвалу Галицького районного суду м. Львова від 29.07.2010 року у справі №2а-752/10 змінено в частині мотивів повернення позовної заяви, залишивши в решті ухвалу без змін. Як вбачається з ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду, колегія суддів зазначає, що зазначений спір підсудний саме окружному адміністративному суду. Повний текст ухвали виготовлено 08.11.2011 року. Згідно вимог ст.254 КАС України, така набрала законної сили.
Відтак, суд вважає, що пропуск строку на звернення до суду у період з моменту звернення позивача з позовом до Львівського окружного адміністративного суду 16.06.2010 року до моменту набрання законної сили ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду 03.01.2011 року мав місце з поважних причин.
Суд зазначає, що звернення позивача до суду касаційної інстанції не перешкоджало позивачу звернутися даним позовом до Львівського окружного адміністративного суду після набрання законної сили ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду від 03.11.2011 року.
Ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї документами суд вважає, що відсутні підстави для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними за період з 03.11.2011 року по 05.03.2013 року, оскільки про підсудність справи даної категорії окружним адміністративним судам позивач дізнався з ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду від 03.11.2011 року у справі №30671/10/9104, але з позовом до Львівського окружного адміністративного суду такий звернувся лише 05.03.2013 року, що підтверджується відповідним штампом суду на позовній заяві позивача, тобто з пропуском встановленого ст. 99 КАС України строку звернення до суду.
У відповідності до вимог статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала. Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
При цьому, поважними причинами визнаються лише такі обставини, які є об'єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи, що звернулась з адміністративним позовом, пов'язані з дійсно істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення процесуальних дій та підтверджені належним чином.
Позивач в адміністративному позові не навів жодних обґрунтованих підстав поважності пропуску строку звернення до суду та не надав жодних доказів, які б свідчили про наявність причин, що перешкоджали йому звернутися за захистом порушеного права у строки, встановлені частиною другою статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України.
При вказаних обставинах, адміністративний позов ОСОБА_1 до Львівської обласної ради про скасування рішення підлягає залишенню без розгляду, оскільки позивачем пропущено строк звернення до суду та доказів поважності причин його пропуску суду не надано.
Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 7 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року № 3674-VI, сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі, зокрема, залишення заяви або скарги без розгляду (крім випадків, якщо такі заяви або скарги залишені без розгляду у зв'язку з повторним неприбуттям позивача або за його клопотанням).
Керуючись ст.ст. 99, 100, 107, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
у х в а л и в:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Львівської обласної ради про скасування рішення - залишити без розгляду.
Повернути з Державного бюджету (р/р 31217206784003 в ГУ ДКСУ у Львівській області, МФО 825014, отримувач платежу УДКСУ у Залізничному районі м. Львова, код отримувача 38007594) на користь ОСОБА_1 судовий збір в сумі 34 (тридцять чотири) грн. 41 коп. згідно квитанції №40 від 01.03.2013 року.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без розгляду невідкладно надіслати особі яка подала позовну заяву, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї документами.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Ухвала суду набирає законної сили у порядку, встановленому ст.254 КАС України.
Повний текст ухвали виготовлено 28 березня 2013 року
Суддя Костецький Н.В.