Ухвала суду № 30235794, 20.03.2013, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.03.2013
Номер справи
812/1490/13-а
Номер документу
30235794
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

8.1.5

УХВАЛА

20 березня 2013 року Справа № 812/1490/13-а

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого-судді: Агевича К.В.

при секретарі судового засідання Чуванову А.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Луганську справу заяву Державного підприємства «Антрацит» про встановлення порядку виконання постанови Луганського окружного адміністративного суду від 21.02.2013 у справі № 812/1490/13-а за позовом Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Луганську Державної податкової служби до Державного підприємства «Антрацит» про стягнення податкового боргу у розмірі 6449025,00 грн., з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, шляхом розстрочення терміну виконання погашення заборгованості,-

ВСТАНОВИВ:

08 лютого 2013 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Луганську Державної податкової служби до Державного підприємства «Антрацит» про стягнення податкового боргу у розмірі 6449025,00 грн., з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника.

Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 21.02.2013 позовні вимоги Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Луганську Державної податкової служби до Державного підприємства «Антрацит» про стягнення податкового боргу у розмірі 6449025,00 грн., з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника були задоволені в повному обсязі та стягнуто з Державного підприємства «Антрацит» кошти на суму податкового боргу з податку на додану вартість у розмірі 6449025,00 грн. з розрахункових рахунків у банках, обслуговуючих платника податків.

06 березня 2013 року до канцелярії Луганського окружного адміністративного суду від Державного підприємства «Антрацит» про встановлення порядку виконання постанови Луганського окружного адміністративного суду від 21.02.2013 у справі № 812/1490/13-а за позовом Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Луганську Державної податкової служби до Державного підприємства «Антрацит» про стягнення податкового боргу у розмірі 6449025,00 грн., з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, шляхом розстрочення терміну виконання погашення заборгованості.

В обґрунтування заяви заявником зазначено, що станом на 21.02.2013 ДП «Антрацит» має податкову заборгованість у розмірі 29419 тис. грн. Заборгованість ДП «Антрацит» перед Управлінням Пенсійного фонду України в м. Антрациті станом на 28.02.2013 складає 53856,0 тис. грн.., у тому числі: заборгованість по пільговим пенсіям: за списком № 1 на суму 35729,0 тис. грн., за списком № 2 на суму 2374,0 тис. грн., по регрес ним позовам на суму 305,0 тис. грн.., штрафні санкції та пеня на суму 15448,0 тис. грн. Також, заявник зазначив, що підприємство має заборгованість перед Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в Україні зі сплати страхових внесків на суму 18359,0 тис. грн., штрафної санкції та пені на суму 5339,0 тис. грн. Заборгованість підприємства до Антрацитівського міськрайцентру зайнятості станом на 28.02.2013 складає 3785,0 тис. грн., у тому числі зі сплати страхових внесків - 3520,0 тис. грн., штрафних санкцій та пені - 265,0 тис. грн.

Станом на 01.02.2013 Державне підприємство «Антрацит» має кредиторську заборгованість перед підприємствами - контрагентами за поставлені товари, надані послуги та виконані роботи в сумі 240587 тис. грн. Майно ДП «Антрацит» знаходиться у податковій заставі. Згідно балансу на 31 грудня 2013 року Державне підприємство «Антрацит» має кредиторську заборгованість на загальну суму 609075,00 тис. грн. та дебіторську заборгованість у сумі 660606 тис. грн. (рядки балансу 160, 180, 210), у тому числі відносно Приватного підприємства «Офра», яка включена до рядку за кодом 210. Це вбачається із розшифровки рядка 210 вказаного балансу ф. 1 «Інша поточна дебіторська заборгованість» станом на 01.01.2013. Рішенням Господарського суду Луганської області від 18.05.2011 було стягнуто з Приватного підприємства «Офра» на користь Державного підприємства «Антрацит» борг в сумі 27786000,00 грн., 3% річних в сумі 1865742,85 грн., інфляційні нарахування в сумі 7640050,00 грн., витрати по державному миту у сумі 25500,00 грн. та витрати на ІТЗ судового процесу у сумі 236,00 грн. Всього було стягнуто заборгованість на загальну суму 37317528,85 грн. та видано наказ № 4/52/2011 від 31.05.2011 про примусове виконання рішення. Постановою про відкриття виконавчого провадження від 21.06.2012 державним виконавцем відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України відкрито виконавче провадження з примусового виконання наказу Господарського суду Луганської області № 4/52/2011 виданого 31.05.2011.

Таким чином, заявник зазначив, що при стягненні заборгованості з ПП «Офра» за рішенням суду від 18.05.2011 ДП «Антрацит» матиме можливість погашати заборгованість згідно графіку погашення заборгованості за постановою Луганського окружного адміністративного суду № 2а/1270/5340/2012.

У зв'язку з чим, заявник Державне підприємство «Антрацит» просив встановити порядок виконання постанови Луганського окружного адміністративного суду від 21.02.2013 по справі №812/1490/13-а шляхом встановлення розстрочення терміну виконання погашення заборгованості на 84 календарних місяця, починаючи з 20.03.2013 по 20.02.2015 включно рівними частинами щомісячно в сумі 10000,00 грн., з 20.03.2015 по 20.02.2016 включно рівними частинами щомісячно в сумі 30000,00 грн., з 20.03.2016 по 20.02.2017 включно рівними частинами щомісячно в сумі 50000,00 грн., 20.03.2017 по 20.01.2020 включно рівними частинами щомісячно в сумі 145806,00 грн., 20.02.2020 - 145815,00 грн.

Представник заявника у судовому засіданні підтримав заявлене клопотання, надав пояснення аналогічні викладеним у заяві.

Представники Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Луганську Державної податкової служби враховуючи складне економічне становище відповідача, не заперечували проти задоволення заявленого клопотання, про що надали відзив на заяву про розстрочення виконання постанови Луганського окружного адміністративного суду по справі № 812/1490/13-а згідно наданого графіку.

Заслухавши заявлене клопотання, думку сторін, дослідивши матеріали справи, суд дійшов до наступного.

Відповідно до ч.1 ст.263 Кодексу адміністративного судочинства України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку,рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий документ, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - їз заявою про відстрочення та або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.

Відповідно до пункту 10 постанови Пленуму Верховного Суду України від 26.12.2003 року № 14 "Про практику розгляду скарг на рішення, дії або бездіяльність органів і посадових осіб державної виконавчої служби та звернення учасників виконавчого провадження"при вирішенні заяв державного виконавця чи сторони про відстрочку чи розстрочку виконання рішення суду потрібно мати на увазі, що відповідно до статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України - їх задоволення можливе лише у виняткових випадках, які суд визначає виходячи з особливого характеру обставин, що ускладнюють або виключають виконання рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо).

Тобто, підставою для розстрочення виконання рішення можуть бути конкретні обставини, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим у строк встановлений судом, тому всі ці обставини повинні бути доведені заявником.

Враховуючи, що заявником зазначено економічне обґрунтування, яке свідчить про можливість погашення зазначеного боргу внаслідок застосування режиму розстрочення, протягом якого відбудуться зміни політики управління чи збутом такого заявника, відсутність заперечень представника позивача щодо надання розстрочки виконання рішення суду, суд дійшов до висновку про можливість надання ДП «Антрацит» розстрочення виконання постанови Луганського окружного адміністративного суду від 21.02.2013 по справі № 812/1490/13-а за позовом Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Луганську Державної податкової служби до Державного підприємства «Антрацит» про стягнення податкового боргу у розмірі 6449025,00 грн., з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, шляхом встановлення розстрочення терміну виконання погашення заборгованості на 84 календарних місяці, починаючи з останнього календарного робочого дня відповідного місяця починаючи з березня 2013 року по 20.02.2020 включно згідно наданого графіку.

Керуючись ст.ст. 160, 165, 254, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

УХВАЛИВ:

Заяву Державного підприємства «Антрацит» про встановлення порядку виконання постанови Луганського окружного адміністративного суду від 21.02.2013 у справі № 812/1490/13-а, шляхом розстрочення терміну виконання погашення заборгованості -задовольнити.

Встановити спосіб і порядок виконання постанови Луганського окружного адміністративного суду від 21.02.2013 по справі № 812/1490/13-а, шляхом надання ДП «Антрацит» розстрочення терміну виконання погашення заборгованості на 84 календарних місяці, починаючи з останнього календарного робочого дня відповідного місяця починаючи з березня 2013 року по 20.02.2015 включно рівними частинами щомісячно в сумі 10000,00 грн., з 20.03.2015 по 20.02.2016 включно рівними частинами щомісячно в сумі 30000,00 грн., з 20.03.2016 по 20.02.2017 включно рівними частинами щомісячно в сумі 50000,00 грн., 20.03.2017 по 20.01.2020 включно рівними частинами щомісячно в сумі 145806,00 грн., а в останньому місяці - до 20.02.2020 - 145815,00 грн., згідно графіку.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому проваджені або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Згідно з частиною 3 статті 160 КАС України ухвала складена у повному обсязі 25 березня 2013 року.

СуддяК.В. Агевич