Постанова № 30184166, 19.03.2013, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.03.2013
Номер справи
813/566/13-а
Номер документу
30184166
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

19 березня 2013 року № 813/566/13-а

Львівський окружний адміністративний суду в складі:

головуючого - судді: Костецького Н.В.

за участю секретаря судового засідання Олексяк І.Р.

представника позивача Филипович Р.С.

представника відповідача-1 Цицик О.І.

відповідача-2 Башинського Л.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м Львові адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Пам'ять плюс» до Державної податкової інспекції у Залізничному районі м. Львова Львівської області Державної податкової служби, старшого податкового ревізора інспектора сектору місцевих, ресурсних, рентних та неподаткових платежів управління оподаткування юридичних осіб Державної податкової інспекції у Залізничному районі м. Львова Львівської області Державної податкової служби - Башинського Любомира Михайловича про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення, визнання протиправними дій,-

в с т а н о в и в :

Товариство з обмеженою відповідальністю Торговий дім «Пам'ять плюс» (далі - ТзОВ «Торговий дім «Пам'ять плюс») звернулося до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Державної податкової інспекції у Залізничному районі м. Львова Львівської області Державної податкової служби (ДПІ у Залізничному районі м. Львова Львівської області ДПС), старшого податкового ревізора інспектора сектору місцевих, ресурсних, рентних та неподаткових платежів управління оподаткування юридичних осіб Державної податкової інспекції у Залізничному районі м. Львова Львівської області Державної податкової служби - Башинського Любомира Михайловича, в якому позивач просить суд:

- визнати протиправними дії старшого податкового ревізора інспектора сектору місцевих, ресурсних, рентних та неподаткових платежів управління оподаткування юридичних осіб ДПІ у Залізничному районі м. Львова Львівської області ДПС Башинського Л.М. стосовно проведення камеральної перевірки своєчасності подання податкової звітності ТзОВ «Торговий дім «Пам'ять плюс», за результатами якої складений акт від 16 жовтня 2012 року №3422/156/1530/35327681;

- визнати протиправними дії ДПІ у Залізничному районі м. Львова Львівської області ДПС щодо ненадання можливості надати заперечення на акт перевірки 16 жовтня 2012 року №3422/156/1530/35327681;

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення ДПІ у Залізничному районі м. Львова Львівської області ДПС від 22 жовтня 2012 року №0007321503 на суму 1 020, 00 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що податкове повідомлення-рішення, дії податкового органу стосовно проведення камеральної перевірки та ненадання можливості надати заперечення на акт перевірки є протиправними, та такими, які порушують права та інтереси товариства у сфері публічно - правових відносин, у зв'язку з неврахуванням норм чинного законодавства, фактичних обставин перевірки. Зокрема, на думку позивача, камеральна перевірка була проведена без законних на це підстав так як пропущений строк на її проведення. Відповідно до наказу ДПА України «Щодо оформлення Акта про результати камеральної перевірки податкової декларації (розрахунку) щодо окремих загальнодержавних та місцевих податків і зборів», податкові декларації (розрахунки) по екологічному податку приймаються без попередньої перевірки зазначених у них показників. Зареєстровані в органі державної податкової служби декларації (розрахунки) підлягають камеральній перевірці. Камеральні перевірки податкових декларацій (розрахунків) щодо зазначених вище загальнодержавних та місцевих податків і зборів проводяться посадовими особами органів державної податкової служби протягом 60 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку подання податкових декларацій (розрахунків), базовий податковий (звітний) період для яких дорівнює календарному кварталу. Крім того, відповідно пункту 250.2 статті 250 Податкового кодексу України платники податку, подають протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарний кварталу, до органів державної податкової служби та сплачують податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації. Таким чином, термін подання податкової декларації за 1, 2, 3, 4 квартали 2011 року та 1, 2 квартали 2012 року вже сплинув. Строк подання останньої декларації за 2 квартал 2012 року складає 10 серпня 2012 року, а камеральна перевірка повинна була бути проведена до 09 жовтня 2012 року. Проте, перевірка проведена 16 жовтня 2012 року, що є неприпустимим. Крім того, при перевірці використано інформацію щодо юридичних та фізичних осіб-споживачів природного газу в розрізі структурних підрозділів ПАТ «Львівгаз», хоча відповідно до чинного законодавства України (підпункту 75.1.1 пункту 75.1 статті 75 Податкового кодексу України та Наказу ДПА від 21.06.2011 року №17197) камеральна перевірка проводиться виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків. Відповідно листа ДПС у Львівській області від 30 листопада 2012 року вих. № 25837/10/10-2005/1981 Акт перевірки № 3422/156/1530/35327681 від 16.10.2012 року було вручено уповноваженій особі позивача 18.10.2012 року, а оскаржуване податкове повідомлення-рішення було винесено відповідачем 22 жовтня 2012 року. Відтак, на думку позивача, йому не надано право для оскарження висновків акту перевірки відповідно пункту 86.7 статті 86 Податкового кодексу України протягом п'яти робочих днів з дня отримання акта, що призвело до несправедливій дискримінації та не надало право товариству прийняти участь у процесі прийняття рішення.

Щодо оскаржуваного податкового повідомлення-рішення, в обґрунтування неправомірності такого позивач зазначає, що згідно Акту та листів ДПС у Львівській області та ДПС України податковий орган виніс оскаржуване рішення у зв'язку з тим, що ПАТ «Львівгаз» відпущено для ТзОВ «Торговий дім «Пам'ять плюс» за 2011 рік газу 81 455 м.куб, за 1 квартал 2012 року 50 440 м.куб., у зв'язку з цим позивач нібито повинен подавати податкову декларацію з екологічного податку за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення. Однак, відповідно пункту 250.12 статті 250 Податкового кодексу України органи державної податкової служби залучають за попереднім погодженням працівників органу виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища та центральною органу виконавчої влади, що реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, для перевірки правильності визначення платниками податку фактичних обсягів викидів стаціонарними джерелами забруднення, скидів та розміщення відходів. Проте податковий орган відповідних спеціалістів для визначення фактичних обсягів викидів не залучав та не з'ясовував чи здійснює підприємство викиди взагалі. Тому, у ТзОВ «Торговий дім «Пам'ять плюс» відсутні підстави подавати податкову декларацію з екологічною податку. Крім того, розмір штрафних санкцій у сумі 1 020, 00 грн. застосовується лише коли до платника податків протягом року було застосовано штраф за таке порушення. Проте, до товариства раніше не застосовувався штраф, що вбачається в тому числі з акту, в якому в розділі, де повинні зазначатись дані про застосування штрафу відсутня будь-яка інформація. У зв'язку з зазначеним, просить позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала у повному обсязі, з підстав викладених у позовній заяві та просила суд позов задовольнити повністю.

Представник відповідача-1 та відповідач-2 у судовому засіданні проти позову заперечували в повному обсязі, з підстав викладених у поданих суду письмових запереченнях, згідно яких за результатами проведеної перевірки позивача відповідачем складено акт перевірки від 16.10.2012 року №3422/156/1530/35327681 у висновках якого зазначено, що підприємством не подано податкової декларації екологічного податку за І, II, III, IV квартали 2011 року та І, II квартали 2012 року, чим порушено пп.49.18.2 п.49.18 ст. 49, п.250.2 ст. 250 Податкового кодексу України. В ході перевірки відповідачем було використано інформацію щодо юридичних та фізичних осіб - споживачів природного газу в розрізі структурних підрозділів ПАТ «Львівгаз». Згідно наданого переліку, обсяг відпущеного природного газу для ТзОВ «Торговий дім «Пам'ять плюс» за 2011 рік становить 81455 м.куб., за І квартал 2012 року 50440 м.куб. На адресу ТзОВ «Торговий дім «Пам'ять плюс» надіслано запрошення №14024/10/15-3027/266 від 15.08.2012 року до ДПІ у Залізничному районі м. Львова Львівської області ДПС з питань неподання податкової декларації по екологічному податку. На надісланий виклик позивач не з'явився, пояснення щодо неподачі декларацій по екологічному податку до інспекції не надано. ДПІ у Залізничному районі м. Львова Львівської області ДПС винесено оскаржуване податкове повідомлення - рішення, яким застосовано до ТзОВ «Торговий дім «Пам'ять плюс» штрафну (фінансову) санкцію в сумі 1 020, 00 грн. за неподання податкової декларації екологічного податку за І, II, III, IV квартали 2011 року та І, II квартали 2012 року. У судовому засіданні представник відповідача-1 та відповідач-2 пояснили, що податковий орган при проведенні перевірки діяв на підставі та в межах чинного законодавства (посилаючись на п.240.1 ст.240, п.250.8 ст.250, ст.250 Податкового кодексу України), а оскаржуване податкове повідомлення-рішення було прийняте як результат виявлених порушень. У зв'язку з наведеним просили у задоволенні позовних вимог відмовити у повному обсязі.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши наявні в матеріалах справи документи, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів справи, ТзОВ «Торговий дім «Пам'ять плюс» зареєстроване 27.08.2007 року виконавчим комітетом Львівської міської ради, ідентифікаційний код юридичної особи 35327681, що підтверджується Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (а.с.27-28).

Судом встановлено, що старшим податковим ревізором інспектором сектору місцевих, ресурсних, рентних та неподаткових платежів управління оподаткування юридичних осіб Державної податкової інспекції у Залізничному районі м. Львова Львівської області Державної податкової служби - Башинським Любомиром Михайловичем 16.10.2012 року проведено камеральну перевірку податкової декларації екологічного податку платника податку ТзОВ «Торговий дім «Пам'ять плюс» (код ЄДРПОУ 35327681) за результатами якої складено акт про результати камеральної перевірки своєчасності подання податкової звітності від 16.10.2012 року №3422/156/1530/35327681 (далі - Акт перевірки).

Згідно висновків зазначеного Акта перевірки проведеною камеральною перевіркою податкової декларації по екологічному податку ТзОВ «Торговий дім «Пам'ять плюс» (код ЄДРПОУ 35327681) встановлено неподання податкових декларацій за І, II, III, IV кв. 2011 року та І, II кв. 2012 року, чим порушено вимоги підпункту 49.18.2 пункту 49.18 статті 49 розділу, підпункту 54.3.1 пункту 54.3 статті 54 розділу II та пункту 250.2 ст. 250 розділу VIII Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VІ. Відповідальність платника передбачена пунктом 120.1 статті 120 розділу II Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VІ (а.с.10-11).

На підставі акта перевірки від 16.10.2012 року №3422/156/1530/35327681 ДПІ у Залізничному районі м. Львова Львівської області ДПС винесено податкове повідомлення-рішення від 22 жовтня 2012 року №0007321503 за платежем надходження від викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення на суму 1 020, 00 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями (а.с.12).

Не погоджуючись із зазначеним податковим повідомленням-рішенням, позивач скористався своїм правом оскаржити їх в адміністративному порядку. Рішеннями про результати розгляду первинної скарги ДПС у Львівській області від 30.11.2012 року №25837/10/10-2005/1981 та про результати розгляду повторної скарги ДПС України від 08.01.2013 року №180/6/10-2213 податкове повідомлення-рішення від 22.10.2012 року №0007321503 залишено без змін, а скарги позивача - без задоволення.

Згідно п.14.1.57 ст.14 Податкового кодексу України (далі - ПК України) екологічний податок - загальнодержавний обов'язковий платіж, що справляється з фактичних обсягів викидів у атмосферне повітря, скидів у водні об'єкти забруднюючих речовин, розміщення відходів, фактичного обсягу радіоактивних відходів, що тимчасово зберігаються їх виробниками, фактичного обсягу утворених радіоактивних відходів та з фактичного обсягу радіоактивних відходів, накопичених до 1 квітня 2009 року.

Відповідно до п.п.16.1.3 п.6.1 ст.16 ПК України платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.

У відповідності до ст.15 ПК України платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом (п.15.1 цього Кодексу). Кожний з платників податків може бути платником податку за одним або кількома податками та зборами (п.15.2).

Пунктами п.49.1 та п.49.2 ст.49 ПК України визначено, що податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків. Платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді. Платники податку на прибуток підприємств, які оподатковуються за ставкою нуль відсотків відповідно до пункту 154.6 статті 154 цього Кодексу, подають органам державної податкової служби декларації (розрахунки) з податку на прибуток підприємств за спрощеною формою у порядку, встановленому цим Кодексом.

Податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя) (п.п.49.18.2. п.49.18. ст.49 ПК України).

Відповідно до п.240.1. ст.240 ПК України платниками податку є суб'єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, постійні представництва нерезидентів, включаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюються: викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення; скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти; розміщення відходів (крім розміщення окремих видів класів) відходів як вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об'єктах) суб'єктів господарювання); утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені); тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк.

Таким чином, платниками екологічного податку є юридичні і фізичні особи, які здійснюють види діяльності, передбачені підпунктами 240.1.1 - 240.1.5 ст. 240 ПКУ.

Крім того, платниками податку є суб'єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, постійні представництва нерезидентів, включаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, а також громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які здійснюють викиди забруднюючих речовин в атмосферу пересувними джерелами забруднення у разі використання ними палива (п.240.2 ст.240 ПК України).

Відповідно до п.п.242.1.1 п.242.1 ст.242 ПК України об'єктом та базою оподаткування є обсяги та види забруднюючих речовин, які викидаються в атмосферне повітря стаціонарними джерелами.

Ставки податку за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення встановлені ст.243 ПК України, в тому числі ставка податку за викиди двоокису вуглецю.

Згідно з ст.250 ПК України базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу. Платники податку, крім тих, які визначені пунктом 240.2 статті 240 цього Кодексу, та податкові агенти складають податкові декларації за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до органів державної податкової служби та сплачують податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, за винятком податкових агентів, визначених підпунктом 241.2.2 пункту 241.2 статті 241 цього Кодексу, які сплачують податок до або в день подання митної декларації: за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення, скиди забруднюючих речовин у водні об'єкти, розміщення протягом звітного кварталу відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах - за місцем розміщення стаціонарних джерел, спеціально відведених для цього місць чи об'єктів (п.п.250.2.1 п.205.2 ст.250 ПК України).

Отже, із системного аналізу вказаних правових норм вбачається, що платниками екологічного податку, прийнятно до предмету даної адміністративної справи, є суб'єкти господарювання, якими безпосередньо здійснюються викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення (незалежно від отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення). Умови видання дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення не впливають на визначення платників податку.

Згідно довідки Головного управління статистики у Львівській області серії АА №719309 від 16.10.2012 року (а.с.29) видами діяльності ТзОВ «Торговий дім «Пам'ять плюс» за КВЕД - 2010 є: 68.20 надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна; 46.90 неспеціалізована оптова торгівля; 47.11 роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами; 49.41 вантажний автомобільний транспорт; 56.10 діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування; 41.20 будівництво житлових і нежитлових будівель.

Згідно листа заступника голови ДПС у Львівській області від 30.05.2012 року №10708/7/15-3012/157 (а.с.65) адресованого начальникам ОДПІ, МДПІ, ДПІ у містах і районах області, ДПС у Львівській області надіслано перелік суб'єктів господарювання - юридичних та фізичних осіб - споживачів природного газу в розрізі структурних підрозділів ПАТ «Львівгаз» для використання в роботі з метою виявлення платників екологічного податку за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення (зокрема, двоокису вуглецю) та залучення їх до оподаткування.

Як вбачається з матеріалів справи, при проведенні перевірки позивача ДПІ у Залізничному районі м. Львова Львівської області ДПС було використано інформацію щодо юридичних та фізичних осіб - споживачів природного газу в розрізі структурних підрозділів ПАТ «Львівгаз», згідно якої обсяг відпущеного природного газу для ТзОВ «Торговий дім «Пам'ять плюс» за 2011 рік становить 81455 м.куб., за І квартал 2012 року 50440 м.куб.

Згідно з ч.1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Як пояснила представник відповідача у судовому засіданні, враховуючи значні обсяги використаного природного газу, та з питань неподання податкової декларації по екологічному податку, на адресу ТзОВ «Торговий дім «Пам'ять плюс» від ДПІ у Залізничному районі м. Львова Львівської області ДПС було надіслано запрошення №14024/10/15-3027/266 від 15.08.2012 року (на підтвердження чого подано реєстр надісланих листів, а.с.41), однак позивач на надісланий виклик до ДПІ не з'явився, пояснень щодо неподачі податкових декларацій не надано.

У відповідь на запит ДПІ у Залізничному районі м. Львова Львівської області ДПС від 01.03.2013 року №4615/10/15-3027/83 ПАТ «Львівгаз» надано відповідь вх.№3148/10 від 11.03.2013 року, яка долучена судом до матеріалів справи, згідно якої фактичний обсяг споживання природного газу ТзОВ «Торговий дім «Пам'ять плюс» (м. Львів, вул. Городоцька, 367): за І квартал 2011 року - 45984 куб.м, за ІІ квартал 2011 року - 3282 куб.м, за ІІІ квартал 2011 року - 0 куб.м, ІV квартал 2011 року - 32189 куб.м, разом за 2011 рік - 81455 куб.м; за І квартал 2012 року - 50440 куб.м, за ІІ квартал 2012 року - 3448 куб.м, за ІІІ квартал 2012 року - 0 куб.м, ІV квартал 2012 року - 29715 куб.м, разом за 2012 рік - 83603 куб.м.

Відповідно до п.250.9 ст.250 ПК України якщо платник податку з початку звітного року не планує здійснення викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів, утворення радіоактивних відходів протягом звітного року, то такий платник податку повинен повідомити про це відповідний орган державної податкової служби за місцем розташування джерел забруднення та скласти заяву про відсутність у нього у звітному році об'єкта обчислення екологічного податку. В іншому разі платник податку зобов'язаний подавати податкові декларації відповідно до цієї статті Кодексу.

Таким чином, суд вважає, що суб'єкт господарювання, ТзОВ «Торговий дім «Пам'ять плюс», яке згідно вищевказаної довідки Головного управління статистики провадить діяльність, під час провадження якої можливе здійснення викидів в атмосферне повітря двооксиду вуглецю (після використання природного газу) стаціонарними джерелами забруднення, має право не подавати податкові декларації з екологічного податку, зважаючи на приписи п. 240.1 ст. 240 Податкового кодексу України, у разі повідомлення ним відповідного органу державної податкової служби шляхом подання заяви про відсутність у звітному році об'єкта обчислення екологічного податку. При цьому у разі неподання заяви про відсутність в даному випадку у звітному 2011, 2012 році об'єкта обчислення екологічного податку та за умови неподання податкової декларації з екологічного податку відповідачем правомірно визначено у оскаржуваному податковому повідомленні-рішенні від 22.10.2012 року №0007321503 суму штрафної санкції за неподання податкових декларацій з екологічного податку.

Згідно п.250.12 ст.250 ПК України органи державної податкової служби залучають за попереднім погодженням працівників органу виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища та центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, для перевірки правильності визначення платниками податку фактичних обсягів викидів стаціонарними джерелами забруднення, скидів та розміщення відходів.

Відтак таке залучення відповідних спеціалістів здійснюється податковим органом лише для перевірки правильності визначення платниками податку фактичних обсягів викидів стаціонарними джерелами забруднення, скидів та розміщення відходів, а не фактів подання (неподання) податкових декларацій.

В даному випадку, штрафні (фінансові) санкції застосовані ДПІ у Залізничному районі м. Львова Львівської області ДПС за фактичне неподання позивачем податкових декларацій за І, II, III, IV кв. 2011 року та І, II кв. 2012 року, у зв'язку з чим податковим органом зроблено висновок, згідно Акта перевірки від 16.10.2012 року №3422/156/1530/35327681, про порушення ТзОВ «Торговий дім «Пам'ять плюс» (код ЄДРПОУ 35327681) п.п.49.18.2 п.49.18 ст.49, п.п.54.3.1 п.54.3 ст.54 та п.250.2 ст.250 Податкового кодексу України.

Відповідно до п.п.54.3.1 п.54.3 ст.54 ПК України контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо платник податків не подає в установлені строки податкову (митну) декларацію.

Відповідно до ч.1 п.120.1 ст.120 ПК України неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Таким чином, визначення ТзОВ «Торговий дім «Пам'ять плюс» штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 1 020,00 грн. за неподання податкових декларацій за І, II, III, IV кв. 2011 року та І, II кв. 2012 року (170, 00 грн. за кожне неподання податкової декларації) є правомірним та вчиненим в межах компетенції контролюючого органу, відповідно, відсутні підстави для скасування податкового повідомлення - рішення ДПІ у Залізничному районі м. Львова Львівської області ДПС від 22.10.2012 року №0007321503.

Щодо позовної вимоги про визнання противоправними дій ДПІ у Залізничному районі м. Львова Львівської області ДПС щодо ненадання можливості надати заперечення на акт перевірки 16 жовтня 2012 року №3422/156/1530/35327681, суд зазначає наступне.

Відповідно до ст.76 ПК України камеральна перевірка проводиться посадовими особами органу державної податкової служби без будь-якого спеціального рішення керівника такого органу або направлення на її проведення. Камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність суцільним порядком. Згода платника податків на перевірку та його присутність під час проведення камеральної перевірки не обов'язкова (п.76.1). Порядок оформлення результатів камеральної перевірки здійснюється відповідно до вимог статті 86 цього Кодексу (п.76.2).

За результатами камеральної перевірки у разі встановлення порушень складається акт у двох примірниках, який підписується посадовими особами такого органу, які проводили перевірку, і після реєстрації в органі державної податкової служби вручається або надсилається для підписання протягом трьох робочих днів платнику податків у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу (п.86.2 ПК України).

Відповідно до п.86.7 ст.86 ПК України у разі незгоди платника податків або його законних представників з висновками перевірки чи фактами і даними, викладеними в акті (довідці) перевірки, вони мають право подати свої заперечення до органу державної податкової служби за основним місцем обліку такого платника податків протягом п'яти робочих днів з дня отримання акта (довідки). Такі заперечення розглядаються органом державної податкової служби протягом п'яти робочих днів, що настають за днем їх отримання (днем завершення перевірки, проведеної у зв'язку з необхідністю з'ясування обставин, що не були досліджені під час перевірки та зазначені у зауваженнях), та платнику податків надсилається відповідь у порядку, визначеному статтею 58 цього Кодексу для надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень. Платник податку (його уповноважена особа та/або представник) має право брати участь у розгляді заперечень, про що такий платник податку зазначає у запереченнях.

Разом з тим, згідно п.56.1 зазначеного Кодексу рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку.

Оскільки доказів того, що позивачем подавалися заперечення на Акт перевірки від 16.10.2012 року №3422/156/1530/35327681, які не були враховані під час прийняття оскаржуваного податкового повідомлення-рішення до ДПІ у Залізничному районі м. Львова Львівської області ДПС позивачем суду не подано.

Таким чином, суд вважає, що податковим органом у даному випадку дотримано вимог чинного податкового законодавства під час проведення камеральної перевірки своєчасності подання податкової звітності ТзОВ «Торговий дім «Пам'ять плюс».

Відповідно до ст. 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини 1 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого: 1) суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України; 2) суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією України та законами України.

Відповідно до ч. ч. 1, 2, 4 ст. 70 КАС України належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмету доказування.

Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень.

Обставини, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися ніякими іншими засобами доказування, крім випадків, коли щодо таких обставин не виникає спору.

Згідно із частинами 1, 2 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача не підлягають задоволенню, як необгрунтовані.

У відповідності до ст.94 КАС України судові витрати не стягуються.

Керуючись ст. ст. 7-14, 17, 18, 49, 51, 158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

п о с т а н о в и в :

1. У задоволенні позову відмовити повністю.

Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили в строк та в порядку передбаченому ст. 254 КАС України.

Повний текст постанови виготовлено 22 березня 2013 року

Суддя Костецький Н.В.