єдиний унікальний номер 328/879/13
22.03.2013
3/328/274/13
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 березня 2013 року м. Токмак
Суддя Токмацького районного суду Запорізької області Петренко Л.В., розглянувши матеріали, що надійшли з Державної податкової служби у Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, яка зареєстрована та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2 а,
за правопорушення, передбачене ст. 155-1 ч. 1 КУпАП,
встановила:
28.02.2013 року о 16 годині 25 хвилин при перевірці кафетерійного відділу в магазині, що розташований за адресою: м. Токмак, вул. Куйбишева, 64 встановлено, що облік товарних запасів за місцем реалізації ведеться з порушеннями, здійснюється продаж товарів не облікованих в установленому законом порядку, порушено використання режиму попереднього програмування обліку кількості товарів відповідно до акту перевірки від 04.03.2013 року № 0045/08/00/22/НОМЕР_1.
В акті зазначено, що сума готівкових коштів на місці проведення розрахунків 827 (вісімсот двадцять сім) гривень 75 коп., яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій 47,20 грн., що не відповідає сумі готівкових коштів на 730,55 грн. При купівлі однієї пляшки горілки «Журавлі» за ціною 37,00 грн. та однієї пачки цигарок «Кент» за ціною 13 гривень, на загальну суму 50 гривень, чек не відбивався та не видавався. Перевіркою повноти оприбуткування, реалізації та фактичних залишків запасів виявлено невідповідність на загальну суму 2537 (дві тисячі пятсот тридцять сім) гривень 80 копійок. Порушено використання режиму попереднього програмування обліку кількості товарів.
В судове засідання ОСОБА_1 не зявилася, про час та місце розгляду справи повідомлялася. Суд вважає за необхідне розглянути справу за її відсутності.
Відповідно до ст. 280 КУпАП суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення повинен з'ясувати всі обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно з п. 12 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані, вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг).
Своїми діями ОСОБА_1 вчинила правопорушення, передбачене статтею 155-1 ч. 1 КУпАП, яка передбачає відповідальність за порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Вина ОСОБА_1 підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серія КН № 406472 від 07.03.2013 року, актом фактичної перевірки від 04.03.2013 року № 0045/08/00/22/НОМЕР_1, відомістю зняття фактичних залишків товарів станом на 28.02.2013 року.
Відповідно до акту перевірки, протоколу про адміністративне правопорушення на місці здійснення розрахунків було виявлено невідповідність суми готівкових коштів на місці здійснення розрахунків сумі, яка вказана в денному звіті РРО.
Протокол про адміністративне правопорушення підписаний ОСОБА_1 без зауважень.
Жодних порушень при складенні протоколу судом не встановлено, адже протокол про адміністративні правопорушення містить усі необхідні за ст. 256 КУпАП відомості, підписаний особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності. Права, передбачені ст. 263 КУпАП, ст. 63 Конституції України ОСОБА_1 роз'яснено, що підтверджено її підписом.
Таким чином, вивчивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що вина ОСОБА_1 доведена повністю та кваліфікує її дії як порушення порядку здійснення розрахунків в сфері торгівлі за ст. 155-1 ч. 1 КУпАП.
Згідно положень ст. 23 КУпАП України, адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
На виконання вимог ст. 33 КУпАП, при накладенні адміністративного стягнення, судом враховується характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення на порушницю за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 155-1 ч. 1 КУпАП, враховуючи характер вчиненого адміністративного правопорушення, те що ОСОБА_1, раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася, має на утриманні двоє дітей, суд вважає за можливе накласти мінімальне адміністративне стягнення, передбачене санкцією статті 155-1 ч. 1 КУпАП.
На підставі викладеного керуючись ст. ст. 24, 33, 155-1, 283, 284, 285 КУпАП,
постановила:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, яка зареєстрована та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2 а, притягнути до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 155-1 ч. 1 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 34,00 грн. (тридцять чотири гривні 00 коп.)
Штраф підлягає сплаті на р/р 31110106700014; кбк: 21081100, код ЄДРПОУ: 37942194; банк одержувача Головне управління Державного казначейства України у Запорізькій області МФО 813015.
Відповідно до положень ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або внесення на неї подання прокурора такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або подання без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності або прокурором протягом десяти днів з дня винесення постанови до апеляційного суду Запорізької області через Токмацький районний суд Запорізької області шляхом подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова набирає законної сили: „_____ ____ 2013 р.
Строк предявлення до виконання: „_____ ____ 2013 р.
Суддя /підпис/
Згідно з оригіналом
Суддя