Постанова № 30130242, 21.09.2012, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
21.09.2012
Номер справи
2а-7779/12/0170/29
Номер документу
30130242
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

21 вересня 2012 р. (15:28) Справа №2а-7779/12/0170/29

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі:

головуючого судді - Пакет Т.В.,

при секретарі судового засідання - Мельниковій А.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Головного управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим до військового комісаріату Автономної Республіки Крим про визнання дій неправомірними та стягнення переплати пенсії.

Суть спору: в липні 2009 року Головне управління Пенсійного фонду України в АР Крим звернулося до суду з адміністративним позовом до військового комісаріату АР Крим про визнання дій відповідача неправомірними в частині видачі довідки №097287 від 25.02.2008 року та стягнення з відповідача переплати пенсії, виплаченої ОСОБА_1 у розмірі 1422,90 грн.

Позов мотивовано тим, що відповідачем у лютому 2008 року подано позивачу довідку про розмір грошового забезпечення з метою здійснення перерахунку пенсії, призначеної ОСОБА_1 відповідно до Закону України від 09.04.1992р. № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", на підставі ст. 63 цього Закону, у зв'язку із набранням чинності постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2007р. № 1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу". На підставі вказаної довідки ОСОБА_1 було проведено перерахунок пенсії і в подальшому пенсія виплачувалася з урахуванням перерахунку. В подальшому у квітні 2009 року відповідачем було надано нову довідку про грошове забезпечення, у якій розмір грошового забезпечення був вказаний у меншому розмірі, ніж в первинній довідці. Позивачем знов було здійснено перерахунок пенсії в результаті чого розмір пенсії ОСОБА_1 зменшився. Таким чином, за період з січня 2008 року по квітень 2009 року позивачем виплачувалася пенсія ОСОБА_1 у більшому розмірі ніж повинен бути фактично. У зв'язку з наведеним позивач вважає, що йому була спричинена шкода за період з січня 2008 року по квітень 2009 року у розмірі 1422,90 грн.

Постановою Окружного адміністративного суду АР Крим від 16 листопада 2009 року, залишеною без змін ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 03 серпня 2010 року позов задоволено.

Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 05 липня 2012 року постанову Окружного адміністративного суду АР Крим від 16 листопада 2009 року та ухвалу Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 03 серпня 2010 року скасовано, справу направлено до суду першої інстанції на новий судовий розгляд.

У судовому засіданні представник позивача Куртаметова Е.Ю. позовні вимоги підтримала у повному обсязі та просила їх задовольнити.

У судове засідання представник відповідача не з'явився, про час, дату та місце розгляду справи повідомлений належним чином, надав до матеріалів справи письмові заперечення проти позову та клопотання про розгляд справи без його участі (а.с.134, 135-137).

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд -

ВСТАНОВИВ:

Згідно частини 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Пунктом 7 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України визначено коло суб'єктів владних повноважень, до яких віднесено орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до пунктів 1, 3 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 01.03.2001 № 121/2001, Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, зокрема, здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, інших надходжень до бюджету Пенсійного фонду України відповідно до законодавства, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, а також забезпечує збирання та акумулювання коштів, призначених для пенсійного забезпечення.

Згідно з пунктом 1.1 Положення про головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 27 червня 2002 р. № 11-2 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 25 лютого 2008 року № 5-5), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12 липня 2002 р. за № 581/6869 Головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі утворюють систему органів Пенсійного фонду України, який є центральним органом виконавчої влади.

Відповідно до п.п. 5 п. 2.2. вказаного Положення Головне управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим здійснює призначення (перерахунок) пенсій військовослужбовців, особам начальницького складу та інших осіб, які мають право на пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Таким чином, Головне управління Пенсійного фонду в АРК реалізуючи свої завдання та функції в правовідносинах з фізичними та юридичними особами виступає як суб'єкт владних повноважень, який здійснює владну компетенцію.

Компетенцію адміністративних судів щодо вирішення адміністративних справ визначено статтею 17 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з пунктом 4 частини 1 якої компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Таким чином, спір, що виникає між фізичними, юридичними особами та органами Пенсійного фонду України, у тому числі стосовно стягнення сум переплат пенсій, є публічно-правовим та має розглядатися в порядку адміністративного судочинства.

Повноваження головного управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, м. Києві та м. Севастополі та органів, уповноважених видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій передбачені Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 (далі - Порядок № 45).

Спір, що виник між сторонами у справі, стосується реалізації компетенції сторін у сфері управління, зокрема щодо перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону № 2262 і його належить розглядати за правилами, встановленими Кодексом адміністративного судочинства України.

Спеціальним Законом, який визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, осіб начальницького і рядового складу Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, державній пожежній охороні, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію є Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" № 2262-ХІІ від 09.04.92р. (далі - Закон № 2262).

Відповідно до п. 3 Постанови КМУ від 02.11.06р. № 1522 "Про передачу органам Пенсійного фонду України функцій з призначення і виплати пенсій деяким категоріям громадян" та ст. 99 Закону України "Про Державний бюджет України на 2007рік" № 489-У від 19.12.06р. з 01.01.2007р. Головному Управлінню ПФУ в АР Крим надано функції з призначення (перерахунку) та виплати пенсій деяким категоріям громадян, зокрема, військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу, які мають право на пенсійне забезпечення на умовах Закону України № 2262.

Отже, позивач відповідно до покладених на нього завдань здійснює виплати пенсій особам, які мають право на пенсію згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Відповідно до ч. 3 ст. 63 Закону № 2262 усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону.

Згідно п. 1 Порядку № 45 перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом (далі - особи), або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Згідно п. 2 Порядку № 45 на підставі зазначеного в пункті 1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, МНС, Мінтрансзв'язку, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПА, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, Державний департамент з питань виконання покарань (далі - державні органи) повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.

Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки).

Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

Відповідно до п. 3 вказаного Порядку на підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

При цьому пунктом 4 Порядку № 45 встановлено, що перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частиною другою статті 51 Закону № 2262.

Для перерахунку пенсій враховуються:

- посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням;

- надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання "заслужений" чи "народний", службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі;

- щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок;

- інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

Пунктом 5 Порядку № 45 встановлено, що додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), для перерахунку пенсії не враховуються. При цьому п. 9 вказаного Порядку передбачено, що Пенсійний фонд України та його головні управління мають право перевіряти правильність складення довідок.

Відповідно до п. 24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 року N 3-1, про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії.

Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5).

Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

На підставі вищевикладеного, суд приходить до висновку, що саме уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення та в даному випадку таким уповноваженим органом є військовий комісаріат АР Крим.

Судом встановлено, що 09 січня 2008 року ГУ ПФУ в АР Крим було складено список осіб, пенсії яких (за яких) підлягають перерахунку з 01.01.2008 року за вислугу років -Міністерство оборони України, в якому за №6524 наявний ОСОБА_1 (а.с.23-25). Зазначений список було подано до військового комісаріату АР Крим, про що зазначено у письмових запереченнях представника відповідача, поданих суду.

Військовим комісаріатом АР Крим до Головного управління ПФУ в АР Крим надано довідку від 25.02.2008р. № 097287 (тобто до набрання чинності Наказу Міністерства оборони України від 11.06.08р. № 260) про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1, відповідно до якої з 01.01.2008р. надбавка за особливі умови служби становить 35% в грошовому еквіваленті складає 325,50 грн. (а.с.7).

На підставі зазначеної довідки позивачем з 01.01.2008 р. було зроблено перерахунок пенсії ОСОБА_1 з урахуванням надбавки у розмірі 35% (а.с.6).

Пізніше, відповідно до листа Департаменту Фінансів Міністерства оборони України від 06.04.2009 року №248/6/с/300-д та доданого до нього списку осіб, за якими необхідно перевірити правильність обчислення грошового забезпечення для перерахунку пенсії (а.с.143,144-145) військовим комісаріатом АР Крим до Головного управління ПФУ в АР Крим надано нову довідку від 21.04.2009 р. № 097287 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1, відповідно до якої з 01.01.2008 р. надбавка за особливі умови служби становить 25% в грошовому еквіваленті складає 232,50 грн. (а.с.9).

На підставі зазначеної довідки від 21.04.2010р. № 097287 позивачем повторно було зроблено перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01 січня 2008 р. з урахуванням надбавки у розмірі 25% (а.с.8).

Відповідно до розрахунку на доплату (виплату, утримання) пенсії за пенсійною справою № ТА 097287 пенсіонера ОСОБА_1, різниця між належною до сплати пенсією та пенсією, що була виплачена пенсіонеру за період з січня 2008 року по травень 2009 року склала 1422,90 грн. (а.с.5).

Судом встановлено, що ОСОБА_1 мав право на надбавку за особливі умови праці на атомних підводних човнах.

Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 06.04.1998 року № 452 "Про упорядкування додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців" надбавка за особливі умови служби, пов'язані з підвищеним ризиком для життя : в екіпажах бойових машин, літаків, вертольотів, надводних кораблів (суден), підводних човнів, в управліннях з'єднань і об'єднань надводних кораблів (суден), підводних човнів тощо встановлена в розмірі від 5 до 40 відсотків.

Постановою Кабінету Міністрів України №1294 від 07.11.2007 року "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу" встановлений новий порядок обчислення та розміри грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України.

Відповідно до п.12 вищенаведеної постанови, державні органи зобов'язано привести власні нормативно-правові акти у відповідність з цією постановою.

Наказом Міністерства оборони України від 11.06.08р. №260, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 14.07.08р. №638/15329, затверджено Інструкцію про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та деяким іншим особам (далі Інструкція), та встановлено, що цей наказ застосовується з 01.01.08р.

Відповідно до п.п.14.2.5 Інструкції встановлено, що 25% посадового окладу виплачується надбавка особам офіцерського складу та особам рядового складу, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактам на посадах в екіпажах дизель-електричних підводних човнів, що будуються, - із дня початку навчання згідно з наказом командира з'єднання на таких самих підводних човнах, що перебувають у строю, а тим, хто не навчається, - із дня початку ходових заводських випробувань.

Таким чином, аналізуючи вищенаведені норми законів, та враховуючи обставини справи, відповідач повинен був з 01 січня 2008 року визначити розмір грошового забезпечення ОСОБА_1, а саме надбавки за особливі умови праці на атомних підводних човнах у розмірі 25% посадового окладу та у п'ятиденний строк з дня прийняття наказу Міністерства оборони України від 11.06.08р. №260 повідомити ГУ ПФУ України в АР Крим про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1

Суд вважає, що посилання відповідача на ту обставину, що позивач не здійснив перевірку наданих відповідачем довідок, як на підставу своїх заперечень є необґрунтованим, оскільки така перевірка є правом, а не обов'язком позивача.

Посилання відповідача на відсутність у нього інформації щодо виду надбавки, яку отримував ОСОБА_1 є необґрунтованими, оскільки ця обставина не надає право відповідачу видавати довідки, які не відповідають діючим нормативно-правовим актам. У разі відсутності відповідної інформації відповідач мав право звернутися до позивача або відповідної військової частини, де проходив службу ОСОБА_1 із запитом про надання відповідної інформації.

Крім того, суд вважає за необхідне зазначити, що відповідач самостійно виявив допущену ним помилку, а відтак він мав можливість встановити відомості про те, яка саме надбавка за особливі умови служби виплачувалася ОСОБА_1 та у якому розмірі.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що відповідачем не доведено суду, що він своєчасно надав позивачу інформацію про зміну розміру надбавки за особливі умови служби, також не доведено достовірність даних, вказаних у довідці №097287 від 25.02.2008 року.

Статтею 65 Закону № 2262 передбачено, що особи, винні в порушенні законодавства про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, зазначених у цьому Законі, а також у несвоєчасному оформленні або поданні документів для призначення пенсії, у видачі для оформлення пенсій недостовірних даних і документів, несуть цивільно-правову, адміністративну або кримінальну відповідальність згідно із законом.

Окрім того, таке правило закріплене ч.2 статті 101 Закону України "Про пенсійне забезпечення" № 1788-XII від 05.11.1991р., відповідно до якої підприємства та організації несуть матеріальну відповідальність за шкоду, заподіяну громадянам або державі внаслідок несвоєчасного оформлення або подання пенсійних документів, а також за видачу недостовірних документів, і відшкодовують її.

Згідно ст. 50 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" суми пенсій, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку - пенсіонера або подання страхувальником недостовірних даних, можуть бути повернуті пенсіонером добровільно або стягуються на підставі рішень територіальних органів Пенсійного фонду чи в судовому порядку.

У ст.1166 Цивільного кодексу України міститься законодавче визначення деліктної відповідальності за шкоду, завдану майну, та підстави її виникнення. Так, для настання деліктної відповідальності необхідна наявність складу правопорушення, а саме: 1) наявність шкоди; 2) протиправна поведінка заподіювача шкоди; 3) причинний зв'язок між шкодою та протиправною поведінкою заподіювача; 4) вина.

Перераховані підстави визнаються загальними, оскільки їх наявність необхідна для всіх випадків відшкодування шкоди, якщо інше не передбачено законом.

Помилковий розрахунок сум грошового забезпечення для перерахунку розміру пенсії ОСОБА_1, проведений позивачем на підставі довідок військового комісаріату АР Крим, призвів до переплати пенсії органом Пенсійного фонду України у розмірі 1422,90 грн.

Вирішуючи питання про можливість покладення на відповідача цивільно-правової відповідальності суд застосовує положення ч. 1 ст. 1166 ЦК України, згідно із якою майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

За таких обставин, враховуючи, що фактично переплата пенсій колишньому військовослужбовцю стала можливою у зв'язку з подачею відповідачем до Головного управління пенсійного фонду України в АР Крим довідки, у якій був завищений розмір грошового забезпечення військовослужбовця, суд дійшов висновку, що позовні вимоги про визнання дій відповідача неправомірними і стягнення з відповідача суми переплат пенсій, виплачених надміру внаслідок подання недостовірних даних, є обґрунтованими, підтверджуються матеріалами справи та підлягають задоволенню в повному обсязі.

Крім того, враховуючи, що позивачем помилково заявлено вимогу про визнання дій неправомірними, замість визнання їх протиправними, як це передбачено для дій суб'єктів владних повноважень, суд, керуючись ч. 2 ст. 11 КАС України, вважає можливим в цій частині вийти за межі позовних вимог та визнати дії відповідача протиправними.

Під час судового засідання, яке відбулось 21 вересня 2012 року, була оголошена вступна та резолютивна частини постанови.

Відповідно до ст. 163 КАС України повний текст постанови складено 25 вересня 2012 року.

Керуючись ст.ст. 9, 11, 69-71, 158, 159, 161-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити у повному обсязі.

Визнати протиправними дії Військового комісаріату Автономної Республіки Крим в частині видачі довідки №097287 від 25.02.2008 року.

Стягнути з Військового комісаріату Автономної Республіки Крим (м. Сімферополь, вул. Київська, 152; ЄДРПОУ 07785820) на користь Головного управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим (р/р №25604701101024 в КРУ ВАТ "Державний ощадний банк", МФО 384805, ЗКПО 19003828) суму переплати пенсії, виплаченої ОСОБА_1, у розмірі 1422,90 грн.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Т.В.Пакет