Постанова № 30130234, 11.03.2013, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.03.2013
Номер справи
815/189/13-а
Номер документу
30130234
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 815/189/13-а

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 березня 2013 року 17:30 год. м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Левчук О.А., розглянувши в скороченому провадженні справу за адміністративним позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України в Одеській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в розмірі 4 400 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Одеського окружного адміністративного суду знаходиться справа за адміністративним позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України в Одеській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в розмірі 4 400 грн..

Суддею встановлено, 18.07.2006 року виконавчим комітетом Одеської міської ради проведено державну реєстрацію фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ІН НОМЕР_1) .

Відповідно до п. п. 1, 12 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг).

Згідно до ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.

Відповідно до ст. 11-1 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» встановлена виробником або імпортером максимальна роздрібна ціна на тютюнові вироби наноситься на пачку, коробку або сувенірну коробку тютюнових виробів разом з датою їх виготовлення.

Пунктом 13 ст. 18 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» встановлено, що термін, з якого на пачки, коробки та сувенірні коробки тютюнових виробів наносяться максимальна роздрібна ціна та дата їх виготовлення, визначається виробником або імпортером тютюнових виробів самостійно. При цьому з 1 липня 2005 року виробництво та імпорт тютюнових виробів, на пачках, коробках та сувенірних коробках яких не нанесені максимальна роздрібна ціна та дата їх виготовлення, забороняються.

Відповідно до абзаців 5, 14 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством. До суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень; роздрібної торгівлі тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробниками або імпортерами таких тютюнових виробів, - 100 відсотків вартості наявних у суб'єкта господарювання тютюнових виробів, але не менше 1000 гривень.

09 жовтня 2012 року посадовими особами Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України в Одеській області проведено фактичну перевірку з питань додержання суб'єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов'язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, а саме: кіоску, що розташований за адресою: АДРЕСА_1, та належить фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1, за результатами якої складено акт № 303/21-03/НОМЕР_1 від 11.10.2012 року (а.с. 10-12).

В акті № 303/21-03/НОМЕР_1 від 11.10.2012 року зазначено, що перевіркою встановлено, що при здійсненні покупки на загальну суму 30, 50 грн., а саме: 1 банка слабоалкогольного напою «Кінгз-бриг» по ціні 13 грн., 1 пачка сигарет «Парламент» по ціні 17, 50 грн., розрахункова операція проведена без застосування реєстратора розрахункових операцій та розрахункової квитанції, чим порушено п. 1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». В порушення п. 12 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» в кіоску ФОП ОСОБА_1 не ведеться облік товарних запасів належним чином, а саме: відсутні прибуткові накладні на алкогольні напої та тютюнові вироби, які наведені у Додатку № 3 до акту перевірки. В порушення ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» в кіоску здійснюється реалізація алкогольних напоїв та тютюнових виробів без придбання відповідних ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, що підтверджується покупкою однієї банки слабоалкогольного напою «Кінгз-бриг» по ціні 13 грн. та однієї пачки сигарет «Парламент» по ціні 17, 50 грн. В порушення п. 13 ст. 18 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» в кіоску здійснюється реалізація тютюнових виробів за цінами вищими від встановлених максимальних роздрібних цін, а саме: сигарети «Парламент» по ціні 17, 50 грн., максимальна ціна на пачці - 16, 50 грн..

На підставі акту № 303/21-03/НОМЕР_1 від 11.10.2012 року Регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України в Одеській області прийнято рішення про застосування фінансових санкцій № 150176 від 31.10.2012 року, яким до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 застосовано фінансові санкції в розмірі 4 400 грн. (а.с. 18, 19).

Вказане рішення про застосування фінансових санкцій № 150176 від 31.10.2012 року ФОП ОСОБА_1 не оскаржено у встановленому законом порядку, а сума штрафних санкцій в розмірі 4 400 грн. не сплачена.

Станом на дату розгляду справи доказів сплати відповідачем фінансових санкцій в розмірі 4400 грн. до суду не надано.

За таких обставин, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог, на підставі наданих позивачем доказів, суддя вважає, що адміністративний позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

На підставі викладеного та керуючись ст. 183-2 КАС України, суддя, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України в Одеській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в розмірі 4 400 грн. задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ІН НОМЕР_1) фінансові санкції в розмірі 4 400 грн. до Державного бюджету, код платежу 21081100, банк одержувача ГУДКСУ в Одеській області, МФО 828011, код 37607526, на р/р 31114106700005.

Постанову може бути оскаржено в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд в порядку, передбаченому статтею 186 КАС України.

Постанова набирає законної сили в порядку ст. 254 КАС України.

Суддя О.А. Левчук