Постанова № 30119559, 14.03.2013, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.03.2013
Номер справи
818/809/13-а
Номер документу
30119559
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Копія:

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

14 березня 2013 р. справа № 818/809/13-a

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Бондаря С.О.

за участю секретаря судового засідання - Мамонтової К.В.

прокурора - Циганенко Б.М.

представника позивача - Сліпухова В.М.

представника відповідача - Клименко О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу №818/809/13-a

за позовом прокурора Білопільського району, який діє в інтересах держави в особі державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні"

до комунального підприємства "Сумижитло" Сумської міської ради

про стягнення фінансових санкцій,-

В С Т А Н О В И В:

Прокурор Білопільського району, який діє в інтересах держави в особі державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні" звернувся до суду з адміністративним позовом до комунального підприємства "Сумижитло" Сумської міської ради про стягнення фінансових санкцій. Свої вимоги мотивує тим, що у ході перевірки ВП «Держенергонагляд у Північному регіоні» за дотриманням чинного законодавства в період з 13 по 14 листопада 2012 року інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Сумській області проведено позапланову перевірку виконання раніше виданого припису № 07/30-05-ОС 53/12 від 31.07.2012р. з питань технічного стану, організації експлуатації електроустановок та режимів споживання електричної енергії енергетичних об'єктів КП «Сумижитло» Сумської міської ради. За результатами позапланової перевірки встановлено, що вищевказаний припис про усунення виявлених порушень відповідач у встановлений термін не виконав, що підтверджується актом перевірки №07/30-05-0597 від 14.11.2012р. Тому старшим державним інспектором України з енергонагляду у Сумській області за порушення законодавства про електроенергетику та за невиконання припису на відповідача накладено штраф у розмірі однієї тисячі неоподатковуваного мінімуму доходів громадян у сумі 17000грн. (Постанова № 07/30-05 ОС 91/12 від 04.12.2012р.). КП «Сумижитло» не оскаржило вказану постанову, але і штраф у добровільному порядку не сплатило. Тому просять стягнути з відповідача 17000грн.

Комунальне підприємство "Сумижитло" Сумської міської ради, заперечуючи проти позову, свою позицію обґрунтовує тим, що припис № 07/30-05-ОС 53/12 від 31.07.2012р., за невиконання якого застосовані штрафні санкції, оскаржується відповідачем у судовому порядку. Тому, на думку відповідача, припис не повинен був виконуватися (а.с.61-62).

Представник позивача Сліпухов В.М. в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі.

Представник відповідача Клименко О.В. позов не визнала з підстав, викладених у письмовому запереченні.

Суд, заслухавши пояснення представників сторін, думку прокурора, вивчивши письмові матеріали справи, вважає, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

В судовому засіданні встановлено, що згідно припису №07/30-05-ОС 53/12 від 31.07.2012р. державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в Сумській області приписується виконуючому обов"язки директора КП «Сумижитло» Сумської міської ради Зінченко В.А. виконати заходи щодо усунення виявлених порушень чинного законодавства (а.с.21-24).

Актом перевірки № 07/30-05-0597 від 14.11.2012р. встановлено ухилення відповідача від виконання вимог вищевказаного припису (а.с.25-26).

На підставі акту перевірки № 07/30-05-0597 від 14.11.2012р. начальником інспекції - старшим державним інспектором України з енергонагляду у Сумській області Ромбовським Ю.С. винесена постанова № 07/30-05 ОС 91/12 від 04.12.2012р., згідно якої на КП «Сумижитло» Сумської міської ради накладено штраф у сумі 17000грн. за невиконання припису № 07/30-05- ОС 53/12 від 31.07.2012р. (а.с.27).

Відповідно до ст.5 Закону України «Про електроенергетику» однією із засад державної політики в енергетиці є створення умов безпечної експлуатації об'єктів електроенергетики, а також забезпечення відповідальності енергопостачальників та споживачів.

Згідно ст.9 вказаного Закону державний нагляд (контроль) в електроенергетиці здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в галузі електроенергетики. Предметом державного нагляду (контролю) в електроенергетиці є господарська діяльність, пов'язана з виробництвом, передачею та постачанням енергії, а також з використанням енергії для власних потреб суб'єктами електроенергетики та споживачами енергії в частині технічної експлуатації електричних станцій і мереж, технічної експлуатації енергетичного обладнання споживачів енергії та суб'єктів електроенергетики, випробування та ремонту енергоустановок і мереж, режимів постачання та споживання електричної і теплової енергії, виконання робіт з проектування енергоустановок і мереж. Способом здійснення державного нагляду (контролю) в електроенергетиці є проведення центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в галузі електроенергетики, відповідних обстежень, перевірок, оглядів, інспектування щодо енергетичного обладнання суб'єктів електроенергетики та споживачів енергії у порядку, визначеному Законом України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності". Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в галузі електроенергетики, під час здійснення державного енергетичного нагляду (контролю) має право вимагати від суб'єктів електроенергетики та споживачів енергії усунення виявлених порушень вимог законодавства, застосовувати відповідно до цього Закону штрафні санкції до суб'єктів господарювання за правопорушення в електроенергетиці. Інспектори з державного енергетичного нагляду мають право видавати суб'єктам електроенергетики та споживачам енергії обов'язкові для виконання приписи щодо усунення порушень вимог нормативно-правових актів, нормативних документів з питань технічної експлуатації електричних станцій і мереж, енергетичного обладнання суб'єктів електроенергетики та споживачів енергії, теплових, тепловикористальних установок та мереж, а також стосовно приведення технічного стану електричних, теплових, тепловикористальних установок та мереж, засобів обліку, контролю і регулювання виробництва, постачання та споживання енергії, організації їх експлуатації у відповідність із вимогами нормативно-правових актів, нормативних документів з питань технічної експлуатації електричних станцій і мереж, енергетичного обладнання споживачів енергії, теплових, тепловикористальних установок та мереж.

З приписами ст.27 Закону України «Про електроенергетику» суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці, у тому числі за: за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в галузі електроенергетики, та порушення умов ліцензій - штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно з Положенням про відокремлений підрозділ «Держенергонагляд у Північному регіоні», затвердженим директором Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго», Держенергонагляд у Північному регіоні утворено з метою забезпечення функціонування електроенергетичної системи регіону в межах Харківської, Полтавської та Сумської областей України, як складової частини цілісної об'єднаної енергосистеми України.

Судом встановлено невиконання відповідачем припису № 07/30-05- ОС 53/12 від 31.07.2012р., що підтверджується актом перевірки № 07/30-05-0597 від 14.11.2012р.

Посилання представника КП «Сумижитло» Сумської міської на той факт, що припис № 07/30-05- ОС 53/12 від 31.07.2012р. оскаржується в судовому порядку, як на підставу не виконання цього припису є безпідставними, оскільки у відповідності до вимог ч.3 ст.117 КАС України подання адміністративного позову, а також відкриття провадження у адміністративній справі не зупиняють дію оскаржуваного рішення суб»єкту владних повноважень.

Крім того, відповідачем не оскаржена постанова № 07/30-05 ОС 91/12 від 04.12.2012р., про накладення на КП «Сумижитло» Сумської міської ради штрафу в сумі 17000грн. за невиконання припису № 07/30-05- ОС 53/12 від 31.07.2012р.

Таким чином, суд вважає за необхідне стягнути з КП «Сумижитло» Сумської міської ради штраф в сумі17000грн.

Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов прокурора Білопільського району, який діє в інтересах держави в особі державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні" до комунального підприємства "Сумижитло" Сумської міської ради про стягнення фінансових санкцій - задовольнити.

Стягнути з комунального підприємства "Сумижитло" Сумської міської ради (ідентифікаційний код 37654796, м. Суми, вул. Д.Коротченка, 19/1) на користь держави у дохід державного бюджету штраф у сумі 17000грн. /сімнадцять тисяч грн./ на р/р №31119106700002, банк - ГУДКСУ у Сумській області, МФО 837013, ОКПО отримувача 37970593, отримувач коштів - м. Суми 21081100.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя (підпис) С.О. Бондар

Повний текст постанови виготовлений 18 березня 2013року.

З оригіналом згідно:

Суддя С.О. Бондар