УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
22 березня 2013 року№ 812/2787/13-а
09 год.45 хв.
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Дибова О.А. розглянувши матеріали справи за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «АЗМОЛ-СЕРВІС» до Державної податкової інспекції в Артемівському районі м. Луганська Луганської області Державної податкової служби про визнання протиправним та скасування наказу,-
ВСТАНОВИВ:
21 березня 2013 року о 16 год. 55 хв. до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «АЗМОЛ-СЕРВІС» до Державної податкової інспекції в Артемівському районі м. Луганська Луганської області Державної податкової служби про визнання протиправним та скасування наказу.
Разом з адміністративним позовом позивачем було подано клопотання про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову шляхом зупинення дії наказу ДПІ в Артемівському районі м. Луганська №177 від 20.03.2013 року «Про проведення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «АЗМОЛ-СЕРВІС», код ЄДРПОУ 30877463» та заборонити ДПІ в Артемівському районі м. Луганська, до вирішення спору по суті проведення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «АЗМОЛ-СЕРВІС», код ЄДРПОУ 30877463».
Статтею 117 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.
Відповідно до ч.3 ст.118 Кодексу адміністративного судочинства України питання про забезпечення адміністративного позову, заміну одного способу забезпечення адміністративного позову іншими або про скасування заходів забезпечення адміністративного позову, крім випадків, встановлених частинами першою і другою цієї статті, вирішується в судовому засіданні з повідомленням осіб, які беруть участь у справі. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розглядові таких питань.
01 листопада 2011 року набув чинності Закон України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року №3674-VI, який визначає правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.
Згідно ч.1 ст.3 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Частиною 1 ст.4 Закону №3674-VI встановлено, що судовий збір справляється у
відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно ч.2 ст.4 Закону №3674-VI, за подання до адміністративного суду заяви про забезпечення доказів або позову сплачується 0,1 розміру мінімальної заробітної плати.
Судом установлено, що заява про забезпечення позову не відповідає вимогам ст.106 КАС України, а саме, - позивачем при подачі заяви не було надано доказів сплати судового збору за подання заяви про забезпечення доказів.
Таким чином, судом установлено, що пред'явлена позовна заява підлягає залишенню без руху, як така, що не відповідає вимогам ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому на даний час підстави для призначення до судового розгляду клопотання про забезпечення позову у суду відсутні.
Згідно зі ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення заяви без руху, у якій зазначаються недоліки заяви про забезпечення позову, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
З урахуванням вимог ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява підлягає залишенню без руху, а позивачу надається строк для усунення недоліків.
Керуючись ст. ст. 6, 104, 105, 106, 107, 117, 118 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «АЗМОЛ-СЕРВІС» до Державної податкової інспекції в Артемівському районі м. Луганська Луганської області Державної податкової служби про визнання протиправним та скасування наказу залишити без руху.
Запропонувати позивачу протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали про залишення адміністративного позову без руху для усунення недоліків позовної заяви шляхом наданнядо суду документу про сплату судового збору за подання заяви про вжиття заходів забезпечення позову.
Роз'яснити позивачу, що у разі усунення недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк позовну заяву повернути прокурору заявнику зі всіма доданим до неї документами.
Залишення позовної заяви без руху не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала про залишення позовної заяви без руху може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву.
Ухвала може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. В інших випадках в строк, встановлений ст. 254 КАС України.
СуддяО.А. Дибова