ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ БЕЗ РОЗГЛЯДУ
22 березня 2013 рокуСправа № 808/3104/13-а м. Запоріжжя
Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Каракуша С.М., розглянувши матеріали адміністративного
позову: Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Запоріжжя Запорізької області Державної податкової служби
до відповідача 1: Державного реєстратора Запорізької міської ради Сергеєвої Тетяни Іванівни
відповідача 2: Державного реєстратора Печерської районної у м. Києві Державної адміністрації Хаустянової Марії Євгенівни
третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю «Лідерком»
про: скасування державної реєстрації змін до установчих документів,
ВСТАНОВИВ:
20 березня 2013 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Запоріжжя Запорізької області Державної податкової служби до Державного реєстратора Запорізької міської ради Сергеєвої Тетяни Іванівни, Державного реєстратора Печерської районної у м. Києві Державної адміністрації Хаустянової Марії Євгенівни, третя особа Товариство з обмеженою відповідальністю «Лідерком» про скасування державної реєстрації змін до установчих документів.
Відповідно до пункту п'ятого 5 частини 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
У відповідності до частини 2 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України, для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб'єкту владних повноважень право на пред'явлення передбачених законом вимог.
Як вбачається з адміністративного позову, позовні вимоги стосуються зобов'язання державного реєстратора Запорізької міської ради Сергеєвої Т.І. зняти з обліку ТОВ «Лідерком» (код ЄДРПОУ 35197074), у зв'язку зі зміною юридичною особою свого місцезнаходження на адресу: 69095, м. Запоріжжя, вул. Запорізька, буд. 6 і зобов'язання останньої направити реєстраційну справу державному реєстратору Печерської районної у м. Києві державної адміністрації Хаустової М.Є. за адресою: 01010, м. Київ, пр. Суворова, буд. 15 для взяття його на облік за попередньою юридичною адресою підприємства та зобов'язання державного реєстратора Печерської районної у м. Києві державної адміністрації Хаустової М.Є. скасувати державну реєстрацію змін до установчих документів стосовно місцезнаходження юридичної особи - ТОВ «Лідерком» (код ЄДРПОУ 35197074) за адресою: 69095, м. Запоріжжя, пр. Леніна, буд. 93, в обґрунтування яких позивач посилається на довідку про встановлення фактичного місцезнаходження платника податків - ТОВ «Лідерком» № 295/07-50 від 16.08.2012.
При цьому, як вбачається зі змісту вказаної довідки, факт відсутності за юридичною адресою ТОВ «Лідерком» податковим органом встановлений 16.08.2012, а позов до суду подано лише 20.03.2013, тобто з пропуском шестимісячного строку звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень, встановленого частиною 2 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України.
Крім того, позовна заява та додані до не неї матеріали не містять будь-яких доказів, які підтверджують поважність причини пропуску строків звернення до суду, та підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.
Згідно з частиною 1 статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Враховуючи, що про виникнення підстав, які дають право ДПІ на звернення до суду з даним адміністративним позовом позивачу стало відомо 16.08.2012, а позовна заява подана до суду лише 20.03.2013, тобто після спливу встановленого шестимісячного строку для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень, позовна заява та додані до неї матеріали не містять підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, суддя приходить до висновку, подана позовна заява підлягає залишенню без розгляду.
Відповідно до частини 2 статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
Керуючись статтями 99, 100, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Запоріжжя Запорізької області Державної податкової служби до Державного реєстратора Запорізької міської ради Сергеєвої Тетяни Іванівни, Державного реєстратора Печерської районної у м. Києві Державної адміністрації Хаустянової Марії Євгенівни, третя особа Товариство з обмеженою відповідальністю «Лідерком» про скасування державної реєстрації змін до установчих документів - залишити без розгляду.
Копію ухвали разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами надіслати Державній податковій інспекції у Жовтневому районі м. Запоріжжя Запорізької області Державної податкової служби.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали (якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то в 5-денний строк з дня отримання цією особою копії ухвали) апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя С.М. Каракуша