ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 819/501/13-a
"21" березня 2013 р. м. Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд в складі:
головуючої судді Ходачкевич Н. І.
при секретарі Кульчицький Н.О.
за участю:
представника прокуратури Ковальчук О.Р.
представника позивача Пастух Г.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Тернополі справу за адміністративним позовом Прокурора Козівського району в інтересах держави в особі: Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку в особі: Прикарпатського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (сектор нагляду за учасниками ринку цінних паперів у Тернопільській області) до Відкритого акціонерного товариства «Яструбовський комбінат по обслуговуванню сільського населення» про стягнення фінансових санкцій, суд -
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Козівського району в інтересах держави в особі Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку в особі Прикарпатського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (сектор нагляду за учасниками ринку цінних паперів у Тернопільській області) (далі-позивач) звернувся до суду з адміністративним позовом до Відкритого акціонерного товариства «Яструбовський комбінат по обслуговуванню сільського населення» (далі-відповідач) про стягнення фінансових санкцій.
Позовні вимоги мотивовані тим, що Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку було проведено перевірку по ВАТ «Яструбовський комбінат по обслуговуванню сільського населення» та виявлено порушення, на що винесено відповідні постанови № 344-ПР-3-Е, № 345-ПР-3-Е, № 346-ПР-3-Е від 27 серпня 2012 року про стягнення фінансових санкцій на загальну суму 5100,00 грн.
В судовому засіданні представник прокуратури та представник позивача позов підтримали з мотивів, викладених у позовній заяві та просили позов задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, причину неявки суду не повідомив, заяв про розгляд справи за їх відсутності не надходило, заперечень проти позову не надавали. Відповідно до вимог ст. 35 КАС України про дату, час і місце судового розгляду справи повідомлялись належним чином, шляхом направлення судової повістки за адресою, яка вказана в єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.
Отже, суд вважає, що вжив усі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про розгляд даної адміністративної справи та реалізації ним права судового захисту прав та інтересів.
Заслухавши в судовому засіданні учасників процесу, дослідивши матеріали справи та оцінивши подані докази, суд вважає, що позов підставний та підлягає до задоволення, виходячи з наступних міркувань.
Згідно ст.5. Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» від 30.10.1996 року №448/96-ВР (далі - Закон №448/96) - державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.
Відповідно до ч.1. ст.7 Закону №448/96 - основними завданнями Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку є: формування та забезпечення реалізації єдиної державної політики щодо розвитку та функціонування ринку цінних паперів та їх похідних в Україні, сприяння адаптації національного ринку цінних паперів до міжнародних стандартів; координація діяльності державних органів з питань функціонування в Україні ринку цінних паперів та їх похідних; здійснення державного регулювання та контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних на території України, а також у сфері спільного інвестування; захист прав інвесторів шляхом застосування заходів щодо запобігання і припинення порушень законодавства на ринку цінних паперів, застосування санкцій за порушення законодавства у межах своїх повноважень; сприяння розвитку ринку цінних паперів; узагальнення практики застосування законодавства України з питань випуску та обігу цінних паперів в Україні, розроблення пропозицій щодо його вдосконалення.
Як передбачено п.10. ст.8. Закону №448/96 - національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства.
Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку було проведено перевірку по ВАТ «Яструбовський комбінат по обслуговуванню сільського населення» та виявлено, що емітентом допущено ряд правопорушень а саме:
- не опубліковано регулярну річну інформацію за 2011 рік в одному із офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, що не відповідає вимогам п.1 гл.1 та п. 1 гл. 7 розділу V Положення, на що винесено постанову № 344-ПР-3-Е від 27 серпня 2012р., та застосовано штрафні санкції в розмірі 1700,00грн., (а.с.8), факт правопорушення підтверджується актом про правопорушення на ринку цінних паперів № 362-ПР-3-Е від 10 серпня 2012р.(а.с.9).
- не подану регулярну річну інформацію за 2011 рік до територіального органу Комісії, що не відповідає вимогам п.1 гл.1 та п. 1, п.5, гл. 7 розділу V Положення, на що винесено постанову № 345-ПР-3-Е від 27 серпня 2012р., та застосовано штрафні санкції в розмірі 1700,00грн., (а.с.11), факт правопорушення підтверджується актом про правопорушення на ринку цінних паперів № 363-ПР-3-Е від 10 серпня 2012р.(а.с.12).
- не розміщено регулярну річну інформацію за 2011 рік в загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі - ДКЦПФР) про ринок цінних паперів, що не відповідає вимогам п. 1 глави 1 та п. 1 глави 7 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів (далі-Положення), на що винесено постанову № 346-ПР-3-Е від 27 серпня 2012р., та застосовано штрафні санкції в розмірі 1700,00грн.(а.с.14), факт правопорушення підтверджується актом про правопорушення на ринку цінних паперів № 364-ПР-3-Е від 10 серпня 2012 року (а.с.15);
Згідно п.8. ч.1. ст.11 Закону №448/96 - Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від п'яти до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Станом на день розгляду справи, судом не отримано доказів добровільної сплати відповідачем вищезазначених фінансових санкцій.
Згідно з ч. 1 ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а частиною 1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади, місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Згідно ст.69 КАС доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, які мають значення для правильного вирішення справи. При цьому належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування.
Виходячи з вищенаведеного, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам справи та вимогам чинного законодавства, не спростовані належним чином відповідачем, а отже підлягають до задоволення в повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 2, 69, 70, 71, 77, 94, 137, 160-163, Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задоволити.
2. Стягнути товариства з Відкритого акціонерного товаристві «Яструбовський комбінат по обслуговуванню сільського населення» (код ЄДРПОУ - 05481932, с. Яструбово, Козівський район, Тернопільська область), на користь Прикарпатського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку штрафні санкції в сумі 5100,00 грн. на рахунок Управління Державної казначейської служби України у Козівському районі в Головному управлінні Державної казначейської служби України у Тернопільській області №31113106600082, по коду бюджетної класифікації 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції», символ звітності 106, код одержувача коштів 37822731, МФО 838012.
Постанова набирає законної сили в порядку встановленому ст. 254 КАС України і може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду в порядку і строки, передбачені ст.186 КАС України.
Повний текс постанови виготовлено 22.03.2013р.
Головуючий суддя Ходачкевич Н.І.
копія вірна
Суддя Ходачкевич Н.І.