Постанова № 30110515, 19.03.2013, Покровський міськрайонний суд Донецької області (до 25.04.2025 - Красноармійський міськрайонний суд Донецької області)

Дата ухвалення
19.03.2013
Номер справи
235/470/13- п
Номер документу
30110515
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1) УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОГО КАЗНАЧЕЙСТВА У М.КРАСНОАРМІЙСЬКУ ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОГО КАЗНАЧЕЙСТВА УКРАЇНИ В ДОНЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ
Державний герб України

19.03.2013

3/235/163/13

Справа № 235/470/13-п

КРАСНОАРМІЙСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 березня 2013 року м. Красноармійськ

Красноармійський міськрайонний суд Донецької області

у складі: головуючого - судді Заруцької Г.М.

при секретарі Марченко Т.В.

за участі: прокурора Лейко Н.Л.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду № 9 в місті Красноармійську матеріали, які надійшли від Красноармійського МРВ УСБ України в Донецької області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки с. Глиниці, Радомишльського району, Житомирської області, працюючої директором ДП «Красноармійське лісове господарство», зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1,

за ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення та ч. 1 ст. 9, ч. 1 ст. 14, ч. 2 ст. 14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», -

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1, яка займає посаду директора ДП «Красноармійське лісове господарство», відповідно до п.п. а) п. 2 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» є суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, про порушення спеціальних обмежень, встановлених у відношенні посадових осіб юридичних осіб публічного права, які не зазначені в пункті 1 частини першої статті 4, але одержують заробітну плату за рахунок державного чи місцевого бюджету, передбачених ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення - Порушення вимог щодо повідомлення про конфлікт інтересів: Неповідомлення особою безпосереднього керівника у випадках, передбачених законом, про наявність конфлікту інтересів, ч. 1 ст. 9 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» Особи, зазначені у підпунктах "а", "в"-"ж" пункту 1 та підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 4 цього Закону, не можуть мати у безпосередньому підпорядкуванні близьких їм осіб або бути безпосередньо підпорядкованими у зв'язку з виконанням повноважень близьким їм особам. Особи, зазначені у підпунктах "а", "в"-"ж" пункту 1 та підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані повідомити керівництво органу, на посаду в якому вони претендують, про працюючих у цьому органі близьких їм осіб, ч. 1, ч. 2 ст. 14. Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» - Урегулювання конфлікту інтересів: Особи, зазначені у пункті 1 та підпунктах "а", "б" пункту 2 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані: 1) уживати заходів щодо недопущення будь - якої можливості виникнення конфлікту інтересів; 2) повідомляти невідкладно безпосереднього керівника про наявність конфлікту інтересів.

ОСОБА_1, є посадовою особою юридичної особи публічного права, яка одержує заробітну плату за рахунок державного бюджету, перебуваючи на посаді директора ДП «Красноармійське лісове господарство» в період з 01.08.2011 року по 22.01.2013 року, знаходячись на робочому місці, розташованому за адресою: м. Красноармійськ, вул. Череватенко, 5, порушила спеціальні обмеження, спрямовані на запобігання і протидію корупції.

Так, згідно контракту з головою державного комітету лісового господарства України від 07.10.2010 року ОСОБА_1 призначена з 11.10.2010 року директором ДП «Красноармійське лісове господарство».

Згідно наказу директора ДП «Красноармійське лісове господарство» № 61-к від 12.07.2004 року на посаду лісничого Красноармійського лісництва з 14.07.2004 року призначений ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, чоловік директора ДП «Красноармійське лісове господарство» ОСОБА_1.

Тобто, ОСОБА_2 є підлеглою особою та одночасно чоловіком директора ДП «Красноармійське лісове господарство» ОСОБА_1.

ОСОБА_1, являючись безпосереднім керівником ОСОБА_2, має право втручатися в його діяльність, видавати накази та розпорядження, застосовувати заохочення і накладати дисциплінарні стягнення. Це створює умови впливу на об'єктивність або на упередженість прийняття рішень, а також на вчинення чи не вчинення дій під час виконання наданих їй службових повноважень. Зазначена суперечність фактично впливає на об'єктивність та неупередженість прийняття рішень, на вчинення чи не вчинення дій під час виконання наданих ОСОБА_1 службових повноважень та безпосереднього впливу на ці рішення. Таким чином, зазначена ситуація впливає на об'єктивність прийняття рішень, стосовно підлеглого - ОСОБА_2 у випадках коли необхідно зробити неупереджене, чесне і незалежне судження під час ситуацій, що й провокує конфлікт інтересів.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» - безпосереднє підпорядкування - відносини прямої організаційної або правової залежності підлеглої особи від її керівника, в тому числі через вирішення (участь у вирішенні) питань прийняття на роботу, звільнення з роботи, застосування заохочень, дисциплінарних стягнень, надання вказівок, доручень, контролю за їх виконанням;

Близькі особи - подружжя, діти, батьки, рідні брати і сестри, дід, баба, онуки, усиновлювачі, усиновлені, а також інші особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом і мають взаємні права та обов'язки із суб'єктом, зазначеним у частині першій статті 4 цього Закону;

Конфлікт інтересів - суперечність між особистими інтересами особи та її службовими повноваженнями, наявність якої може вплинути на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, а також на вчинення чи невчинення дій під час виконання наданих їй службових повноважень;

Корупційне правопорушення - умисне діяння, що містить ознаки корупції, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 4 цього Закону, за яке законом установлено кримінальну, адміністративну, цивільно-правову та дисциплінарну відповідальність;

Відповідно до ст. 9 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» обмеження полягають у тому, що особи зазначені у "а", "в"-"ж" пункту 1 та підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 4 цього Закону (за визначеними винятками):

1) не можуть мати у безпосередньому підпорядкуванні близьких їм осіб;

2) не можуть бути безпосередньо підпорядкованими у зв'язку з виконанням повноважень близьким їм особам;

3) зобов'язані повідомити керівництво органу, на посаду в якому вони претендують, про працюючих в цьому органі близьких осіб;

4) у п'ятнадцятиденний строк з дня виникнення зазначеного підпорядкування зобов'язані усунути обставини, які його зумовили (або це зобов'язані зробити близькі їм особи);

5) якщо ці обставини добровільно не усунуто - в місячний строк з дня виникнення згаданих обставин підлягають переведенню на іншу посаду, що виключає безпосереднє підпорядкування (або переведенню підлягають близькі їм особи). Якщо переведення неможливо то звільненню із займаної посади підлягає особа, яка перебуває у підпорядкуванні;

6) не мають права брати участі у роботі колегіальних органів під час розгляду питань щодо призначення на посаду близьких їм осіб та у будь - який інший спосіб впливати на прийняття такого рішення.

Ст. 14. Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» - Урегулювання конфлікту інтересів: Особи, зазначені у пункті 1 та підпунктах "а", "б" пункту 2 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані: 1) уживати заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів; 2) повідомляти невідкладно безпосереднього керівника про наявність конфлікту інтересів.

Відповідно до проведеної перевірки встановлено, що з 01.08.2011 року по 22.01.2013 року питання про переведення або звільнення з роботи лісничого Красноармійського лісництва ОСОБА_2 до теперішнього часу безпосереднім керівником не розглядалось. Інформації про наявність у директора ДП «Красноармійське лісове господарство» ОСОБА_1 конфлікту інтересів, останньою до свого безпосереднього керівництва нею не подавалось.

Таким чином, ОСОБА_1, знаючи про обов'язкові умови ст. 9 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» щодо необхідності переведення або у разі неможливості звільнення близької особи що перебуває у безпосередньому підпорядкуванні, а саме її чоловіка - ОСОБА_2 (лісничого Красноармійського лісництва ДП «Красноармійське лісове господарство») не прийняла дієвих заходів щодо переведення або звільнення його з займаної посади у період з 01.08.2011 року по 22.01.2013 року, чим надала можливість своєму чоловіку працювати у безпосередньому підпорядкуванні та отримувати заробітну платню за вказаний період.

ОСОБА_1 знаючи про те, що вона повинна повідомити про конфлікт інтересів безпосередньому керівнику не вжила дієвих заходів щодо такого повідомлення (письмово або усно) на адресу свого безпосереднього керівництва - начальнику Донецького обласного управління лісового господарства.

З урахуванням вищевикладеного, ОСОБА_1 будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, яка одержує заробітну плату за рахунок державного бюджету, перебуваючи на посаді директора ДП «Красноармійське лісове господарство» в період з 01.08.2011 року по 22.01.2013 року, знаючи про те, що згідно ст. 9 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» заборонено мати в своєму безпосередньому підпорядкуванні близьких їм осіб, не прийняла дієвих заходів та рішень щодо переведення на іншу посаду, що виключає безпосереднього підпорядкування або звільнення підлеглої близької особи, у вказаний період, та знаходячись на робочому місці, розташованому за адресою: м. Красноармійськ, вул. Череватенко, 5, у зазначений період не вжила дієвих заходів та не повідомила на адресу свого безпосереднього керівництва про існуючий у неї конфлікт інтересів, чим порушила спеціальні обмеження, спрямовані на запобігання і протидію корупції, тобто скоїла адміністративне правопорушення, передбачене ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ч. 1 ст. 9, ч 1, ч. 2 ст. 14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції».

Таким чином, ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення відповідальність за яке передбачена ст. 172-7 КУпАП , тобто за неповідомлення про конфлікт інтересів, що також стосується і не повідомлення про спільну роботу близьких осіб.

ОСОБА_1 з протоколом про адміністративне правопорушення від 22 січня 2013 року ознайомлена.

У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненому адміністративному правопорушенні визнала.

Враховуючи щире каяття ОСОБА_1, а також позитивні характеристики з місця роботи ОСОБА_1, суд вважає можливим не призначати ОСОБА_1 максимальне стягнення, яке передбачено ст. 172-7 КУпАП.

На цих підставах та, керуючись, ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення та ч. 1 ст. 9, ч. 1 ст. 14, ч. 2 ст. 14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», суддя,-

П О С Т А Н О В И В :

Визнати ОСОБА_1 винною у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-7 КУпАП.

Накласти на ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний код № НОМЕР_1, уродженки с. Глиниці, Радомишльського району, Житомирської області адміністративне стягнення у вигляді штрафу у дохід держави у сумі 221 грн.

Штраф сплатити на рахунок: р/р 31110106700060 держбюджет в м. Красноармійську, ОКПО 34686579, банк одержувача: ГУДКСУ в Донецькій області, МФО 834016, код бюджетної класифікації 21081100.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Донецької області або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня її винесення, шляхом подання апеляційної скарги або протесту через Красноармійський міськрайонний суд Донецької області.

Суддя: