Справа № 815/390/13-а
У Х В А Л А
19 березня 2013 року Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Колесниченка О.В.,
при секретарі Бобровській О.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Лукойл Енергія і Газ Україна» до Державної податкової інспекції у Суворовському районі м.Одеси Одеської області Державної податкової служби про скасування податкового повідомлення-рішення від 06.06.2012 року № 0000852201 в частині зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток за 2-4 квартали 2011 року у розмірі 31 330 126 грн., -
В С Т А Н О В И В:
До суду надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Лукойл Енергія і Газ Україна» до Державної податкової інспекції у Суворовському районі м.Одеси Одеської області Державної податкової служби про скасування податкового повідомлення-рішення від 06.06.2012 року № 0000852201 в частині зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток за 2-4 квартали 2011 року у розмірі 31 330 126 грн.
Ухвалою від 15.01.2013 р. Одеським окружним адміністративним судом провадження у даній справі було відкрито та розпочато підготовку справи до судового розгляду.
19.03.2013 року за вх. № 7619/13 на адресу суду надійшла заява від Державної податкової інспекції у Суворовському районі м.Одеси Одеської області Державної податкової служби про залишення без розгляду позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Лукойл Енергія і Газ Україна» у зв'язку із пропуском позивачем шестимісного строку звернення до суду встановленого ч. 2 с. 99 КАС України.
В судовому засідання 19.03.2013 року представник відповідач підтримав надане клопотання та просив суд його задовольнити.
Представник позивача в судовому засіданні заперечував проти задоволення клопотання та пояснив суду, що строк оскарження податкового повідомлення-рішення становить 1095 днів, згідно приписів ст. 102 Податкового кодексу України.
Суд, розглянувши клопотання відповідача, дослідивши матеріали справи, вважає, що клопотання не підлягає задоволенню у зв'язку із наступним.
Відповідно до ч. 2 ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Проте частиною 1 цією ж статті встановлено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Так, відповідно п. 56.18 ст. 56 Податкового кодексу України з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу, платник податків має право оскаржити в суді податкове повідомлення-рішення або інше рішення контролюючого органу про нарахування грошового зобов'язання у будь-який момент після отримання такого рішення.
Згідно п.102.1 ст.102 Податкового кодексу України контролюючий орган, крім випадків, визначених пунктом 102.2 цієї статті, має право самостійно визначити суму грошових зобов'язань платника податків у випадках, визначених цим Кодексом, не пізніше закінчення 1095 дня, що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації та/або граничного строку сплати грошових зобов'язань, нарахованих контролюючим органом, а якщо така податкова декларація була надана пізніше, - за днем її фактичного подання. Якщо протягом зазначеного строку контролюючий орган не визначає суму грошових зобов'язань, платник податків вважається вільним від такого грошового зобов'язання, а спір стосовно такої декларації та/або податкового повідомлення не підлягає розгляду в адміністративному або судовому порядку.
Отже, Кодекс адміністративного судочинства України передбачає можливість встановлення іншими законами спеціальних строків звернення до адміністративного суду, а також спеціального порядку обчислення таких строків. Такі спеціальні строки мають перевагу в застосуванні порівняно із загальним строком звернення до адміністративного суду, визначеним частиною другою статті 99 цього Кодексу.
З урахуванням викладеного, приписи п. 56.18 ст. 56, п.102.1 ст.102 Податкового кодексу України є нормами, що регулюють питання застосування строків звернення до адміністративного суду з позовами з приводу оскарження податкових повідомлень-рішень.
Враховуючи викладене, суд доходить висновку, що позивачем було подано позов з дотриманням строків встановлених Законом, а тому у задоволенні клопотання представника Державної податкової інспекції у Суворовському районі м.Одеси Одеської області Державної податкової служби про залишення позовної заяви позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Лукойл Енергія і Газ Україна» без розгляду у зв'язку із пропуском строку звернення до суду слід відмовити.
Керуючись ст. 99, ст.ст. 158-160, 165 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
В задоволенні клопотання представника Державної податкової інспекції у Суворовському районі м.Одеси Одеської області Державної податкової служби про залишення позовної заяви без розгляду - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали був виготовлений та підписаний 21.03.2013 року.
Суддя О.В. Колесниченко
19 березня 2013 року
м. Одеса
-інше.
В задоволенні клопотання представника Державної податкової інспекції у Суворовському районі м.Одеси Одеської області Державної податкової служби про залишення позовної заяви без розгляду - відмовити.