Постанова № 30081374, 04.03.2013, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.03.2013
Номер справи
807/195/13-а
Номер документу
30081374
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Cправа № 807/195/13-а

Рядок статзвітності № 8.1.5

Код 14

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 березня 2013 року м. Ужгород

Закарпатський окружний адміністративний суд в складі:

головуючої судді Скраль Т.В.,

при секретарі Химинець В.В.,

за участю сторін:

представника позивача Мукачівської об'єднаної державної податкової інспекції Закарпатській області ДПС - Борсенко О.В. (довіреність від 26.03.2012 року № 25/10-О);

представника відповідача - Мукачівського міського комунального підприємства "Мукачівводоканал" - в судове засідання не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Мукачівської об'єднаної державної податкової інспекції в Закарпатській області ДПС до Мукачівського міського комунального підприємства "Мукачівводоканал" про стягнення коштів за рахунок готівки, -

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до ст. 160 частини 3 КАС України 04 березня 2013 року було проголошено вступну та резолютивну частину постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано 11 березня 2013 року.

28 січня 2013 року Мукачівська об'єднана державна податкова інспекція в Закарпатській області звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовом до Мукачівського міського комунального підприємства «Мукачівводоканал» про стягнення коштів у розмірі 1497782,5 гривень за рахунок готівки Мукачівського міського комунального підприємства «Мукачівводоканал» в погашення податкового боргу.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав з підстав, наведених в позовній заяві. Так, за відповідачем Мукачівським міським комунальним підприємством «Мукачівводоканал» рахується податковий борг у загальному розмірі 1497782,5 гривень за період з 22.09.2012 року по 08.01.2013 року, що виник у зв'язку з порушенням відповідачем норм податкового законодавства. А тому просить стягнути з відповідача вказану суму заборгованості.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, до початку судового засідання подав суду заяву про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги визнають в повному обсязі.

Розглянувши подані позивачем документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

З 01.01.2011 року відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства визначає Податковий кодекс України, прийнятий 02.12.2010 року.

20.01.1995 року Виконавчим комітетом Мукачівської міської ради Закарпатської області Закарпатської області було зареєстровано юридичну особу - Мукачівське міське комунальне підприємство "Мукачівводоканал", що підтверджується наявною в матеріалах справи копією Свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи (а.с. 7), місце знаходження Мукачівського міського комунального підприємства "Мукачівводоканал": 89600, Закарпатська область, місто Мукачево, пл. Миру, 7. Відповідач - Мукачівське міське комунальне підприємство "Мукачівводоканал" значиться в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України, що підтверджується наявною в матеріалах справи копією Довідки № 1588 від 07.07.2005 року (а.с. 8).

Відповідно до частини 1 статті 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки, збори, інші обов'язкові платежі до держбюджету в порядку і розмірах, встановлених законом. П. п. 16.1.4 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755 - УІ (із змінами та доповненнями) передбачено обов'язок платників податків сплачувати податки і збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до статті 15 Податкового кодексу України, платниками податків та зборів (обов'язкових платежів) є юридичні та фізичні особи, на яких законодавством України покладено обов'язок сплачувати податки і збори згідно із цим Кодексом.

Юридична особа - Мукачівське міське комунальне підприємство "Мукачівводоканал" є платником податків і зборів, відповідно до чинного законодавства України, зареєстроване та знаходиться на обліку в Мукачівській об'єднаній державній податковій інспекції в Закарпатській області ДПС, що підтверджується наявною в матеріалах справи копією довідки про взяття на облік платника податків від 21.06.2012 року № 8906 (а.с. 11)

Відповідно до статті 36 Податкового Кодексу України, податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені ПКУ. Податковий обов'язок є безумовний і першочерговий стосовно інших неподаткових обов'язків платника податків, крім випадків, передбачених законом.

Згідно пункту 38.1 статті 38 Податкового кодексу України виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.

Відповідальність за невиконання або неналежне виконання податкового обов'язку несе платник податків, крім випадків, визначених цим Кодексом або законами з питань митної справи.

Пунктом 54.1. статті 54 Податкового кодексу України передбачено, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.

У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів. наступних за днем такого узгодження.

Юридична особа - Мукачівське міське комунальне підприємство «Мукачівводоканал» за період з 22.09.2012 року по 08.01.2013 року має заборгованість перед бюджетом в розмірі 1497782,5 гривень, яка є непогашеною та виникла у з зв'язку з наступним.

Відповідно до ст.78 Податкового кодексу України працівниками Мукачівської ОДПІ проводилась перевірка дотримання податкового законодавства, про що було складено акт № 2365/16-40/03344556 від 12.12.2011 року (а.с. 15-16). В даному акті було зафіксовано порушення відповідачем пункту 57.1. статті 57 та абзацу 1 пункту 126.1 статті 126 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-УІ в частині порушення термінів сплати узгодженого податкового зобов'язання із затримкою понад 30 календарних днів в сумі 836747,95 гривень.

За наслідками встановленого порушення позивачем було прийнято податкове повідомлення - рішення № 0003351640 від 22 грудня 2011 року (а.с 14), згідно якого було визначено відповідачу до сплати суму грошового зобов'язання по податку на додану вартість в розмірі 167349,50 гривень.

Відповідно до ст.78 Податкового кодексу України працівниками Мукачівської ОДПІ проводилась перевірка дотримання податкового законодавства, про що було складено акт №166/16-40/03344556 від 26 березня 2013 року (а.с. 13). В даному акті було зафіксовано порушення відповідачем пункту 57.1. статті 57 та абзацу 1 пункту 126.1 статті 126 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-УІ в частині порушення термінів сплати узгодженого податкового зобов'язання із затримкою понад 30 календарних днів в сумі 685582,08 гривень.

За наслідками встановленого порушення позивачем було прийнято податкове повідомлення - рішення № 0004611640 від 09 квітня 2012 року (а.с 12), згідно якого було визначено відповідачу до сплати суму грошового зобов'язання по податку на додану вартість в розмірі 137116,41 гривень.

Відповідно до ст.78 Податкового кодексу України працівниками Мукачівської ОДПІ проводилась перевірка дотримання встановлених законодавством граничних термінів сплати податків, зборів та інших платежів, про що було складено акт № 2463/16-40 від 06 жовтня 2010 року (а.с. 18). В даному акті було зафіксовано порушення відповідачем пункту 1.2 та пп. 5.3.1 п. 5.3 статті 5 ЗУ «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181-ІІІ від 21.02.2001 року в частині порушення термінів сплати узгодженого податкового зобов'язання по податку на додану вартість в сумі 353271 гривень із затримкою терміном більше 99 календарних днів. За наслідками встановленого порушення позивачем було прийнято податкове повідомлення - рішення № 0017521640/0 від 12 жовтня 2010 року (а.с 17), згідно якого було визначено відповідачу до сплати суму грошового зобов'язання по податку на додану вартість в розмірі 176635, 57 гривень.

Судом не береться до уваги вказана заборгованість по повідомленню - рішенню № 0017521640/0 від 12 жовтня 2010 року (а.с 17), так як стягнення за таким розглядається судом в іншому адміністративному позові № 64/9/10-009 від 18 січня 2013 року.

Відповідно до ст.78 Податкового кодексу України працівниками Мукачівської ОДПІ проводилась перевірка дотримання встановлених законодавством граничних термінів сплати податків, зборів та інших платежів, про що було складено акт № 3149/16-40 від 28 грудня 2010 року (а.с. 20-21). В даному акті було зафіксовано порушення відповідачем пункту 1.2 та пп. 5.3.1 п. 5.3 статті 5 ЗУ «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181-ІІІ від 21.02.2001 року в частині порушення термінів сплати узгодженого податкового зобов'язання по податку на додану вартість в сумі 859023 гривень із затримкою терміном більше 90 календарних днів.

За наслідками встановленого порушення позивачем було прийнято податкове повідомлення - рішення № 0018621640/0 від 29 грудня 2010 року (а.с 19), згідно якого було визначено відповідачу до сплати суму грошового зобов'язання по податку на додану вартість в розмірі 429511,64 гривень.

Відповідно до ст.78 Податкового кодексу України працівниками Мукачівської ОДПІ проводилась камеральна перевірка податкової звітності з податку на прибуток, про що було складено акт № 2361/15-40/03344556 від 12 грудня 2012 року (а.с. 23-24). В даному акті було зафіксовано порушення відповідачем термінів сплати самостійно визначеного грошового зобов'язання з податку на прибуток протягом строків, визначених п. 57.1 ст. 57 Податкового Кодексу України від 02 грудня 2010 року

За наслідками встановленого порушення позивачем було прийнято податкове повідомлення - рішення № 0005711540 від 29 грудня 2011 року (а.с 22), згідно якого було визначено відповідачу до сплати суму грошового зобов'язання по податку на прибуток підприємств в розмірі 49250,64 гривень.

Відповідно до ст.78 Податкового кодексу України працівниками Мукачівської ОДПІ проводилась перевірка дотримання податкового законодавства, про що було складено акт № 3148/1503/03344556 від 28.12.2011 року (а.с. 26-27). В даному акті було зафіксовано порушення відповідачем пункту 1.2 та пп. 5.3.1 п. 5.3 статті 5 ЗУ «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181-ІІІ від 21.02.2001 року в частині порушення термінів сплати узгодженого податкового зобов'язання по збору за геологорозвідувальні роботи виконані за рахунок державного бюджету в сумі 103323,37 гривень із затримкою більше 90 календарних днів, земельного податку по м. Мукачево в сумі 61940,55 гривень із затримкою більше 90 календарних днів.

За наслідками встановленого порушення позивачем було прийнято податкове повідомлення - рішення № 0030891840/0 від 29 грудня 2011 року (а.с 25), згідно якого було визначено відповідачу до сплати суму грошового зобов'язання по земельному податку в розмірі 30970,36 гривень, та податкове повідомлення - рішення № 0030861840/0 від 29 грудня 2010 року (а.с 25), згідно якого було визначено відповідачу до сплати суму грошового зобов'язання по збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету в розмірі 51661,72 гривень.

Відповідно до ст.78 Податкового кодексу України працівниками Мукачівської ОДПІ проводилась перевірка дотримання податкового законодавства, про що було складено акт № 2350/1503/033344556 від 09.12.2011 року (а.с. 34-35). В даному акті було зафіксовано порушення відповідачем термінів сплати узгоджених сум податкових зобов"язань. Несвоєчасно сплачено до бюджету: надходження податків і зборів (обов'язкових платежів), які справлялись до 1 січня 2011 року, але не визначені ПКУ (ЗО 21081400) в сумі 157031,87 грн. із затримкою більше 30 календарних днів; земельний податок по м. Мукачево в сумі 71059,31 грн. із затримкою більше 30 календарних днів та сума 9455.75 грн. із затримкою до 30 календарних днів; земельний податок по Павшинській с/р в сумі 12321.92 гривень із затримкою більше 30 календарних днів та сума 615,11 гривень із затримкою до 30 календарних днів; земельний податок по ОСОБА_3 с/р в сумі 4670,99 грн. із затримкою більше 30 календарних днів та сума 39.14 грн. із затримкою до 30 календарних днів; земельний податок по Ключарківській с/р в сумі 109497,43 грн. із затримкою більше 30 календарних днів; земельний податок по Чинадіївській с/р в сумі 57284,92 грн. із затримкою більше 30 календарних днів; земельний податок по Кольчинській с/р в сумі 99254,04 грн. із затримкою більше 30 календарних днів; комунальний податок по м. Мукачево в сумі 11794,60 грн. із затримкою більше 30 календарних днів; комунальний податок по ОСОБА_3 с/р в сумі 1029,29 грн. із затримкою більше 30 календарних днів; надходження збору за спеціальне водокористування від підприємств житлово-комунального господарства в сумі 3030,81 грн. із затримкою більше 30 календарних днів та сума 15352,43 гривень із затримкою до 30 календарних днів; надходження від скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні об"єкти (19010200) в сумі 5020,00 гривень із затримкою більше 30 календарних днів; надходження від викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення (19010100) в сумі 8,01 гривень грн. із затримкою більше 30 календарних днів; надходження від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах (19010300) в сумі 684,07 гривень із затримкою більше 30 календарних днів; інші збори за забруднення навколишнього природного середовища до Фонду охорони навколишнього природного середовища (85 19050200) в сумі 132121,49 грн. із затримкою більше 30 календарних днів; плата за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення в сумі 139814,25 грн. із затримкою більше 30 календарних днів та сума 13000,00 грн. із затримкою до 30 календарних днів.

За наслідками встановленого порушення позивачем було прийнято податкове повідомлення - рішення № 0006971840 від 22 грудня 2011 року (а.с 28), згідно якого було визначено відповідачу до сплати суму грошового зобов'язання по надходженню від скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти в розмірі 1004 гривень, та податкове повідомлення - рішення № 0007101840 від 22 грудня 2011 року (а.с 28), згідно якого було визначено відповідачу до сплати суму грошового зобов'язання по земельному податку з юридичних осіб в розмірі 11456,95 гривень, податкове повідомлення - рішення № 0006951840 від 22 грудня 2011 року (а.с 29), згідно якого було визначено відповідачу до сплати суму грошового зобов'язання по платі за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення в розмірі 27962,85 гривень, податкове повідомлення - рішення № 0000961840 від 15 березня 2012 року (а.с 29), згідно якого було визначено відповідачу до сплати суму грошового зобов'язання по земельному податку з юридичних осіб (Павшино) в розмірі 2349, 96 гривень; податкове повідомлення - рішення № 0007081840 від 22 грудня 2011 року (а.с 30), згідно якого було визначено відповідачу до сплати суму грошового зобов'язання по земельному податку з юридичних осіб (Кольчино) в розмірі 19850,79 гривень, податкове повідомлення - рішення № 0007021840 від 22 грудня 2011 року (а.с 30), згідно якого було визначено відповідачу до сплати суму грошового зобов'язання по інших зборах за забруднення навколишнього природного середовища в розмірі 26424,31 гривень, податкове повідомлення - рішення № 0007071840 від 22 грудня 2011 року (а.с 31), згідно якого було визначено відповідачу до сплати суму грошового зобов'язання по надходженню податків і зборів (обов'язкових платежів), які справляються до 01 січня 2011 року, але не визначені ПКУ в розмірі 31406,38 гривень; податкове повідомлення - рішення №0000951840 від 15 березня 2012 року (а.с 32), згідно якого було визначено відповідачу до сплати суму грошового зобов'язання по земельному податку з юридичних осіб (Н. Давидково) в розмірі 1 гривня, податкове повідомлення - рішення № 0006961840 від 22 грудня 2011 року (а.с 32), згідно якого було визначено відповідачу до сплати суму грошового зобов'язання по земельному податку з юридичних осіб (Ключарки) в розмірі 21899,46 гривень; податкове повідомлення - рішення № 0000971840 від 15 березня 2012 року (а.с 33), згідно якого було визначено відповідачу до сплати суму грошового зобов'язання по земельному податку з юридичних осіб (Павшино) в розмірі 2 гривні.

Відповідно до ст.78 Податкового кодексу України працівниками Мукачівської ОДПІ проводилась перевірка дотримання податкового законодавства, про що було складено акт № 180/15-1/03344556 від 27 березня 2012 року (а.с. 39-40). В даному акті було зафіксовано порушення відповідачем п. 57.1 ст. 57 Податкового Кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-УІ в частині несвоєчасної сплати до бюджету земельного податку з юридичних осіб по місту Мукачево в сумі - 16971, 29 гривень із затримкою до 30 календарних днів, земельного податку з юридичних осіб с/р Ключарки в сумі - 30969,80 гривень із затримкою більше 30 календарних днів, земельного податку з юридичних осіб с/р Чинадієво в сумі 15869,75 гривень із затримкою більше 30 календарних днів, земельного податку з юридичних осіб с/р Кольчино в сумі 57476,26 гривень із затримкою більше 30 календарних днів, екологічний податок (за надходження від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи об'єктах) - в сумі 136,81 гривень із затримкою більше 30 календарних днів, комунальний податок з с/р Н.Давидково в сумі 63,81 гривень із затримкою більше 30 календарних днів, плата за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення в сумі 68737, 75 гривень із затримкою більше 30 календарних днів.

За наслідками встановленого порушення позивачем було прийнято податкове повідомлення - рішення № 0001241840 від 09 квітня 2012 року (а.с 36), згідно якого було визначено відповідачу до сплати суму грошового зобов'язання по земельному податку в розмірі 1697,13 гривень, податкове повідомлення - рішення № 0001251840 від 09 квітня 2012 року (а.с 36), згідно якого було визначено відповідачу до сплати суму грошового зобов'язання по платі за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення в розмірі 13747,55 гривень; податкове повідомлення - рішення № 0001231840 від 09 квітня 2012 року (а.с 37), згідно якого було визначено відповідачу до сплати суму грошового зобов'язання по земельному податку в розмірі 3173,95 гривень; податкове повідомлення - рішення № 0001261840 від 09 квітня 2012 року (а.с 37), згідно якого було визначено відповідачу до сплати суму грошового зобов'язання по земельному податку юридичних осіб в розмірі 11495,25 гривень; податкове повідомлення - рішення № 0001221840 від 09 квітня 2012 року (а.с 38), згідно якого було визначено відповідачу до сплати суму грошового зобов'язання по земельному податку з юридичних осіб в розмірі 6193,96 гривень.

Відповідно до ст.78 Податкового кодексу України працівниками Мукачівської ОДПІ проводилась перевірка дотримання податкового законодавства, про що було складено акт № 2462/1503 від 06 жовтня 2010 року (а.с. 42). В даному акті було зафіксовано порушення відповідачем пункту 1.2 та пп. 5.3.1 п. 5.3 статті 5 ЗУ «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181-ІІІ від 21.02.2001 року в частині порушення термінів сплати узгодженого податкового зобов'язання по збору за геологорозвідувальні роботи виконані за рахунок державного бюджету в сумі 484689,86 гривень із затримкою більше 90 календарних днів, комунального податку по м. Мукачево в сумі 8306,22 гривень із затримкою більше 90 календарних днів, земельного податку по м. Мукачево в сумі 53767, 64 гривень із затримкою більше 90 календарних днів.

За наслідками встановленого порушення позивачем було прийнято податкове повідомлення - рішення № 0027161840/1 від 16 грудня 2012 року (а.с 41), згідно якого було визначено відповідачу до сплати суму грошового зобов'язання по земельному податку з юридичних осіб в розмірі 26883, 82 гривень, податкове повідомлення - рішення № 0027191840/1 від 10 грудня 2010 року (а.с 41), згідно якого було визначено відповідачу до сплати суму грошового зобов'язання по платі за збір на геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету в розмірі 242345,04 грн.

Як слідує із довідки про суми податкового боргу за період з 22.09.2012 року по 08.01.2013 року ( а.с. 5-6) заборгованість становить 1943647, 42 грн., однак позов заявлено на суму 1497782, 50 грн. Оскільки різниця в сумі 445864, 43 грн.- заборгованість яка виникла по повідомленню - рішенню № 0017521640/0 від 12 жовтня 2010 року (а.с 17), № 0027161840/1 від 16 грудня 2012 року (а.с 41), № 0027191840/1 від 10 грудня 2010 року, так як стягнення за такими розглядається судом в іншому адміністративному позові № 64/9/10-009 від 18 січня 2013 року.

Відповідачем було подано до Мукачівської об'єднаної державної податкової інспекції Закарпатської області Державної податкової служби податкові декларації з плати за землю, збору за спеціальне використання поверхневих та підземних вод; за спеціальне використання поверхневої води теплоелектростанціям з прямоточною системою водопостачання , за спеціальне використання поверхневих і підземних вод житлово - комунальними підприємствами, за спеціальне використання води, яка входить виключно до складу напоїв, за спеціальне використання поверхневих і підземних вод для потреб рибництва, за спеціальне використання кар'єрної, шахтної, дренажної води, податковий розрахунок з плати за користування надрами для видобування корисних копалин, податкову декларацію екологічного податку (а.с. 39-63).

Відповідно до п. 286.2 статті 286 Податкового кодексу України, платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 01 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, передбаченою у порядку статті 46 Кодексу адміністративного судочинства, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.

Відповідно до ст. 287.3. ПК Податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Станом на 28.01.2013 року за Мукачівського міського комунального підприємства "Мукачівводоканал" рахується податковий борг в розмірі 1497782,5 гривень, який є непогашеним та підлягає стягненню до бюджету.

Податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання (п.п.14.1.175., п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України).

Відповідно до п. 57.3 ст. 57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього кодексу, зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу. У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження. Зазначені суми грошового зобов'язання ні в адміністративному ні в судовому порядку не оскаржувались, а отже є узгодженими і підлягають сплаті до бюджету.

Мукачівською ОДПІ відповідно до пп.6.2.1 п.6.2 ст.6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", Мукачівському міському комунальному підприємству „Мукачівводоканал" надсилалися податкові вимоги: перша податкова вимога №1/37 від 17.12.2001р. (а.с. 10), вручена 26.12.2001р., друга податкова вимога №2/323 від 25.02.2002р.(а.с. 9), вручена 02.03.2002 року, які залишені відповідачем без реагування

Борг відповідача - Мукачівського міського комунального підприємства "Мукачівводоканал" в розмірі 1497782,5 гривень підтверджується матеріалами справи, а саме: довідкою про суми податкового боргу, копіями актів перевірок, копіями корінців повідомлень - рішень, самостійно поданими податковими деклараціями, копіями облікових карток платника, копіями податкових вимог.

Нормами п. 95.1 ст. 95 Податкового кодексу України зазначено, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває в податковій заставі.

Відповідно до ч. 1 п. 95.3. ст. 95 Податкового кодексу України (із змінами та доповненнями) стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини. Також, відповідно до п.95.4 ст. 95 ПК України орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до підпункту 20.1.28 пункту 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.

Таким чином, податкове зобов'язання є не виконаними, що є підставою для стягнення коштів до бюджету.

Тому позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.

На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 19, 94, 104-106, 160, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Мукачівської об'єднаної державної податкової інспекції в Закарпатській області ДПС до Мукачівського міського комунального підприємства "Мукачівводоканал" про стягнення коштів за рахунок готівки - задоволити в повному обсязі.

Стягнути з Мукачівського комунального підприємства "Мукачівводоканал" (код ЄДРПОУ 03344556, пл. Миру № 7, м. Мукачево, Закарпатська область 89600) податковий борг в розмірі 1497782, 50 гривень (один мільйон чотириста дев'яносто сім тисяч сімсот вісімдесят дві гривні, 50 коп.) за рахунок готівки.

Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Скраль Т.В.