Постанова № 30059141, 18.03.2013, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
18.03.2013
Номер справи
826/2117/13-а
Номер документу
30059141
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

18 березня 2013 року № 826/2117/13-а

В приміщенні Окружного адміністративного суду міста Києва за адресою у м. Києві по вул. Хрещатик, 10, Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого Бояринцевої М.А., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції у м. Ялті Автономної Республіки Крим Державної податкової служби

до Приватного акціонерного товариства "Трансбус"

про стягнення податкової заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у м. Ялті Автономної Республіки Крим Державної податкової служби звернулася до суду з позовом про стягнення з Приватного акціонерного товариства "Трансбус" заборгованості з земельного податку з юридичних осіб в розмірі 9067,74 грн.

Ухвалою суду від 21 лютого 2013 року відкрито скорочене провадження у справі та зобов'язано відповідача у десятиденний строк з дня одержання копії цієї ухвали, але не пізніше 14 березня 2013 року подати до суду заперечення проти позову та всі докази на їх підтвердження.

Відповідач у визначений судом строк заперечення на позовну заяву не надав, заяву про визнання позову також суду не надіслав. Відповідачу була надіслана ухвала про відкриття скороченого провадження за адресою, зазначеною у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

За правилами, встановленими пунктом 4 статті 33 Кодексу адміністративного судочинства України у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються юридичним особам та фізичним особам-підприємцям - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.

В обгрунтування заявлених вимог позивач посилається на Податковий кодекс України, Закон України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" та зазначає, що Приватне акціонерне товариство "Трансбус" має податкову заборгованість по сплаті земельного податку з юридичних осіб в розмірі 9067,74 грн.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Приватне акціонерне товариство "Трансбус" є юридичною особою та перебуває на обліку як платник окремих податків в Державній податковій інспекції у м. Ялті Автономної Республіки Крим Державної податкової служби, ідентифікаційний код юридичної особи 33293766, місцезнаходження: 03124, м. Київ, бульвар Івана Лепсе, 6.

За результатами камеральної перевірки дотримання вимог податкового законодавства Закритим акціонерним товариством "Трансбус" Державною податковою інспекцією у м. Ялті Автономної Республіки Крим складено акт від 15 листопада 2011 року № 3422/15-3/33293766, яким встановлено порушення Закритим акціонерним товариством "Трансбус":

- статті 17 Закону України "Про плату за землю" в частині несвоєчасної сплати податкового зобов'язання з земельного податку, а саме: за терміном сплати 30 грудня 2009 року, згідно уточнюючого податкового розрахунку земельного податку, узгоджена сума податкового зобов'язання земельного податку за листопад 2009 року склала 16334,18 грн., яка частково зменшена уточнюючим податковим розрахунком земельного податку, зареєстрованим за № 131853 від 30 квітня 2010 року у сумі 1139,56 грн., затримка склала 121 календарний день;

- пункту 287.3 статті 287 Податкового кодексу України в частині несвоєчасної сплати податкового зобов'язання земельного податку, а саме: за терміном сплати 30 грудня 2009 року, згідно уточнюючого податкового розрахунку земельного податку, узгоджена сума податкового зобов'язання земельного податку за листопад 2009 року склала 16334,18 грн., яка частково погашена платіжним дорученням від 25 червня 2011 року за № 751027 у сумі 1410,76 грн., затримка платежу склала 542 календарних дні, платіжним дорученням від 9 серпня 2011 року за № 964121 у сумі 6349,69 грн., затримка платежу склала 587 календарних днів; за терміном сплати 1 лютого 2010 року, згідно уточнюючого податкового розрахунку земельного податку узгоджена сума податкового зобов'язання земельного податку за грудень 2009 року склала 16334,22 грн., яка погашена платіжним дорученням від 9 серпня 2011 року за № 964121, затримка платежу склала 554 календарних дня.

Вказаний акт направлявся на адресу ЗАТ "Трансбус", зазначену в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, проте поштове відправлення повернулося з відміткою працівника пошти "за закінченням терміну зберігання".

На підставі складеного акту 5 грудня 2011 року Державною податковою інспекцією у м. Ялті Автономної Республіки Крим винесені податкове повідомлення-рішення №0008871503, яким застосовано до ЗАТ "Трансбус" штраф у розмірі 50% грошового зобов'язання, погашеного із затримкою, що складає 569,78 грн. та податкове повідомлення-рішення № 0008861503, яким застосовано до ЗАТ "Трансбус" штраф у розмірі 20% грошового зобов'язання, погашеного із затримкою, що складає 4818,93 грн.

В матеріалах справи наявна копія податкового повідомлення-рішення від 5 грудня 2011 року № 0008871503, яким Товариству з обмеженою відповідальністю "Трансбус" нараховано штраф 50% у розмірі 569,78 грн. Копія поштового відправлення зазначеного податкового повідомлення-рішення також містить дані про ТОВ "Трансбус". Проаналізувавши зазначені копії документів, суд приходить до висновку про описку органами Державної податкової служби у зазначенні форми товариства відповідача, оскільки код ЄДРПОУ юридичної особи, адреса юридичної особи та підстави застосування штрафу відповідають коду ЗАТ "Трансбус", його юридичній адресі та обставинам викладеним у акті перевірки, а тому приймаються судом як належні докази.

Вказані податкові повідомлення-рішення направлялися на адресу ЗАТ "Трансбус", зазначену в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, проте поштове відправлення повернулося з відміткою працівника пошти, що за вказаною адресою юридична особа не знаходиться.

Згідно даних Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців Закрите акціонерне товариство "Трансбус" перейменовано у Приватне акціонерне товариство "Трансбус" (витяг за станом на 11 жовтня 2012 року).

Відповідно до статті 36 Податкового кодексу України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором. Податковий обов'язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов'язків платника податків, крім випадків, передбачених законом.

Відповідальність за невиконання або неналежне виконання податкового обов'язку несе платник податків, крім випадків, визначених цим Кодексом або законами з питань митної справи.

Відповідно до статті 17 Закону України від 03.07.1992 № 2535-ХІІ "Про плату за землю" (який був чинним на час виникнення спірних правовідносин) податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у новій звітній податковій декларації, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності громадянами сплачується рівними частками до 15 серпня і 15 листопада.

Згідно пункту 287.1 статті 287 Податкового кодексу України власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.

Пунктом 287.3. статті 287 Податкового кодексу України встановлено, що податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Проте, ЗАТ "Трансбус" у встановлені строки самостійно визначені грошові зобов'язання із земельного податку не сплачено.

Відповідно до підпункту 17.1.7 пункту 17.1 статті 17 Закону України від 21.12.2000 № 2181-ІІІ "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (який був чинним на час виникнення спірних правовідносин, далі - Закон № 2181-ІІІ) у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах:

- при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу;

- при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу;

- при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.

Згідно пункту 126.1 статті 126 Податкового кодексу України у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання та/або авансових внесків з податку на прибуток підприємств протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

- при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;

- при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Таким чином, Державною податковою інспекцією у м. Ялті Автономної Республіки Крим за порушення своєчасності сплати податкового зобов'язання з земельного податку на 121 календарний день станом на 30 квітня 2010 року, на підставі підпункту 17.1.7 пункту 17.1 статті 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" накладено на ЗАТ "Трансбус" штраф у розмірі 569,78 грн. та за порушення своєчасності сплати податкового зобов'язання з земельного податку на 542, 587 та 554 календарних днів відповідно станом на 25 червня 2011 року та 9 серпня 2011 року, на підставі статті 126 Податкового кодексу України накладено на ЗАТ "Трансбус" штраф у розмірі 4818,93 грн.

Крім того, за відповідачем обліковується пеня в розмірі 3679,03 грн.

Відповідно до пункту 129.1 статті 129 Податкового кодексу України пеня нараховується після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Пеня, визначена підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 цієї статті, нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті (пункт 129.4 статті 129 Податкового кодексу України).

Проте, відповідачем суму штрафних санкцій та пені в розмірі 9067,74 грн. не сплачено.

Позивачем, з метою стягнення податкового боргу за попередній період, направлено відповідачу першу податкову вимогу від 8 грудня 2009 року 1/790 та другу податкову вимогу від 5 лютого 2010 року № 2/120.

Відповідно до підпункту 6.2.1 пункту 6.2 статті 6 Закону № 2181-ІІІ у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Податкові вимоги надсилаються:

а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків. обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;

б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу (підпункт 6.2.3 пункту 6.2 статті 6 Закону № 2181-ІІІ).

Вказані вимоги направлялися на адресу ЗАТ "Трансбус" та отримані уповноваженими особами юридичної особи відповідно 5 січня 2010 року та 16 лютого 2010 року.

Станом на день розгляду спору заборгованість, визначена вказаним податковими повідомленнями-рішеннями, відповідачем не сплачена, рішення та вимоги відповідачем не оскаржені.

Відповідно до підпункту 20.1.18. статті 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Беручи до уваги те, що суму боргу у розмірі 9067,74 грн. відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив, податковий борг є узгодженим, наявність у нього вказаної заборгованості підтверджується матеріалами справи, а тому суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та визнає їх такими, що підлягають задоволенню частково.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись статтями 98, 160-163, 1832, 254, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов Державної податкової інспекції у м. Ялті Автономної Республіки Крим Державної податкової служби задовольнити повністю.

2. Стягнути з Приватного акціонерного товариства "Трансбус" (юридична адреса: 03124, м. Київ, бульвар Івана Лепсе, 6, ідентифікаційний код 33293766) в дохід місцевого бюджету м. Ялти податковий борг у розмірі 9067 (дев'ять тисяч шістдесят сім) грн. 74 коп. на р/р 33218811700039, код платежу 13050100 (земельний податок з юридичних осіб) в УГК в АРК, МФО 824026, ЗКПО 38027563.

Постанова набирає законної сили в порядку, встановленим статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.

Відповідно до підпункту 9, 10 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною. У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.

Суддя М.А.Бояринцева