8.1.5
ПОСТАНОВА
Іменем України
13 березня 2013 року Справа № 812/2122/13-а
Луганський окружний адміністративний суд
у складі головуючого судді Кисельової Є.О.,
за участю
секретаря судового засідання Гришиної О.Ю.,
та
представників сторін:
прокурора - заявника - Петрова Г.В.
від позивача - Кострубова Я.В.
від відповідача - Лебеденко О.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Луганську справу за адміністративним позовом прокурора Попаснянського району в інтересах держави в особі Первомайської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби до Лисичанського комунального спеціалізованого підприємства «Лисичанськводоканал» про погашення податкового боргу за рахунок стягнення коштів з рахунків платника податків у розмірі 157289,45 грн.,
ВСТАНОВИВ:
26 лютого 2013 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов позов прокурора Попаснянського району в інтересах держави в особі Первомайської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби до Лисичанського комунального спеціалізованого підприємства «Лисичанськводоканал» про погашення податкового боргу за рахунок стягнення коштів з рахунків платника податків у розмірі 157289,45 грн.
В обґрунтування заявлених позовних вимог прокурор зазначив.
Лисичанське комунальне спеціалізоване підприємство по видобутку, обробці, реалізації води та очищенню стоків «Лисичанськводоканал» (далі-ЛКСП «Лисичанськводоканал») зареєстровано 27.01.1999 року виконавчим комітетом Лисичанської міської ради Луганської області. До Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України відповідача внесено 18.05.2005 за реєстраційним № 1 381 120 0000 000654.
Згідно з встановленим порядком ЛКСП «Лисичанськводоканал» взято на облік в Первомайській об'єднаній державній податковій інспекції, як платника окремих видів податку (не за основним місцем обліку) 25.11.2009, що підтверджується довідкою від 14.06.2012 № 59/18-312.
ЛКСП «Лисичанськводоканал» до Первомайської ОДПІ 23.10.2012 подано податковий розрахунок по платі за користування надрами, у якому визначено грошові зобов'язання у сумі 154915,82 грн.
Таким чином, відповідач узгодив грошові зобов'язання по платі за користування надрами, подавши до податкового органу зазначені податкові розрахунки.
Граничний термін сплати за вказаним податковим розрахунком настав 19.11.2012 року, але ЛКСП «Лисичанськводоканал» вказані кошти не сплатив, у зв'язку з чим станом на 18.02.2013 відповідач має податкову заборгованість по платі за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного призначення у розмірі 214191,92 грн., в тому числі яка утворилась за період з 06.10.2012 по 18.02.2013 у сумі 157289,45 грн. (154915,82 грн. - основний платіж, та 2373,63 грн. - пеня).
За результатами виникнення податкового боргу ЛКСП «Лисичанськводоканал» надіслано податкову вимогу від 23.02.2012 №6, яка вручена платнику податків 05.03.2012 згідно вимог Податкового кодексу України.
Проте платником податку - ЛКСП «Лисичанськводоканал» не було вжито заходів для повного погашення податкового боргу.
На підставі викладеного представник позивача просить стягнути з розрахунків в установах банків відповідача Лисичанського комунального спеціалізованого підприємства по видобутку, обробці, реалізації води та очищенню стоків «Лисичанськводоканал» на користь Державного бюджету України податковий борг по сплаті за користування надрами для видобутку копалин у сумі 157289,45 грн.
Представник прокуратури в судовому засіданні підтримав адміністративни позов, надав пояснення аналогічні, викладеному в позові, просив задовольнити позивні вимоги у повному обсязі.
Представник позивача в судовому засіданні підтримав адміністративний позов, надав пояснення аналогічні, викладеному в позові, просив задовольнити позивні вимоги у повному обсязі.
Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги визнав в повному обсязі, про що надав суду письмову заяву в якій також посилаючись на тяжке фінансове становище підприємства та зазначивши, що від отриманих коштів, від реалізації послуг ЛКСП «Лисичанськводоканал», запланованих на 2013 рік, буде достатньо для покриття поточних затрат на ведення господарської діяльності та виплати заборгованості, в тому числі сплати суми податкового боргу за користування надрами на загальну суму 157289,45 грн. просив визнати спосіб, строки та порядок виконання судового рішення у даній справі шляхом встановлення розстрочення заборгованості на 24 місяці, починаючи з квітня 2013 року по лютий 2015 року включно по 6553,50 грн. щомісяця, і у лютому 2015 року - 6558,95 грн. та зобов'язати позивача внести необхідні зміни відносно розстрочення виконання судового рішення в картки особових рахунків платника податків - ЛКСП «Лисичанськводоканал».
Предаставник прокуратури не заперечував проти встановлення способу, строку та порядку виконання судового рішення у даній справі.
Представник позивача не заперечував проти встановлення способу, строку та порядку виконання судового рішення у даній справі
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.69-72 КАС України, суд дійшов висновку, що адміністративний позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню з огляду на таке.
У судовому засіданні встановлено, підтверджено матеріалами справи, що відповідач - Лисичанське комунальне спеціалізоване підприємство по видобутку, обробці, реалізації води та очищенню стоків «Лисичанськводоканал» зареєстровано 27.01.1999 року виконавчим комітетом Лисичанської міської ради Луганської області (а.с.12) та взято на облік в Первомайській об'єднаній державній податковій інспекції, як платника окремих видів податку (не за основним місцем обліку), що підтверджується довідкою від 14.06.2012 № 59/18-312.(а.с.13)
За відповідачем обліковується податковий борг перед бюджетом по сплаті за користування надрами у розмірі 157289, 45 грн.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України.
У відповідності із ст.14 ПК України:
- грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.39 пункту 14.1);
- податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк) (підпункт 14.1.156 пункту 14.1);
- податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання (підпункту 14.1.175 пункту 14.1).
Згідно із ст.16 ПК України платник податків зобов'язаний: вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів (підпункт 16.1.2 пункту 16.1 статті 16); подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів (підпункт 16.1.3 пункту 16.1 статті 16); сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи (підпункт 16.1.4 пункту 16.1 статті 16).
Відповідно до ст.20 ПК України органи державної податкової служби мають право визначати у визначених цим Кодексом випадках суми податкових та грошових зобов'язань платників податків (підпункт 20.1.27 пункту 20.1); застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом (підпункт 20.1.28 пункту 20.1); звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини (пункт 20.1.18 пункту 20.1).
Згідно із п.54.1 ст.54 ПК України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
У відповідності із п.49.18 ст.49 ПК України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює:
- календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця (підпункт 49.18.1);
- календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя) (підпункт 49.18.2);
- календарному року, крім випадків, передбачених підпунктами 49.18.4 та 49.18.5 цього пункту - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (підпункт 49.18.3);
- календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - до 1 травня року, що настає за звітним (підпункт 49.18.4);
- календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - підприємців - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (підпункт 49.18.5).
Платник податків відповідно до п.57.1 ст.57 ПК України зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до п.п. 263.11.1 п. 263.11 ст. 263 ПК України платник плати за користування надрами для видобування корисних копалин та уповноважена особа, визначена відповідно до підпункту 263.1.4 пункту 263.1 статті 263 цього Кодексу, до закінчення граничного строку подання податкових розрахунків, визначеного розділом II цього Кодексу, та за формою, встановленою відповідно до статті 46 цього Кодексу, подають за податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу, а при видобуванні вуглеводневої сировини, що дорівнює календарному місяцю, податкові розрахунки з плати за користування надрами для видобування корисних копалин до органу державної податкової служби:
за місцезнаходженням ділянки надр, з якої видобуті корисні копалини, у разі розміщення такої ділянки надр у межах території України;
за місцем обліку платника у разі розміщення ділянки надр, з якої видобуто корисні копалини, в межах континентального шельфу та/або виключної (морської) економічної зони України.
У разі якщо місце обліку платника плати за користування надрами для видобування корисних копалин та уповноваженої особи, визначеної відповідно до підпункту 263.1.4 пункту 263.1 статті 263 цього Кодексу, не збігається з місцезнаходженням у межах території України ділянки надр, з якої видобуто корисні копалини, таким платником та уповноваженою особою подається копія податкового розрахунку до органу державної податкової служби за місцем обліку такого платника та уповноваженої особи. (п. п. 263.11.2 п. 263.11 ст. 263 ПК України).
Податкові розрахунки з плати за користування надрами для видобування корисних копалин подаються платником, починаючи з календарного кварталу, а при видобуванні вуглеводневої сировини з календарного місяця, що настає за кварталом/місяцем, у якому такий платник отримав спеціальний дозвіл. . (п. п. 263.11.3 п. 263.11 ст. 263 ПК України).
Відповідно до п.п. 263.12.1 п. 263.12 ст. 263 ПК України платник плати за користування надрами для видобування корисних копалин та уповноважена особа, визначена відповідно до підпункту 263.1.4 пункту 263.1 статті 263 цього Кодексу, протягом десяти календарних днів після закінчення граничного строку подання податкового розрахунку за податковий (звітний) період сплачують податкові зобов'язання у сумі, визначеній в розрахунку з плати, поданому ними органу державної податкової служби:
за місцезнаходженням ділянки надр, з якої видобуті корисні копалини, у разі розміщення такої ділянки надр у межах території України;
за місцем обліку платника у разі розміщення ділянки надр, з якої видобуто корисні копалини, в межах континентального шельфу та/або виключної (морської) економічної зони України.
З матеріалів справи вбачається, що за відповідачем рахується податковий борг по платі за користування надрами для видобутку корисних копалин загальнодержавного призначення у розмірі 157289,45 грн., який виник за відповідачем через несплату самостійно визначених податкових зобов'язань у податкових податковому розрахунку з плати за користування надрами для видобутку корисних копалин за третій квартал 2012 року від 23.10.2012 вх. №9065444896 на суму 154915,82 грн (а.с.16-17). Також сума податкової заборгованості по платі за користування надрами для видобутку корисних копалин загальнодержавного призначення підтверджується розрахунком податкового боргу за період з 06.10.2012 по 18.02.2013, та обліковою карткою платника. (а.с.15,18).
Як вбачається із матеріалів справи, в порушення вимог пункту 57.1 статті 57 та пункту 263.12 статті 263 Податкового кодексу України відповідач протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку самостійно суму податкового зобов'язання, зазначену у поданих ним податкових деклараціях, не сплатив, внаслідок чого за платником податків утворився податковий борг.
Згідно із п.п 129.1.1 п.129.1 ст.129 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI пеня нараховується після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день його погашення, залежно від того, яка з величин, таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті згідно п.129.4 ст.129 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI.
Відповідно до вимог ст. 129 Податкового кодексу України відповідачу Первомайською ОДПІ Луганської області ДПС за несвоєчасну сплату суми узгодженого податкового зобов'язання з плати за користування надрами для видобування корисних копалин було нараховано пеню, яка за період з 06.10.2012 по 18.02.2013 складає 2373,63 грн., що підтверджується розрахунком суми податкового боргу та обліковою карткою платника.(арк. справи 15,18).
Відповідно до п. 59.1, 59.3, 59.4, 59.5 ст. 59 ПКУ у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.
Податкова вимога надсилається також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
У разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.
У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Пунктом 95.1 статті 95 ПК України регламентовано, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, провадиться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги та здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини (підпункти 95.2 та 95.3 статті 95 ПК України).
Позивачем направлено відповідачу податкову вимогу від 23 лютого 2012 року № 6 з повідомленням суми податкового боргу в загальній сумі 513570,65 грн., яку отримано відповідачем особисто 05.03.2012, що підтверджено підписом уповноваженої особи відповідача на рекомендованому повідомленні про вручення поштвого відправлення. (а.с.14).
Податкова вимога є чинною (сторонами не надано суду доказів відкликання чи оскарження податкової вимоги в установленому законом порядку).
Таким чином, з викладеного вбачається, що органом державної податкової служби при зверненні до адміністративного суду з адміністративним позовом про стягнення податкового боргу дотримані вимоги п.95.2 ст.95 ПК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 136 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.
Дії відповідача при визнанні адміністративного позову не суперечать закону і не порушують чиї - небудь права, свободи або інтереси, тому визнання позову приймається судом.
Таким чином, оскільки сума податкового боргу по платі за користування надрами для видобутку корисних копалин загальнодержавного призначення у розмірі 157289,45 грн. відповідачем визнана та на час розгляду адміністративної справи залишається не сплаченою позовні вимоги визнаються судом обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Щодо заяви відповідача про встновлення способу, строку та порядку виконання рішення суду по даній справі шляхом розстрочення суд зазначає наступне.
Згідно з положеннями ст. 263 Кодексу адміністративного судочинства України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Суд розглядає питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення та у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення.
Відповідно до п.10 постанови Пленуму Верховного Суду України від 26.12.2003 № 14 «Про практику розгляду скарг на рішення, дії або бездіяльність органів і посадових осіб державної виконавчої служби та звернення учасників виконавчого провадження» при вирішенні заяв державного виконавця чи сторони про відстрочку чи розстрочку виконання рішення суду потрібно мати на увазі, що відповідно до ст.263 КАС України - їх задоволення можливе лише у виняткових випадках, які суд визначає виходячи з особливого характеру обставин, що ускладнюють або виключають виконання рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо).
Підставою для розстрочення виконання рішення можуть бути конкретні обставини, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим у строк встановлений судом, тому всі ці обставини повинні бути доведені заявником.
Посилання на тяжке фінансове становище як на підставу для розстрочення виконання судового рішення, судом до уваги не беруться, оскільки, на думку суду, не є винятковою обставиною, у розумінні ст.263 КАС України.
Доказів наявності інших обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, а також доказів поліпшення фінансової та економічної політики підприємства заявником до суду не надано.
Крім того, відповідно до приписів статті 100 Податкового кодексу України орган податкової служби, в даному випадку Первомайська об'єднана державна податкова інспекція Луганської області ДПС наділена повноваженнями самостійно надати розстрочку або відстрочку сплати податкових зобов'язань або податкового боргу. У зв'язку з чим відповідач у справі не позбавлений права звернутися за розстрочкою сплати податкового боргу безпосередньо до позивача у справі - Первомайської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області ДПС.
Враховуючи, що тільки у винятковому випадку, залежно від обставин справи суд має розстрочити виконання рішення, приймаючи до уваги недоведеність заявником необхідності надати розстрочку виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду, неможливості виконати рішення у встановлений законом строк, суд, керуючись ст.263 КАС України прийшов до висновку щодо відмови в задоволенні заяви про встановлення порядку і способу виконання рішення шляхом встановлення розстрочення заборгованості на 24 місяці, починаючи з квітня 2013 року по лютий 2015 року включно по 6553,50 грн. щомісяця, і у лютому 2015 року - 6558,95 грн. та відповідно відмовити в зобов'язанні позивача внести необхідні зміни відносно розстрочення виконання судового рішення в картки особових рахунків платника податків - ЛКСП «Лисичанськводоканал».
Враховуючи вимоги частини 4 статті 94 КАС України, а також те, що позивач відповідно до статті 5 Закону України "Про судовий збір" від 08 липня 2011 року № 3674-VI від сплати судового збору звільнений, судові витрати у цій справі не підлягають стягненню з відповідача.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 9, 71, 87, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, ст.ст.14, 16, 20, 54, 57, 95 Податкового кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов прокурора Попаснянського району в інтересах держави в особі Первомайської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби до Лисичанського комунального спеціалізованого підприємства «Лисичанськводоканал» про погашення податкового боргу за рахунок стягнення коштів з рахунків платника податків у розмірі 157289,45 грн. задовольнити повністю.
Сстягнути з розрахунків в установах банків відповідача Лисичанського комунального спеціалізованого підприємства по видобутку, обробці, реалізації води та очищенню стоків «Лисичанськводоканал» (місцезнаходження: 93106 Луганська область, м. Лисичанськ, вул..Свердлова, 168, код ЄДРПОУ 03339851) на користь Державного бюджету України податковий борг по сплаті за користування надрами для видобутку копалин у сумі 157289,45 грн. (сто п'ятдесят сім тисяч двісті вісімдесят дев'ять гривень 45 копійок) до Державного бюджету на р/р №33119366700259, код платежу 13030100, отримувач - УДКСУ у Попаснянському районі, ОКПО 37928777, банк отримувача - ГУ ДКСУ у Луганській області, МФО 804013.
Заяву Лисичанського комунального спеціалізованого підприємства по видобутку, обробці, реалізації води та очищенню стоків «Лисичанськводоканал» про встановлення способу, строку та порядку виконання постанови суду шляхом встановлення розстрочення суми заборгованості по сплаті за користування надрами для видобутку копалин у сумі 157289,45 грн. залишити без задоволення.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Повний текст постанови складено та підписано 18 березня 2013 року.
Суддя Є.О. Кисельова