ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 817/717/13-а
20 березня 2013 року 12год. 20хв. м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Дорошенко Н.О., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом
Рівненський міський центр зайнятості доОСОБА_1 про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ :
Рівненський міський центр зайнятості звернувся до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості в сумі 739,57 грн.
Представник позивача в судове засідання не прибув, подав клопотання, яким позовні вимоги підтримав та просив розглянути справу без його участі (а.с.30).
Відповідач в судове засідання не прибув, подав заяву, якою позов визнав повністю та просив справу розглянути без його участі (а.с.31).
Відповідно до ч.4 ст.122 КАС України у зв'язку з тим, що всі особи, які беруть участь у справі, заявили клопотання про розгляд справи за їх відсутності, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження.
Відповідно до ч.1 ст.41 КАС України при розгляді справи в порядку письмового провадження фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши позовну заяву, встановивши фактичні обставини справи, перевіривши їх доказами, дослідженими в судовому засіданні, оцінивши їх в сукупності, відповідно до вимог закону, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з таких підстав.
Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 8 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" № 1533-ІІІ від 02.03.2000 року (далі - Закон № 1533-ІІІ), Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі Фонд) створюється для управління страхуванням на випадок безробіття, акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно із цим Законом і статутом Фонду. Держава є гарантом забезпечення застрахованих осіб та надання їм відповідних соціальних послуг Фондом.
Згідно ч. 1, ч. 2 ст.12 Закону № 1533-ІІІ виконавча дирекція Фонду є виконавчим органом правління Фонду, який забезпечує виконання рішень правління. Функції виконавчої дирекції Фонду покладаються на органи державної служби зайнятості. Директор Державного центру зайнятості центрального органу виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики та його заступники є відповідно керівником та заступниками виконавчої дирекції Фонду. Функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на обласні, міські, міськрайонні та районні центри зайнятості.
Судом встановлено, що 05.04.2012р. громадянка ОСОБА_1 звернулася до Рівненського міського центру зайнятості з заявою з проханням вирішити питання про її працевлаштування та про надання їй статусу безробітної з виплатою допомоги по безробіттю. При цьому повідомила центр зайнятості, що на час звернення з обумовленою заявою вона не зареєстрована як суб'єкт підприємницької діяльності, трудовою діяльністю не займається, пенсію не отримує, не має права на пенсію за віком, в тому числі за вислугу років (а.с.5).
Відповідно до статті 2 Закону України "Про зайнятість населення" громадянці ОСОБА_1 12.04.2012р. було надано статус безробітної з виплатою допомоги по безробіттю з 12.04.2012р. по 04.06.2013р. (а.с.4).
Відповідно до ч.2 ст.36 Закону № 1533-ІІІ застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.
Судом встановлено, що 02.01.2013р. на адресу Рівненського міського центру зайнятості надійшов лист від СПД-ФО ОСОБА_2, завірена копія цивільно-правової угоди про надання послуг від 01.02.2012р. та акти виконаних робіт за період з 01.04.2012р. по 20.06.2012р. (а.с.6-10).
Дослідженням вищевказаних документів встановлено, що в період з 01.04.2012р. по 20.06.2012р. ОСОБА_1 надавала послуги СПД-ФО ОСОБА_2 відповідно до цивільно-правової угоди про надання послуг від 01.02.2012р. та актів виконаних робіт за період з 01.04.2012р. по 20.06.2012р.
Таким чином, судом встановлено, що відповідач подав недостовірну інформацію центру зайнятості про істотні обставини, які впливали на можливість надання йому статусу безробітного та виплати державної допомоги по безробіттю.
Відповідно до пп.1 п.20 "Порядку реєстрації, перереєстрації, ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.02.2007р. № 219, громадяни, зареєстровані як такі, що шукають роботу, та безробітні, знімаються з обліку з дня встановлення факту подання недостовірних даних, що мав місце під час перебування особи на обліку як безробітної.
Відповідно до пп.8 п.5.5 Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України № 307 від 20.11.2000р., зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.12.2000 р. за № 915/5136, виплата допомоги по безробіттю припиняється з дня призначення виплати на підставі документів, що містять неправдиві відомості.
Згідно довідки Рівненського міського центру зайнятості ОСОБА_1 у період з 12.04.2012р. по 16.05.2012р. отримала дохід в розмірі 939,57 грн., а саме: за квітень 2012р. - 532,63 грн. та за травень 2012р. - 406,94 грн. (а.с.11).
Частиною 3 статті 36 Закону № 1533-ІІІ та пунктом 6.14 Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, передбачено, що сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
31.01.2013р. ОСОБА_1 позивачем направлено повідомлення № 07-18/611 з вимогою сплатити безпідставно отримані кошти в сумі 939,57 грн. (а.с.12). Вказане повідомлення отримане відповідачем 01.02.2013р. (а.с.13). Відповідачем заборгованість часткового сплачена, а саме 14.02.2013р. ОСОБА_1 сплачено 200,00 грн. На момент звернення позивача з адміністративним позовом, заборгованість відповідача становить 739,57 грн.
Згідно статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Оцінивши надані позивачем та відповідачем докази, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, відповідають обставинам справи та наявним матеріалам, у зв'язку з чим підлягають до задоволення в повному обсязі.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 (реєстраційний номер НОМЕР_1) на користь Рівненського міського центру зайнятості, який є робочим органом виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, що діє від імені Фонду відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" кошти, отримані незаконно, в сумі 739 грн. 57 коп. (сімсот тридцять дев'ять гривень 57 коп.), які перерахувати на р/р 37176001000246, банк - Головне управління ДКСУ в Рівненській області, МФО 833017, одержувач - Рівненський міський центр зайнятості, код ЄДРПОУ 21084805, із зазначення в платіжному доручення в "Призначенні платежу" - "Повернення незаконно отриманої допомоги по безробіттю (внаслідок розслідування страхового випадку) гр. ОСОБА_1".
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Дорошенко Н.О.