Cправа № 2-а-2104/08
Ряд стат. звіту № 6.11
Код - 04
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 грудня 2008 р. м. Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Рейті С.І.
при секретарі судового засідання - Боринській І. В.
за участю сторін:
позивача: Шибаєв А.М. (представник за довіреністю від 04.01.2008 року) відповідача: не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Закарпатського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення адміністративно - господарських санкцій за недотримання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у сумі 2310,00 грн. та пені у сумі 150,00 грн., -
ВСТАНОВИВ:
Закарпатське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів (далі - позивач) звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення адміністративно - господарських санкцій за недотримання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у сумі 2310,00 грн. та пені у сумі 150,00 грн.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав з підстав, зазначених у позовній заяві. Просить стягнути з відповідача адміністративно - господарські санкції за недотримання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, встановленого Законом України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" від 21.03.1991 року № 875 -XII (з подальшими змінами та доповненнями, далі - Закон), у сумі 2310,00 грн. та пені у сумі 150,00 грн. за порушення строків їх сплати.
Відповідач письмове заперечення проти позову з належними доказами не подав, свого представника ні в судове засідання 22.10.2008 року, ні в судове засідання 08.12.2008 року не направив, не повідомив суд про причини неприбуття, хоча належним чином був повідомлений судом про відкриття провадження в адміністративній справ, про дату, час і місце розгляду даної справи (надіслано відповідачеві рекомендованими листами з повідомленням про вручення, що підтверджено повідомленнями про вручення 03.10.2008 р. та 25.10.2008 р. відповідачеві). Отже, судом вжито достатніх заходів щодо належного повідомлення відповідача про відкриття провадження, про дату, час і місце судового розгляду даної адміністративної справи, та справа вирішується на підставі наявних у ній матеріалів.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив:
Частиною першою ст.19 Закону, для підприємств (об'єднань), установ і організацій, незалежно від форми власності і господарювання, встановлено норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків від загальної чисельності працюючих, а якщо працює від 8 до 25 чоловік - у кількості одного робочого місця.
Відповідачеві за змістом вищенаведеного Закону встановлено на 2007 рік норматив створення робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у кількості 1 робочого місця, оскільки за даними звіту "Про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2007 рік" середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу на підприємстві відповідача становить 10 осіб.
Матеріалами справи, зокрема, статистичним звітом відповідача "Про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2007 рік" (форма №Ю-ПІ), розрахунком адміністративно-господарських санкцій Закарпатського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів для фізичної особи-підприємця ОСОБА_2, поясненнями представника позивача встановлено, що на підприємстві відповідача у звітному періоді не працювали інваліди у кількості, визначеній Законом.
Згідно ч.1 ст. 20 Закону підприємства (об'єднання), установи і організації, незалежно від форми власності і господарювання, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж встановлено нормативами, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю.
Закарпатським обласним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів здійснено розрахунок адміністративно-господарських санкцій за недотримання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, оскільки здійснений фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 розрахунок є невірним та суперечить закону. Згідно розрахунку відділення Фонду соціального захисту інвалідів, чисельність інвалідів - штатних працівників, які повинні працювати на підприємстві відповідача на робочих місцях для інвалідів складає - 1 особа, фактично середньооблікова кількість інвалідів на підприємстві - відсутні, середньорічна заробітна плата штатного працівника складає - 4620,00 грн., а отже розмір санкцій за недотримання нормативу для працевлаштування інвалідів складає 2310,00 грн.
Вказані адміністративно-господарські санкції сплачуються підприємством самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу. Порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені, яка обчислюється виходячи з 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк (ч. ч. 2, 4 ст. 20 Закону). Станом на день подачі позову термін сплати адміністративно-господарських санкцій прострочено на 163 дні.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.
Згідно ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати по справі з відповідача не стягуються.
У відповідності до ч. З ст. 160 КАС України в судовому засіданні 08.12.2008 року проголошено вступну та резолютивну частини Постанови.
Керуючись ст. ст. 17, 71, 94,160, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов Закарпатського обласного відділення Фонду соціального захисту
інвалідів до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення адміністративно - господарських санкцій за недотримання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у сумі 2310,00 грн. та пені у сумі 150,00 грн. - задовольнити повністю.
2. Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1 код НОМЕР_1) на користь Закарпатського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (м. Ужгород, пл. Ш. Петефі, 14 код 13592841) адміністративно - господарські санкції за недотримання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у сумі 2310,00 грн. (дві тисячі триста десять гривень) та пеню у сумі 150,00 грн. (сто п'ятдесят гривень).
3. Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд в порядку та строки, встановлені ст. 186 КАС України, а саме шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова складена в повному обсязі 9 грудня 2008 року.
Суддя С. І. Рейті