Постанова № 30046609, 04.03.2013, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.03.2013
Номер справи
810/331/13-а
Номер документу
30046609
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

04 березня 2013 року 810/331/13-а

Київський окружний адміністративний суд у складі: головуючого - судді Терлецької О.О., при секретарі судового засідання: Іванову Д.О.,

за участю представників сторін:

від прокурора - Булига Ю.С.,

від позивача - Самборський В.С.,

від відповідача - не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Заступника Бориспільського міжрайонного прокурора Київської області в інтересах держави в особі Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Системабуд»

про стягнення заборгованості по фінансових санкціях,

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернувся Заступник Бориспільського міжрайонного прокурора Київської області (далі - прокурор) в інтересах держави в особі Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку з позовом (далі - позивач) з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Системабуд» (далі - відповідач) про стягнення заборгованості по фінансових санкціях у розмірі 85 000, 00 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що згідно акту про правопорушення на ринку цінних паперів встановлено порушення відповідачем статті 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" та пункту 1 глави 7 розділу У «Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів», а саме: нерозміщення відповідачем регулярної річної інформації за 2010 рік на веб-сайті загальнодоступної інформації бази даних ДКЦПФР про ринок цінних паперів за адресою - www.stockmarket.gov.ua (термін розміщення регулярної річної інформації за 2010 рік до 04.05.2011).

Прокурор та представник позивача у судовому засіданні підтримали позовні вимоги в повному обсязі та просили суд позов задовольнити.

Представник відповідача у судовому засіданні 18.02.2013 подав письмові заперечення проти позову. У своїх письмових запереченнях відповідач зазначив, що факт невиконання відповідачем у строк до 18.06.2012 рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 16.05.2012 позивачем недоведений, оскільки про терміни виконання цього розпорядження відповідачу було невідомо, а відтак відповідач вважає, що застосовані штрафні санкції, передбачені п.6 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» є передчасні, а тому не можуть бути задоволені, а вимоги позивача не ґрунтуються на умовах передбачених ст. 69-73 Кодексу адміністративного судочинства України.

18.02.2013, у зв'язку з неявкою належним чином повідомленого позивача, розгляд справи було відкладено на 27.02.2013.

У судове засідання 27.02.2013 представник відповідача, повідомлений належним чином про розгляд справи не з'явився. Розгляд справи було відкладено на 04.03.2013, у зв'язку з необхідністю надання додаткових доказів по справі.

4 березня 2013 року у судове засідання з'явились прокурор та представник позивача, представник відповідача, повідомлений належним чином про розгляд справи (телефонограма від 27.02.2013), у судове засідання повторно не прибув.

Відповідно до частини четвертої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Суд, заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, дослідивши матеріали справи і наявні у справі докази, дійшов висновку про задоволення позовних вимог в повному обсязі з огляду на наступне.

16.05.2012 позивачем було прийнято постанову № 627-ЦД-1-Е, згідно якої на відповідача було накладено штраф у розмірі 17 000, 00 грн. та винесено розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери, постанову № 628-ЦД-1-Е про накладення санкції на відповідача за правопорушення на ринку цінних паперів та винесено розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та постанову № 628-ЦД-1-Е про накладення санкції на відповідача за правопорушення на ринку цінних паперів та винесено розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери. Згідно наявних в матеріалах справи копії супровідного листа, фіскального чеку та реєстру рекомендованих відправлень, позивачем на адресу відповідача було відправлено вказані постанови разом із розпорядженнями про усунення відповідачем порушень законодавства про цінні папери.

Судом встановлено, що згідно з актом № 1215-ЦД-1-Е про правопорушення на ринку цінних паперів від 17.07.2012 позивачем встановлено ознаки порушення ТОВ «Системабуд» пункту 10 статті 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», а саме: невиконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери від 16.05.2012 № 356-ЦД-1-Е, термін виконання якого закінчився 18.06.2012. У вказаному акті позивачем встановлено, що правопорушення є повторним, про що свідчать постанови про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів від 16.05.2012 № 627-ЦД-1-Е, № 628-ЦД-1-Е та №629-ЦД-1-Е.

Розпорядженням про усунення порушень законодавства про цінні папери від 16.05.2012 № 356-ЦД-1-Е було винесено стосовно порушення відповідачем вимог статті 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок», пункту 1 глави 7 розділу У «Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів», затвердженого рішенням Держаної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006 № 1591, а саме: нерозміщення ТОВ «Системабуд» регулярної річної інформації за 2010 рік на веб-сайті загальнодоступної інформаційної ази даних ДКЦПФР про ринок цінних паперів за адресою: www.stockmarket.gov.ua (термін розміщення регулярної річної інформації за 2010 рік до 04.05.2011).

У вказаному акті позивач зазначив, що на виконання розпорядження від 16.05.2012 за № 356-ЦД-1-Е ТОВ «Системабуд» жодних пакетів документів не надавало, що свідчить про невиконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери.

На підставі вказаного акта перевірки, директором Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку - Жупаненком В.М., уповноваженої особи Комісії прийнято постанову від 26.07.2012 № 1196-ЦД-1-Е про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів. Вказаною постановою, за невиконання розпорядження Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів накладено на відповідача штраф у розмірі 85 000, 00 грн. та винесено у відношенні ТОВ «Системабуд» розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери.

Вказана постанова про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів та розпорядження направлені позивачем відповідачу супровідним листом від 31.07.2012 вих. № 03/02/5294/ПН. Відправка здійснена рекомендованим листом, що підтверджуються наявними в матеріалах справи копіями реєстру на відправлення та чеку про надання поштових послуг (а.с. 12).

У зв'язку з тим, що відповідач у добровільному порядку суму штрафних санкцій не сплачував, прокурор звернувся до суду з даним адміністративним позовом.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.

Відповідно до статті 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" регулярна інформація про емітента - річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка подається Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку (в тому числі в електронному вигляді).

Звітним періодом для складання квартальної інформації про емітента є квартали поточного року.

Строки, порядок та форми подання регулярної інформації про емітента (річної та квартальної) встановлюються Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку. Публічні акціонерні товариства додатково розкривають інформацію про свою діяльність на основі міжнародних стандартів бухгалтерського обліку в порядку, встановленому Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку.

Так, склад, порядок і строки розкриття на фондовому ринку регулярної, особливої інформації та інформації про іпотечні цінні папери, сертифікати фонду операцій з нерухомістю та інформації в повідомленні про проведення загальних зборів (далі - Інформація) емітентами цінних паперів та подання її до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку врегульовані Положенням про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженим рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19 грудня 2006 р. N 1591 і зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 5 лютого 2007 р. за N 97/13364 (надалі -Положення).

Пунктом 1 глави 7 Положення встановлено, що розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні, розміщення на сторінці в мережі Інтернет та подання до Комісії. Розкриття річної інформації здійснюється у такі строки:розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним; опублікування у офіційному друкованому виданні - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним; подання до Комісії - не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право, зокрема, накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів (п. 14 ч. 1 ст. 8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні").

Відповідно до пункту 10 статті 8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства.

Відповідно до пункту 6 частини першої статті 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за нерозміщення, розміщення не в повному обсязі інформації та/або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

А відповідно до пункту 6 частини першої статті 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за нерозміщення, розміщення не в повному обсязі інформації та/або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

У зв'язку з тим, що відповідачем нерозміщено регулярну річну інформацію за 2010 рік на веб-сайті загальнодоступної інформації бази даних ДКЦПФР про ринок цінних паперів за адресою - www.stockmarket.gov.ua (термін розміщення регулярної річної інформації за 2010 рік до 04.05.2011), а також відповідачем не виконувалось розпорядження від 16.05.2012, суд дійшов висновку, що комісія правомірно застосувала до відповідача фінансові санкції у виді стягнення у розмірі 85000, 00 грн.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про правомірність і обґрунтованість заявлених прокурором позовних вимог, у зв'язку з чим адміністративний позов підлягає задоволенню в повному обсязі.

Керуючись статтями 11, 14, 69, 70, 71, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Системабуд» (код ЄДРПОУ -33587213) на користь Державного бюджету України заборгованість зі сплати фінансових санкцій у розмірі 85 000 (вісімдесят п'ять тисяч) грн. 00 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішення за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі проголошення лише вступної та резолютивної частини постанови або прийняття постанови у письмовому провадженні -протягом десяти днів з дня отримання її копії.

Суддя Терлецька О.О.

Дата виготовлення і підписання повного тексту постанови - 07 березня 2013 р.