Постанова № 30035598, 18.02.2013, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.02.2013
Номер справи
0870/12303/12
Номер документу
30035598
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 лютого 2013 року о/об 15 год. 10 хв.Справа № 0870/12303/12 м.Запоріжжя Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Шаповаловій К.І., за участю представника позивача Седлярова В.С., представника відповідача Харламовій О.О., розглянувши у м.Запоріжжі у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Відкритого акціонерного товариства «Запоріжжяобленерго»

до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м.Запоріжжі Державної податкової служби

про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,

ВСТАНОВИВ:

Відкрите акціонерне товариство «Запоріжжяобленерго» (далі - позивач або ВАТ «Запоріжжяобленерго») звернулося до Запорізького окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м.Запоріжжі Державної податкової служби (далі - відповідач або СДПІ по роботі з ВПП у м.Запоріжжі) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0000050028 від 03.05.2012 на загальну суму 2490790 грн. 54 коп., прийнятого заступником начальника відповідача.

Позивач обґрунтовує у позові свої позовні вимоги тим, що відповідачем за результатами документальної невиїзної перевірки складено Акт №47/28-0/00130926 від 12.04.2012, в якому, на думку позивача, неправомірно зазначено порушення ВАТ «Запоріжжяобленерго» вимог пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», п.50.1 ст.50, п.57.1, п.57.3 ст.57 Податкового кодексу України: несвоєчасна сплата узгодженого грошового зобов'язання з податку на прибуток по: - деклараціям з податку на прибуток за півріччя 2010 року №9003038444 від 03.08.2010; за 3 квартали 2010 року №9004932286 від 09.11.2010; за 2010 рік №9006831644 від 08.02.2011; за ІІ квартал 2011 року №1011 від 09.08.2011; за ІІ-ІІІ квартали 2011 року №9010522404 від 08.11.2011 у загальній сумі 10714170 грн. 92 коп.; - уточнюючим розрахункам податкових зобов'язань у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за 2010 рік від 15.02.2011 №9000283551; за 2009 рік №9004420007 від 30.06.2011 у загальній сумі 28257 грн. 00 коп.; по справі №23/600/08-АП-13/147/09АП у загальній сумі 1711524 грн. 80 коп. з затримкою більше 30 календарних днів. Також, на думку позивача, в Акті перевірки №47/28-0/00130926 від 12.04.2012 неправомірно зазначено порушення ВАТ «Запоріжжяобленерго» пп.7.8.2 п.7.8. ст.7 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», п.153.2 ст.153 Податкового кодексу України щодо несплати авансового внеску з податку на прибуток у сумі 1208157 грн. 09 коп., який мав бути сплачений при виплаті дивідендів у розмірі 4832633 грн. 26 коп. Вмотивовує вказане залишенням постановою Верховного Суду України від 02.02.2010 у справі №5/328 в силі податкового повідомлення-рішення №0000180203/0 від 21.07.2004, яким позивачу визначено податкове зобов'язання з податку на прибуток у розмірі 84168703 грн. 08 коп. (у тому числі 42084351 грн. 54 коп. основного платежу та 42084351 грн. 54 коп. фінансових санкцій). Законом України №3320-VI від 12.05.2011 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо питань оподаткування природного газу та електричної енергії» передбачено списання податкового боргу суб'єктів господарювання, що здійснюють постачання електричної енергії за регульованим тарифом, перед бюджетом, який виник внаслідок визначення податковими органами податкового зобов'язання суб'єкта господарювання через наявність небалансу технологічних витрат електроенергії (понаднормативних витрат електроенергії), що відносяться до періодів до 01.01.2011. На виконання вимог цього Закону, 05.07.2011 ВАТ «Запоріжжяобленерго» подало відповідачу Заяву про списання податкового боргу в сумі 83608691 грн. 08 коп., а також пені, яка нарахована на суму податкового боргу та обліковується за даними СДПІ по роботі з ВПП у м.Запоріжжі (№001-008/5051 від 05.07.2011). Проте, рішенням СДПІ по роботі з ВПП у м.Запоріжжі №1 від 18.07.2011 Заява ВАТ «Запоріжжяобленерго» про списання безнадійного податкового боргу задоволена частково, на суму 71156962 грн. 46 коп. В Акті перевірки зазначено, що не списано залишок податкових зобов'язань на суму 13745629 грн. 98 коп., нарахованих відповідно до постанови Верховного Суду України від 02.02.2010. Зобов'язання вказані у висновку Акту перевірки сплачені позивачем платіжними дорученнями: №20444 від 11.11.2011; №20733 від 18.11.2011; №1433 від 26.01.2012; від 31.01.2012 в сумі 29537 грн. 90 коп.; №2026 від 31.01.2012; №2025 від 31.01.2012; №2057 від 01.02.2012; №2615 від 10.02.2012. Авансовий внесок з податку на прибуток у сумі 1213353 грн. 00 коп., ВАТ «Запоріжжяобленерго», що мав бути сплачений при виплаті дивідендів, сплачений позивачем у повному обсязі платіжними дорученнями: №9438 від 16.07.2010 в сумі 135201 грн. 00 коп. (на суму дивідендів юридичним особам-резидентам за результатами фінансово-господарської діяльності позивача у 2007 році); №7819 від 16.06.2010 в сумі 649558 грн. 00 коп. (на суму дивідендів НАК ЕКУ за результатами фінансово-господарської діяльності позивача у 2009 році); №7817 від 16.06.2010 в сумі 404195 грн. 00 коп. (на суму дивідендів юридичним особам-нерезидентам за результатами фінансово-господарської діяльності позивача у 2009 році); №7820 від 16.06.2010 в сумі 18503 грн. 00 коп. (на суму дивідендів юридичним особам-резидентам за результатами фінансово-господарської діяльності позивача у 2009 році); №7818 від 16.06.2010 в сумі 5890 грн. 00 коп. (на суму дивідендів фізичним особам за результатами фінансово-господарської діяльності позивача у 2009 році); №7942 від 18.06.2010 на суму 06 грн. 00 коп. (на суму дивідендів юридичним особам-нерезидентам за результатами фінансово-господарської діяльності ВАТ «Запоріжжяобленерго» у 2009 році). З авансових внесків з податку на прибуток у сумі 1213353 грн. 00 коп. сума 1078151 грн. 48 коп. - зобов'язання за 2009 рік (25% від нарахованої суми дивідендів в розмірі 4312605 грн. 90 коп.). Разом з тим, як випливає зі змісту Акту перевірки, відповідач самостійно, без отримання на те згоди ВАТ «Запоріжжяобленерго», здійснив розподіл грошових коштів сплачених позивачем вказаними платіжними дорученнями і пропорційно зменшив суму податкового боргу визначеного податковим повідомленням-рішенням №0000180203/0 від 21.07.2004. Свою позицію позивач обґрунтовує приписами Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», «Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті», затвердженої постановою Правління Національного банку України від 21.01.2004 №22, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 29.03.2004 за №377/89/76.

У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі, на задоволенні позову наполягав.

Відповідачем подано до суду письмові заперечення згідно з якими СДПІ по роботі з ВПП у м.Запоріжжі проведено документальну невиїзну перевірку з питань своєчасності сплати до бюджету податку на прибуток ВАТ «Запоріжжяобленерго» за період з 29.06.2010 по 19.02.2012, за результатами якої складено Акт №47/08-0/00130926 від 12.04.2012. Податковим повідомленням-рішенням від 03.05.2012 №0000050028 позивачу нараховані штрафні санкції з податку на прибуток у розмірі 2490790 грн. 54 коп. За результатами розгляду справи про визнання недійсним податкового повідомлення-рішення №0000180203/0 від 21.07.2004 Судовою палатою в адміністративних справах Верховного Суду України прийнято постанову від 02.02.2010 щодо правомірності донарахування відповідачем сум податкового зобов'язання з податку на прибуток у розмірі 84168703 грн. 08 коп. (у тому числі 42084351 грн. 54 коп. основного платежу та 42084351 грн. 54 коп. фінансових санкцій) відповідно до податкового повідомлення-рішення №0000180203/0 від 21.07.2004, прийнятого на підставі Акту позапланової документальної перевірки №14/32-03-00130926 від 19.07.2004. Встановлено, що позивачем подано: - декларацію з податку на прибуток за півріччя 2010 року №9003038444 від 03.08.2010 відповідно до якої визначено зобов'язання щодо сплати у сумі 4767986 грн. 00 коп. Водночас, по рядку 20 «Авансові внески, нараховані на суму дивідендів та прирівняних до них платежів» у сумі 1083895 грн. 00 коп., з якої 5743 грн. 00 коп. задекларовано у декларації за І квартал 2010 року, тобто за підсумками декларування за півріччя 2010 року визначено суму авансового внеску, нарахованого на суму дивідендів у розмірі 1078152 грн. 00 коп., строк сплати зазначеного у податковій декларації грошового зобов'язання, відповідно до пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», припадає на 19.08.2010; - декларацію з податку на прибуток за 3 квартали 2010 року №9004932286 від 09.11.2010, відповідно до якої визначено зобов'язання щодо сплати у сумі 4520220 грн. 00 коп. Водночас, по рядку 20 «Авансові внески, нараховані на суму дивідендів та прирівняних до них платежів» відображено 1219096 грн. 00 коп., з якої 1083895 грн. 00 коп. задекларовано в декларації за півріччя 2010 року, тобто за підсумками декларування за 3 квартали 2010 року визначено суму авансового внеску, нарахованого на суму дивідендів у розмірі 135201 грн. 00 коп. та по рядку 22 «Сума штрафу, самостійно нарахованого у зв'язку з виправленням помилок» відображено 17956 грн. 00 коп., з якої 17943 грн. 00 коп. відображено в декларації за півріччя 2010 року, тобто за підсумками декларування за 3 квартали 2010 року задекларовано суму штрафу у розмірі 13 грн. 00 коп., строк сплати зазначеного у податковій декларації грошового зобов'язання, відповідно до пп. 5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», припадає на 19.11.2010; - уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за 2010 рік №9000283551 від 15.02.2011, відповідно до якого здійснено коригування рядка 22 декларації за 2010 рік, щодо нарахування суми штрафу у розмірі 17956 грн. 00 коп., строк зазначеного грошового зобов'язання, відповідно до п.50.1 ст.50 Податкового кодексу України - 15.02.2011; декларацію з податку на прибуток за 2010 рік №9006831644 від 08.02.2011, відповідно до якої визначено зобов'язання щодо сплати у сумі 538342 грн. 00 коп. та сум штрафу самостійно нарахованого у зв'язку з виправленням помилок (по рядку 22) у розмірі 3476 грн. 00 коп., строк сплати зазначеного у податковій декларації грошового зобов'язання, відповідно до п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України, припадає на 19.02.2011; - уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за 2009 рік №9004420007 від 30.06.2011 відповідно до якого визначено зобов'язання щодо сплати у сумі 9810 грн. 00 коп. та самостійно нараховано суму штрафу у зв'язку з виправленням помилки у розмірі 491 грн. 00 коп., строк сплати зазначеного грошового зобов'язання відповідно до п.50.1 ст. 50 Податкового кодексу України - 30.06.2011; - декларацію з податку на прибуток за II квартал 2011 року №1011 від 09.08.2011, відповідно до якої визначено зобов'язання щодо сплати у сумі 345 грн. 00 коп., строк зазначеного грошового зобов'язання, відповідно до п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України, припадає на 19.08.2011; декларацію з податку на прибуток за II-III квартали 2011 року №9010522404 від 08.11.2011 відповідно до якої визначено зобов'язання щодо сплати у сумі 15920501 грн. 00 коп., строк сплати зазначеного у податковій декларації грошового зобов'язання, відповідно до п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України, припадає на 19.11.2011. Відповідач, посилаючись на приписи пп.7.7 ст.7 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» наполягає на тому, що податковий борг погашається попередньо погашенню податкових зобов'язань, які не є податковим боргом, у порядку календарної черговості його виникнення, а в разі одночасного його виникнення за різними податками, зборами (обов'язковими платежами) - у рівних пропорціях. Також, відповідач зазначає, що згідно вимог п.1.6 розділу І «Інструкції про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами державної податкової служби України», затвердженої наказом Державної податкової адміністрації України від 18.07.2005 №276 (зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 02.08.2005 за №843/11123), проведення операцій в особових рахунках платників податків здійснюється в хронологічному порядку. Обов'язок контролюючого органу самостійно здійснювати розподіл, сплаченої платником суми податкових платежів, встановлено нормою пп.16.3.3 п.16.3 ст.16 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами». Отже, відповідач, як контролюючий орган, жодним чином не змінює призначення платежу в платіжному дорученні платника податку, а лише здійснює проведення операцій в особових рахунках платників податків в хронологічному порядку, як того вимагає «Інструкція про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами державної податкової служби України», діє при цьому виключно на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачений Конституцією та Законами України. Крім того, згідно з пп.2.3.1 п.2.3 ст.2 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, є виключно податкові органи. З вказаних підстав відповідач вважає законними дії, спрямовані на погашення податкового боргу платника податків, який виник у результаті узгодження сум податкових зобов'язань внаслідок прийняття Верховним Судом України відповідного судового рішення, шляхом проведення операцій в особових рахунках платників податків в хронологічному порядку.

Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги відхилив із підстав зазначених у запереченнях.

Сторони, під час розгляду справи, у судовому засіданні повідомили, що ними надано всі необхідні документи для вирішення спору по суті.

Суд, вислухавши думку представників сторін, дослідивши матеріали справи, з'ясував наступне.

Відкрите акціонерне товариство «Запоріжжяобленерго» (ідентифікаційний код - 00130926) як юридична особа зареєстроване за адресою: 69035, м.Запоріжжя, вул.Сталеварів, буд.14, що підтверджується Довідкою №2735 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України.

Відповідно до Свідоцтва про реєстрацію платником податку на додану вартість №11046023 позивач має індивідуальний податковий номер платника податку на додану вартість 001309208249.

Судом досліджено Акт №47/28-0/00130926, складений 12.04.2012 відповідачем про результати документальної невиїзної перевірки з питання своєчасності сплати до бюджету податку на прибуток ВАТ «Запоріжжяобленерго» за період з 29.06.2010 по 19.02.2012. За висновками Акту встановлено порушення: 1) пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», п.50.1 ст.50, п.57.1, п.57.3 ст.57 Податкового кодексу України - несвоєчасна сплата узгодженого грошового зобов'язання з податку на прибуток по: - деклараціям з податку на прибуток за півріччя 2010 року №9003038444 від 03.08.2010; за 3 квартали 2010 року №9004932286 від 09.11.2010; за 2010 рік №9006831644 від 08.02.2011; за ІІ квартал 2011 року №1011 від 09.08.2011; за ІІ-ІІІ квартали 2011 року №9010522404 від 08.11.2011 у загальній сумі 10714170 грн. 92 коп.; - уточнюючим розрахункам податкових зобов'язань у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за 2010 рік від 15.02.2011 №9000283551; за 2009 рік №9004420007 від 30.06.2011 у загальній сумі 28257 грн. 00 коп.; по справі №23/600/08-АП-13/147/09АП у загальній сумі 1711524 грн. 80 коп. з затримкою більше 30 календарних днів. 2) пп.7.8.2 п.7.8. ст.7 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», п.153.3.2, п.153.2 ст.153 Податкового кодексу України - не сплачено авансовий внесок з податку на прибуток у сумі 1208157 грн. 09 коп., який мав бути сплачений при виплаті дивідендів у розмірі 4832633 грн. 26 коп.

За результатами розгляду Акту №47/28-0/00130926 від 12.04.2012 та на підставі викладених в ньому порушень пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», п.50.1 ст.50, п.57.1, п.57.3 ст.57 Податкового кодексу України СДПІ по роботі з ВПП у м.Запоріжжі 03.05.2012 відносно ВАТ «Запоріжжяобленерго» прийнято податкове повідомлення-рішення №0000050028, яким позивача зобов'язано сплатити штраф у розмірі 2490790 грн. 54 коп. у 10-дений термін від дня отримання цього податкового повідомлення-рішення.

Вказане податкове повідомлення-рішення позивач отримав 03.05.2012, про що свідчить відмітка вхідного штампу ВАТ «Запоріжжяобленерго» (вх.№8026/011-06).

І. В Акті перевірки №47/28-0/00130926 від 12.04.2012 на сторінці 5 зазначено наступне: «… Згідно з Рішенням СДПІ по роботі з ВПП у м.Запоріжжі №1 від 18.07.2011 «Про списання безнадійного податкового боргу» підприємству ВАТ «Запоріжжяобленерго» було списано безнадійний податковий борг з податку на прибуток, який виник станом на 01.06.2011 у сумі 71156962 грн. 45 коп., у тому числі: 28338721 грн. 56 коп. - податок на прибуток, 733889 грн. 36 коп. - пеня, 42084351 грн. 54 коп. - штрафні (фінансові) санкції. Тобто, не списано залишок податкових зобов'язань у розмірі 13745629 грн. 98 коп., нарахованих відповідно до Постанови Верховного Суду України від 02.02.2010 та сплачених, шляхом зарахування у порядку календарної черговості відповідно п.7.7 ст.7 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», коштами, спрямованими на сплату самостійно задекларованих податкових зобов'язань з податку на прибуток та наявною переплатою станом на 12.02.2010 року по особовому рахунку ВАТ «Запоріжжяобленерго» у сумі 1000 грн. 00 коп. Враховуючи вищенаведене, актами невиїзних документальних перевірок СДПІ по роботі з ВПП у м.Запоріжжі встановлена несвоєчасна сплата ВАТ «Запоріжжяобленерго» узгодженого податкового зобов'язання з податку на прибуток: №190/08-05/00130926 від 07.05.2010 …; №249/08-05/00130926 від 04.06.2010 …; №209/08-05/00130926 від 16.09.2011 …; №236/08-05/00130926 від 30.11.2011 …».

Згідно з Актом перевірки №47/28-0/00130926 від 12.04.2012 (сторінки 8-10 Акту), податковим повідомленням-рішенням №0000050028 від 03.05.2012, Розрахунком штрафних санкцій (штрафу) штраф у сумі 2490790 грн. 54 коп. нарахований відповідачем на сплачене позивачем грошове зобов'язання у сумі 12453952 грн. 72 коп.

Позивачем надано до суду Рішення СДПІ по роботі з ВПП у м.Запоріжжі №1 від 18.07.2011 «Про списання безнадійного податкового боргу», згідно якого списано безнадійний борг ВАТ «Запоріжжяобленерго» з податку на прибуток, який виник станом на 01.06.2011 у сумі 71156962 грн. 45 коп.

Постановою Запорізького окружного адміністративного суду від 19.08.2011 по справі №2а-0870/6081/11, залишеною без змін ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 21.12.2011, дії СДПІ по роботі з ВПП у м.Запоріжжі щодо відмови у задоволенні заяви ВАТ «Запоріжжяобленерго» від 05.07.2011 №001-008/5051 про списання податкового боргу з податку на прибуток в частині 13185617 грн. 98 коп. - визнані протиправними. Також, вказаним судовим рішенням, яке набрало законної сили, зобов'язано СДПІ по роботі з ВПП у м.Запоріжжі прийняти рішення про списання 13185617 грн. 98 коп. податкового боргу ВАТ «Запоріжжяобленерго» з податку на прибуток, який виник внаслідок визначення СДПІ по роботі з ВПП у м.Запоріжжі податкового зобов'язання ВАТ «Запоріжжяобленерго» з податку на прибуток через наявність небалансу технологічних витрат електроенергії (понаднормативних витрат електроенергії), та був зменшений неправомірним зарахуванням за самостійним розподілом СДПІ по роботі з ВПП у м.Запоріжжі грошових коштів за податковими деклараціями ВАТ «Запоріжжяобленерго» з податку на прибуток за четвертий квартал 2009 року, перший квартал, півріччя та три квартали 2010 року.

Також, позивачем надано до суду Рішення СДПІ по роботі з ВПП у м.Запоріжжі від 22.06.2012 «Про списання податкового боргу», згідно якого списано борг ВАТ «Запоріжжяобленерго» з податку на прибуток, який виник станом на 13.02.2010 у сумі 13185617 грн. 98 коп.

З урахуванням вказаного, дії СДПІ по роботі з ВПП у м.Запоріжжі з покриття поточними платежами ВАТ «Запоріжжяобленерго» неіснуючої заборгованості з податку на прибуток підприємства у сумі 13185617 грн. 98 коп. є протиправним.

ІІ. З матеріалів справи вбачається, що СДПІ по роботі з ВПП у м.Запоріжжі Рішення «Про списання податкового боргу» прийнято 22.06.2012, тобто після прийняття 03.05.2012 податкового повідомлення-рішення №0000050028.

Відповідачем не надано до суду жодного доказу реального виконання вказаного вище судового рішення - списання коштів з внесенням змін до облікової картки платника податку на прибуток.

Також, відповідачем не доведено поновлення прав і майнових інтересів ВАТ «Запоріжжяобленерго» на виконання судового рішення.

Крім того, відповідачем не надано до суду доказів відкликання, втрати чинності, скасування тощо податкового повідомлення-рішення №0000050028 від 03.05.2012.

ІІІ. В Акті №47/28-0/00130926 від 12.04.2012 на сторінках 5-6 зазначено наступне: «… ВАТ «Запоріжжяобленерго» було подано: - декларацію з податку на прибуток за півріччя 2010 року №9003038444 від 03.08.2010 відповідно до якої визначено зобов'язання щодо сплати у сумі 4767986 грн. 00 коп. Водночас, по рядку 20 «Авансові внески, нараховані на суму дивідендів та прирівняних до них платежів» у сумі 1083895 грн. 00 коп., з якої 5743 грн. 00 коп. задекларовано в декларації за І квартал 2010 року, тобто за підсумками декларування за півріччя 2010 року визначено суму авансового внеску, нарахованого на суму дивідендів у розмірі 1078152 грн. 00 коп., строк сплати зазначеного у податковій декларації грошового зобов'язання, відповідно до пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», припадає на 19.08.2010; - декларацію з податку на прибуток за 3 квартали 2010 року №9004932286 від 09.11.2010, відповідно до якої визначено зобов'язання щодо сплати у сумі 4520220 грн. 00 коп. Водночас, по рядку 20 «Авансові внески, нараховані на суму дивідендів та прирівняних до них платежів» відображено 1219096 грн. 00 коп., з якої 1083895 грн. 00 коп. було задекларовано в декларації за півріччя 2010 року, тобто за підсумками декларування за 3 квартали 2010 року визначено суму авансового внеску, нарахованого на суму дивідендів у розмірі 135201 грн. 00 коп. та по рядку 22 «Сума штрафу, самостійно нарахованого у зв'язку з виправленням помилок» відображено 17956 грн. 00 коп. з якої 17943 грн. 00 коп. відображено в декларації за півріччя 2010 року, тобто за підсумками декларування за 3 квартали 2010 року задекларовано суму штрафу у розмірі 13 грн. 00 коп., строк сплати зазначеного у податковій декларації грошового зобов'язання, відповідно до пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», припадає на 19.11.2010; - уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за 2010 рік №9000283551 від 15.02.2011, відповідно до якого здійснено коригування рядка 22 декларації за 2010 рік, щодо нарахування суми штрафу у розмірі 17956 грн. 00 коп., строк зазначеного грошового зобов'язання, відповідно до п.50.1 ст.50 Податкового кодексу України - 15.02.2011; - декларацію з податку на прибуток за 2010 рік №9006831644 від 08.02.2011, відповідно до якої визначено зобов'язання щодо сплати у сумі 538342 грн. 00 коп. та сум штрафу самостійно нарахованого у зв'язку з виправленням помилок (по рядку 22) у розмірі 3476 грн. 00 коп., строк сплати зазначеного у податковій декларації грошового зобов'язання, відповідно до п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України, припадає на 19.02.2011; - уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за 2009 рік №9004420007 від 30.06.2011 відповідно до якого визначено зобов'язання щодо сплати у сумі 9810 грн. 00 коп. та самостійно нараховано суму штрафу у зв'язку з виправленням помилки у розмірі 491 грн. 00 коп., строк сплати зазначеного грошового зобов'язання відповідно до п.50.1 ст.50 Податкового кодексу України - 30.06.2011; - декларацію з податку на прибуток за II квартал 2011 року №1011 від 09.08.2011, відповідно до якої визначено зобов'язання щодо сплати у сумі 345 грн. 00 коп., строк зазначеного грошового зобов'язання, відповідно до п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України, припадає на 19.08.2011; - декларацію з податку на прибуток за II-III квартали 2011 року №9010522404 від 08.11.2011 відповідно до якої визначено зобов'язання щодо сплати у сумі 15920501 грн. 00 коп., строк сплати зазначеного у податковій декларації грошового зобов'язання відповідно до п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України, припадає на 19.11.2011 ...».

Дослідженням постанови Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 04.07.2011 по справі 23/600/08-АП-13/147/09-АП встановлено, що фахівцями СДПІ по роботі з ВПП у м.Запоріжжі за результатами планової виїзної перевірки ВАТ «Запоріжжяобленерго» 01.04.2008 складено Акт №66/08-05/00130926. На підставі Акту перевірки 15.04.2008 прийнято податкове повідомлення-рішення №0000130805/0, яким платнику податку визначено податкове зобов'язання з податку на прибуток в сумі 14988774 грн. 20 коп., в тому числі 8052643 грн. 00 коп. за основним платежем, та 6936131 грн. 20 коп. - штрафних (фінансових) санкцій. За результатами адміністративного оскарження суму нарахувань зменшено та прийнято податкові повідомлення-рішення №0000130805/2 від 03.09.2008 та №0000130805 від 17.11.2008 відповідно до яких визначено податкове зобов'язання з податку на прибуток в сумі 12439692 грн. 50 коп. (555633 грн. 00 коп. - основного платежу та 5884059 грн. 50 коп. - штрафні (фінансові) санкції). Постановою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 04.07.2011 по справі 23/600/08-АП-13/147/09-АП визнані протиправними та скасовані податкові повідомлення-рішення СДПІ по роботі з ВПП у м.Запоріжжі №0000130805/2 від 03.09.2008 та №0000130805/3 від 17.11.2008 в частині визначення позивачу податкового зобов'язання з податку на прибуток у сумі 10728167 грн. 70 коп. (5603100 грн. 00 коп. основного боргу та 5125067 грн. 70 коп. штрафних санкцій). Отже, решта визначених цими податковими повідомленнями-рішеннями податкові зобов'язання з податку на прибуток у сумі 1711524 грн. 80 коп., у разі узгодження, підлягають сплаті ВАТ «Запоріжжяобленерго».

Судом досліджена податкова звітність ВАТ «Запоріжжяобленерго» за період, що становить предмет спору.

Також, судом досліджені платіжні доручення: №20444 від 11.11.2011 в сумі 7500000 грн. 00 коп. (призначення платежу: «податок на прибуток за 3 квартал 2011 pоку»); №20733 від 18.11.2011 в сумі 8420156 грн. 00 коп. (призначення платежу: «податок на прибуток за 3 кв. 2011 року»); №1433 від 26.01.2012 в сумі 10000 грн. 00 коп. (призначення платежу: «аванс з податку на прибуток за 4 квартал 2011 року»); №2026 від 31.01.2012 в сумі 45020 грн. 70 коп. (призначення платежу: «штраф з податку на прибуток згідно уточнюючого розрахунку»); №2025 від 31.01.2012 в сумі 1500690 грн. 00 коп. (призначення платежу: «податок на прибуток згідно уточнюючого розрахунку»); №2057 від 01.02.2012 в сумі 00 грн. 30 коп.. (призначення платежу: «штраф з податку на прибуток згідно уточнюючого розрахунку»); №2615 від 10.02.2012 в сумі 1000000 грн. 00 коп. (призначення платежу: «податок на прибуток за 4 квартал 2011 року»).

Авансовий внесок з податку на прибуток у сумі 1213353 грн. 00 коп. ВАТ «Запоріжжяобленерго» сплачений платіжними дорученнями: №9438 від 16.07.2010 в сумі 135201 грн. 00 коп. (на суму дивідендів юридичним особам-резидентам за результатами фінансово-господарської діяльності позивача у 2007 році); №7819 від 16.06.2010 в сумі 649558 грн. 00 коп. (на суму дивідендів НАК ЕКУ за результатами фінансово-господарської діяльності позивача у 2009 році); №7817 від 16.06.2010 в сумі 404195 грн. 00 коп. (на суму дивідендів юридичним особам-нерезидентам за результатами фінансово-господарської діяльності позивача у 2009 році); №7820 від 16.06.2010 в сумі 18503 грн. 00 коп. (на суму дивідендів юридичним особам-резидентам за результатами фінансово-господарської діяльності позивача у 2009 році); №7818 від 16.06.2010 в сумі 5890 грн. 00 коп. (на суму дивідендів фізичним особам за результатами фінансово-господарської діяльності позивача у 2009 році); №7942 від 18.06.2010 на суму 06 грн. 00 коп. (на суму дивідендів юридичним особам-нерезидентам за результатами фінансово-господарської діяльності позивача у 2009 році).

Представником відповідача не надано до суду жодного доказу про те, що вказані платежі не надходили на відповідні бюджетні рахунки або були відкликані ВАТ «Запоріжжяобленерго». Не містить такої інформації й Акт перевірки №47/28-0/00130926 від 12.04.2012.

Згідно з ч.16.1 ст.16 Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» до документів на переказ відносяться розрахункові документи, документи на переказ готівки, міжбанківські розрахункові документи, клірингові вимоги та інші документи, що використовуються в платіжних системах для ініціювання переказу.

Представник відповідача обґрунтовуючи свою позицію по справі не надав доказів несвоєчасної сплати узгодженого боргу, стану адміністрування податковим органом сплати податку на прибуток: облікової картки ВАТ «Запоріжжяобленерго» як платника податку (зворотній бік, скорочена форма) з податку на прибуток підприємств, яку запропоновано надати до суду ухвалою від 04.02.2013.

Розглянувши та дослідивши матеріли справи, вислухавши думку представників сторін, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню, виходячи з вище викладеного та наступного.

1. Відповідно до пп.16.3.3 п.16.3 ст.16 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (який діяв на час виникнення спірних правовідносин) при частковому погашенні податкового боргу сума такої частки визначається з урахуванням пені, нарахованої на таку частку. Податковий борг, що погашається частково, сплачується разом зі сплатою пені, нарахованої відповідно до такої частки, єдиним платіжним документом, в якому суми такого податкового боргу та такої пені визначаються окремо. Платіжні документи, які не містять окремо виділену суму податкового боргу та суму пені, не приймаються до виконання. Якщо платник податків не сплачує пеню разом зі сплатою податкового боргу (його частини) або не визначає її окремо у платіжному документі (чи визначає з порушенням зазначеної пропорції), то податковий орган самостійно здійснює розподіл такої сплаченої суми на суму, що спрямовується на погашення такого податкового боргу (його частини), та суму, що спрямовується на погашення пені, нарахованої на суму такого погашеного податкового боргу (його частини), та надсилає такому платнику податків повідомлення, в якому міститься зазначена інформація.

Відповідно до п.3.7 «Інструкції про порядок нарахування та погашення пені за платежами, що контролюються органами державної податкової служби», затвердженої 11.06.2003 наказом ДПА України №290, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27.06.2003 за №522/7843 (яка діяла на час виникнення спірних правовідносин), якщо платник податків не сплачує пеню разом зі сплатою податкового боргу (його частини) або не визначає її окремо у платіжному документі (чи визначає з порушенням зазначеної пропорції), то податковий орган у день надходження від органу державного казначейства інформації про зарахування коштів до бюджету, яка надається відповідно до вимог «Порядку взаємодії між органами Державного казначейства України та державної податкової служби України в процесі виконання державного та місцевих бюджетів за доходами», затвердженого наказом Державного казначейства України та Державної податкової адміністрації України від 25.04.2002 №74/194 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.05.2002 за №436/6724, самостійно здійснює розподіл такої сплаченої суми на суму, що спрямовується на погашення такого податкового боргу (його частини), та суму, що спрямовується на погашення пені, нарахованої на суму такого погашеного податкового боргу (його частини). При цьому протягом трьох робочих днів податковий орган складає та надсилає такому платнику податків у порядку, аналогічному Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків, затвердженому наказом ДПА України від 21 червня 2001 року №253 та зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 06.07.2001 за №567/5758 (із змінами та доповненнями), повідомлення, в якому міститься інформація про суми розподілу сплачених коштів, за формою згідно з додатком 1.

Відповідачем не надано доказів надіслання податкових повідомлень про здійснення розподілу сплаченої суми податкового боргу, передбачених пп.16.3.3 п.16.3 ст.16 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», щодо платежів, зазначених у позові.

2. Податковий контроль - це система заходів, що вживаються контролюючими органами з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи «…» (п.61.1 ст.61 Податкового кодексу України).

Відповідно до п.1.12 ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» контролюючий орган - це державний орган, який у межах своєї компетенції, визначеної законодавством, здійснює контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування податків і зборів (обов'язкових платежів) та погашенням податкових зобов'язань чи податкового боргу. Вичерпний перелік контролюючих органів визначається статтею 2 цього Закону.

У пп.4.2.1 п.4.2 «Інструкції про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами державної податкової служби України», затвердженої 18.07.2005 наказом Державна податкова адміністрація України №276, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 02.08.2005 за №843/11123 (далі за текстом - «Інструкція про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами державної податкової служби України»), зазначено, що податкові зобов'язання, штрафні санкції, пеня, самостійно визначені платником у податковій звітності, уносяться до електронної бази даних підрозділами обробки та ведення податкових документів і формуються в електронні та паперові реєстри.

З метою обліку нарахованих і сплачених сум платежів до бюджету органами державної податкової служби на кожний поточний рік відкриваються особові рахунки за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися такими платниками (п.3.1 «Інструкції про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами державної податкової служби України»).

У п.3.6 «Інструкції про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами державної податкової служби України» зазначено, що форми карток особових рахунків мають лицьовий та зворотний боки. На лицьовому боці картки відображаються умови справляння платежу та дані про платника податків. Зворотний бік картки відображає стан розрахунків платників з бюджетом (суми нарахованого та сплаченого платежу, пені, штрафних (фінансових) санкцій, плати за кредит щодо розстрочених (відстрочених) податкових зобов'язань, суми податкового боргу, надміру та/або помилково сплачені, та суми, заявлені до відшкодування, й інше).

Представниками відповідача не надано зворотний бік картки особового рахунку позивача з податку на прибуток за періоди, що становлять предмет спору, ведення якої передбачено п.3.1-3.6. «Інструкції про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами державної податкової служби України».

Отже, відсутні докази того, що податковий орган своєчасно здійснив облік/зарахування коштів, перерахованих ВАТ «Запоріжжяобленерго» як податок на прибуток за відповідні звітні періоди.

Також, відповідачем не надано до суду ані належних доказів існування у ВАТ «Запоріжжяобленерго» податкового боргу на час здійснення проплат платіжними дорученнями дослідженими судом, ані документів щодо стану розрахунків з бюджетом.

3. Податковим зобов'язанням, згідно з п.1.2 ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», є зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.

Відповідно до п.5.1 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Згідно з пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Відповідно до п.7.7 ст.7 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податковий борг погашається попередньо погашенню податкових зобов'язань, які не є податковим боргом, у порядку календарної черговості його виникнення, а в разі одночасного його виникнення за різними податками, зборами (обов'язковими платежами) - у рівних пропорціях.

У п.1.7 «Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті», затвердженій Постановою Правління Національного банку України від 21.01.2004 №22, зареєстрованій в Міністерстві юстиції України 29.03.2004 за №377/8976, вказано, що кошти з рахунків клієнтів банки списують лише за дорученнями власників цих рахунків (включаючи договірне списання коштів згідно з главою 6 цієї Інструкції) або на підставі платіжних вимог стягувачів у разі примусового списання коштів згідно з главою 5 цієї Інструкції. При цьому, згідно з п.3.8 зазначеної Інструкції, реквізит «Призначення платежу» платіжного доручення заповнюється платником так, щоб надавати повну інформацію про платіж та документи, на підставі яких здійснюється перерахування коштів отримувачу. Повноту інформації визначає платник з урахуванням вимог законодавства України. Платник відповідає за дані, що зазначені в реквізиті платіжного доручення «Призначення платежу». Банк перевіряє заповнення цього реквізиту на відповідність установленим вимогам лише за зовнішніми ознаками.

Як зазначено у п.87.9 ст.87 Податкового кодекс України (у редакції, чинній на момент складання Акту перевірки №47/28-0/00130926 від 12.04.2012), у разі наявності у платника податків податкового боргу органи державної податкової служби зобов'язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків. Спрямування коштів платником податків на погашення грошового зобов'язання перед погашенням податкового боргу забороняється, крім випадків спрямування цих коштів на виплату заробітної плати та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Згідно з п.50.1 ст.50 Податкового кодексу України у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу) платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку. Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо відповідні уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно виявлені. Платник податків, який самостійно виявляє факт заниження податкового зобов'язання минулих податкових періодів, зобов'язаний, за винятком випадків, установлених пунктом 50.2 цієї статті: а) або надіслати уточнюючий розрахунок і сплатити суму недоплати та штраф у розмірі трьох відсотків від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку; б) або відобразити суму недоплати у складі декларації з цього податку, що подається за податковий період, наступний за періодом, у якому виявлено факт заниження податкового зобов'язання, збільшену на суму штрафу у розмірі п'яти відсотків від такої суми, з відповідним збільшенням загальної суми грошового зобов'язання з цього податку. Якщо після подачі декларації за звітний період платник податків подає нову декларацію з виправленими показниками до закінчення граничного строку подання декларації за такий самий звітний період, то штрафи, визначені у цьому пункті, не застосовуються.

Відповідно до п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

У п.57.3 ст.57 Податкового кодексу України зазначено, що у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу. У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.

З урахуванням відомостей, зазначених ВАТ «Запоріжжяобленерго» у платіжних дорученнях, вищевказаних приписів законодавства та відсутності податкового зобов'язання з податку на прибуток у розмірі 13745629 грн. 98 коп. (неправомірно не списаного за Заявою ВАТ «Запоріжжяобленерго» від 05.07.2011 №001-008/5051) зарахування СДПІ по роботі з ВПП у м.Запоріжжі коштів при здійсненні податкового контролю не за призначенням платежу, визначеним платником податків, є неправомірним.

Звідси, відсутніми є і порушення пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», п.50.1 ст.50, п.57.1, п.57.3 ст.57 Податкового кодексу України, про які зазначено в Акті перевірки №47/28-0/00130926 від 12.04.2012.

За відсутності порушень податкового законодавства відсутніми є і підстави до вжиття заходів, передбачених ст.126 Податкового кодексу України.

На підставі вище викладеного, застосування відповідачем штрафних (фінансових) санкцій до позивача є необґрунтованим.

З урахуванням приписів ч.3 ст.2 КАС України суд оцінивши докази, які є у справі, в їх сукупності, приходить до висновку, що податкове повідомлення-рішення №0000050028, прийняте 03.05.2012 відповідачем не обґрунтовано, без урахування всіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, не розсудливо, а отже є не правомірним.

Як зазначено у ч.6 ст.19 Господарського кодексу України, органи державної влади і посадові особи зобов'язані здійснювати інспектування та перевірки діяльності суб'єктів господарювання неупереджено, об'єктивно і оперативно, дотримуючись вимог законодавства, поважаючи права і законні інтереси суб'єктів господарювання.

Відповідно до ч.2 ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

У ст.19 Конституції України зазначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

З огляду на викладене вище, позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню. Доводи відповідача не приймаються судом до уваги виходячи з вище зазначеного.

Відповідно до ч.1 ст.94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).

Згідно листа Вищого адміністративного суду України від 21.11.2011 за №2135/11/13-11 судам у резолютивній частині судового рішення слід зазначати обов'язок органу Державної казначейської служби України стягнути судові витрати із Державного бюджету України шляхом їх безспірного списання із рахунку суб'єкта владних повноважень-відповідача.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.11, 17, 71, 94, 158-163 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №0000050028 на загальну суму 2490790 грн. 54 коп., прийняте 03.05.2012 заступником начальника Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м.Запоріжжі Державної податкової служби відносно Відкритого акціонерного товариства «Запоріжжяобленерго».

Зобов'язати орган Державної казначейської служби України стягнути з Державного бюджету України в особі суб'єкта владних повноважень - Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м.Запоріжжі Державної податкової служби на користь Відкритого акціонерного товариства «Запоріжжяобленерго» судові витрати у сумі 2146 грн. 00 коп.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили у строк та порядок визначений ст.ст.167, 186, 254 КАС України.

Постанова суду першої інстанції оскаржується у строк та порядок встановлений ст.ст.167, 186 КАС України.

Постанова виготовлена у повному обсязі 20.02.2013.

Суддя О.О. Прасов