УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
в частині позовних вимог
18 березня 2013 року Справа № 803/596/13-a
Суддя Волинського окружного адміністративного суду Валюх В.М., вивчивши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Захід Фасіліті Менеджмент» до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Волинської області Державної податкової служби про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, скасування та визнання недійсним акту про результати камеральної перевірки,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Захід Фасіліті Менеджмент» звернулося з адміністративним позовом до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Волинської області Державної податкової служби про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 13.12.2012 року № 0011891601, скасування та визнання недійсним акту про результати камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість від 29.11.2012 року № 6666/15-2/34572407.
Позовну заяву в частині позовних вимог про скасування та визнання недійсним акту про результати камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість від 29.11.2012 року № 6666/15-2/34572407 не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, в зв'язку з чим у відкритті провадження в адміністративній справі у цій частині позовних вимог слід відмовити на підставі пункту 1 частини першої статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України), з огляду на таке.
Відповідно до частини другої статті 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Згідно із пунктом 1 частини другої статті 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Проте, акт перевірки за своїм змістом не є рішенням суб'єкта владних повноважень, а також не є нормативно-правовим актом чи правовим актом індивідуальної дії, та не створює і не припиняє права чи обов'язки особи, а лише фіксує певні обставини (зокрема, факти порушень податкового законодавства). Жодних управлінських висновків акт перевірки не містить, вчинити будь-які обов'язкові дії платнику податків він не приписує, та відповідно не порушує права свободи та інтереси осіб у сфері публічно - правових відносин. Відтак, позовні вимоги про скасування та визнання недійсним акту про результати камеральної перевірки не підлягають розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Згідно із пунктом 1 частини першої статті 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись пунктом 1 частини першої статті 109, статтею 165 КАС України, суддя
УХВАЛИВ:
У відкритті провадження в адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Захід Фасіліті Менеджмент» до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Волинської області Державної податкової служби про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, скасування та визнання недійсним акту про результати камеральної перевірки в частині позовних вимог про скасування та визнання недійсним акту про результати камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість від 29.11.2012 року № 6666/15-2/34572407 відмовити.
Копію ухвали невідкладно надіслати особі, яка подала позовну заяву.
Роз'яснити позивачеві, що повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з такою самою позовною вимогою, щодо якої постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя В.М.Валюх