Україна
ВІЛЬНОГІРСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 березня 2013 року. Справа № 2-262/11
п/с № 2/174/21/2013
Вільногірський міський суд Дніпропетровської області,
в складі: головуючого судді Шаповала Г.І.
при секретарі Кудіній Н.І.
з участю:
представника позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Вільногірську, Дніпропетровської області, цивільну справу за позовом Комунального підприємства "Жилсервіс», Вільногірської міської ради, Дніпропетровської області, до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 про стягнення заборгованості за спожиті житлово-комунальні послуги
У С Т А Н О В И В:
Згідно позову, що надійшов до суду 29.12.2010 року, та змінам до нього від 26.04.2011 р. (а.с.35), від 18.05.2012 р. (а.с.124), позивач, керуючись ст.ст. 525, 526, 530 Цивільного кодексу України, ч. З ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», ст. 22 Закону України «Про питну воду та водопостачання», ч. 1 ст. 73 Закону України «Про місцеве самоврядування», п. 7 Правил користування приміщеннями житлових будинків, затверджених постановою КМУ від 08.10.1992 р. № 572, ст.ст. 118, 119, 120 Цивільного процесуального кодексу України, прохає:
1. стягнути солідарно з відповідачів ОСОБА_2, ОСОБА_4, ОСОБА_3, ОСОБА_5 на користь КП «Жилсервіс» заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг на загальну суму 2584.80 грн.;
2. стягнути солідарно з відповідачів ОСОБА_2, ОСОБА_4, ОСОБА_3, ОСОБА_5 на користь КП «Жилсервіс» 30 грн. за інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи у відповідності із доданим платіжним дорученням.
В обґрунтування позову зазначено, що 14 вересня 2010 р. КП „Жилсервіс" звернулось до суду з заявою про видачу судового наказу щодо стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги з ОСОБА_2. 12 жовтня 2010 р. ОСОБА_2 подала заяву про скасування судового наказу Вільногірського міського суду Дніпропетровської області від 21.09.2010 р., яку суд задовольнив 25.10.2010 р.
В зв'язку з цим КП „Жилсервіс" звернулося до суду з позовною заявою про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги солідарно з ОСОБА_2, ОСОБА_4, ОСОБА_3, ОСОБА_5.
01 серпня 2009 р. між КП «Жилсервіс» та ОСОБА_2 було укладено договір про надання послуг з постачання холодної води та водовідведення. Договір про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій з відповідачами не укладався.
Відповідно до ст. 151 Житлового кодексу України, власники квартир зобов'язані забезпечувати схоронність житла, проводити його поточний і капітальний ремонт, утримувати у порядку прибудинкову територію. У ст. 10 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» вказано, що власники квартир багатоквартирних будинків є співвласниками допоміжних приміщень будинку, технічного обладнання, елементів зовнішнього благоустрою і зобов'язані брати участь у загальних витратах, пов'язаних з утриманням будинку і прибудинкової території відповідно до своєї частки у майні будинку. Такі ж самі положення містяться в роз'ясненні Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України стосовно правил користування приміщеннями житлових будинків та прибудинковими територіями від 01.03.2006 р.
Положеннями ч. 4 ст. 319 і ст. 322 Цивільного кодексу України встановлено, що власність зобов'язує, і власник зобов'язаний утримувати належне йому майно.
Згідно з п. 5 ч. З ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» і п. 7 Правил користування приміщеннями житлових будинків, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 08.10.1992 р. № 572, споживач зобов'язаний оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.
Порушуючи усі вищезазначені норми законодавства, відповідачі з серпня 2009 по квітень 2012 р. включно не сплачують за послуги з утримання будинку № 28 по вул. Варена і його прибудинкової території, що призвело до виникнення заборгованості у розмірі 1374.25 грн.
Розмір плати за послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій розрахований на підставі тарифу, затвердженого рішенням виконавчого комітету Вільногірської міської ради від 02.02.2009 р. № 44 «Про встановлення тарифу на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій в м. Вільногірськ».
У даному випадку відсутність договору не є аргументом для того, щоб не сплачувати суму заборгованості. Розмір плати за послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій розрахований на підставі тарифу, затвердженого рішенням виконавчого комітету Вільногірської міської ради від 02.02.2009 р. № 44 «Про встановлення тарифу на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій в м. Вільногірськ».
У ст. 11 Цивільного кодексу України підкреслюється відсутність вичерпного переліку підстав виникнення цивільних прав і обов'язків. Тобто цивільні права і обов'язки виникають не тільки при наявності прямо вказаних обставин, але й з «інших юридичних фактів». Ст. 11 Цивільного кодексу України вказує, що юридичними фактами є акти цивільного законодавства. Специфічним видом правомірних дій, що породжують цивільні та обов'язки, є акти органів місцевого самоврядування, зокрема рішеннями органів місцевого самоврядування встановлені тарифи на послуги з утримання будинку і прибудинкової території в м. Вільногірську і цей акт є обов'язковим для виконання усіма особами, які мають у власності приміщення у житлових будинках. Відповідно до ч. 1 ст. 14 Цивільного кодексу України, цивільні обов'язки виконуються в межах, встановлених договором або актом цивільного законодавства.
Відповідно до ч. 1 ст. 73 Закону України «Про місцеве самоврядування», акти ради, прийняті в межах наданих їй повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.
Згідно з рішенням виконавчого комітету Вільногірської міської ради депутатів від 01.04.2009 р. № 130, тариф на холодну питну воду складав - 3,93 грн. за 1 м3, тариф на водовідведення складав - 1,73 грн. за 1 м3.
Вказані послуги оплачуються відповідачами нерегулярно та не в повному обсязі, заборгованість відповідачів за послуги водозабезпечення і водовідведення за період з серпня 2009 р. по квітень 2012 р. становить - 1210.55 грн. У суму заборгованості за послуги з централізованого водозабезпечення та водовідведення, нарахувань за показаннями приладу обліку, також входять нарахування за період безоблікового водокористування у розмірі 451,56 грн., розраховані на підставі п.п. 5.18, 3.2, 3.3. Правил користування| системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затверджених наказом Мінжитлокомунгоспу від 27.06.2008 р. № 190. Підставою для відповідних нарахувань став той факт, що ОСОБА_6 були самовільно, без участі представників КП «Жилсервіс», зірвані пломби на приладу обліку, що є порушенням чинного законодавства.
Статтею 22 Закону України «Про питну воду і водопостачання» закріплено обов'язок споживачів своєчасно вносити плату за використану питну воду відповідно до встановлених тарифів на послуги централізованого водопостачання і водовідведення.
Загальний розмір заборгованості відповідачів перед КП «Жилсервіс» становить: 1374.25 грн. + 1210.55 грн. = 2584.80 грн.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги та їх обгрунтування, що викладені в позовній заяві та змінах до неї, підтримала в повному обсязі. Додатково пояснила, що власником квартири АДРЕСА_1, є ОСОБА_2, і їй нараховувалася пільга як учаснику війни ? від дійсної вартості комунальних послуг. До червня 2010 року плата за водопостачання та водовідведення нараховувалася відповідно до показників лічильника. В червні 2010 р. відповідачі самовільно зняли лічильник і їм за 5 днів було нараховано 577.12 грн. Порядок проведення повірки лічильника води був належним чином розяснений, відповідачі не узгодили дату, коли працівник «Жилсервісу» проведе зняття показників лічильника та розпломбує його. З липня 2010 р., після встановлення лічильника води, оплата нараховується згідно показань лічильника. Відповідачі частково погасили заборгованість за водопостачання та водовідведення, а за послуги з утримання будинку та прибудинкової території оплату не здійснюють.
Відповідачі в судове засідання не зявилися, при цьому ОСОБА_4, ОСОБА_3, ОСОБА_5 надали заяви про розгляд справи за їх відсутності (а.с. 91,145,146,172,176), відповідач ОСОБА_2 про причини неявки суд не повідомила, проте всі відповідачі були повідомлені про час та місце судового засідання належним чином (а.с.182). Враховуючи думку представника позивача, яка не заперечувала проти проведення судового засідання за відсутності відповідачів, суд, відповідно до вимог ст. 169 ЦПК України, виніс ухвалу про проведення судового засідання за відсутності відповідачів. Проте раніше, в судовому засіданні, відповідачі позовні вимоги не визнали, з їх усних та письмових заперечень (а.с.24-25,28-29,46-47,48-49,50-51) витікає наступне.
Із заперечень ОСОБА_2, що пред'явлений до них позов є безпідставний, оскільки відповідачка ОСОБА_2 з 2000 року фактично проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, буд. ЗЗ, а за адресою: АДРЕСА_2, постійно проживають ОСОБА_3, ОСОБА_5 та ОСОБА_4, які регулярно сплачували за вказаний заявником період комунальні послуги, що підтверджується квитанціями. ОСОБА_2 лише зареєстрована за вказаною адресою і тому ніякими комунальними послугами фактично не користується. Оскільки вона постійно проживає ІНФОРМАЦІЯ_2, та сама веде домашнє господарство, тому членами її родини не можуть вважатися ОСОБА_6, ОСОБА_7 та ОСОБА_5, як зазначено в позовній заяві. Крім того, договір про надання заявником комунальних послуг з утримання будинку та прибудинкової території між нею та КП «Жилсервіс» не укладався, його проект Заявником не виготовлявся та їй для укладання не пропонувався, в зв'язку з чим, заявник не надав їй відомості про тарифи та їх відповідність діючому законодавству. Так само заявник не врахував, що я діючим законодавством України вона віднесена до категорії громадян, які мають пільги по сплаті за спожиті комунальні послуги як учасник війни, про що їй видано відповідне посвідчення серії В-ІІ № 415480.
Сплата за використання холодної води та водовідведення за адресою: АДРЕСА_3, щомісячно здійснювалася за вказаний період з 2009 року та 2010 року, доказом того є квитанції про сплату зазначених послуг. Більш того, щодо утримання будинку та прибудинкової території, вважає, що заявник не має права на отримання плати за ці послуги, оскільки вони КП «Жилсервіс» фактично не надаються. Вважає, що її права грубо порушуються заявником, так як сума боргу нарахована безпідставно, як така що не відповідає дійсності. Крім того прибудинкова територія та її межі ніякими документами не визначена, як того вимагає діюче в Україні законодавство в галузі житлового права.
Так, ОСОБА_4 та ОСОБА_6, за власні кошти було встановлено на під'їзді будинку металеві вхідні двері з кодовим замком, який також було придбано за їхні кошти; в 2009 році за рахунок її коштів та інших жильців під'їзду було придбано фарбу та зроблено фарбування панелей та перил в під'їзді. За кошти жильців під'їзду було здійснено придбання металопластикових труб та заміну системи холодного водопостачання на під'їзд. Інших робіт за минулі роки ані КП «ВО ЖКГ м. Вільногірська», ані КП «Жилсервіс», після його створення, в будинку не виконували, належну їй квартиру систематично заливають каналізаційні стоки, тому що з вини заявника каналізаційна система знаходиться в непридатному для використання стані, прибудинкова територія не прибирається, не утримується, з будинку відпадають елементи стін та балконів.
Таким чином, заявник може стягувати з неї лише ті витрати, які він фактично поніс на утримання будинку та прибудинкової території, так само й отримувати оплату лише за ті комунальні послуги, які фактично було заявником надано відповідно до наданих письмових доказів про виконання роботи та надані послуги, які заявником не надані.
Із усних пояснень ОСОБА_2 витікає, що вона є власником квартири, що на її думку оплату за комунальні послуги нараховували в повному обсязі в той час, як у неї є пільга на 50%. Копію посвідчення до КП «Жилсервіс» вона не надавала, але надавала до КП ВО ЖКГ м. Вільногірська, близько 10 років назад.
Із заперечень ОСОБА_3 витікає, що пред'явлений до неї позов є безпідставним та неправомірним, оскільки вона не погоджується з с сумою боргу, яку нараховано заявником до сплати, виходячи з наступного.
Так, договір про надання заявником комунальних послуг з утримання будинку та прибудинкової території між нею та КП «Жилсервіс» не укладався, його проект Заявником не виготовлявся та їй для укладання не пропонувався, так само як і договір про надання послуг з водопостачання та водовідведення, в зв'язку з чим, заявник не надав їй відомості про тарифи та їх відповідність діючому законодавству. З 2008 року ОСОБА_4 проживає в республіці Польща про, що свідчить видана цією державою віза на дозвіл перебування на території р. Польща, спільне господарство з ОСОБА_4 вона не веде.
Щодо ОСОБА_2, то вона з 2000 року фактично проживає по вул. Южна. буд. 33, а за адресою: АДРЕСА_4, тільки зареєстрована, і тому не користується зазначеними послугами. Так само заявник не врахував, що за діючим законодавством України ОСОБА_2 віднесена до категорії громадян, які мають пільги по сплаті за спожиті комунальні послуги як учасник війни, про що вона має відповідне посвідчення серії В-ІІ № 415480.
Щодо утримання будинку та прибудинкової території, вона вважає, що заявник не має права на отримання плати за ці послуги, оскільки вони КП «Жилсервіс» фактично не надаються. Так, нею та ОСОБА_4, за власні кошти та власними силами було встановлено на під'їзді будинку металеві вхідні двері з кодовим замком, який також було придбано за кошти її родини; в 2009 році за рахунок коштів жильців було придбано фарбу та зроблено фарбування панелей та перил в під'їзді. За кошти жильців під'їзду було здійснено придбання металопластикових труб га заміну системи холодного водопостачання на під'їзд. Інших робіт за минулі кілька років ані КП «ВО ЖКГ м. Вільногірська», ані КП «Жилсервіс», після його створення, в будинку не виконували, належну їй квартиру систематично заливають каналізаційні стоки, тому що з вини заявника каналізаційна система знаходиться в непридатному для використання стані, прибудинкова територія не прибирається, не утримується, з будинку відпадають елементи стін та балконів. Крім того, прибудинкова територія ніякими нормативними документами, як того вимагає діюче в Україні законодавство, не визначена.
Таким чином, заявник може стягувати з неї лише ті витрати, які він фактично поніс на утримання будинку та прибудинкової території, так само й отримувати оплату лише за ті комунальні послуги, які фактично було заявником надано відповідно до наданих письмових доказів про виконання роботи та надані послуги, які заявником не надані. Тому слід виключити з кола відповідачів ОСОБА_2 та ОСОБА_4, як таких, що фактично не користується зазначеними послугами.
З усних пояснень відповідача ОСОБА_3 витікає, що їй належним чином не було розяснено позивачем порядок проведення повірки лічильника води, але розяснювали, що знімати лічильник вона має сама. Тому вона найняла робітника, який зняв в квартирі лічильник води, який вона принесла до позивача на повірку. В договорі ж указано, що повірку лічильника повинний був провести позивач, а вони, відповідачі, оплатити ці дії. Оскільки вона не отримала належним чином інформацію щодо повірки лічильника води, то це є порушенням її прав, згідно ЗУ «Про захист прав споживачів».
Відповідач ОСОБА_5 та ОСОБА_4 надали аналогічні за змістом заперечення, проте пізніше ОСОБА_5 уточнив, що позов визнає частково, на суму 275.30 грн., решту позову не визнає, тому що це повязано з повіркою лічильника та відсутністю договору на надання послуг з утримання будинку та прибудинкової території.
Згідно копії договору № 3189 від 01.08.2009 р. про надання послуг з постачання холодної води та водовідведення, сторонами договору є КП «Жилсервіс» та ОСОБА_2. (а.с. 4-5)
Згідно довідки абонентного відділу КП «Жилсервіс» від 22.11.2010 р. № 2572, та довідки адресного бюро, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 - зареєстровані за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3. (а.с. 6, 14)
Згідно витягів з особового рахунку ОСОБА_2 станом на 01.12.2010 р. є заборгованість: з оплати за водопостачання та водовідведення в сумі 856.55 грн., за утримання будинку та прибудинкової території в сумі 657.55 грн. (а.с.7,8)
Згідно копії ухвали Вільногірського міського суду від 25.10.2010 р., скасовано судовий наказ у справі № 2-н-360/10, що був виданий 21.09.2010 р., про стягнення з ОСОБА_2 на користь КП «Жилсервіс» заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг на суму - 1374.19 грн. та судових витрат в сумі 30.00 грн. (а.с.10)
Згідно копії паспорту громадянина України та копії посвідчення учасника війни, виданого 19.10.1998 р., ОСОБА_2 , 28.01.1931 р. н., зареєстрована за місцем проживання ІНФОРМАЦІЯ_4 з 23.10.1987 р., та має пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни-учасників війни. (а.с.26,27)
Згідно витягів з особового рахунку ОСОБА_2 станом на 26.04.2011 р. є заборгованість: з оплати за водопостачання та водовідведення в сумі 487.75 грн., за утримання будинку та прибудинкової території в сумі 868.35 грн. (а.с. 36)
Згідно копій квитанцій про сплату вартості житлово-комунальних послуг, ОСОБА_2 здійснювала оплату цих послуг за періоди: з червня 2010 р . по грудень 2010 р., з січня 2011 р. по березень 2011 р., при цьому в квитанції за березень 2011 р. є несплачена заборгованість зав: утримання будинку і прибудинкової території, за за холодне водопостачання, каналізацію та інші послуги, фактично сплачено - 295.30 грн., загальна сума боргу - більше 11 тис. грн. (а.с.52-68)
Згідно копії рішення виконкому Вільногірської міської ради № 3 від 20.01.2010 р., виконавцем послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій визнано КП «Жилсервіс» (а.с.69)
Згідно копії рішення виконкому Вільногірської міської ради № 324 від 19.08.2009 р. виконавцем послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій на період проведення конкурсу, з 01.08.2009 р. визначено КП «Жилсервіс» (а.с.70)
Згідно копії рішення виконавчого комітету Вільногірської міської ради № 44 від 02.02.2009 р., встановлено тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій по кожному будинку окремо, з визначенням переліку робіт. (а.с.71-75)
Згідно копії паспорту для виїзду закордон, ОСОБА_4 має візу республіки Польща від 12.01.10 по 11.01.11р. (а.с.92-93)
Згідно копій квитанцій про сплату житлово-комунальних послуг, ОСОБА_8 оплачував зазначені послуги в 2011 р. з лютого по травень, включно, в листопаді, грудні 2010 р., станом на 01.06.11 р. заборгованості немає.(а.с.107-110)
Згідно розрахунку заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг по АДРЕСА_5, розрахунок виконано з врахуванням 50% пільги учасника війни ОСОБА_2 на склад сімї із 4 осіб, за період з серпня 2009 р. по квітень 2011 р. (а.с.94-95)
Згідно комісійно складеного Акту від 29.07.2010 р. «Про самовільне розпломбування та зняття засобу обліку холодної води абонентом АДРЕСА_6», складеного на підставі акту від 12.07.10 р. про обстеження водопровідної мережі АДРЕСА_7, встановлено, що абонент 07.07.2010 р., оформивши всі необхідні документи для проведення державної повірки квартирного лічильника холодної води, узгодив дату виходу контролера на місце для зняття пломби на 12 липня 2010р. Прийшовши на квартиру 12.07.2010 р., контролер ОСОБА_9 виявила, що лічильник відсутній, тобто абонент самовільно розпломбував та зняв прилад обліку.
Висновок:
1. Абонент АДРЕСА_8 своїми діями порушив п. 5.18 Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, а саме: «знімати засоби обліку, здійснювати будь-які заміни їх частин або зміни положення на водомірному вузлі, де їх встановлено, знімати пломби, накладені органами Держспоживстандарту або виробником, має право лише виробник або споживач за дозволом виробника».
Пропозиції:
1. Виконати нарахування витрат води з 08.07.10р. по 12.07.2010 в зв'язку з безобліковим водокористуванням згідно пп. 5.18; 3,2; 3,3 Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затверджених наказом Мінжитлокомунгоспу від 27.06.2008 № 190 наступним чином: 22,98 мЗ х 5 діб х 3,93 грн = 451,56 грн., де 22,98 мЗ/добу - витрати води за пропускною спроможністю труби вводу діаметром 13 мм при швидкості руху води в ній 2,0 м/сек та дією її повним перерізом протягом 24 годин на добу; 5 діб - період безоблікового водокористування; 3,93 грн - вартість І мЗ води.
2. В період з 13.07.2010 до дати реєстрації приладу обліку холодної води нарахування за спожиту питну воду та водовідведення виконувати згідно з нормативами споживання. (а.с.96)
Згідно копії акту від 12.07.2010 р., складеного контролером КП «Жилсервіс» ОСОБА_9О.з участю від абонента ОСОБА_3, встановлено, що лічильник води не виявлено, споживання води здійснюється через перехідник. Згідно письмового пояснення ОСОБА_3, лічильник відповідно до вказівок працівників КП «Жилсервісу», стосовно самостійного зняття приладу обліку, самовільно не знімався, а був доставлений на повірку до КП «Жилсервіс» до відділу ОСОБА_10 (а.с.97)
Згідно копії заяви ОСОБА_2 від 05.07.2010 р., вона прохає розпломбувати та опломбувати прибор обліку ХВС в звязку з держ. повіркою. (а.с.98)
Згідно копії акту від 09.08.2010 р. зазначена дата повірки лічильника холодної води 28.07.2010 р., кінцеві покази 465.041, та дата наступної повірки липень 2013 р.
Згідно розрахунку заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг по АДРЕСА_5, розрахунок виконано з врахуванням 50% пільги учасника війни ОСОБА_2 на склад сімї із 4 осіб, за період з серпня 2009 р. по квітень 2011 р., загальна сума заборгованості 2584.870 грн. станом на квітень 2012 р. (а.с. 125-128)
Згідно копії свідоцтва про право власності на житло, ОСОБА_2 належить на праві приватної власності квартира АДРЕСА_9. (а.с.180)
Суд вважає, що між сторонами мають місце правовідносини, які виникають із факту невиконання однією із сторін зобовязань за законом та за договором про надання житлово-комунальних послуг з утримання будинку та прибудинкової території та водопостачання і водовідведення, внаслідок чого виник борг з оплати спожитих послуг.
Суд доходить до висновків, що позивач та відповідачі на підставі актів цивільного законодавства та внаслідок виконання ними реальних дій перебувають в фактичних договірних відносинах з надання комунальних послуг та оплати цих послуг. При цьому, стосовно послуг з холодного водопостачання та водовідведення між позивачем та власником квартири, ОСОБА_2 укладений типовий договір від 01.08.09 р. Позивач свої зобовязання виконав, відповідачі свої зобовязання з оплати за спожиті комунальні послуги не виконують, внаслідок чого у відповідачів виник борг перед позивачем, який станом на 01.04.2012 року склав загальну суму 2584.80 грн.
Суд вважає, що відповідач ОСОБА_2, як власник квартири в багатоквартирному будинку, будучи співвласником допоміжних приміщень, технічного обладнання, елементів зовнішнього благоустрою, та користувачем спільної прибудинкової території, відповідно до вимог ст. 10 ЗУ «Про приватизацію державного житлового фонду», та члени її сімї, в тому числі один, колишній член сімї? відповідно до вимог ст. 156 ЖК України, зобовязані брати участь у загальних витратах, повязаних з утриманням будинку і прибудинкової території відповідно до частки власності у майні будинку. Вимога закону про укладення договору для отримання послуг має на меті гарантувати надання відповідних послуг якісно і безперервно та своєчасно і в повному обсязі оплату цих послуг і додаткові можливості захисту прав споживача цих послуг. Відсутність же такого письмово оформленого договору стосовно надання послуг з утримання будинку та прибудинкової території, не являється підставою, яка звільняє відповідачів від оплати отриманих житлово-комунальних послуг, оскільки обовязок їх оплати передбачений законами.
Згідно з ч. 4 ст. 319 Цивільного кодексу України власність зобов'язує. Ст. 322 цього ж Кодексу встановлено, що власник зобов'язаний утримувати належне йому майно. В даному випадку утримання власності відповідачів здійснюється виконавцем житлово-комунальних послуг - КП «Жилсервіс» - шляхом надання послуг з утримання будинку і прибудинкової території.
Згідно ст.ст.11,626 ЦК України цивільні права та обовязки можуть виникати безпосередньо із актів цивільного законодавства, а також виникають із договору, в силу зобовязання одна сторона (боржник) зобовязана вчинити на користь другої особи (кредитора) визначені дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його зобовязання.
Згідно ст. 151 ЖК України, власники квартир зобовязані забезпечувати схоронність житла, проводити його поточний і капітальний ремонт, утримувати у порядку прибудинкову територію.
Згідно ст.156 ЖК України, повнолітні члени сімї власника житлового приміщення зобовязані приймати участь у витратах на утримання будинку та прибудинкової території. Спори між власником та членами його сімї про розмір участі у витратах вирішуються в судовому порядку.
Згідно ст. 10 ЗУ «Про приватизацію державного житлового фонду», власники квартир багатоквартирних будинків є співвласниками допоміжних приміщень будинку, технічного обладнання, елементів зовнішнього благоустрою, і зобовязані брати участь у загальних витратах, повязаних з утриманням будинку і прибудинкової території відповідно до своєї частки у майні будинку.
Згідно з рішенням виконавчого комітету Вільногірської міської ради депутатів від 01.04.2009 р. № 130 «Про встановлення тарифів за послуги з виробництва та транспортування питної води, прийому та очистки стоків для споживачів м. Вільногірська» тариф на холодну питну воду складає 3,93 грн. за 1 м3, тариф на водовідведення -1,73 грн. за 1 м3. Сума заборгованості з оплати за утримання будинків та прибудинкових територій визначається згідно тарифів, затверджених рішенням Вільногірської міської ради, та встановлюється пропорційно розміру площі квартири, що перебуває у наймі чи у приватній власності.
Статтею 22 Закону України «Про питну воду і водопостачання» закріплено обов'язок споживача своєчасно вносити плату за використану питну воду відповідно до встановлених тарифів на послуги централізованого водопостачання і водовідведення. П. 1 договору про надання послуг з постачання холодної води та водовідведення від 01.08.2009 р. № 3189 передбачено, що виконавець зобов'язується своєчасно надавати споживачеві послуги з постачання холодної води і водовідведення, а споживач зобов'язується своєчасно оплачувати надані послуги за встановленими тарифами у строки і на умовах, передбачених договором. Згідно з п.п. 1 п. 15 цього ж договору споживач зобов'язаний оплачувати послуги в установлений договором строк.
П. 3.2. Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затверджених наказом Мінжилкомунгоспу від 27.06.2008 р. № 190, встановлено, що водокористування вважається безобліковим, якщо споживач самовільно приєднався до систем централізованого комунального водопостачання та водовідведення або самовільно користується ними. Згідно з п. 3.3. цих же Правил у разі безоблікового водокористування виробник виконує розрахунок витрат води за пропускною спроможністю труби вводу при швидкості руху води в ній 2,0 м/сек та дією її повним перерізом протягом 24 годин за добу.
Відповідно до ст.28 ЗУ «Про метрологію та метрологічну діяльність», відповідно до умов договору, укладеного між КП «Жилсервіс» на ОСОБА_2 (п/п 4 п.17 Договору), однозначно встановлено, що повірка, обслуговування та ремонт, у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж засобів вимірювальної техніки здійснюються підприємствами і організаціями, які надають відповідні послуги, та за їх рахунок.
Згідно ст.ст.10,11 ЦПК України, суд розглядає справу в межах заявлених позовних вимог і на підставі доказів сторін, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Суд доходить висновку, що відповідачі, конкретно, ОСОБА_3, в порушення чинного законодавства, не зясувавши належним чином порядок проведення повірки лічильника води і хто це повинен був виконувати, самовільно здійснила зняття лічильника з внутрішньоквартирної мережі для його повірку, при цьому не було проведено розпломбування цього лічильника належним чином та не було проведено перевірку його останніх показань, внаслідок чого позивачем були застосовані положення щодо нарахування оплати за воду та водовідведення, на період проведення державної повірки лічильника, відповідно до вищевказаного порядку.
Згідно ст. 901 ЦК України за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобовязується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобовязується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.
Згідно ч.1 ст. 903 ЦК України, якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобовязаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором.
Згідно ст.526 ЦК України зобовязання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цивільного кодексу, інших актів цивільного законодавства.
Згідно ст.525 ЦК України одностороння відмова від зобовязання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Згідно ст.617 ЦК України, 1. Особа, яка порушила зобов'язання, звільняється від відповідальності за порушення зобов'язання, якщо вона доведе, що це порушення сталося внаслідок випадку або непереборної сили. Не вважається випадком, зокрема, недодержання своїх обов'язків контрагентом боржника, відсутність на ринку товарів, потрібних для виконання зобов'язання, відсутність у боржника необхідних коштів.
Згідно ст. 614 ЦК України, 1. Особа, яка порушила зобов'язання, несе відповідальність за наявності її вини (умислу або необережності), якщо інше не встановлено договором або законом. Особа є невинуватою, якщо вона доведе, що вжила всіх залежних від неї заходів щодо належного виконання зобов'язання. 2. Відсутність своєї вини доводить особа, яка порушила зобов'язання. 3. Правочин, яким скасовується чи обмежується відповідальність за умисне порушення зобов'язання, є нікчемним.
Згідно ст. 629 ЦК України, договір є обовязковим для виконання сторонами.
Суд вважає, що для вирішення спірних відносин слід керуватися також наступними правовими нормами.
Згідно ЗУ Про житлово-комунальні послуги від 24 червня 2004 року N 1875-IV установлено:
Стаття 9. Контроль за дотриманням стандартів, нормативів, норм, порядків і правил у сфері житлово-комунальних послуг: 1. Контроль за дотриманням стандартів, нормативів, норм, порядків і правил у сфері житлово-комунальних послуг здійснюють центральні органи виконавчої влади та інші спеціально уповноважені на це органи виконавчої влади, а також органи місцевого самоврядування відповідно до їхніх повноважень.
Стаття 16. Порядок надання житлово-комунальних послуг:
1. Порядок надання житлово-комунальних послуг, їх якісні та кількісні показники мають відповідати умовам договору та вимогам законодавства.
Стаття 18. Оформлення претензій споживачів до виконавців 1. У разі порушення виконавцем умов договору споживач має право викликати його представника для складення та підписання акта-претензії споживача, в якому зазначаються строки, види, показники порушень тощо. 2. Представник виконавця повинен з'явитися на виклик споживача не пізніше строку, визначеного договором. 3. Акт-претензія складається споживачем та представником виконавця і скріплюється їхніми підписами. У разі неприбуття представника виконавця в погоджений умовами договору строк або необґрунтованої відмови від підписання акта-претензії він вважається дійсним, якщо його підписали не менш як два споживачі. 4. Акт-претензія споживача подається виконавцю, який протягом трьох робочих днів вирішує питання про перерахунок платежів або видає письмово споживачу обґрунтовану письмову відмову в задоволенні його претензій. 5. Спори щодо задоволення претензій споживачів вирішуються в суді. Споживач має право на досудове вирішення спору шляхом задоволення пред'явленої претензії. 6. У разі встановлення за результатами аналізу факту погіршення нормованих показників якості води, витрати споживача, які він здійснив при оплаті вартості проведення аналізу води, підлягають компенсації за рахунок виконавця/виробника.
Стаття 19. Учасники договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг: 1. Відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах. 2. Учасниками відносин у сфері житлово-комунальних послуг є: власник, споживач, виконавець, виробник. 3. Виробник послуг може бути їх виконавцем. 4. Особливими учасниками відносин у сфері житлово-комунальних послуг є балансоутримувач та управитель, які залежно від цивільно-правових угод можуть бути споживачем, виконавцем або виробником.
Стаття 20. Права та обов'язки споживача:
1. Споживач має право: 1) одержувати вчасно та відповідної якості житлово-комунальні послуги згідно із законодавством та умовами договору на надання житлово-комунальних послуг; 2) одержувати в установленому законодавством порядку необхідну інформацію про перелік житлово-комунальних послуг, їх вартість, загальну вартість місячного платежу, структуру ціни/тарифу, норми споживання, порядок надання житлово-комунальних послуг, їх споживчі властивості тощо; 3) на відшкодування збитків, завданих його майну та/або приміщенню, шкоди, заподіяної його життю чи здоров'ю внаслідок неналежного надання або ненадання житлово-комунальних послуг; 4) на усунення протягом строку, встановленого договором або законодавством, виявлених недоліків у наданні житлово-комунальних послуг; 5) на зменшення розміру плати за надані послуги в разі їх ненадання або надання не в повному обсязі, зниження їх якості в порядку, визначеному договором або законодавством; 6) на несплату вартості житлово-комунальних послуг за період тимчасової відсутності споживача та/або членів його сім'ї при відповідному документальному оформленні, а також за період фактичної відсутності житлово-комунальних послуг, визначених договором у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України; 7) отримувати від виконавця компенсацію в розмірі, визначеному договором, рішенням суду або законодавством, за перевищення нормативних термінів на проведення аварійно-відновлювальних робіт; 8) на перевірку кількості та якості житлово-комунальних послуг у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
2. Споживач має право на укладення договору з виконавцем відповідних послуг на профілактику, повірку, а також заміну або ремонт санітарно-технічних приладів, пристроїв, обладнання та засобів обліку, що вийшли з ладу.
3. Споживач зобов'язаний: 1) укласти договір на надання житлово-комунальних послуг, підготовлений виконавцем на основі типового договору; 2) своєчасно вживати заходів щодо усунення виявлених
неполадок, пов'язаних з отриманням житлово-комунальних послуг, що виникли з власної вини; 3) забезпечувати цілісність засобів обліку комунальних послуг та не втручатися в їх роботу; 4) за власний рахунок ремонтувати та міняти санітарно-технічні прилади і пристрої, обладнання, що вийшли з ладу з його вини; 5) оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом; 6) дотримуватися правил пожежної і газової безпеки,санітарних норм; 7) допускати у приміщення, будинки і споруди представників виконавця/виробника в порядку, визначеному законом і договором, для ліквідації аварій, усунення неполадок санітарно-технічного та інженерного обладнання, його встановлення і заміни, проведення технічних і профілактичних оглядів та перевірки показників засобів обліку; 8) дотримуватися вимог житлового та містобудівного законодавства щодо здійснення ремонту чи реконструкції приміщень або їх частин, не допускати порушення законних прав та інтересів інших учасників відносин у сфері житлово-комунальних послуг; 9) своєчасно проводити підготовку жилого будинку, помешкання (в якому він проживає або яке належить йому на праві власності) та його технічного обладнання до експлуатації в осінньо-зимовий період; 10) у разі несвоєчасного здійснення платежів за житлово-комунальні послуги сплачувати пеню у встановлених законом чи договором розмірах.
Стаття 21. Права та обов'язки виконавця:
1. Виконавець має право:
1) розробляти і подавати на затвердження розрахунки щодо рівня цін/тарифів на житлово-комунальні послуги першої і другої групи (пункти 1 та 2 частини першої статті 14 цього Закону) в порядку, встановленому законодавством; 2) пропонувати при укладенні договору ціни/тарифи на житлово-комунальні послуги третьої групи (пункт 3 частини першої статті 14 цього Закону); 3) брати участь у конкурсах на набуття права виконувати житлово-комунальні послуги на певній території відповідно до цього Закону; 4) вимагати від споживача дотримання вимог правил експлуатації жилих приміщень та прибудинкової території, санітарно-гігієнічних і протипожежних правил та інших нормативно-правових актів у сфері житлово-комунальних послуг; 5) вимагати від споживача своєчасного проведення робіт щодо усунення виявлених неполадок, пов'язаних з отриманням житлово-комунальних послуг, що виникли з вини споживача, або відшкодування вартості цих робіт; 6) отримувати компенсацію за надані відповідно до закону окремим категоріям громадян пільги та нараховані субсидії з оплати житлово-комунальних послуг і повертати їх у разі ненадання таких послуг чи пільг; 7) на відшкодування втрат у разі затвердження відповідним органом місцевого самоврядування цін/тарифів нижчими від розміру економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво; 8) доступу в приміщення, будинки і споруди для ліквідації аварій, усунення неполадок санітарно-технічного та інженерного обладнання, його встановлення і заміни, проведення технічних та профілактичних оглядів і перевірки показань засобів обліку в порядку, визначеному законом і договором.
2. Виконавець зобов'язаний: 1) забезпечувати вчасно та відповідної якості надання житлово-комунальних послуг згідно із законодавством та умовами договору; 2) здійснювати контроль за технічним станом інженерного обладнання будинків, квартир, приміщень; 3) підготувати та укласти із споживачем договір на надання житлово-комунальних послуг з визначенням відповідальності за дотримання умов його виконання згідно з типовим договором; 4) надавати в установленому законодавством порядку необхідну інформацію про перелік житлово-комунальних послуг, їх вартість, загальну вартість місячного платежу, структуру цін/тарифів, норми споживання, режим надання житлово-комунальних послуг, їх споживчі властивості тощо; 5) своєчасно проводити підготовку жилого будинку і його технічного обладнання до експлуатації в осінньо-зимовий період; 6) розглядати у визначений законодавством термін претензії та скарги споживачів і проводити відповідні перерахунки розміру плати за житлово-комунальні послуги в разі їх ненадання або надання не в повному обсязі, зниження їх якості; 7) утримувати в належному технічному стані, здійснювати технічне обслуговування та ремонт внутрішньобудинкових мереж, вживати заходів щодо ліквідації аварійних ситуацій, усунення порушень якості послуг у терміни, встановлені договором та/або законодавством; 8) сплачувати споживачу компенсацію за перевищення встановлених термінів проведення аварійно-відновлювальних робіт у розмірі, визначеному договором або законодавством; 9) вести облік вимог (претензій) споживачів у зв'язку з порушенням порядку надання житлово-комунальних послуг, зміною їх споживчих властивостей та перевищенням термінів проведення аварійно-відновлювальних робіт; 10) своєчасно за власний рахунок проводити роботи з усунення виявлених неполадок, пов'язаних з отриманням житлово-комунальних послуг, що виникли з його вини.
Стаття 29. Особливості укладання договорів у багатоквартирному будинку:
1. Договір на надання житлово-комунальних послуг у багатоквартирному будинку укладається між власником квартири, орендарем чи квартиронаймачем та балансоутримувачем або уповноваженою ним особою.
2. У разі якщо балансоутримувач не є виконавцем, він укладає договори на надання житлово-комунальних послуг з іншим виконавцем.
Згідно постанови КМ України від 20 травня 2009 р. N 529, затверджено Типовий договір про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.
Згідно Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою КМ України від 21.07.2005 р. № 630, установлено:
- п.8. Послуги надаються споживачеві згідно з договором, що оформляється на основі типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення (далі - договір).
- п.9. У квартирі (будинку садибного типу) роботи з установлення засобів обліку води і теплової енергії (далі - квартирні засоби обліку) проводяться спеціалізованою організацією, виконавцем, виробником чи постачальником за рахунок коштів споживача. Квартирні засоби обліку беруться виконавцем на абонентський облік. Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) квартирних засобів обліку проводяться за рахунок виконавця.
- п.10. Оплата послуг за показаннями квартирних засобів обліку провадиться лише у разі здійснення обліку в усіх точках розбору холодної та гарячої води у квартирі незалежно від наявності засобів обліку на вводах у багатоквартирний будинок. Справляння плати за нормативами (нормами) споживання за наявності квартирних засобів обліку без урахування їх показань не допускається, за винятком випадків, передбачених абзацом п'ятим пункту 16 цих Правил. Виконавець і споживач не мають права відмовлятися від врахування показань засобів обліку.
- п.15. Засоби обліку води і теплової енергії, встановлені у квартирі (будинку садибного типу) та на вводі у багатоквартирний будинок, підлягають періодичній повірці. Періодична повірка засобів обліку води і теплової енергії проводиться у строк, що не перевищує одного місяця. За цей час споживач оплачує відповідні послуги у такому порядку: з централізованого постачання холодної та гарячої води - згідно із середньомісячними показаннями засобів обліку за попередні три місяці; з централізованого опалення - згідно із середньомісячними показаннями засобів обліку за попередній опалювальний період. У разі несправності засобів обліку води і теплової енергії, що не підлягає усуненню, плата за послуги з моменту її виявлення вноситься згідно з нормативами (нормами) споживання.
- п.16. У разі виникнення сумнівів щодо правильності показань квартирних засобів обліку споживач в установленому порядку може проводити їх позачергову повірку за власні кошти, про що інформує виконавця. Якщо виявлена у показаннях помилка виходить за межі, передбачені у паспорті квартирного засобу обліку, виконавець повинен здійснити перерахунок плати за споживання води та/або теплової енергії з дня останньої повірки або встановлення засобу обліку, якщо його повірка не проводилась, шляхом зменшення плати на відсоток, який перевищує встановлені межі точності для цього типу засобу обліку, до моменту виявлення помилки.
- п. 29. Споживач має право на: 1) зменшення розміру плати у разі: надання послуг не в повному обсязі, відхилення їх кількісних та/або якісних показників від затверджених нормативів (норм) споживання; тимчасової відсутності споживача та/або членів його сім'ї на підставі письмової заяви споживача та офіційного документа, що підтверджує його/їх відсутність (довідка з місця тимчасового проживання, роботи, лікування, навчання, проходження військової служби, відбування покарання); 2) усунення виконавцем виявлених недоліків у наданні послуг; 3) несплату вартості послуг за період тимчасової відсутності споживача і членів його сім'ї (у разі відключення виконавцем холодної та гарячої води і опломбування запірних вентилів у квартирі (будинку садибного типу) та відновлення надання послуг шляхом зняття пломб за свій рахунок протягом доби згідно з письмовою заявою; 4) перевірку кількісних і якісних показників надання послуг (якість і тиск води, температура гарячої води, температура повітря у приміщеннях тощо) у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України; 5) установлення квартирних засобів обліку та взяття їх на абонентський облік; 6) періодичну повірку, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) квартирних засобів обліку;
- п. 30. Споживач зобов'язаний: 1) оплачувати послуги в установлені договором строки; 2) забезпечувати доступ до мережі, арматури, квартирних засобів обліку, розподільчих систем представника виконавця за наявності в нього відповідного посвідчення: для ліквідації аварій - цілодобово; для встановлення і заміни санітарно-технічного та інженерного обладнання, проведення технічного і профілактичного огляду, зняття контрольних показників квартирних засобів обліку - згідно з умовами договору; 3) дотримуватися вимог нормативно-правових актів у сфері житлово-комунальних послуг; 4) забезпечувати цілісність квартирних засобів обліку та не втручатися в їх роботу; 5) у разі несвоєчасного внесення плати за послуги сплачувати пеню у встановлених законом та договором розмірі; 6) виконувати інші обов'язки відповідно до законодавства.
- п. 31. Виконавець має право: 1) у разі несвоєчасного внесення споживачем платежів за надані послуги нараховувати пеню у розмірі, встановленому законом та договором; 2) вносити за погодженням із споживачем у договір зміни, що впливають на розмір плати за послуги; 3) вимагати від споживача дотримання нормативно-правових актів у сфері житлово-комунальних послуг; 4) доступу, у тому числі несанкціонованого, в приміщення споживача для ліквідації аварій відповідно до встановленого законом порядку. Виконавець має також інші права відповідно до законодавства.
- п. 32. Виконавець зобов'язаний: 1) надавати споживачеві в установленому законодавством порядку інформацію про перелік послуг, їх вартість, загальну суму місячного платежу, структуру тарифів, нормативів (норм) споживання, режиму надання послуг, їх споживчі властивості; 2) контролювати установлені міжповіркові інтервали, проводити періодичну повірку квартирних засобів обліку, їх обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж).
Згідно ст. 2 ЗУ «Про метрологію та метрологічну діяльність» від 11 лютого 1998 року N 113/98-ВР:
Стаття 1. ОСОБА_11 регулює відносини, що виникають у процесі здійснення метрологічної діяльності, і поширюється на центральні та місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства (їх об'єднання), установи і організації незалежно від форм власності та виду діяльності, що діють на території України (далі - підприємства і організації), на фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності і виробників (експортерів) іноземних держав, що ввозять засоби вимірювальної техніки на територію України (далі - іноземні виробники). 2. ОСОБА_11 також поширюється на фізичних осіб, які не є суб'єктами підприємницької діяльності, - власників засобів вимірювальної техніки, результати вимірювань якими використовуються для здійснення розрахунків за спожиті для побутових потреб електричну і теплову енергію, газ і воду.
3. Порядок подання фізичними особами, що не є суб'єктами підприємницької діяльності, - власниками засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань якими використовуються для здійснення розрахунків за спожиті для побутових потреб електричну і теплову енергію, газ і воду) на періодичну повірку цих засобів та оплати за роботи, пов'язані з повіркою, встановлюється Кабінетом Міністрів України. Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) зазначених засобів вимірювальної техніки здійснюються за рахунок підприємств і організацій, які надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання.
Заперечення відповідачів, стосовно незаконності надання позивачем послуг з утримання будинку та прибудинкової території, суд не приймає, оскільки на підтвердження цих тверджень відповідачі не надали належних та допустимих доказів, зокрема, рішення суду щодо незаконності надання зазначених послуг позивачем.
Заперечення відповідачів стосовно розміру нарахованої заборгованості, в тому числі з врахуванням пільги 50% вартості послуг, суд не приймає, оскільки свого розрахунку заборгованості відповідачі не надали, від призначення у справі відповідної судової експертизи відмовилися.
Заперечення відповідачів стосовно неналежного надання їм позивачем інформації про порядок проведення повірки прибору обліку холодної води, суд не приймає, оскільки це твердження ніякими доказами не підтверджується, і, навпаки, спростовується письмовими документами а.с.96-99.
Таким чином, суд доходить висновку, що позовні вимоги законні, обґрунтовані, не суперечать фактичним обставинам справи, тому позов слід задовольнити в повному обсязі, і судові витрати у справі, в виді судового збору, згідно ст. 88 ЦПК України та ЗУ «Про судовий збір», слід покласти на відповідачів, стягнувши з них солідарно в дохід держави України судовий збір в сумі - 229.40 грн.;
витрати в виді оплати інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи в сумі - 30.00 грн. слід повернути позивачу, оскільки з 01.11.2011 р. такий вид судових витрат законом не передбачено.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 88, 209 ч.3, 212-215,222,223, 294 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити в повному обсязі.
Стягнути в солідарному порядку з відповідачів: ОСОБА_2, 28.01.1931 р. н., уродженки ІНФОРМАЦІЯ_5, і/к № НОМЕР_1, учасника війни, ОСОБА_4, 20.02.1963 р. н., уродженця ІНФОРМАЦІЯ_6, ОСОБА_3, 25.03.1966 р. н., уродженки ІНФОРМАЦІЯ_6, ОСОБА_5, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_6, зареєстрованих за місцем проживання ІНФОРМАЦІЯ_7, на користь Комунального підприємства "Жилсервіс», Вільногірської міської ради, Дніпропетровської області, банківські реквізити: р/р 26002060243574 ДРУ ПАТ КБ «Приватбанк», МФО 305299, код ЄДРПОУ 36489096, заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг на загальну суму - 2584.80 грн., із яких: 1374.25 грн. заборгованість з оплати послуг з утримання будинку № 28 по вул. Варена в м. Вільногірську і його прибудинкової території за період з серпня 2009 р. по квітень 2012 р., 1210.55 грн. - заборгованість з оплати послуг водозабезпечення і водовідведення за період з серпня 2009 р. по квітень 2012 р.
Стягнути в солідарному порядку з ОСОБА_2, ОСОБА_4, ОСОБА_3, ОСОБА_5 в дохід держави України судові витрати в виді судового збору 229.40 грн.
Витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи - 30.00 грн. повернути позивачу, КП «Жилсервіс», через Управління Державної казначейської служби України у м. Вільногірську, Дніпропетровської області, ЄДРПОУ 37996805, надавши позивачу за його заявою оригінал платіжного доручення від 13.09.2010 року, після набрання рішенням законної сили.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення через Вільногірський міський суд, Дніпропетровської області. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Копію рішення, протягом двох днів з часу виготовлення його в повному обсязі, надіслати рекомендованим листом із повідомленням про вручення сторонам.
Головуючий суддя Шаповал Г.І.