Постанова № 29992958, 05.03.2013, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.03.2013
Номер справи
2а-1870/9520/12
Номер документу
29992958
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

копія

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

05 березня 2013 р. Справа № 2a-1870/9520/12

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Гелети С.М.

за участю секретаря судового засідання - Кліщенко В.О.

представника позивача Шамонін Є.О., представника відповідача Шульга М.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Енмаліт" до Державної податкової інспекції у м. Сумах про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -

В С Т А Н О В И В:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Енмаліт" (далі - позивач, ТОВ "Енмаліт") звернулося до суду із адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у місті Сумах (далі -відповідач, ДПІ у м. Сумах), в якому просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення ДПІ у м. Сумах №0007261502/56660 від 07.11.2012р., яким за 2010 рік, червень - грудень 2011 року та січень - серпень 2012 року, позивачу збільшено грошове зобов'язання по орендній платі за земельні ділянки державної та комунальної власності з юридичних осіб на загальну суму 50043,38 грн., в тому числі, по основному платежу - 33993,54 грн. та 16049,84 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями.

Свої вимоги обґрунтовує тим, що ДПІ у м. Сумах не вірно застосовуються норми податкового законодавства України в частині розрахунку розміру орендної плати за землю. Позивач зазначає, що ст.ст. 1, 15, 21, 30 ЗУ "Про оренду землі", п. 288.4 ст. 288 Податкового кодексу України (далі - ПК України), визначають умови взаємовідносин між землекористувачами та власниками землі. Так, на думку позивача, щорічний перерахунок розміру орендної плати має здійснюватись на підставі договору оренди згідно умов і даних зазначених в ньому. Розмір орендної плати за землю є істотною умовою і визначається умовами договору оренди земельної ділянки і його зміна допускається виключно шляхом внесення змін до договору оренди.

Також позивач зазначає, що перевіряємий період, зокрема, червень - серпень 2011 року було повторно перевірено, оскільки згідно попередньої камеральної перевірки за цей період вже було збільшено суму грошового зобов'язання та застосовані фінансові санкції.

Відповідач проти позову заперечував, у письмовому відзиві просить відмовити в задоволенні адміністративного позову. Зазначає, що ТОВ "Енмаліт" в розрахунках розміру орендної плати за земельну ділянку зазначених в податкових деклараціях орендної плати за земельну ділянку державної та комунальної власності за 2010 рік та січень - серпень 2012 року, застосував нормативну грошову оцінку земельної ділянки в розмірі 99,72 грн. замість розміру в 246,08 грн., зазначеному у витязі з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки на 2010 рік, наданому податковому органу управлінням Держкомзему в м. Суми, що призвело до заниження податкового зобов'язання по орендній платі за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2010 рік в сумі 6478,31 грн. та за січень - серпень 2012 року в сумі 14243,79 грн., чим порушено вимоги статей 2, 17, 23 ЗУ "Про плату за землю", ст.21 ЗУ "Про оренду землі", п.288.7 ст.288, п.289.1 ст.289 ПК України. При розрахунку розміру орендної плати за земельну ділянку за червень - грудень 2011 року, позивач застосував 1,1% замість 3% до нормативної грошової оцінки земельної ділянки, що призвело до заниження податкового зобов'язання по орендній платі за земельні ділянки державної і комунальної власності за червень - грудень 2011 року в сумі 13271,44 і чим порушено вимоги п.п.288.5.1. п.288.5 ст. 288 ПК України.

При цьому, в судовому засіданні та письмових поясненнях представники податкового органу визнали, що період червень - серпень 2011 року було повторно перевірено, позивачу вже було збільшено суму грошового зобов'язання та застосовані фінансові санкції, таким чином податковим органом допущена технічна помилка у визначенні періоду та суми донарахованого основного платежу та штрафної (фінансової) санкції, а саме сума основного грошового зобов'язання повинна становити 28305,78 грн. та застосовані штрафні (фінансові) санкції в розмірі 14152,92грн. (а.с.111). В іншій частині, оскаржуєме податкове повідомлення-рішення є таке, що прийнято відповідно до вимог законодавства і підстави для його скасування відсутні.

Представник позивача позовні вимоги з підстав, викладених у позові підтримав та просив їх задовольнити.

Представник відповідача проти позову частково заперечував з підстав, викладених у письмових запереченнях, просив у задоволенні позову відмовити.

Заслухавши представників сторін, перевіривши письмові матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає за необхідне позовні вимоги задовольнити частково, виходячи з наступного.

В судовому засіданні встановлено, що 15.06.2004 р. між Сумською міською радою та ТОВ "Енмаліт" було укла дено договір оренди земельної ділянки, державний реєстраційний №1170 від 17.12.2004 року, відповідно до якого ТОВ "Енмаліт" отри мало в оренду земельну ділянку площею 4866 кв. м., за адресою м. Суми вул. машинобудівників, 1, терміном дії до 26.03.2013 року. Договір оренди земельної ділянки укладено згідно вимог законодавства, що діючого на момент його укладення, є чинним, на час перевірки жодних змін до нього не вносилося. Невід'ємною частиною договору оренди земельної ділянки є додатки до нього.

Додатком № 5 до договору оренди земельної ділянки є Витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, згідно якого нормативної грошової оцінка 1 кв.м земельної ділянки, на момент укладення договору, становила 99,72 грн..

Розділом 3 "Орендна плата" договору оренди земельної ділянки визначено, що складовими частинами розрахунку орендної плати є: розмір відсотку від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, нормативна грошова оцінка землі, станом на момент укладення договору та коефіцієнта індексації, що враховується при щорічному перерахунку грошової оцінки землі; орендна плата обов'язково перераховується щорічно станом на 01 січня поточного року в разі зміни розміру коефіцієнта індексації, що застосовується при проведенні розрахунку грошової оцінки землі.

Також, цим розділом та п.4.1 договору оренди передбачена умова, відповідно до якої розмір орендної плати за землю може бути переглянуто на вимогу орендодавця з моменту отримання орендарем повідомлення про перерахунок орендної плати з причин підвищення цін, тарифів, збільшення розміру ставки земельного податку, тощо.

Згідно абзацу 2 п.2.2. Дого вору, умови цього договору зберігають свою чинність на строк його дії у випадках, коли пі сля набуття договором чинності законодавством встановлені інші правила, ніж передбачені цим договором.

19.10.2012 р. ДПІ у м. Сумах була проведена документальна позапланова невиїзна перевірка, згідно якої складено акт про результати документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ "Енмаліт" з питання дотримання вимог податкового законодавства за 2010 рік, вересень-грудень 2011року та січень-серпень 2012 року №3239/152/32185616 від 19.10.2012 року, в якому зазначено порушення позивачем норм статей 2, 17, 23 ЗУ "Про плату за землю" та ст.21 ЗУ "Про оренду землі", пп.288.5.1 п.288.5, п.288.7 ст. 288, п.289.1 ст. 289 ПК України. (а.с.9-12)

На підставі зазначеного акту перевірки, ДПІ у м. Сумах було прийняте податкове повідомлення-рішення №0007261502/56660 від 07.11.2012 року, яким позивачу збільшено суму грошового зобов'язання з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності на загальну суму 50043,38 грн., в тому числі за основним платежем на 33993,54 грн. та на 16049,84 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями (а.с. 13).

Суд частково не погоджується із висновками податкового органу, викладених в акті перевірки, виходячи із наступного.

Стосовно висновків документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ "Енмаліт" з питання дотримання вимог податкового законодавства за 2010 рік суд зазначає наступне.

Як вбачається з акту перевірки, однією із підстав для прийняття відповідачем оскаржуваного повідомлення-рішення було встановлення порушення ТОВ "Енмаліт" вимог статей 2, 17, 23 ЗУ "Про плату за землю" та ст. 21 ЗУ "Про оренду землі" при сплаті орендної плати за земельну ділянку за 2010 рік.

У 2010 році розміри та порядок плати за використання земельних ресурсів, а також відповідальність платників та контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку визначав ЗУ "Про плату за землю" (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин). Згідно ст.2 цього Закону плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель, а за земельні ділянки, надані в оренду, справляється орендна плата.

Статтею 14 цього закону передбачено, що платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.

Згідно ст. 21 ЗУ "Про оренду землі" розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до ЗУ "Про плату за землю".

ТОВ "Енмаліт" до ДПІ у м. Сумах було подано податкову декларацію з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності № 3297 від 27.01.2010 року та узгоджено податкове зобов'язання по орендній платі за земельні ділянки державної і комунальної власності на 2010 рік. Згідно даних цієї декларації податкове зобов'язання позивача за 2010 рік становить 6693,37грн.

Податковим органом при визначенні розміру нарахування грошового зобов'язання по орендній платі за земельну ділянку за 2010 рік, безпідставно було застосовано поточні дані державного земельного кадастру, зазначені у витязі з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки в розмірі 246,08 грн. за 1 кв. м., наданому управлінням Держкомзему в м. Суми, оскільки відповідно до норми ст.13 ЗУ "Про плату за землю", такі дані державного земельного кадастру є підставою для нарахування іншого виду плати за землю - земельного податку, що призвело до незаконного збільшення податкового зобов'язання по орендній платі за земельну ділянку за 2010 рік на суму 6478,31 грн. і застосування штрафних (фінансових) санкцій на суму 3239,16 грн.

На думку суду, при розрахунку розміру орендної плати за земельну ділянку і визначенні податкового зобов'язання на 2010 рік, позивач правомірно застосував дані договору оренди земельної ділянки про грошову оцінку земельної ділянки в розмірі 99,72 грн. за 1 кв.м., зазначену у витязі з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, який як додаток № 5 є невід'ємною частиною договору оренди, що повністю відповідає умовам договору оренди та припису ст.13 Закону України "Про плату за землю", де зазначено, що підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності є договір оренди такої земельної ділянки, а відповідно і дані зазначені в ньому.

Випадок зміни розміру орендної плати в зв'язку з підвищенням цін, тарифів, що в тому числі, стосується і розміру нормативної грошової оцінка земельної ділянки, складовою розрахунку якої є базова ціна на землю, передбачено розділом 3 та п.4.1 Договору оренди земельної ділянки, де зазначено, що розмір орендної плати за землю може бути переглянуто на вимогу орендодавця, з моменту отримання орендарем повідомлення про перерахунок орендної плати з причин підвищення цін, тарифів, збільшення розміру ставки земельного податку, тощо. Розмір орендної плати за землю є істотною умовою, його зміна допускається виключно шляхом внесення змін до договору оренди, які відповідно до п.5.5 договору здійснюються у письмовій формі та підлягають обов'язковому нотаріальному посвідченню та державній реєстрації. Зазначені умови договору оренди земельної ділянки визначені Типовим договором оренди землі затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 3 березня 2004 р. N 220 і відповідають вимогам його пунктів 13, 36.

Оскільки з моменту укладення договору оренди земельної ділянки, зміни до нього не вносились, то позивач, згідно з діючим законодавством та умовами договору оренди, правомірно застосував відомості про нормативну грошову оцінку земельної зазначені в договорі при розрахунку розміру орендної плати і визначенні податкового зобов'язання на 2010 рік.

При цьому слід зазначити, що згідно ст. 21 ЗУ "Про оренду землі" обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції, якщо інше не передбачено договором оренди. Згідно ст. 23 ЗУ "Про плату за землю" грошова оцінка земельної ділянки щороку за станом на 1 січня уточнюється на коефіцієнт індексації, порядок проведення якої затверджується Кабінетом Міністрів України.

Розділом 3 Договору оренди земельної ділянки передбачено, що орендна плата обов'язково перераховується щорічно станом на 01 січня поточного року в разі зміни розміру коефіцієнта індексації, що застосовується при проведенні розрахунку грошової оцінки землі.

Як встановлено судом, та визнано в судовому засіданні представником позивача, ТОВ "Енмаліт", в порушення умови договору оренди земельної ділянки та вимог вищезазначеного законодавства, якими передбачено обов'язковість щорічної індексації нормативної грошової оцінки землі, при розрахунку розміру річної орендної плати не було застосовано коефіцієнти індексації за 2005 рік в розмірі 1,035, 2007 рік в розмірі 1,028, 2008 рік в розмірі 1,152, 2009 рік в розмірі 1,059, що в свою чергу. вплинуло на розмір грошового зобов'язання і призвело до заниження грошового зобов'язання по орендній платі за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2010 рік.

Так, розмір грошового зобов'язання по орендній платі за земельну ділянку за 2010 рік для ТОВ "Енмаліт" має становити 6928,41 грн. замість 6693,37 грн. (зазначених ТОВ "Енмаліт" в податковій декларації № 3297 від 27.01.2010 року). Таким чином, заниження грошового зобов'язання по орендній платі за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2010 рік становить 235,04 грн., що було визнано позивачем.

Враховуючи вищевикладене, суд встановив, що податковим органом правомірно донараховано позивачу за 2010 рік суму грошового зобов'язання в розмірі 235,04 грн. (неврахований позивачем розмір індексації) та відповідно 117,52 грн. сума штрафних (фінансових) санкцій на зазначену суму зобов'язання, при цьому підлягає скасуванню 6243,27 грн. сума основного платежу донарахована податковим органом (донараховані згідно даних земельного кадастру про грошову оцінку земельної ділянки) та, відповідно 3121,64 грн. сума штрафних (фінансових) санкцій.

Стосовно висновків документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ "Енмаліт" з питання дотримання вимог податкового законодавства за вересень-грудень 2011року, суд зазначає наступне.

З 01.01.2011 року плата за землю здійснюється відповідно до Податкового кодексу України. Із акту перевірки вбачається, що підставою для прийняття відповідачем оскаржуємого повідомлення-рішення було встановлення порушення ТОВ "Енмаліт" вимог п.п.288.5.1. п.288.5 ст. 288 ПК України при розрахунку розміру орендної плати за земельну ділянку і визначенні податкового зобов'язання за червень - грудень 2011 року, де позивач застосував 1,1% замість 3% до нормативної грошової оцінки земельної ділянки, що призвело до заниження податкового зобов'язання по орендній платі за земельні ділянки державної і комунальної власності за червень - грудень 2011 року

За даними акту перевірки, за вказаний період, розмір податкового зобов'язання по орендній платі за земельну ділянку для ТОВ "Енмаліт" складає 20954,92 грн., розмір донарахування податкового зобов'язання складає 13271,44 грн., розмір штрафних (фінансових) санкцій складає 5688,76 грн.

21.09.2011 року позивачем до ДПІ у м. Сумах було подано уточнюючу податкову декларацію з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за №9008100065 та узгоджено податкове зобов'язання по орендній платі за земельні ділянки державної і комунальної власності на 2011 рік, згідно даних цієї декларації податкове зобов'язання позивача за вересень - грудень 2011 року становить 4390,56 грн.

Суд погоджується з висновком ДПІ у м. Сумах з приводу того, що відповідач не врахував вимогу п.п.288.5.1. п.288.5 ст. 288 ПК України при розрахунку розміру орендної плати та визначені податкового зобов'язання по орендній платі за земельну ділянку за вересень - грудень 2011 року і не правомірно застосував 1,1% до нормативної грошової оцінки земельної ділянки замість 3%, що призвело до заниження податкового зобов'язання по орендній платі за земельні ділянки державної і комунальної власності, чим порушив зазначену норму Податкового кодексу.

Таким чином податковим органом було правомірно донараховано суму грошового зобов'язання за період з вересня по грудень 2011р. в розмірі 7583,68 грн. та застосовані штрафні (фінансові) санкції в розмірі 3791,84 грн.

Разом із тим, підлягає скасуванню донарахована сума грошового зобов'язання за період з червня по липень 2011 р. в розмірі 5687,76грн. та штрафні (фінансові) санкції в розмірі 1896,92 грн., враховуючи наступне.

Згідно статті 61 Конституції ніхто не може бути двічі притягнений до юридичної відповідальності одного виду за одне й те саме правопорушення.

Податковим органом було проведено камеральну перевірку і складено акт за №7760/152/32185616 від 21.10.2011 року про результати камеральної перевірки даних, задекларованих в уточнюючій податковій декларації з плати за землю (орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за 2011 рік, в якому період перевірки становив січень - серпень 2011 року. На підставі вказаного акту було винесено податкове повідомлення-рішення №0012931502/104228 від 22.12.2011р. згідно якого за січень - серпень 2011 року донараховано податкове зобов'язання та застосовано штрафні (фінансові) санкції.

Таким чином за період червень - серпень 2011 року податковим органом неправомірно повторно донараховано ТОВ "Енмаліт" грошове зобов'язання та застосовані штрафні (фінансові) санкції.

Дані обставини в судовому засіданні були визнані представниками податкового органу, які зазначили, що помилково було повторно донараховано суми грошового зобов'язання по вже перевіреному періоду (червень-липень 2011р.)

Стосовно висновків документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ "Енмаліт" з питання дотримання вимог податкового законодавства за січень-серпень 2012 року суд зазначає наступне.

Підставою для прийняття ДПІ у м. Сумах оскаржуємого повідомлення-рішення за даний період було також встановлення порушення ТОВ "Енмаліт" вимог п.288.7 ст. 288, п.289.1 ст. 289 Податкового кодексу України та ст.21 Закону України "Про оренду землі" при розрахунку розміру орендної плати та визначенні податкового зобов'язання по орендній платі за земельні ділянки державної і комунальної власності за січень - серпень 2012 року.

За даними акту перевірки, за вказаний період розмір податкового зобов'язання по орендній платі за земельну ділянку для ТОВ "Енмаліт" складає 23948,51 грн., розмір донарахування податкового зобов'язання складає 14243,79 грн., розмір штрафних (фінансових) санкцій складає 7121,92 грн.

Згідно ст. 9 ПК України плата за землю відноситься до загальнодержавних податків і зборів. В свою чергу плата за землю, як податок, справляється у вигляді різних видів платежу - земельного податку та орендної плати.

Позивачем до ДПІ у м. Сумах було подано податкову декларацію з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності № 9002644617 від 31.01.2012 року та узгоджено податкове зобов'язання по орендній платі за земельні ділянки державної і комунальної власності на 2012 рік.

Згідно даних цієї декларації податкове зобов'язання позивача за січень - серпень 2012 року становить 9704,72 грн.

Відповідач, при визначенні розміру нарахування податкового зобов'язання по орендній платі за земельну ділянку за січень - серпень 2012 року, який зазначено в акті перевірки і становить 23948,51 грн., безпідставно застосував поточні дані державного земельного кадастру, зазначені у витязі з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки в розмірі 246,08 грн. за 1 кв. м., наданому управлінням Держкомзему в м. Суми, оскільки, відповідно до норми п.286.1. ст.286 Податкового кодексу України, такі дані державного земельного кадастру є підставою для нарахування іншого виду плати за землю - земельного податку, що призвело до незаконного збільшення податкового зобов'язання по орендній платі за земельну ділянку за січень - серпень 2012 року на суму 14243,79 грн. і застосування штрафних (фінансових) санкцій на суму 7121,92 грн..

Таким чином, при розрахунку розміру орендної плати за земельну ділянку і визначенні податкового зобов'язання за січень - серпень 2012 року, позивач правомірно застосував дані договору оренди земельної ділянки про грошову оцінку земельної ділянки в розмірі 99,72 грн. за 1 кв.м., зазначену у витязі з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, який як додаток № 5 є невід'ємною частиною договору оренди, що повністю відповідає умовам договору оренди та припису п.288.1. ст.288 ПК України, де зазначено, що підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.

Випадок зміни розміру орендної плати в зв'язку з підвищенням цін, тарифів, що в тому числі, стосується і розміру нормативної грошової оцінка земельної ділянки, складовою розрахунку якої є базова ціна на землю, передбачено розділом 3 та п.4.1 Договору оренди земельної ділянки, де визначено, що розмір орендної плати за землю може бути переглянуто на вимогу орендодавця з моменту отримання орендарем повідомлення про перерахунок орендної плати з причин підвищення цін, тарифів, збільшення розміру ставки земельного податку, тощо. Розмір орендної плати за землю є істотною умовою, його зміна допускається виключно шляхом внесення змін до договору оренди, які відповідно до п.5.5 договору здійснюються у письмовій формі та підлягають обов'язковому нотаріальному посвідченню та державній реєстрації. Зазначені умови договору оренди земельної ділянки визначені Типовим договором оренди землі затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 3 березня 2004 р. N 220 і відповідають вимогам його пунктів 13, 36.

Оскільки з моменту укладення договору оренди земельної ділянки, зміни до нього не вносились, то позивач, згідно з діючим законодавством та умовами договору оренди, правомірно застосував відомості про нормативну грошову оцінку земельної зазначені в договорі при розрахунку розміру річної орендної плати і визначенні податкового зобов'язання за січень - серпень 2012 року.

Відомості про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки до договору оренди земельної ділянки вносяться під час його укладення на підставі витягу із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки наданому відповідним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, який у вигляді додатку є невід'ємною частиною договору оренди. Для подальшого застосування нормативної грошової оцінки земельної ділянки для визначення розміру річної орендної плати умовами договору оренди та законодавством передбачено вимога щорічної індексації нормативної грошової оцінки залежно від дати її проведення..

Згідно ст. 21 ЗУ "Про оренду землі" розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України).

Обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції, якщо інше не передбачено договором оренди.

Згідно п.289.2. ст.289 ПК України коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель застосовується кумулятивно залежно від дати проведення нормативної грошової оцінки земель.

Згідно розділу 3 Договору оренди земельної ділянки орендна плата обов'язково перераховується щорічно станом на 01 січня поточного року в разі зміни розміру коефіцієнта індексації, що застосовується при проведенні розрахунку грошової оцінки землі.

Разом із тим, позивач, в порушення умови договору оренди земельної ділянки та вимог вищезазначеного законодавства, якими передбачено обов'язковість щорічної індексації нормативної грошової оцінки землі, при розрахунку розміру річної орендної плати не застосував коефіцієнти індексації за 2005 рік в розмірі 1,035, 2007 рік в розмірі 1,028, 2008 рік в розмірі 1,152, 2009 рік в розмірі 1,059, що вплинуло на розмір податкового зобов'язання за січень - серпень 2012 року, що призвело до заниження грошового зобов'язання по орендній платі за земельні ділянки державної і комунальної власності за січень - серпень 2012 року.

Таким чином, розмір податкового зобов'язання по орендній платі за земельну ділянку за січень - серпень 2012 року для ТОВ "Енмаліт" має становити 12597,10 грн. замість 9704,72 грн. зазначених в податковій декларації № 9002644617 від 31.01.2012 року. В зв'язку із зазначеним, заниження грошового зобов'язання по орендній платі за земельні ділянки державної і комунальної власності за січень - серпень 2012 року становить 2892,38 грн.

Враховуючи вищевикладене, суд встановив, що податковим органом правомірно донараховано позивачу за січень-серпень 2012 рік суму грошового зобов'язання в розмірі 2892,38 грн. (неврахований позивачем розмір індексації) та відповідно 1446,19 грн. сума штрафних (фінансових) санкцій на зазначену суму зобов'язання, при цьому підлягає скасуванню 11351,41 грн. сума основного платежу донарахована податковим органом (донараховані згідно даних земельного кадастру про грошову оцінку земельної ділянки) та, відповідно 5675,73 грн. сума штрафних (фінансових) санкцій.

З огляду на встановлені в судовому засіданні обставини справи та досліджені докази, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню, а саме підлягає скасуванню податкове повідомлення-рішення ДПІ у м. Сумах №0007261502/56660 від 07.11.2012р в частині донарахування позивачу грошового зобов'язання з орендної плати за земельні ділянки в розмірі 23282,44 грн. основного боргу та 10694,29 грн. застосованих штрафних (фінансових) санкцій, при цьому суд відмовляє в задоволенні позовних вимог в частині скасування податкового повідомлення-рішення ДПІ у м. Сумах №0007261502/56660 від 07.11.2012р про донарахування грошового зобов'язання на суму 10711,10 грн. основного платежу та 5355,55 грн. штрафних (фінансових) санкцій.

Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю "Енмаліт" до Державної податкової інспекції у м. Сумах про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення - задовольнити частково..

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у м. Сумах № 0007261502/56660 від 07.11.2012р. про збільшення суми грошового зобов'язання з орендної плати за земельні ділянки в розмірі 23282,44 грн. основного платежу та 10694,29 грн. штрафних (фінансових) санкцій.

В задоволенні позовних вимог про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у м. Сумах № 0007261502/56660 від 07.11.2012р. про збільшення суми грошового зобов'язання з орендної плати за земельні ділянки в розмірі 10711,10 грн. основного платежу та 5355,55 грн. штрафних (фінансових) санкцій - відмовити.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду в десятиденний строк з дня отримання постанови в повному обсязі.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження, набрання законної сили рішення за наслідками апеляційного провадження, закінчення апеляційного розгляду справи.

Головуючий суддя (підпис) С. М. Гелета

З оригіналом згідно

Суддя С.М. Гелета

Повний текст постанови складено та підписано 11.03.2013 р.