УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
18 березня 2013 року№ 812/2627/13-а
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Островська О.П., перевіривши матеріали адміністративного позову Комунального підприємства "Алчевськпастранс" до Управління Пенсійного фонду України в місті Алчевську Луганської області про визнання протиправним та скасування рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску №1922 від 05.11.2012 року, -
ВСТАНОВИВ:
15 березня 2013 року на адресу Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Комунального підприємства "Алчевськпастранс" до Управління Пенсійного фонду України в місті Алчевську Луганської області про визнання протиправним та скасування рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску №1922 від 05.11.2012 року.
Розглянувши матеріали вказаного адміністративного позову, підстав для відкриття провадження в адміністративній справі на даний час за цим позовом не вбачається, з огляду на наступне.
Відповідно ч.1 ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; 5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення); 6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Частиною 3 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до ч.1 ст.89 Кодексу адміністративного судочинства України особа, яка звертається до адміністративного суду із позовною заявою, апеляційною чи касаційною скаргою, заявою про перегляд судових рішень Верховним Судом України, заявою про перегляд справи за нововиявленими обставинами, повинна сплатити судовий збір.
Згідно ч.2 ст.87 Кодексу адміністративного судочинства України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюється законом.
01 листопада 2011 року набув чинності Закон України «Про судовий збір» від 8 липня 2011 року №3674-VI (надалі-Закон №3674-VI), який визначає правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.
Згідно ч.1 ст.3 Закону №3674-VI судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Частиною 1 ст.4 Закону №3674-VI встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно ч.2 ст.4 Закону №3674-VI, за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру сплачується 1 відсоток розміру майнових вимог, але не менше 0,01 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат.
Судовий збір підлягає сплаті у розмірі, встановленому Законом України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року №3674-VI, за наступними реквізитами:
Отримувач: УДКСУ у м.Луганську
Код ОКПО: 37991503
МФО: 804013
Банк отримувача: ГУДКСУ у Луганській області
Рахунок: 31213206784006
По коду класифікації доходів (ККД): 22030001
Символ звiтностi банку: 206
Призначення платежу: судовий збір (Державна судова адміністрація,050).
Так, з матеріалів позовної заяви вбачається, що позивачем при зверненні до суду не надано документу на підтвердження сплати судового збору при зверненні до суду з майновою вимогою.
Відповідно до п.1 ч.2 ст.17 Кодексу адміністративного судочинства України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Окремі рішення, дії суб'єкта владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи. Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи.
Адміністративним позовом майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішень (дій чи бездіяльності) щодо визначення грошових зобов'язань платників податків, про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, про стягнення адміністративно - господарських та інших штрафних санкцій, тощо.
Тобто, звернення позивача до суду, у даному випадку, з вимогою про скасування рішення УПФУ в м.Алчевську Луганськоїх області про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску №1922 від 05.11.2012 року, безпосереднім наслідком якого є зміна складу майна останнього, є майновим (1% від загальної суми, на яку винесено оскаржуване в даній справі рішення, у даному випадку становить 352,26 грн., що дорівнює розміру судового збору, який необхідно сплатити).
Згідно зі ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
З огляду на викладене, суддя вважає за потрібне залишити адміністративний позов без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків до 02 квітня 2013 року шляхом надання суду документу про сплату судового збору у встановленому законом з 01.01.2013 місячному від мінімальної заробітної плати розмірі при зверненні до суду з майновими вимогами.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов Комунального підприємства "Алчевськпастранс" до Управління Пенсійного фонду України в місті Алчевську Луганської області про визнання протиправним та скасування рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску №1922 від 05.11.2012 року, залишити без руху.
У строк до 02 квітня 2013 року позивачу надати суду документу про сплату судового збору у встановленому законом з 01.01.2013 місячному від мінімальної заробітної плати розмірі при зверненні до суду з майновими вимогами, сплаченого за наступними реквізитами:
Отримувач: УДКСУ у м.Луганську
Код ОКПО: 37991503
МФО: 804013
Банк отримувача: ГУДКСУ у Луганській області
Рахунок: 31213206784006
По коду класифікації доходів (ККД): 22030001
Символ звiтностi банку: 206
Призначення платежу: судовий збір (Державна судова адміністрація,050).
Суд зауважує, що позивачу строк визначений саме для отримання судом усунення недоліків, а не для їх надіслання на адресу суду, для чого позивачу слід завчасно вжити відповідні заходи.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати позивачу.
Роз'яснити позивачу, що у разі невиконання ухвали суду в зазначений строк, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачеві зі всіма доданими до неї документами.
Залишення позовної заяви без руху не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала про залишення позовної заяви без руху може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву.
Ухвала може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. В інших випадках в строк, встановлений ст.254 КАС України.
СуддяО.П. Островська