ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
м. Київ
11 березня 2013 року № 826/2997/13-а
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Григорович П.О., ознайомившись з позовною заявою
за позовом
Товариства з обмеженою відповідальністю "Блікспласт"
до
Державної податкової інспекції у Солом'янському районі м. Києва
Державної податкової служби
про
визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень
від 07.02.2013 та наказу про проведення перевірки,
В С Т А Н О В И В:
Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Кодексом адміністративного судочинства України встановлені вимоги щодо форми, змісту позовної заяви, порядку її подання.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Позивач в підтвердження сплати судового збору надав до позовної заяви платіжне доручення №1018 від 05.03.2013, з якого вбачається, що останнім сплачено судовий збір за розгляд Окружним адміністративним судом міста Києва позовної вимоги майнового характеру про скасування спірних ППР в розмірі 1724,01 грн. (172401*0,01).
Однак, відповідно ч.3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Відповідно до статті 4 Закону України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року № 3674-VI (який набрав чинності 01 листопада 2011 року відповідно до статті 10 Прикінцеві та перехідні положення) судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Таким чином, з позовної вимоги немайнового характеру (визнання протиправним та скасування Наказу №89 від 18.01.2013) ставка судового збору з 01.01.2013 року складає 0,03 розміру мінімальної заробітної плати, тобто 34,41 грн. (1147 грн. х 0,03).
Отже, сплата позивачем судового збору у розмірі 1724,01 грн. (за розгляд судом правомірності спірних ППР), не є належним доказом виконання вимог ч.3 ст.106 КАС України щодо сплати судового збору у розмірі, встановленому Законом України "Про судовий збір" в частині подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, а позивачу необхідно доплатити судовий збір за розгляд Окружним адміністративним судом м. Києва позовної вимоги немайнового характеру про скасування Наказу.
Відповідно до частини першої статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Вказані вище недоліки мають бути усунуті шляхом надання до суду доказів сплати судового збору за розгляд позовної вимоги немайнового характеру в порядку та у розмірі, що встановлені Законом України "Про судовий збір" із зазначенням зарахування суми судового збору до Державного бюджету України.
Враховуючи зазначене, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху, з наданням позивачу часу протягом трьох робочих днів з дати набрання даною ухвалою законної сили для усунення названих недоліків в адміністративному позові .
На підставі вищенаведеного та керуючись ст.ст. 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва,—
У Х В А Л И В:
1. Залишити позовну заяву без руху.
2. Встановити позивачу строк протягом трьох робочих днів з дати набрання даною ухвалою законної сили для усунення названих недоліків в адміністративному позові .
3. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені п. 1 ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала про залишення позовної заяви без руху може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву. Залишення позовної заяви без руху не позбавляють права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом. Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку за правилами, встановленими ст. 186 КАС України.
Суддя П.О. Григорович