Постанова № 299610, 20.11.2006, Господарський суд Одеської області

Дата ухвалення
20.11.2006
Номер справи
8/344-06-10585а
Номер документу
299610
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

_______________________

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

"20" листопада 2006 р.

Справа № 8/344-06-10585А

Позивач: Одеське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів.;

Відповідач: Товариство з обмеженою відповідальністю “Арія Вин”;

про стягнення 2 990, 88 грн.

Суддя Атанова Т.О.

Представники сторін:

від позивача: Кіндяк Н.В. –довіреність № 04-1/455 від 28.12.2005 р.;

від відповідача: не з’явився.

Суть спору: Одеське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулось до господарського суду Одеської області з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю “Арія Вин” про стягнення штрафних санкцій та пені у розмірі 2 990, 88 грн. за нестворені робочі місця для працевлаштування інвалідів у 2005 р.

Представник відповідача у судове засідання двічі не з’явився, відзив на позов не надав, про день та час розгляду справи повідомлений належним чином, про що свідчить поштове повідомлення; але не використав надане законом право на участь свого представника у судовому засіданні, тому справа розглядається за наявними у ній матеріалами.

Розглянувши матеріали справи,

суд встановив:

Відповідно до ст. ст. 19, 20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” (в редакції Закону України від 05.07.2001 р. № 2606-111) та Порядку сплати підприємствами (об’єднаннями), установами та організаціями штрафних санкцій до відділень соціального захисту інвалідів, акумуляції, обліку та використання цих коштів, затвердженого постановою КМУ від 28.12.2001 р. № 1767 відповідач повинен був забезпечити працевлаштування інвалідів у розмірі 4% від загальної чисельності працюючих, а у разі не забезпечення зазначеного нормативу перерахувати Фонду соціального захисту інвалідів штрафні санкції, сума яких визначається у розмірі середньої річної заробітної плати на підприємстві за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом.

Розмір відповідних відрахувань підприємствами коштів до відділень Фонду України соціального захисту інвалідів залежить від кількості не створених робочих місць.

Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві.

Адміністративно-господарські санкції розраховуються та сплачуються підприємствами, установами, організаціями, у тому числі підприємствами, організаціями громадських організацій інвалідів, фізичними особами, зазначеними у ч. 1 цієї статті, самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу.

Посилаючись на звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2005 рік, позивач вважає, що у відповідності з нормативом місць, призначених для працевлаштування інвалідів, відповідач повинен був створити 1 робоче місце для працевлаштування інвалідів, але Товариство з обмеженою відповідальністю “Арія Вин” фактично не створило жодного робочого місця.

Таким чином, враховуючи термін роботи інваліда на підприємстві (4 місяці) кількість не зайнятих робочих місць для працевлаштування інвалідів становить 0 (нуль) та згідно розрахунку платежу Товариство з обмеженою відповідальністю “Арія Вин” повинно сплатити штрафні санкції у сумі 2 836, 84 грн.

На підставі ч. 3 ст. 20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, сплату штрафних санкцій підприємства (об’єднання), установи і організації проводять, відповідно до закону, за рахунок прибутку, який залишається в їх розпорядженні після сплати всіх податків і зборів.

Порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк, яка згідно розрахунків позивача становить 154, 04 грн.

Згідно ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

На думку суду, представник позивача довів суду, що Товариство з обмеженою відповідальністю “Арія Вин”, не здійснювало заходи, передбачені чинним законодавством щодо створення робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2005 р. відповідно до встановленого нормативу, а також те, що в порушення вимог п.14 Положення про робоче місце інваліда і про порядок працевлаштування інвалідів відповідач не інформував Державну службу зайнятості та місцеві органи соціального захисту населення про створення робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2005 р., що підтверджено листом Управління праці та соціального захисту населення Тарутинської районної державної адміністрації Одеської області від 08.11.2006 р. № 2234.

Враховуючи вище викладене суд вважає, що позовні вимоги про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю “Арія Вин” штрафу та пені у сумі 2 990, 88 грн. підлягають задоволенню, так як є законними і обґрунтованими, засновані на діючому законодавстві та підтверджені матеріалами справи.

Керуючись ст.ст. 94, 160 -163 Кодексу адміністративного судочинства України , суд,-

ПОСТАНОВИВ:

1.Позов задовольнити.

2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю “Арія Вин” (68500, Одеська обл., смт. Тарутине, вул. Кап. Панасенка, р/р 260026233 в АППБ “Аваль”, МФО 328351, код 31851793) на користь Одеського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (65107, м. Одеса, вул. Канатна, 83, р/р 31210230600447, Тарутинське РВДК, МФО 828011, код ЄДРПОУ 23214778, – штраф у сумі 2 836 (дві тисячі вісімсот тридцять шість) грн. 84 коп., пеню у розмірі 154 (сто п’ятдесят чотири) грн. 04 коп.

Постанова може бути оскаржена у порядку ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова набирає законної сили у порядку ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Атанова Т.О.