Копія:
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 березня 2013 р. справа № 818/1290/13-a
Суддя Сумського окружного адміністративного суду Бондар С.О., розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом приватного підприємства "Синтекс" до державної податкової інспекції у м. Сумах про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,-
В С Т А Н О В И В:
Приватне підприємство "Синтекс" (далі - позивач, ПП "Синтекс") звернулося до суду з позовною заявою до державної податкової інспекції у місті Сумах про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0008251502/65883 від 20.12.2012 року. Свої вимоги мотивує тим, що вказаним податковим повідомленням-рішенням йому збільшено суму грошового зобов'язання з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності з юридичних осіб з 2% до 3% нормативної грошової оцінки земельної ділянки. На думку позивача, оскаржуване податкове повідомлення-рішення суперечить умовам договору та нормам Податкового кодексу України.
Представник позивача в судове засідання не з"явився, про день, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином /а.с.12/.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином /а.с.11/. В письмовій заяві, що надійшла до суду, заперечує проти позову в повному обсязі, справу просить розглядати без його участі /а.с.13/.
Відповідно до вимог ч.6 ст.12 та ч.1 ст.41 Кодексу адміністративного судочинства України під час судового розгляду справи в судовому засіданні забезпечується повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу, крім випадків неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи у разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження).
Таким чином, фіксування судового засідання по справі не здійснюється.
Суд, вивчивши письмові матеріали справи, вважає, що позовні вимоги є необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що службовими особами ДПІ у м.Сумах проведено камеральну перевірку податкової декларації з плати за землю за 2012рік приватного підприємства "Синтекс", за результатами якої складений акт перевірки від 11.12.2012 року №4171/152/21120518 /а.с.6-7/.
В ході перевірки встановлено, що розмір орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності за жовтень 2012року, є меншим, ніж встановлено Податковим кодексом України.
Так, підприємством визначено орендну плату за земельну ділянку по просп.Курському, 81 у м. Сумах в розмірі 2% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, що призвело до заниження податкового зобов"язання з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності за жовтень 2012року на суму 746грн. 01коп. /а.с.6-7/.
На підставі акту перевірки, ДПІ у м. Сумах винесло податкове повідомлення-рішення від 20.12.2012року №0008251502/65883, яким ПП "Синтекс" збільшено суму грошового зобов'язання з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності з юридичних осіб в розмірі 1119грн. 02коп., в тому числі: 746грн. 01коп. - за основним платежем та 373грн. 01коп. - за штрафними (фінансовими) санкціями /а.с.4/.
На думку суду, вказане податкове повідомлення-рішення відповідає вимогам чинного податкового законодавства, з огляду на наступне.
Статтею 206 Земельного кодексу України встановлено, що використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється відповідно до закону.
Порядок справляння плати за землю з 01 січня 2011 року визначається Податковим кодексом України.
Так, пп.9.1.10 п.9.1 ст.9 Податкового кодексу України встановлено, що плата за землю належить до загальнодержавних податків.
Відповідно до пп.14.1.72, 14.1.73, 14.147 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України плата за землю це загальнодержавний податок, який справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності. Земельний податок це обов'язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів. Землекористувачами є юридичні та фізичні особи (резиденти і нерезиденти), яким відповідно до закону надані у користування земельні ділянки державної та комунальної власності, у тому числі на умовах оренди.
Згідно ст.271 Податкового кодексу України базою оподаткування плати за землю є нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого розділом XIII цього кодексу, а у разі, якщо нормативну грошову оцінку не проведено - площа земельних ділянок.
За приписами п.288.1 та п.288.4 ст.288 Податкового кодексу України встановлено, що підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки, у якому встановлюється розмір та умови внесення орендної плати.
Згідно пп.288.5.1 п.288.5 ст.288 Податкового кодексу України, розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом.
Пунктом 274.1 статті 274 Податкового кодексу України визначено, що ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки, за винятком земельних ділянок, зазначених у статтях 272, 273, 276 і 278 цього Кодексу.
Отже, орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності відноситься до загальнодержавного податку, тому з 01.01.2011року позивач повинен сплачувати річну суму платежу орендної плати не менше трикратного розміру земельного податку, що встановлюється ст. 274 Податкового кодексу України.
В той же час, перевіркою встановлено, що приватним підприємством "Синтекс" порушено вимоги пп.288.5.1 п.288.5 ст. 288 Податкового кодексу України щодо визначення мінімального річного розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності для всіх категорій земель, крім сільськогосподарського призначення, на рівні трикратного розміру відповідного земельного податку (відносно земельної ділянки по просп.Курському, 81 у м. Сумах площею 2811кв.м.).
Заниження розміру орендної плати призвело до заниження податкового зобов'язання з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за жовтень 2012 року на 746грн. 01коп.
Тому відповідачем обґрунтовано прийнято податкове повідомлення-рішення від 20.12.2012року №0008251502/65883, яким збільшено суму грошового зобов'язання за платежем орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності з юридичних осіб в розмірі 1119грн. 02коп.
Посилання позивача на розмір орендної плати, визначеної у договорі оренди земельної ділянки є безпідставним, так як Податковим кодексом України орендна плата віднесена до загальнодержавного земельного податку і встановлена в розмірі не менше трикратного розміру земельного податку. Тому позивач з 01.01.2011року повинен сплачувати орендну плату, річна сума платежу по якій не може бути меншою трикратного розміру земельного податку.
Таким чином, необхідно відмовити в задоволенні адміністративного позову приватного підприємства "Синтекс" до державної податкової інспекції у місті Сумах про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 20.12.2012року №0008251502/65883.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
В задоволенні адміністративного позову приватного підприємства "Синтекс" до державної податкової інспекції у м. Сумах про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення державної податкової інспекції у м.Сумах від 20.12.2012року №0008251502/65883 - відмовити.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) С.О. Бондар
З оригіналом згідно:
Суддя С.О. Бондар