ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Черкаси
14 березня 2013 року Справа № 823/454/13-а
10 год. 15 хв.
Черкаський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого - судді Паламар П.Г.,
при секретарі - Овсієнко О.І.,
за участю: представника позивача Гладкого В.В. - за довіреністю, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України у Черкаській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій,
ВСТАНОВИВ:
21 лютого 2013 року до Черкаського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом звернулося Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України у Черкаській області (далі - позивач, РУ Департаменту САТ ДПС України в Черкаській області) до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (далі - відповідач) про стягнення фінансових санкцій.
Позовні вимоги позивач мотивує тим, що 06.12.2012 року в магазині, розташованому за адресою: АДРЕСА_2, позивачем проведена фактична перевірка з питань додержання суб'єктом господарювання вимог чинного законодавства України у сфері обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів, за результатами якої складено акт № 409/21-3/НОМЕР_1. Даним актом встановлено порушення державної дисципліни цін при здійсненні роздрібної торгівлі алкогольними напоями.
На підставі вищевказаного акту перевірки позивачем 14 грудня 2012 року, винесено рішення № 230197-2909-188 про застосування фінансових санкцій в сумі 5 000 грн., які станом на час подання позовної заяви до суду є несплаченими.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив суд задовольнити їх в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не з'явився, відзив на позовну заяву не надав, хоча належним чином повідомлявся судом про день та час судового розгляду справи.
Заслухавши пояснення представника позивача та вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Начальником РУ Департаменту САТ ДПС України у Черкаській області видане направлення від 06.12.2012 року № 236, яким зобов'язано старшого та головного державного податкових ревізорів-інспекторів ОСОБА_3 та ОСОБА_4 провести фактичну перевірку ФОП ОСОБА_2 з питань дотримання вимог чинного податкового законодавства у сфері виробництва, зберігання обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів.
06.12.2012 року посадовими особами позивача за місцем здійснення підприємницької діяльності ФОП ОСОБА_2 - магазину « ІНФОРМАЦІЯ_1», розташованого за адресою: АДРЕСА_2, проведена перевірка з питань дотримання вимог чинного податкового законодавства у сфері обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів, за результатами якої складено акт №409/21-3/НОМЕР_1 від 06.12.2012 року.
Згідно пункту 13 акту перевірки судом встановлено, що відповідачем виявлено порушення державної дисципліни при здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями, а саме: здійснення роздрібної торгівлі горілкою «Українська березова особлива» (місткість 1,0 л, вміст спирту 40% об.) за цінами нижчими від мінімальних роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв, встановлених Постановою Кабінету Міністрів України від 30.10.2008 року № 957 «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв» (зі змінами та доповненнями) (далі по тексту - Постанова).
14.12.2012 року на підставі акту перевірки позивачем прийнято рішення про застосування фінансових санкцій за № 230197-2909-188, яким до відповідача застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 5 000 грн., передбачені абзацом 13 ч. 2. ст.17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 року №481/95-ВР (далі - Закон України № 481).
Відповідно до ст. 1 ПКУ Податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
У відповідності до п. 80.2. ст. 80 Податкового кодексу України фактична перевірка може проводитися на підставі рішення керівника органу податкової служби, оформленого наказом, копія якого вручається платнику податків або його уповноваженому представнику під розписку до початку проведення такої перевірки.
Перевірка може проводитись, зокрема: у разі отримання в установленому законодавством порядку інформації від державних органів або органів місцевого самоврядування, яка свідчить про можливі порушення платником податків законодавства, контроль за яким покладено на органи державної податкової служби, зокрема, щодо здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності документа, що підтверджує державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців відповідно до закону, патентів, ліцензій, та інших документів, контроль за наявністю яких покладено на органи державної податкової служби, виробництва та обігу підакцизних товарів ( п.п. 80.2.2. п. 80.2. ст. 80 ПК України), а також у разі отримання в установленому законодавством порядку інформації про порушення вимог законодавства в частині виробництва, обліку, зберігання та транспортування спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів та цільового використання спирту платниками податків, а також здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів (п.п. 80.2.5 п. 80.2. ст. 80 ПК України).
Згідно абзацу 13 ч. 2 ст. 17 Закону України № 481/95-ВР до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі оптової або роздрібної торгівлі коньяком, алкогольними напоями, горілкою, лікеро-горілчаними виробами та вином за цінами, нижчими за встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні ціни на такі напої - 100 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, але не менше 5000 гривень.
Пунктом 6.17 Положення про Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України, затвердженого наказом Міністерства фінансів України 13.10.2011 за № 1289 передбачено право позивача звертатися до суду з позовами, в тому числі про стягнення із суб'єктів господарювання сум фінансових санкцій у вигляді штрафів за порушення вимог законодавства, яке регулює відносини у сфері виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів.
Згідно п. 10 постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 02.06.2003 р. N 790 у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
Частина 5 ст. 17 Закону № 481/95-ВР передбачає, що у разі невиконання суб'єктом господарювання рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач посилався на несплату відповідачем фінансових санкцій, застосованих до відповідача згідно рішення № 230197-2909-188 від 14.12.2012 року
Беручи до уваги, що вказане рішення на даний час є чинним, а тому обов'язковим до виконання, а також беручи до уваги той факт, що фінансові санкції відповідачем повністю не сплачені, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача є законними та обґрунтованими, а позов таким, що підлягає задоволенню.
Відповідно до ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. 11, 14, 70, 71, 89, 94, 159-163 КАС України,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (19400, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) фінансові санкції в сумі 5 000 (п'ять тисяч) 00 коп. на користь Державного бюджету: через УДКСУ у Корсунь-Шевченківському районі Черкаської області р/р 31114106700239, УЄДРПУ 36777264, МФО 854018, код платежу 21081100.
Постанова набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення в порядку, передбаченому ст.ст.185-187 цього Кодексу.
Суддя П.Г. Паламар