Ухвала суду № 29938391, 29.01.2013, Севастопольський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.01.2013
Номер справи
2а-0121/504/12
Номер документу
29938391
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Копія

СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Ухвала

Іменем України

Справа № 2а-0121/504/12

29.01.13 м. Севастополь Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Курапової З.І.,

суддів Санакоєвої М.А. ,

Кобаля М.І.

розглянувши апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м. Феодосія АР Крим на постанову Феодосійського міського суду Автономної Республіки Крим (суддя Терентьєв А.М.) від 24.10.12

за позовом ОСОБА_3 (АДРЕСА_1)

до Управління Пенсійного фонду України в м. Феодосія АР Крим (вул. Українська, буд.44, м.Феодосія, Автономна Республіка Крим,98100)

про визнання рішення неправомірним, скасування рішення та зобов'язання виконати певні дії,

ВСТАНОВИВ:

Постановою Феодосійського міського суду АР Крим від 24.10.2012 у справі № 2-а/0121/504/12 (суддя Терентьєва А.М.) позовні вимоги задоволено.

Визнано неправомірним та скасовано рішення Управління Пенсійного фонду України у м.Феодосія від 15 березня 2012 р. про перерахунок пенсії ОСОБА_3.

Зобов'язано Управління Пенсійного фонду України у м.Феодосія нарахувати ОСОБА_3, з дати призначення пенсії з вислуги років - 21 червня 2011 р., пенсію як працівнику прокуратури із урахуванням до 10 річного стажу роботи на посадах прокурорів та слідчих та 20 річного стажу який дає право на пенсію за вислугу років в розмірі 90%, період роботи стажером в органах прокуратури з 26.10.1995 р. по 01.12.1996 р. та нарахувати пенсію за вислугу років як працівнику прокуратури у розмірі 90 відсотків від заробітної плати.

Стягнуто з Управління Пенсійного фонду України у м.Феодосія (м.Феодосія, вул.Українська, 44, ЄДРПОУ 22300286) на користь ОСОБА_3 на відшкодування судових витрат судовий збір 40 грн.

Не погодившись з постановою суду, Управління Пенсійного фонду України в м.Феодосія АР Крим звернулось з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову Феодосійського міського суду АР Крим від 24.10.2012 у справі № 2-а/0121/504/12 та прийняти нову постанову суду.

Апеляційна скарга мотивована тим, що судом порушені норми матеріального права.

Сторони та їх представники у судове засідання не з'явилися, про місце та час розгляду справи сповіщені у встановленому законом порядку.

Колегія суддів, відповідно до приписів ч.4 ст.196 КАС України, вважає за можливе апеляційний розгляд справи без участі не з'явившихся осіб, по наявним у матеріалах справи письмовим доказам, оскільки суд апеляційної інстанції не визнавав обов'язковою участь у судовому засіданні осіб, які беруть участь у справі.

Відповідно до п. 2 ч.1 ст. 197 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на основі наявних у ній доказів, у разі неприбуття жодної з осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання.

Судова колегія, керуючись положеннями п. 2 ч. 1 ст. 197 Кодексу адміністративного судочинства України, визнала за можливе перейти до письмового провадження по справі.

Розглянувши справу в порядку статей 195, 197 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши правову оцінку обставин у справі та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст.159 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим.

ОСОБА_3 звернувся в суд з позовом до УПФ України в м. Феодосії про визнання рішення неправомірним, скасування рішення та зобов'язання зробити певні дії, мотивуючи свої вимоги тим, що з 21.06.2011 року УПФ України в м. Феодосії йому була призначена пенсія за вислугу років за Закону України «Про прокуратуру». При первісному нарахуванні пенсії вона була призначена із стажу роботи на посадах прокурорів та слідчих прокуратури з урахуванням періоду роботи з 26.10.1995 року по 01.12.1996 р. стажистом Київської міжобласної прокуратури. Рішенням УПФ в м. Феодосії від 15.03.2012 року при проведенні перерахунку розмір пенсії був зменшений через виключення із стажу прокурорського стажу періоду праці стажистом. Вважає вказане рішення неправомірним та таким, що підлягає скасуванню. Згідно ч. 5 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції до 01.10.2011 року до 20-річного стажу роботи, що дає право на пенсію згідно з цією статтею, зараховується час роботи на прокурорських посадах, перелічених у статті 56 цього Закону, в тому числі у військовій прокуратурі, стажистами в органах прокуратури, слідчими, суддями тощо. Згідно п. 1 ст. 46 ЗУ «Про прокуратуру» особи, які не мають досвіду практичної роботи по спеціальності, проходять в органах прокуратури стажування строком до одного року. Порядок стажування визначається Генеральним прокурором України. Порядок стажування, який діяв в той час, передбачав, що період стажування зараховується у трудовій стаж, який дає право на одержання процентної надбавки за вислугу років. У період стажування молодий спеціаліст користується всіма правами та пільгами, встановленими для

працівників даної установи. Таким чином, період його роботи в органах прокуратури на посаді стажиста Київської міжобласної прокуратури повинен зараховуватися у стаж роботи, який дає право на збільшення пенсії за вислугу років на 2% за кожний рік понад 10 років на прокурорських посадах та посадах слідчих прокуратури. Просить визнати неправомірним та скасувати рішення Управління Пенсійного фонду України м. Феодосії АРК щодо здійснення перерахунку пенсії зі зниженням пенсійних виплат державної пенсії за вислугою років від 15.03.2012 року, зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в м. Феодосії здійснити нарахування йому пенсії з 21.06.2011 року з врахуванням 20-річного стажу роботи та 10-річного стажу на посадах прокурорів і слідчих в розмірі 90% від заробітку.

З матеріалів справи вбачається, що Протоколом № 50222 від 24.06.2011 року ОСОБА_3 була призначена пенсія на підставі Закону України «Про прокуратуру», починаючи з 21.06.2011 року.

При призначенні пенсії, був зарахованій стаж: військовій служби з 21.11.1987 року по 16.11.1989 року, навчання у вищому навчальному закладі з 01.09.1990 року по 31.05.1995 року, робота у прокуратурі з 26.10.1995 року по 01.12.1996 року та з 02.12.1996 року по 20.06.2011 року. Стаж роботи на посадах у прокуратури складав 15 років 7 місяців 24 дні.

Згідно записам у трудовій книжці ОСОБА_3 прийнятий на роботу в органи прокуратури з 26.10.1995 року стажистом Київської міжобласної прокуратури - наказ № 383 від 26.10.1995 року. По закінченню стажування з 02.12.1996 року звільнений з посади у зв'язку із переводом до прокуратури Автономної Республіки Крим, наказ № 324 від 25.11.1996 року що підтверджено записом у трудовій книжці (а.с. 11).

Рішенням УПФ України в м. Феодосії від 15.03.2012 року період роботи ОСОБА_3 стажистом в органах прокуратури з 26.10.1995 року по 01.12.1996 року при розрахунку процентів від заробітної плати для нарахування пенсії виключено. Пенсію розраховано в розмірі 88% від заробітної плати (а.с.8).

Статтею 50-1 Закону України «Про прокуратуру», у редакції, що діяла на час призначення пенсії, передбачено, що прокурори і слідчі мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку за наявності на день звернення вислуги років не менше 20 років, у тому числі стажу роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а за кожний повний рік праці понад 10 років на таких посадах пенсія збільшується на 2 відсотка, але не більш 90 відсотків від суми місячного заробітку.

Відповідно до ч. 6 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» до 20-річного стажу роботи, що дає право на пенсію згідно з цією статтею, зараховується час роботи на прокурорських посадах, перелічених у статті 56 цього Закону, в тому числі у військовій прокуратурі, стажистами в органах прокуратури, слідчими, суддями, на посадах начальницького складу органів внутрішніх справ, офіцерських посадах Служби безпеки України, посадах державних службовців, які займають особи зі вищою юридичною освітою, в науково-навчальних закладах Генеральної прокуратури Україну працівникам, яким присвоєно класні чини, на виборних посадах у державних органах, на посадах в інших організаціях, якщо працівники, що мають класні чини, були направлені туди, а потім повернулися-в прокуратуру, строкова військова служба, половина строку навчання у вищих юридичних навчальних закладах тощо.

Позивачу була призначена пенсії з урахуванням роботи на прокурорських посадах 15 років 7 місяців 24 дні. Сума пенсії нараховувалася у розмірі 90% від місячної заробітної плати.

Порядок проходження стажування у органах прокуратури визначено Наказом Генеральної прокуратури України від 19 травня 1992 р. №21 «Положення про атестування прокурорсько-слідчих працівників прокуратури України», у п.9 якого говориться, що відповідно до ст. 46 Закону України "Про прокуратуру" особи, які закінчили вищі юридичні учбові заклади і не мають досвіду практичної роботи за фахом, проходять стажування в міських, районних та прирівняних до них прокуратурах строком до одного року. Вони призначаються на посади: слідчий-стажист або помічник прокурора-стажист. Пункт 11 визначає, що час стажування включається до трудового стансу, який дає право на одержання процентної надбавки за вислугу років і додаткової відпустки. Повноваження стажистів викладено у п.19 Положення згідно якому, молоді спеціалісти під час стажування користуються правами і пільгами, встановленими для слідчих і помічників прокурорів міських, районних та прирівняних до них прокуратур. Процесуальні та інші документи вони підписують як виконуючі обов'язки слідчого або помічника прокурора.

Судова колегія погоджується з висновком суду першої інстанції, що позивач, працюючи стажистом Київської міжобласне" прокуратури на посаді слідчого Кримської спецпрокуратури, виконував його обов'язки в межах завдань та функцій, що встановлені Законом України «Про прокуратуру».

Пунктом 3.2.Рекомендації Вищого Адміністративного суду України від 23.08.2007 року №07.2-10/1 "Про деяки питання практики розгляду справ, пов'язаних з перерахунком пенсій деяким категоріям осіб публічної служби та науковим (науково-педагогічним) працівникам», приписано, що період роботи на посаді стажиста помічника прокурора та половина строку навчання у вищому навчальному закладі (стаціонарна форма), після навчання в якому особа отримала вищу юридичну освіту за спеціальністю "правознавство" підлягає зарахуванню до стажу роботи, що дає право на пенсію за вислугою років згідно Закону України "Про прокуратуру".

Таким чином рішення Управління Пенсійного фонду України в м. Феодосії від 15.03.2012 року щодо перерахування позивачу пенсії на підставі Закону України «Про прокуратуру», не відповідає чинному законодавству.

Відповідно до частини 1 статті 200 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Судова колегія дійшла до висновку, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, рішення суду ухвалене з додержанням норм матеріального та процесуального права, тому підстав для задоволення апеляційної скарги та скасування судового рішення не вбачається.

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга Управління Пенсійного фонду України у м.Феодосія АР Крим на постанову Феодосійського міського суду АР Крим від 24.10.2012 у справі № 2-а/0121/504/12 задоволенню не підлягає.

Керуючись статтями 195, 196, п.1 ч.1 ст.198, 200, п.1 ч.1 ст.205, 206, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України у м.Феодосія АР Крим на постанову Феодосійського міського суду АР Крим від 24.10.2012 у справі № 2-а/0121/504/12 залишити без задоволення.

Постанову Феодосійського міського суду АР Крим від 24.10.2012 у справі № 2-а/0121/504/12 залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі.

Ухвалу може бути оскаржено до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Головуючий суддя підпис З.І.Курапова

Судді підпис М.А.Санакоєва

підпис М.І. Кобаль

З оригіналом згідно

Суддя З.І.Курапова