Справа № 1-650/11
провадження № 1/106/4/2013
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12.03.2013 м. Євпаторія
Євпаторійський міський суд Автономної Республіки Крим у складі:
головуючого - судді Володарець Н.М.
при секретарі - Нечуя Ю.Л., Кушнір А.В., Голікової Г.О,
Столярової Д.А., Рожкової А.М.
за участю прокурора - Ігнатенко І.О., Вавренюк К.О., Панаріна М.В.
захисників - адвокатів ОСОБА_3, ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Євпаторії кримінальну справу за обвинуваченням
ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки м. Шахта 19-20 Горлівського району Донецької області, громадянки України, маючої вищу освіту, вдови, працюючої начальником фінансово-економічного відділу Заозерненської селищної ради, раніше не судимої, проживаючої та зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1,
у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України, та
ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_4, уродженця с. Лазовськ Лазовського району Молдови, громадянина України, молдаванина, маючого вищу освіту, одруженого, маючого на утриманні неповнолітню дитину, працюючого охоронцем ДП «Сонячний», в силу ст. 89 КК України не судимого, проживаючого та зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_2,
у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_5, займаючи з 07.07.2010 року посаду начальника фінансово-економічного відділу (далі - ФЕВ) Заозерненської селищної ради, будучі посадовою особою з організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими повноваженнями, а також повноваженнями по здійсненню контролю за роботою відділу, цільовим та ефективним використанням бюджетних коштів, в період листопада-грудня 2010 року неналежним чином виконуючи свої службові обов'язки внаслідок несумлінного до них відношення, скоїла посадовий злочин при наступних обставинах.
Відповідно до п. 1.1, 1.5, 1.9 Посадової інструкції начальник фінансово-економічного відділу Заозерненської селищної ради здійснює загальне керівництво діяльністю цього відділу відповідно до діючого законодавства, Положення про фінансово-економічний відділ Заозерненської селищної ради; підписує документи, необхідні для виконання повноважень, наданих посадовою інструкцією, та у своїй діяльності керується Конституцією України і Автономної Республіки Крим, Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про боротьбу з корупцією» та іншими, Наказами Президента України, Постановами Верховної Ради України і Автономної Республіки Крим, рішеннями і розпорядженнями Кабінету Міністрів України і Ради Міністрів АР Крим, рішеннями селищної ради, її виконавчого комітету, розпорядженнями селищного голови.
В обов'язки начальника фінансово-економічного відділу Заозерненської селищної ради відповідно до п.2.1 посадової інструкції входить здійснення контролю за роботою відділу, цільовим та ефективним використанням бюджетних коштів комунальними підприємствами та закладами селищної ради, за повнотою, своєчасністю перерахування податків, зборів та інших платежів юридичними і фізичними особами.
26.05.2010 року 64 сесією 5 скликання Заозерненської селищної ради прийнято рішення № 5 - 64\1 «Про затвердження бюджету Заозерненської селищної ради на 2010 рік» (далі - Рішення), відповідно до п. 5 якого КП «Заожилводоканал» у мережі установ і організацій, які отримують кошти місцевого бюджету Заозерненської селищної ради в 2010 році, визначено як одержувач бюджетних коштів.
Пунктом 12 зазначеного Рішення затверджено кошторис видатків спеціального фонду розвитку інфраструктури селища Заозерне на 2010 рік по КФК 240900 «Цільові фонди, створені органами місцевого самоврядування» та визначено, що одержувачем коштів по КЕКВ 1310 «Субсидії та поточні трансферти підприємствам (установам, організаціям)» з цільовим призначенням - поточні трансферти на санітарну очистку, утилізацію ТПВ селища і комунальних пляжів визначено КП «Заожилводканал».
Підпунктом 16.2 п. 16 цього рішення на фінансово - економічний відділ Заозерненської селищної ради покладено систематичний контроль за цільовим використанням бюджетних коштів у КП та КУ Заозерненської селищної ради.
Рішенням 70 сесії 5 скликання Заозерненської селищної ради від 22.10.2010 року № 5 - 70\1 «Про внесення змін та доповнень у рішення селищної ради від 26.05.2010 №5 - 64\1 «Про затвердження бюджету Заозерненської селищної ради на 2010 рік», а саме - п. 4 внесені зміни до додатку № 7 «Кошторис видатків спеціального фонду розвитку інфраструктури селища Заозерне на 2010 рік» у відповідності зі змінами до додатку № 2 «Видатки селищного бюджету на 2010 рік по функціональній класифікації зі збільшенням загальної суми видатків», а саме: одержувачу коштів КЕКР 1310 «Субсидії та поточні трансферти підприємствам (установам, організаціям)» з цільовим призначенням - поточні трансферти на санітарну очистку, утилізацію ТПВ селища і комунальних пляжів КП «Заожилводоканал» затверджено обсяг фінансування у загальній сумі 846 598 тис. грн., у тому числі: 73 298 тис. грн. - залишок коштів на 01.01.2010 та 773 300 тис. грн. - планові надходження коштів.
26.04.2010 року між Заозерненскою селищною радою в особі селищного голови ОСОБА_7 та директором КП «Заожилводоканал» ОСОБА_6 укладено договір №1, відповідно до п. 3.1 якого КП «Заожилводоканал» бере на себе зобов'язання по виконанню робіт по санітарній очистці, прибиранню та планово-регулярному вивезенню твердих побутових відходів і прибиранню території селища Заозерне, а Заозерненська селищна рада в свою чергу прийняла на себе зобов'язання по оплаті за виконаний обсяг робіт відповідно до наданих КП «Заожилводоканал» зведеним витратам по виконанню зобов'язань за цим договором. Відповідно до п. 3. 2. оплата Заозерненською селищною радою КП «Заожилводоканал» за виконання прийнятих на себе зобов'язань проводиться на підставі зводу витрат на виконані роботи, які підписуються сторонами за підсумками місяця у вигляді перерахування поточних трансфертів з коштів загального або спеціального фонду селищного бюджету в межах затверджених кошторисів витрат.
На виконання рішень Заозерненської селищної ради №5 - 64\1 від 26.05.2010 року, №5 - 70\1 від 22.10.2010 року та умов договору №1 від 26.04.2010 року начальником ФЕВ Заозерненської селищної ради ОСОБА_5 складено розпорядження про виділення коштів спеціального фонду місцевого бюджету з рахунку №31522931700016 та розподілу виділених бюджетних асигнувань з рахунку №35326032001043 на рахунок КП «Заожилводоканал» №35448003002807 за період 2010 року перераховані грошові кошти на загальну суму 783290,65 грн. При цьому, у супереч п. 3.2 договору №1 від 26.04.2010 року, зазначені кошти Заозерненською селищною радою КП «Заожилводоканал» надано за КФК 240900 «Цільові фонди місцевого самоврядування» по КЕКВ 1310 «Субсидії та поточні трансферти підприємствам (установам, організаціям)» з цільовим призначенням на санітарну очистку, утилізацію ТПВ селища і комунальних пляжів не за фактично надані послуги на підставі зводу витрат, а в межах бюджетних асигнувань.
Проте, загальна сума витрат КП «Заожилводоканал» відповідно до зводів витрат по виконаних роботах по санітарній очистці, прибиранню, вивезенню ТПВ за 2010 рік склала 521788,07 гривень.
Відповідно до ч. 4 ст. 48 Бюджетного кодексу України зобов'язання, взяті учасниками бюджетного процесу без відповідних бюджетних асигнувань або із перевищенням повноважень, встановлених Бюджетним кодексом України і відповідними рішеннями про місцевий бюджет, не рахуються бюджетними зобов'язаннями та не підлягають оплаті за рахунок бюджетних коштів. Взяття таких зобов'язань є порушенням бюджетного законодавства. Витрати бюджету на покриття таких зобов'язань не здійснюються.
Також відповідно до п. 4 ст. 22 Бюджетного кодексу України головний розпорядник бюджетних коштів здійснює внутрішній контроль за повнотою надходжень, отриманих розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня та одержувачами бюджетних коштів, і витрачанням ними бюджетних коштів; одержує звіти про використання коштів від розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня та одержувачів бюджетних коштів і аналізує ефективність використання ними бюджетних коштів.
Начальник фінансово-економічного відділу Заозерненської селищної ради ОСОБА_5, неналежним чином виконуючи покладені на неї службові обов'язки, внаслідок недобросовісного до них відношення, в період листопада-грудня 2010 року, у порушення п. 4 ст. 22, ч. 4 ст. 48 Бюджетного кодексу України, пп. 16. 2 п. 16 Рішення № 5 - 64\1, а також п. 2.1. посадової інструкції, не здійснила належний систематичний контроль за цільовим та ефективним використанням бюджетних коштів КП «Заожилводоканал», контроль за витрачанням КП «Заожилводоканал» бюджетних коштів та проведення аналізу ефективності використання ним бюджетних коштів, проведення перевірок зводів витрат по виконаним роботам по санітарній очистці, прибиранню, вивезенню ТПВ за 2010 рік, в наслідок чого КП «Заожилводоканал» зайве отримано поточних трансфертів з коштів спеціального фонду місцевого бюджету за 2010 рік на загальну суму 261502,58 грн., якими останнє розпорядилося на свій розсуд.
А саме, відповідно до висновків судово-економічної експертизи №2129 від 20.11.2012 року зайве отримані поточні трансферти з коштів спеціального фонду місцевого бюджету за КФК 240900 «Цільові фонди місцевого самоврядування» по КЕКВ 1310 «Субсидії та поточні трансферти підприємствам (установам, організаціям)» у 2010 році у сумі 261502, 58 грн. витрачені КП «Заожилводоканал» на виплату заробітної плати, перерахування внесків до фондів загального державного страхування та оплату електроенергії, тобто у цілях погашення зобов'язань КП «Заожилводоканал», не пов'язаних із виконанням рішень Заозерненської міської ради № 5 - 64\1 від 26.05.2010 р., № 5 - 70\1 від 22.10.2010 року та умов договору № 1 від 26.04.2010 року (тобто не за цільовим призначенням).
В результаті халатного відношення до виконання службових обов'язків при здійсненні контролю за цільовим та ефективним використанням бюджетних коштів комунальним підприємством «Заожилводоканал», начальником фінансово-економічного відділу Заозерненської селищної ради ОСОБА_5 завдано шкоди державі на загальну суму 261502,58 грн., тобто спричинено тяжкі наслідки.
ОСОБА_6, займаючи в період з 23.04.2010 року по 13.01.2011 року посаду генерального директора Комунального підприємства «Заожилводоканал» (далі - КП «Заожилводоканал»), розташованого за адресою: м. Євпаторія, с. Заозерне, вул. Алея Дружби, 105, будучі посадовою особою, володіючи організаційно - розпорядчими та адміністративно - господарчими повноваженнями, наділений відповідно до Статуту КП «Заожилводоканал» (далі - Статуту), затвердженого рішенням Заозерненської селищної ради № 5-32/3 від 25.04.2008 року, і контракту, укладеного 23.04.2011 року із виконавчим комітетом Заозерненської селищної ради (далі - Контракт), повноваженнями із здійснення поточного (оперативного) керівництва підприємством, скоїв злочин у сфері службової діяльності за наступними обставинами.
Цілями діяльності КП «Заожилводоканал» є задоволення попиту, що збільшується у послугах води та каналізації, здійснення діяльності із благоустрою селища та санітарної очистки навколишнього природного середовища, здійснення виробничої, науково-технічної, дослідницької, будівельної, управлінської та комерційної діяльності, спрямованої на отримання прибутку для реалізації економічних та соціальних інтересів трудового колективу і громадян селища (п.2.1. Статуту).
Відповідно до п. 6.1 Контракту та п. 6.3. Статуту керівник КП «Заожилводоканал» здійснює поточне (оперативне) керівництво підприємством, організовує всі види його діяльності.
Статутом передбачено, що керівник КП «Заожилводоканал» діє від імені підприємства без доручення у всіх організаціях, підприємствах, закладах, судах (п. 6.3. Статуту).
Пунктом 7 Контракту, а також п. 6.3. Статуту передбачені права керівника КП «Заожилводоканал», а саме: керівник підприємства вправі самостійно вирішувати питання управління господарською діяльністю підприємства у межах прав, наданих діючим законодавством та Статутом підприємства, а також, користуватися та розпоряджатися коштами підприємства.
Крім того, керівник КП «Заожилводоканал» вправі діяти від імені підприємства, представляти його інтереси: укладати господарські та інші договори та угоди, відкривати рахунки у банках, у межах своєї компетенції видавати нормативі документи, накази, розпорядження, давати вказівки, обов'язкові для всіх підрозділів і співробітників підприємства.
26.04.2010 року між Заозерненскою селищною радою в особі селищного голови ОСОБА_7 та директором КП «Заожилводоканал» ОСОБА_6 укладено договір №1, відповідно до п. 3.1 якого КП «Заожилводоканал» бере на себе зобов'язання по виконанню робіт по санітарній очистці, прибиранні та планово-регулярному вивезенню твердих побутових відходів і прибиранню території селища Заозерне, а Заозерненська селищна рада в свою чергу прийняла на себе зобов'язання по оплаті за виконаний обсяг робіт відповідно до наданих КП «Заожилводоканал» зведеним витратам по виконанню зобов'язань за цим договором. Відповідно до п. 3. 2. оплата Заозерненською селищною радою КП «Заожилводоканал» за виконання прийнятих на себе зобов'язань проводиться на підставі зводу витрат на виконані роботи, які підписуються сторонами за підсумками місяця у вигляді перерахування поточних трансфертів з коштів загального або спеціального фонду селищного бюджету в межах затверджених кошторисів витрат.
На виконання рішень Заозерненської селищної ради №5 - 64\1 від 26.05.2010 р., №5 - 70\1 від 22.10.2010 року та умов договору №1 від 26.04.2010 року, начальником фінансово-економічного відділу Заозерненської селищної ради ОСОБА_5 складено розпорядження про виділення коштів спеціального фонду місцевого бюджету з рахунку №31522931700016 та розподілу виділених бюджетних асигнувань з рахунку №35326032001043 на рахунок КП «Заожилводоканал» №35448003002807 за період 2010 року перераховані грошові кошти на загальну суму 783290,65 грн. При цьому, у супереч п. 3.2 договору № 1 від 26.04.2010 року, зазначені кошти Заозерненською селищною радою КП «Заожилводоканал» надано за КФК 240900 «Цільові фонди місцевого самоврядування» по КЕКВ 1310 «Субсидії та поточні трансферти підприємствам (установам, організаціям)» з цільовим призначенням на санітарну очистку, утилізацію ТПВ селища і комунальних пляжів не за фактично надані послуги на підставі зводу витрат, а в межах бюджетних асигнувань.
Проте, загальна сума витрат КП «Заожилводоканал» відповідно до зводів витрат по виконаних роботах по санітарній очистці, прибиранню, вивезенню ТПВ за 2010 рік склала 521788,07 грн.
Відповідно до ч. 4 ст. 48 Бюджетного кодексу України зобов'язання, взяті учасниками бюджетного процесу без відповідних бюджетних асигнувань або із перевищенням повноважень, встановлених Бюджетним кодексом України і відповідними рішеннями про місцевий бюджет, не рахуються бюджетними зобов'язаннями та не підлягають оплаті за рахунок бюджетних коштів. Взяття таких зобов'язань є порушенням бюджетного законодавства. Витрати бюджету на покриття таких зобов'язань не здійснюються.
Також, відповідно до ст. 70 Бюджетного кодексу України видатки місцевих бюджетів включають бюджетні призначення, встановлені рішенням про місцевий бюджет на конкретні цілі, що пов'язані з реалізацією програм, перелік яких визначено Бюджетним кодексом України.
Згідно із ст. 119 Бюджетного кодексу України, нецільове використання бюджетних коштів - витрачання їх на цілі, що не відповідають бюджетним призначенням, встановленим законом України про Державний бюджет України чи рішенням про місцевий бюджет, виділеним бюджетним асигнуванням чи кошторису, - має наслідком зменшення асигнувань розпорядникам бюджетних коштів на суму коштів, що витрачені не за цільовим призначенням, і притягнення відповідних посадових осіб до дисциплінарної, адміністративної чи кримінальної відповідальності у порядку, визначеному законами України.
Генеральний директор КП «Заожилводоканал» ОСОБА_6 у порушення зазначених норм діючого законодавства, Статуту та Контракту, діючи умисно, в інтересах третіх осіб - КП «Заожилводоканал», використовуючи надані службові повноваження, усупереч інтересам служби, відповідно до висновків судово-економічної експертизи № 2129 від 20.11.2012 року, зайве отримані поточні трансферти з коштів спеціального фонду місцевого бюджету за КФК 240900 «Цільові фонди місцевого самоврядування» по КЕКВ 1310 «Субсидії та поточні трансферти підприємствам (установам, організаціям)» у 2010 році у сумі 261502, 58 грн. використав на виплату заробітної плати, перерахування внесків до фондів загального державного страхування та оплату електроенергії, тобто у цілях погашення зобов'язань КП «Заожилводоканал», не пов'язаних із виконанням рішень Заозерненської селищної ради № 5 - 64\1 від 26.05.2010 року, №5 - 70\1 від 22.10.2010 року та умов договору № 1 від 26.04.2010 року (тобто не за цільовим призначенням).
В результаті зловживання службовим становищем, генеральний директор КП «Заожилводоканал» ОСОБА_6 заподіяв шкоду державі на загальну суму 261502,58 грн., тобто спричинено тяжкі наслідки.
В судовому засіданні підсудна ОСОБА_5 свою вину у скоєнні злочину не визнала та пояснила, що грошові кошти в сумі 783290, 65 грн. є трансфертами з місцевого бюджету, тому сума 261502,58 грн. не є надлишково перерахованою КП «Заожилводоканал». Договір № 1 від 26.04.2010 року нею у роботі не застосовувався, він не був зареєстрований у казначействі, його вона побачила лише у ході перевірки КРУ. При направленні комунальному підприємству трансферт вона керувалася рішенням селищної ради. Всі трансферти були направлені у межах бюджетних асигнувань. Це не була оплата послуг чи товарів. Сума виплачених комунальному підприємству трансферт не перевищувала встановлену рішенням селищної ради. Також, зазначила, що до її функцій не входив контроль за діяльністю бухгалтерії зазначеного комунального підприємства та вона не мала права втручатися у його господарську діяльність.
Підсудний ОСОБА_6 в судовому засіданні також свою вину у скоєнні зазначеного вище злочину не визнав та пояснив, що грошові кошти в сумі 783290,65 грн. є трансфертами з місцевого бюджету, тому сума 261502,58 грн. не є надлишково перерахованою КП «Заожилводоканал». Крім того зазначив, що вказана сума грошових коштів витрачена за його вказівками саме на користь і до потреб ввіреного йому Комунального підприємства, оскільки підприємство знаходилося майже на стадії банкрутства. Фінансування підприємства проводилося на підставі зводів витрат та асигнувань, затверджених рішенням сесії селищної ради, а не на підставі договору № 1 від 26.04.2010 року. Зазначений договір був лише внутрішнім документом, у якому були обумовлені межі та обсяги робіт, які підприємство повинно було виконувати у селищі, та він не був зареєстрований у казначействі, у зв'язку з чим вважати його діючим підстав не має.
Незважаючи на невизнання своєї вини підсудними, суд вважає, що їх вина доведена у обсязі обвинувачення, встановленого судом, та підтверджується сукупністю досліджених судом доказів, які не суперечать один одному, нічим не спростовані, допустимі за способом збирання та об'єктивні.
Так, відповідно до акту ревізії фінансово - господарської діяльності Заозерненської селищної ради за період з 01.01.2008 року по 31.12.2010 року №25 - 21\23 від 26.04.2011 року Заозерненською селищною радою у 2010 році проведено оплату за послуги з санітарної очистки селища, які не отримано на загальну суму 261502, 58 грн., що є порушенням п. 7 ст. 51, п. 6 ст. 78 Бюджетного кодексу України. Внаслідок цього порушення місцевому бюджету с. Заозерне заподіяно шкоду (збитки) на суму 261788, 58 грн., в формі № 3 - м «Звіт про надходження та використання інших надходжень спеціального фонду» за 2010 рік КФК 240900 «Цільові фонди, створені органами місцевого самоврядування», касові та фактичні витрати за КЕКВ 1310 «Субсидії та поточні трансферти підприємствам» завищено на суму 261502, 58 грн. Відповідно до зазначеного висновку ревізора Заозерненською селищною радою було зайве перераховано грошові кошти спеціального фонду місцевого бюджету за КФК 240900 «Цільові фонди, створені органами місцевого самоврядування» за КЕКВ 1310 «Субсидії та поточні трансферти підприємствам» у сумі 261502,58 грн. на рахунок КП Заожилводоканал» у 2010 році за договором №1 від 26.04.2010 року (т. 1 а.с. 127 - 166).
В судовому засіданні свідок ОСОБА_8 - головний контролер - ревізор, пояснила, що за результатами ревізії фінансово - господарської діяльності Заозерненської селищної ради за період з 01.01.2008 року по 31.12.2010 року було складено зазначений вище акт. Висновок ревізії свідок підтвердила повністю, пояснила, що акт ревізії був оскаржений підсудними у встановленому законом порядку, проте визнаний законним та обґрунтованим. Крім того, ОСОБА_8 показала, що доводи підсудної ОСОБА_5 про те, що ревізором при проведенні перевірки неправомірно взяті до уваги зводи витрат є неспроможними, оскільки відповідно до ЗУ «Про бухгалтерський облік» зводи витрат є первинними бухгалтерськими документами. Також, щодо доводів підсудних про те, що договір № 1 від 26. 04. 2010 року не має юридичної сили та не повинен був враховуватися при проведенні ревізії, свідок показала, що цей договір був наданий посадовими особами Заозерненської селищної ради та КП «Заожилводоканал» для ревізії як реальний. Крім того, висновки ревізії засновані не на договорі № 1, а на первинній бухгалтерській документації, що підтверджує перерахування коштів місцевого бюджету Заозерненської селищної ради на рахунок КП «Заожилводоканал». Більш того, свідок, як спеціаліст, відмітила, що порушення бюджетного законодавства мало б місце і у випадку відсутності зазначеного договору, і у такому випадку шкода державі могла би бути ще значніша.
Відповідно до висновку судової економічної експертизи №2129 від 20.11.2012 року (т. 5 а.с. 212 - 243) одержувачем бюджетних коштів КП «Заожилводоканал» зайве отримані поточні трансферти з коштів спеціального фонду місцевого бюджету за КФК 240900 «Цільові фонди місцевого самоврядування» по КЕКВ 1310 «Субсидії та поточні трансферти підприємствам(установам, організаціям)» у 2010 році у сумі 261502,58 грн. було витрачено не за бюджетним призначенням встановленим Рішенням Заозерненської селищної ради № 5 - 64\1 від 26.05.2010 року «Про затвердження бюджету Заозерненської селищної ради на 2010 рік».
Зайве отримані поточні трансферти з коштів спеціального фонду місцевого бюджету у сумі 261502,58 грн. витрачені КП «Заожилводоканал» на виплату заробітної плати, перерахування внесків до фондів загального державного страхування та оплату електроенергії.
Також, проведеною судовою економічною експертизою підтверджено висновки ревізії фінансово - господарської діяльності Заозерненської селищної ради в частині зайвого перерахування Заозерненською селищною радою грошових коштів спеціального фонду місцевого бюджету за КФК 240900 «Цільові фонди місцевого самоврядування» по КЕКВ 1310 «Субсидії та поточні трансферти підприємствам (установам, організаціям)» у сумі 261502,58 грн. на рахунок КП «Заожилводоканал» у 2010 році за договором № 1 від 26. 04. 2010 року.
В судовому засіданні експерти ОСОБА_9 та ОСОБА_10 висновок свій підтвердили та ОСОБА_9 пояснила, що в рамках експертизи розрахунки здійснювалися на підставі бюджетного плану, а не договору. Грошові кошти, виділені Заозерненською селищною радою КП «Заожилводоканал», є поточними трансфертами на цільове призначення. Цільове призначення цих платежів зазначено у Рішенні Заозерненської селищної ради - санітарне очищення, прибирання та вивезення ТПВ. Відповідно до вимог ст. 70 Бюджетного Кодексу зазначені кошти повинні були бути витрачені за цільовим призначенням. Відповідно до ст. 22 цього Закону контроль за витрачанням бюджетних коштів покладено на відповідальних осіб Заозерненської селищної ради. КП «Заожилводоканал» відзвітував селищній раді по виконанню цих коштів тільки на 500 тис. грн. Договір № 1 від 26.04.2010 року не був підставою для перерахування трансфертів та для їх отримання він не потрібен. Проте, він був укладений Заозерненською селищною радою та КП «Заожилводоканал» для впорядкування відносин щодо звітів за використання зазначених трансфертів, а саме - договором передбачено, що підприємство перед селищною радою звітує за цільове використання трансфертних платежів наданням зводів витрат. Крім того, експерт пояснила, що рух трансфертних коштів здійснюється тільки по казначейським рахункам, що спростовує довід підсудного ОСОБА_6 про те, що ним додатково відкривалися банківські рахунки, за допомогою яких він освоював зазначені кошти.
Висновки зазначеної експертизи, як і пояснення експертів, підсудними у судовому засіданні оспорювалися. Так, підсудний ОСОБА_6 заявив, що висновки експертизи не є спроможними, оскільки, на його думку, експертами не досліджувалися первинні банківські документи підприємства, які підтверджують використання грошових коштів. Проте, у дослідницькій частині експертного висновку міститься аналіз банківських виписок, який є додатком до експертизи № 4. Крім того, в судовому засіданні підсудні наголошували на тому, що договір №1 від 26.04.2010 року не має юридичної сили та ревізором і експертами висновки обґрунтовані саме наявністю цього договору. Проте, зазначений договір є підписаним сторонами та завірений ними. Як вбачається із матеріалів кримінальної справи у сукупності, договір виконувався, оскільки фактично підприємством послуги з санітарного очищення території селища надавалися, оплата за ці роботи Заозерненською селищною радою здійснювалася шляхом перерахування трансфертів, підприємство звітувало перед селищною радою про цільове використання зазначених коштів у формі надання зводів витрат. Все це підтверджується письмовими матеріалами кримінальної справи, показами свідків та поясненнями експертів. Крім того, як вбачається із дослідницької частини експертизи №2129, експертами до уваги брався не тільки договір №1 від 26.04.2010 року, а і всі існуючі документи, більш того, експерти підтверджують, що перераховані комунальному підприємству селищною радою грошові кошти є саме трансфертними платежами, а не коштами договірних зобов'язань.
В судовому засіданні підсудна ОСОБА_5 наполягала на тому, що при дослідженні експертами використовувалися лише зводи витрат з санітарної очистки, прибирання та вивезення ТПВ, хоча мали місце ще два види зводів витрат, які, на її думку, не використовувалися експертами. Проте суд вважає це ствердження підсудної невірним, оскільки відповідно до інформації, наданої КП «Заожилводоканал», такі документи у підприємстві відсутні. Крім того, про факт наявності таких документів ОСОБА_5 до моменту дослідження експертного висновку №2129 не зазначала, у тому числі і викладаючи свою позицію захисту. До того ж, перед направленням кримінальної справи для проведення судової експертизи судом було запропоновано учасникам процесу надати додаткові матеріали, пояснення, а також, повідомлялося про клопотання експертів щодо надання додаткових документів, на що ОСОБА_5 клопотань про необхідність витребування таких документів не заявлялося.
Свідок ОСОБА_11 в судовому засіданні пояснив, що він займав посаду директора КП «Заожилводоканал» до ОСОБА_6 Ситуація на підприємстві була скрутною, а саме мала місце велика заборгованість із заробітної плати, за що він не однократно притягувався до відповідальності. При цьому фінансування з боку селищної ради майже не було. Тому довгий час поставало питання щодо можливості укладення між селищною радою та підприємством договорів для впорядкування їх діяльності, фінансування та уточнення сум тарифів на послуги, які надавало підприємство селищу. Проте, при його бутності такі договори не укладалися.
Відповідно до наданих в судовому засіданні показань свідка ОСОБА_7, який з 2000 року по жовтень 2010 року був Заозерненським селищним головою, підсудній ОСОБА_5, як начальнику фінансово - економічного відділу Заозерненської селищної ради, було добре відомо, що фінансування КП «Заожилводоканал» за послуги з санітарної очистки селища не повинно перевищувати фактично виконаних робіт. Крім того, вона повинна була тримати на контролі питання законності подальшого витрачання виділених грошових коштів.
З пояснень свідка ОСОБА_12, наданих 26 вересня 2011 року у ході досудового слідства і оголошених в судовому засіданні в порядку ст. 306 КПК України у зв'язку з її неявкою з поважних причин, вбачається, що з листопада 2010 року вона є головою Заозерненської селищної ради. Контроль за звітністю перерахованих коштів селищною радою КП «Заожилводоканал» за санітарне очищення селища відповідно посадової інструкції здійснює начальник фінансово - економічного відділу Заозерненської селищної ради ОСОБА_5 У зв'язку з тим, що кошти були перераховані наприкінці грудня 2010 року, то звіт КП «Заожилводоканал» за фактичними витратами за листопад та грудень був наданий лише у січні 2011 року, тому розбіжностей у грудні 2010 року виявлено не було. Фактично ОСОБА_5 повинна була це питання контролювати (т. 1 а.с.217 - 218).
При цьому суд вважає необхідним звернути увагу на те, що показання свідка ОСОБА_12 повністю узгоджуються із показаннями підсудної ОСОБА_5, наданими нею на досудовому слідстві у якості підозрюваної та обвинуваченої. Так, будучи допитаною у якості підозрюваної 27 вересня 2011 року ОСОБА_5 свою вину у скоєні злочину визнавала у повному обсязі та пояснювала, що у зв'язку з тим, що посадові особи КП «Заожилводоканал» не регулярно надавали зводи витрат з виконаних робіт з санітарної очистки, прибиранню, вивезенню ТПВ, то вона їх не використовувала при складанні розпорядження про виділення коштів спеціального фонду місцевого бюджету з рахунку № 31522931700016 та розподілу виділених бюджетних асигнувань з рахунку № 35326032001043 на рахунок КП «Заожилводоканал» № 35448003002807. Зводи витрат з виконаних робіт з санітарної очистки, прибирання та вивезення ТПВ за жовтень, листопад та грудень 2010 року посадові особи КП «Заожилводоканал» надали до Заозерненської селищної ради тільки наприкінці січня - на початку лютого 2011 року. Зазначені зводи витрат, складені посадовими особами КП «Заожилводоканал», приймалися нею, про що вона ставила свій підпис. На виконання умов договору № 1 від 26.04.2010 Заозерненською селищною радою на рахунок КП «Заожилводоканал» були перераховані грошові кошти на загальну суму 783290,65 грн., у той час як за звітний період було передбачено плановими асигнуваннями - 846598 грн. У зв'язку з тим, що КП «Заожилводоканал» в період жовтень - грудень 2010 року знаходилося у збитковому стані, керуючись тільки плановими асигнуваннями нею - ОСОБА_5 в період жовтень - грудень 2010 року були складені розпорядження про виділення коштів спеціального фонду місцевого бюджету з рахунку № 31522931700016 та розподілу виділених бюджетних асигнувань з рахунку № 35326032001043 на рахунок КП «Заожилводоканал» № 35448003002807 зазначену суму грошових коштів. Після того, як вона надлишково перерахувала комунальному підприємству 261502, 58 грн. за послуги з санітарної очистки селища, які фактично не були надані, вона подумала про можливий вихід із ситуації, з якої, на її думку, можливо було вийти лише шляхом розгляду на сесії селищної ради питання про включення витрат з водопостачання та електропостачання по КФК 240900, якщо б КП «Заожилводоканал» своєчасно здавалися потрібні звіти про проведені роботи. Проте, це зробити фактично було вже не можливо. Крім того, здійснити перекидку коштів з КФК 240900 «Цільові фонди, створені органами місцевого самоврядування» на КФК 100203 «Благоустрій селища» вона не могла, оскільки витрати з КФК 240900 є коштами спеціального фонду бюджету і не можуть бути перенаправлені на КФК 100203 у зв'язку з тим, що по ним заплановані кошти загального фонду бюджету. Крім того, ОСОБА_5 зазначала, що керівництво і бухгалтер КП «Заожилводоканал» пояснювали їй затримку подання зводів витрат відсутністю в них часу, великою завантаженістю, а вона не одноразово нагадувала керівництву КП «Заожилводоканал» про необхідність подання у Заозерненську селищну раду зводів витрат по виконаних роботах з санітарної очистки, прибиранню, вивезенню ТПВ. Контроль за комунальними підприємствами та закладами вона здійснювала шляхом витребування від головного бухгалтера (фінансових служб) зводів витрат з виконаних послуг. Контроль нею фактично здійснювався на недостатньому рівні (був послаблений к кінцю року), у своїй роботі вона керувалася щомісячним розписом бюджету. Отже, будучі допитаною у якості підозрюваної, ОСОБА_5 визнала, що віднеслася до своїх службових обов'язків неналежним чином та перерахувала на рахунок КП «Заожилводоканал» грошові кошти виходячи не з фактично виконаних робіт, а виходячи з плану та вказівок керівництва селищної ради (т. 2 а.с. 141 - 144).
Будучи допитаною в якості обвинуваченої 27 вересня 2011 року ОСОБА_5 показала, що показання, надані нею в якості підозрюваної підтверджує та наполягає на них. Крім того, ОСОБА_5 усвідомила, що неналежним чином виконувала свої службові обов'язки, а саме - не здійснила належний контроль за цільовим та ефективним використанням бюджетних коштів при виконанні умов договору № 1, укладеного 26.04.2010 між Заозерненською селищною радою та КП «Заожилводоканал» (т. 2 а.с. 154).
ОСОБА_6, будучі допитаним 28 вересня 2011 року у якості підозрюваного, обставини обвинувачення визнавав повністю та пояснив, що на початку кожного місяця економіст КП «Заожилводоканал» ОСОБА_13 та головний бухгалтер ОСОБА_14 складали зводи витрат по виконаним роботам з санітарної очистки, прибиранню, вивезенню ТПВ за попередній місяць, які він - ОСОБА_6 підписував, після чого надавали їх начальнику фінансово - економічного відділу КП «Заожилводоканал» ОСОБА_5 для перевірки та виділення грошових коштів, після перевірки даних зводів витрат ОСОБА_5 розписувалася на них. За виконані роботи з санітарної очистки території с. Заозерне КП «Заожилводоканал» були складені зводи витрат на суму 521788, 07 грн., а на розрахунковий рахунок підприємства було перераховано 783290, 65 грн. Таким чином, Заозерненська селищна рада надлишково перерахувала грошові кошти у сумі 261502, 58 грн. У зв'язку з тим, що перед КП «Заожилводоканал» у Заозерненської селищної ради була наявна заборгованість з благоустрою, що містила у собі фінансування водопровідної ділянки та енергоділянки, як генеральний директор підприємства він прийняв рішення про використання надлишково отриманих грошових коштів в інтересах КП «Заожилводоканал», зокрема на оплату заробітної плати та погашення зобов'язань за електроенергію та інше. Контроль за витратою грошових коштів, їх цільовим використанням здійснювала начальник фінансово - економічного відділу Заозерненської селищної ради ОСОБА_5, в обов'язки якої входила ця задача, оскільки КП «Заожилводоканал» є комунальним підприємством, тобто є власністю територіальної громади, у зв'язку з чим підзвітне селищній раді (т. 2 а.с. 158 - 160).
Будучі допитаним у якості обвинуваченого ОСОБА_6 зазначав, що покази, дані ним в якості підозрюваного, підтверджує та наполягає на них, а також пояснив, що усвідомлює, що скоїв злочин, порушив вимоги діючого законодавства, у скоєному розкаявся. При цьому ОСОБА_6 відмітив, що діяв не у власних інтересах, не переслідував особистих корисливих мотивів, а використовував надлишково перераховані КП «Заожилводоканал» Заозерненською селищною радою грошові кошти в інтересах територіальної громади та трудового колективу КП «Заожилводоканал» (т. 2 а.с. 170).
В судовому засіданні підсудні надані ними на досудовому слідстві показання намагалися спростувати та пояснили, що слідчим прокуратури м. Євпаторія під час їх допиту здійснювався психологічний тиск, внаслідок чого, вони надали слідчому неправдиві покази, в яких визнали свою провину.
Зазначений факт був перевірений під час судового слідства. Відповідно до постанови прокуратури АР Крим від 11 лютого 2013 року про закриття кримінального провадження, факт застосування недозволених методів слідчим прокуратури м. Євпаторії ОСОБА_15 під час допитів ОСОБА_5 та ОСОБА_6 у якості підозрюваних та обвинувачених за кримінальною справою, свого підтвердження не знайшов.
При таких обставинах те, що підсудні ОСОБА_5 та ОСОБА_16 при розгляді справи в суді винними себе у скоєні злочинів не визнали та змінили свої покази, суд розцінює як спосіб їх захисту від пред'явленого обвинувачення з метою уникнути кримінальної відповідальності.
Також вина підсудних ОСОБА_5 та ОСОБА_6 підтверджується поясненнями свідків ОСОБА_17 і ОСОБА_18, які є аналогічними поясненням свідка ОСОБА_12
Крім того, відповідно до посадової інструкції начальника фінансово - економічного відділу Заозерненської селищної ради та Положення про фінансово - економічний відділ Заозерненської селищної ради у обов'язки ОСОБА_5, як начальника фінансово - економічного відділу Заозерненської селищної ради, входить здійснення контролю за роботою відділу, нецільовим та ефективним використанням бюджетних коштів комунальними підприємствами та закладами селищної ради, за повнотою, своєчасністю перерахування податків, зборів та інших платежів юридичними та фізичними особами; підписання документів, необхідних для виконання повноважень, наданих посадовою інструкцією (т. 2 а.с. 57 - 58).
Статутом КП «Заожилводоканал», затвердженим рішенням Заозерненської селищної ради № 5 - 32\3 від 25.04.2008 та Контрактом, укладеним 23.04.2010 року з виконавчим комітетом Заозерненської селищної ради, передбачено, що ОСОБА_6, як генеральний директор КП «Заожилводоканал», здійснює поточне (оперативне) керівництво підприємством, організує всі види його діяльності, має право діяти від імені підприємства без довіреностей у всіх організаціях, підприємствах, установах, судах; вправі самостійно вирішувати питання управління господарською діяльністю підприємства у межах прав, наданих діючим законодавством та статутом підприємства, а також користуватися та розпоряджатися коштами підприємства; вправі діяти від імені підприємства, представляти інтереси: укладати господарські та інші угоди та договори, відкривати рахунки в банках, в межах своєї компетенції видавати нормативні документи, накази, розпорядження, надавати вказівки, обов'язкові для всіх підрозділів та співробітників підприємства (т. 1 а.с. 75 - 79, 97 - 98).
Відповідно до рішення Заозерненської селищної ради № 5- 64\1 від 26.05.2010 року «Про затвердження бюджету Заозерненської селищної ради за 2010 рік», зокрема п. 12 одержувачем коштів КЕКВ 1310 «Субсидії та поточні трансферти підприємствам (установам, організаціям)» з цільовим призначенням - поточні трансферти на санітарну очистку, утилізацію ТПВ селища і комунальних пляжів визначено КП «Заожилводоканал», та відповідно до пп. 16. 2 п. 16 зазначено, що фінансово - економічному відділу необхідно здійснювати систематичний контроль за цільовим використанням бюджетних коштів у КП та КУ Заозерненської селищної ради (т. 2 а.с. 37 - 47).
З договору № 1 від 26.04.2010 року, зокрема з п. 3. 1 та 2. 3. 2 вбачається, що селищна рада взяла на себе зобов'язання по оплаті за виконаний обсяг робіт відповідно до наданих КП «Заожилводоканал» зведеним витратам по виконанню зобов'язань за договором. Оплата селищною радою комунальному підприємству за виконання прийнятих на себе зобов'язань проводиться на підставі зводу витрат на виконані роботи, який підписується сторонами за підсумками місяця у вигляді перерахування поточних трансфертів з коштів загального або спеціального фонду селищного бюджету в межах затверджених кошторисів витрат. Цей договір підписаний селищним головою ОСОБА_7 та директором КП ОСОБА_6 та скріплений відбитками печаток сторін (т. 2 а.с. 61).
Крім того вина підсудних ОСОБА_5 та ОСОБА_6 підтверджується витратами селищного бюджету на 2010 рік (т. 1 а.с. 66), Кошторисом витрат спеціального фонду розвитку інфраструктури с. Заозерне на 2010 рік КФК 240900 (т. 1 а.с. 66), Звітом КП «Заожилводоканал» з виконаних послуг з санітарного очищення за 2010 рік КФК 240900 (т. 1 а.с. 73), Зводами витрат з виконаних робіт з санітарного очищення, прибирання, вивезення ТПВ за січень - грудень 2010 року, відповідно до яких Заозерненська селищна рада є Замовником, а КП «Заожилводоканал» - виконавцем. Загальна сума витрат КП «Заожилводоканал» по виконаних роботах з санітарної очистки, прибиранню, вивезенню ТПВ за період з січня по грудень 2010 року складає 521788, 07 грн. (т. 2 а.с. 63 - 74), Реєстром перерахування грошових коштів на санітарне очищення селища на рахунок КП «Заожилводоканал» у 2010 році на суму 783290, 65 грн. (т. 1 а.с. 169), випискою Державного казначейства України за КФК 240900 за період січень - грудень 2010 року (т. 2 а.с. 80 - 91), Розподілом показників зведених кошторисів на 2010 рік (т. 2 а.с. 105), Розпорядженнями про виділення коштів спеціального фонду місцевих бюджетів з рахунку № 31522931700016 та розподілами виділених бюджетних асигнувань з рахунку № 35326032001043 за 2010 рік, які затверджені від імені селищного голови, підписані від імені ОСОБА_5 (т. 2 а.с.110 - 131), а також Положенням про відділ фінансування, обліку та звітності Заозерненської селищної ради (т.1 а.с.205 - 206), розпорядженням Заозерненського селищного голови №02-4/58-1 від 29.07.2003 року «Про призначення ОСОБА_5 на посаду начальника відділу фінансування, обліку та звітності Заозерненської селищної ради» (т. 1 а.с. 203), розпорядженням Заозерненського селищного голови №50/02-4 від 07.07.2010 року «Про переведення ОСОБА_5 з посади начальника відділу фінансування, обліку та звітності виконавчого комітету селищної ради на посаду начальника фінансово-економічного відділу виконавчого комітету селищної ради» (т. 2 а.с. 56).
Всі зазначені письмові докази судом перевірені в судовому засіданні при розгляді справи та їм надана належна правова оцінка.
Судом не приймаються до уваги покази свідка ОСОБА_14 - бухгалтера КП «Заожилводоканал», надані нею у судовому засіданні з наступних причин. Так, будучи допитаною на досудовому слідстві свідок ОСОБА_14 повністю та послідовно підтверджувала обставини обвинувачення за кримінальною справою, а також показувала, що за послуги з санітарного очищення селища за 2010 рік КП «Заожилводоканал» отримало від Заозерненської селищної ради грошові кошти у сумі 783290 грн. за виконання робіт по санітарному очищенню території селища. Про надходження грошових коштів на підприємство будо достовірно відомо директору ОСОБА_6, а також йому було відомо, що фактичні витрати на санітарне очищення селища за 2010 рік склали 521, 8 тисяч грн. На момент надходження грошових коштів в сумі 783290 грн. у селищної ради перед КП «Заожилводоканал» була заборгованість у розмірі 176, 6 тис. грн. за ремонт та утримання мереж водопостачання та 125, 4 тис. грн. з ремонту та утриманню мереж електропостачання. Ці грошові кошти в КП «Заожилводоканал» повинні були надійти від Заозерненської селищної ради, як показала ОСОБА_14, абсолютно за іншими статями витрат. Не дивлячись на цей факт, різниця грошових коштів, що залишилася від послуг з санітарного очищення селища, у розмірі 261, 5 тис. грн. була спрямована на виплату заробітної плати співробітникам підприємства, сплату загальнообов'язкових податків та зборів, що стосуються нарахування та виплати заробітної плати, а не на погашення витрат, що понесло підприємство з санітарної очистки та інших заборгованостей. Зазначене рішення приймалося директором ОСОБА_6, яким і були підписані відповідні рахунки з витрачання надлишково отриманих коштів. Як пояснювала ОСОБА_14 на досудовому слідстві, про те, що фінансово - економічним відділом селищної ради здійснено надлишкове фінансування КП на 261, 5 тис. грн., було відомо начальнику відділу ОСОБА_5, проте вона не контролювала та будь - яких звітів від КП «Заожилводоканал» не вимагала. Також, ОСОБА_14 пояснювала, що надлишково перерахованими коштами підприємство не повинно було користуватися, а повинно було повернути їх відправнику. І тільки після цього необхідно було, щоб рада профінансувала КП «Заожилводоканал» за іншими статями витрат, однак, це було неможливо, оскільки у селищної ради не було коштів на тих, інших статях витрат.
В судовому засіданні ОСОБА_14 дала покази, протилежні тим, які надані нею на досудовому слідств, і пояснила, що не вважає суму 261, 5 тис. грн. надлишково перерахованою. Причину та мотиви своєї поведінки свідок ясно пояснити не змогла. Проте її показання, надані в судовому засіданні, повністю спростовуються показаннями інших свідків по справі та письмовими доказами. Враховуючи викладене, суд вважає неможливим прийняти до уваги показання свідка ОСОБА_14, надані нею в судовому засіданні, оскільки вони непослідовні, суперечливі та немотивовані.
Аналізуючи зібрані докази по справі в їх сукупності, суд вважає, що дії підсудної ОСОБА_5 вірно кваліфіковані за ч. 2 ст. 367 КК України, як службова недбалість, тобто неналежне виконання посадовою особою своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам.
Дії підсудного ОСОБА_6 також кваліфіковано вірно за ч. 2 ст. 364 КК України, як зловживання службовим становищем, тобто умисне, в інтересах третіх осіб, використання службового становища всупереч інтересам служби, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам.
Призначаючи покарання підсудним ОСОБА_5 та ОСОБА_6 суд враховує ступінь тяжкості вчинених ними злочинів, їх суспільну небезпеку, особи підсудних, а також обставини, що пом'якшують та обтяжують покарання.
Так ОСОБА_5 раніше до кримінальної відповідальності не притягувалась, за місцем проживання характеризується позитивно (т. 2 а.с. 201), на обліках у лікарів психіатра та нарколога не перебуває (т. 2 а.с. 199). Відповідно до ст. 67 КК України підстав, що обтяжують покарання підсудної ОСОБА_5 судом не встановлено.
Враховуючи викладене, суд вважає можливим призначити їй основне покарання у виді позбавлення волі та застосувати ст. 75 КК України, звільнивши її від відбування покарання з випробуванням та покласти на неї обов'язки, передбачені ст. 76 КК України, оскільки зазначений вид покарання є достатнім для виправлення ОСОБА_5 та попередженню здійснення нею нових злочинів.
Разом з тим, суд вважає необхідним у відповідності зі ст. 55 КК України призначити ОСОБА_5 додаткове покарання у виді позбавлення права займати посади, пов'язані з виконанням адміністративно-господарських і організаційно-розпорядчих функцій строком на два роки без застосування покарання у вигляді штрафу.
Призначаючи покарання підсудному ОСОБА_6 суд враховує, що на цей час він судимості не має, за місцем проживання характеризується позитивно (т. 2 а.с. 203), на обліках у лікарів психіатра та нарколога не перебуває (т. 2 а.с. 198), є учасником бойових дій (т. 2 а.с. 215), має численні нагороди і заохочення (т. 2 а. с. 209 - 214), нагороджений багатьма медалями, в тому числі медаллю Жукова, «За відвагу», «Захиснику вітчизни» (т. 2 а. с. 216 - 221), є членом Євпаторійської міської організації Української спілки ветеранів Афганістану, де також характеризується позитивно (т. 2 а. с. 204), на його утриманні перебуває неповнолітня дитина (т. 2 а. с. 206 - 208). Відповідно до ст. 67 КК України підстав, що обтяжують покарання підсудного ОСОБА_6 судом не встановлено.
При таких обставинах суд вважає можливим призначити йому основне покарання у виді позбавлення волі та застосувати ст. 75 КК України, звільнивши його від відбування покарання з випробуванням та покласти на нього обов'язки, передбачені ст. 76 КК України, оскільки зазначений вид покарання є достатнім для виправлення ОСОБА_6 та попередженню здійснення ним нових злочинів.
Разом з тим, суд вважає необхідним у відповідності зі ст. 55 КК України призначити ОСОБА_6 додаткове покарання у виді позбавлення права займати посади, пов'язані з виконанням адміністративно-господарських і організаційно-розпорядчих функцій строком на два роки.
Речові докази по справі: рішення Заозерненської селищної ради №5-64/1 від 26.05.2010 року «Про затвердження бюджету Заозерненської селищної ради на 2010 рік», витрати селищного бюджету на 2010 рік (додаток №2 до рішення Заозерненської селищної ради), зводи витрат спеціального фонду розвитку інфраструктури с. Заозерне на 2010 рік КФК 240900 (додаток №7 до рішення Заозерненської селищної ради), договір №1 від 26.04.2010 року, звіт КП «Заожилводоканал» по виконаних послугах з санітарної очистки за 2010 рік КФК 240900 (1310), зводи витрат по виконаних роботах з санітарної очистки, прибиранню та вивезенню ТПВ за січень-грудень 2010 року, реєстр перерахування грошових коштів на санітарну очистку селища на рахунок КП «Заожилводоканал» в 2010 році на суму 783290,65 грн., копії виписок Державного казначейства України по КФК 240900 за період січень - грудень 2010 року, розподіл показників зводів на 2010 рік, розпорядження про виділення коштів спеціального фонду місцевих бюджетів з рахунку №31522931700016 та розподілу виділених бюджетних асигнувань з рахунку №35326032001043 за 2010 рік (т. 2 а. с. 136 - 137) - підлягають зберіганню в матеріалах кримінальної справи, копія рішення Заозерненської селищної ради №5-70/1 від 22.10.2010 року «Про внесення змін та доповнень у рішення селищної ради від 26.05.2010 року №5-64/1 «Про затвердження бюджету Заозерненської селищної ради на 2010 рік», з додатками до нього №№1, 2, копія рішення Заозерненської селищної ради від 26.05.2010 року №5-64/1 «Про затвердження бюджету Заозерненської селищної ради на 2010 рік» з додатками №№1, 2, 3,4, 5, 6, 7, 8, копія Звіту про надходження і використання інших надходжень спеціального фонду за 2010 рік, Звіти про заборгованість за бюджетними коштами на 1 січня 2011 року та за 2010 рік, копія Довідки про дебіторську та кредиторську заборгованість за операціями на 1 січня 2011 року, копія реєстру змін розподілу показників зведеного кошторису на 2010 рік, розподіл показників зведених кошторисів на 2010 рік, План спеціального фонду місцевого бюджету на 2010 рік, бюджетний запит КП «Заожилводоканал» на 2010 рік, оригінали виписок Державного казначейства України по КФК 240900 за період січень - грудень 2010 року, План використання бюджетних коштів на 2010 рік 33664638 КП «Заожилводоканал» та Довідки про зміни до плану використання, виписки Державного казначейства України по КФК 240900 за період січень - грудень 2010 року, додатки до Акту ревізії фінансово - господарської діяльності Заозерненської селищної ради за період з 01.01.2008 року по 31.12.2010 року №25 - 21\23 від 26.04.2011 року - підлягають зберіганню при матеріалах кримінальної справи.
Витрати за проведення судової економічної експертизи №2129 від 20 листопада 2012 року в сумі 11792 грн. підлягають стягненню з підсудних на користь держави у рівних частках (т. 5 а.с. 211).
Цивільний позов у справі не заявлений.
На підставі викладеного, керуючись ст. 323, 324 КПК України, суд,
З А С У Д И В:
Визнати ОСОБА_5 винною у скоєнні злочину передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України та призначити їй покарання у виді позбавлення волі на строк два роки з позбавленням права обіймати посади, пов'язані з виконанням адміністративно-господарських і організаційно-розпорядчих функцій строком на два роки.
На підставі ст. 75 КК України ОСОБА_5 від відбування покарання у виді позбавлення волі звільнити з випробуванням з іспитовим строком два роки та з покладенням відповідно до ст. 76 КК України обов'язку не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органів кримінально-виконавчої системи, повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання та роботи, періодично з'являтися в ці органи для реєстрації.
Визнати ОСОБА_6 винним у скоєнні злочину передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України та призначити йому покарання у виді позбавлення волі на строк три роки з позбавленням права обіймати посади, пов'язані з виконанням адміністративно-господарських і організаційно-розпорядчих функцій строком на два роки.
На підставі ст. 75 КК України ОСОБА_6 від відбування покарання у виді позбавлення волі звільнити з випробуванням з іспитовим строком два роки та з покладенням відповідно до ст. 76 КК України обов'язку не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органів кримінально-виконавчої системи, повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання та роботи, періодично з'являтися в ці органи для реєстрації.
Речові докази по справі: рішення Заозерненської селищної ради №5-64/1 від 26.05.2010 року «Про затвердження бюджету Заозерненської селищної ради на 2010 рік», витрати селищного бюджету на 2010 рік (додаток №2 до рішення Заозерненської селищної ради), зводи витрат спеціального фонду розвитку інфраструктури с. Заозерне на 2010 рік КФК 240900 (додаток №7 до рішення Заозерненської селищної ради), договір №1 від 26.04.2010 року, звіт КП «Заожилводоканал» по виконаних послугах з санітарної очистки за 2010 рік КФК 240900 (1310), зводи витрат по виконаних роботах з санітарної очистки, прибиранню та вивезенню ТПВ за січень-грудень 2010 року, реєстр перерахування грошових коштів на санітарну очистку селища на рахунок КП «Заожилводоканал» в 2010 році на суму 783290,65 грн., копії виписок Державного казначейства України по КФК 240900 за період січень - грудень 2010 року, розподіл показників зводів на 2010 рік, розпорядження про виділення коштів спеціального фонду місцевих бюджетів з рахунку №31522931700016 та розподілу виділених бюджетних асигнувань з рахунку №35326032001043 за 2010 рік (т. 2 а. с. 136 - 137) - зберігати в матеріалах кримінальної справи, копію рішення Заозерненської селищної ради №5-70/1 від 22.10.2010 року «Про внесення змін та доповнень у рішення селищної ради від 26.05.2010 року №5-64/1 «Про затвердження бюджету Заозерненської селищної ради на 2010 рік», з додатками до нього №№1, 2, копію рішення Заозерненської селищної ради від 26.05.2010 року №5-64/1 «Про затвердження бюджету Заозерненської селищної ради на 2010 рік» з додатками №№1, 2, 3,4, 5, 6, 7, 8, копію Звіту про надходження і використання інших надходжень спеціального фонду за 2010 рік, Звіти про заборгованість за бюджетними коштами на 1 січня 2011 року та за 2010 рік, копію Довідки про дебіторську та кредиторську заборгованість за операціями на 1 січня 2011 року, копію реєстру змін розподілу показників зведеного кошторису на 2010 рік, розподіл показників зведених кошторисів на 2010 рік, План спеціального фонду місцевого бюджету на 2010 рік, бюджетний запит КП «Заожилводоканал» на 2010 рік, оригінали виписок Державного казначейства України по КФК 240900 за період січень - грудень 2010 року, План використання бюджетних коштів на 2010 рік 33664638 КП «Заожилводоканал» та Довідки про зміни до плану використання, виписки Державного казначейства України по КФК 240900 за період січень - грудень 2010 року, додатки до Акту ревізії фінансово - господарської діяльності Заозерненської селищної ради за період з 01.01.2008 року по 31.12.2010 року №25 - 21\23 від 26.04.2011 року - зберігати при матеріалах кримінальної справи.
Стягнути з ОСОБА_5 та ОСОБА_6 на користь держави витрати за проведення судової економічної експертизи в сумі 11792 грн. у рівних частках, тобто по 5896 (п'ять тисяч вісімсот дев'яносто шість) грн. з кожного.
Запобіжний захід засудженим ОСОБА_5 та ОСОБА_6 до набрання вироком законної сили залишити підписку про невиїзд.
Вирок може бути оскаржений до Апеляційного суду АР Крим протягом 15 діб з подачею апеляції через Євпаторійський міський суд.
Суддя Н.М. Володарець