Постанова № 29936190, 12.03.2013, Заводський районний суд міста Луганська (до 25.04.2025 - Ленінський районний суд м. Луганська)

Дата ухвалення
12.03.2013
Номер справи
437/3159/13-п
Номер документу
29936190
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

№437/3159/13-п

П О С Т А Н О В А

28 лютого 2013 року Суддя Ленінського районного суду м. Луганська СУРНІНА Л.О., за участю прокурора СКВОРЦОВОЇ А.Ю., представника митного органу КОНАКОВА Р.М., розглянувши матеріали митної справи №003/70200/13 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с.Волнухіне Лутугінського района Луганської області, громадянина України, працюючого за договором з «ОСОБА_4 individuali imone», що мешкає за адресою: АДРЕСА_1, - за ст.ст. 485, ч.1 ст.483 Митного кодексу України,-

В С Т А Н О В И В:

Під час проведення перевірки цільового використання на митній території України легкових комерційних транспортних засобів, які належать Литовському підприємству «ОСОБА_4 individuali imone» та ввезені на митну територію України 23.11.2012року, безпосередньо співробітником вказаної фірми, у т.ч. автомобілю AUDI A4 р\н НОМЕР_1 (НОМЕР_2), який ввезений в Україну через п\п «Червонопартизанськ» Луганської митниці який, відповідно до листа начальника відділу оперативної та аналітичної підтримки EUBAM зареєстровані на Литовське підприємство «ОСОБА_4 individuali imone» до того на вказаному литовському підприємстві ОСОБА_2 не зареєстрований, тобто фактично не працює.

Згідно проведених, відповідно до ПІК «Пошук транспортних засобів» ЄАІС ДМСУ, перевірочних заходів встановлено, що вказаний транспортний засіб взагалі не використовується для міжнародних платних перевезень пасажирів та платних чи безоплатних перевезень вантажів. Згідно інформації розміщеної в мережі Інтернет транспортний засіб реалізується саме через мережу Інтернет.

Згідно пояснень директора вказаного підприємства встановлено, що він організував в Україні дилерську мережу, що має ціль з розповсюдження напитків (чаю, кофе та подібної продукції) та з метою реалізації наведеного плану він організував із підлеглими ввезення в Україну транспортних засобів, які використовуються в інтересах його підприємства за його спрямуванням та вказівками.

Згідно пояснень співробітників вказаного Литовського підприємство громадян України ОСОБА_3, ОСОБА_2, транспортні засоби не використовуються для міжнародних платних перевезень пасажирів та платних чи безоплатних перевезень вантажів.

За матеріалами, які надійшли від УДАІ УМВС України у Луганській області встановлено, що вказаний транспортні засоби, які зареєстровані на Литовське підприємство «ОСОБА_4 individuali imone» та митне оформлення яких не закінчено та знаходяться під митним контролем у т.ч. використовуються іншими особами ніж ті, яким надано дозвіл митними органами на тимчасове ввезення. На запит Луганської митниці TOB «Преміум Стайл» (35307398) встановлено середньо ринкову вартість вказаного транспортного засобу, яка дорівнює 80000. 00 грн.

На запит Луганської митниці Управлінням Укртрансінспекції в Луганській області надані відомості, що відповідно до п. 25. ст. 9 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» для надання послуг з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів, багажу автомобільним транспортом необхідно отримати відповідну ліцензію. Згідно ст. 1 та ст. 9 Закону України про автомобільний транспорт легкові автомобілі можуть бути використані для надання послуг з перевезення пасажирів легковими автомобілями або на таксі при наявності відповідної ліцензії та ліцензійної картки, а громадянин ОСОБА_4 станом на 21.12.2012р. ліцензії на надання послуг з перевезення пасажирів небезпечних вантажів, багажу автомобільним транспортом, а також ліцензійних карток на вказані автомобілі не має.

Разом із тим встановлено, що вказані транспортні засоби комерційного призначення були тимчасово ввезені на митну територію України з умовним повним звільненням від оподаткування митними платежами на підставі ст.105 МКУ та Додатку «С» до Конвенції про тимчасове ввезення (м. Стамбул, 1990 рік), на умовах, визначених ст.7 вказаного додатку, вказані комерційні транспортні засоби використовується громадянами України діяльність яких організовує вповноважена посадова особа ОСОБА_4

До того, відповідно до ст.189 МКУ транспортні засоби комерційного призначення, що використовуються для переміщення товарів та/або пасажирів через митний кордон України, можуть тимчасово ввозитися на митну територію України без справляння митних платежів та без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.

Тимчасове ввезення транспортних засобів комерційного призначення на митну територію України допускається за умови, що такі транспортні засоби не використовуватимуться для внутрішніх перевезень на митній території України.

До того, нормами Додатку «С» до Конвенції про тимчасове ввезення (м. Стамбул, 1990 рік) встановлено, що термін "комерційне використання" означає: платне перевезення осіб або промислове чи комерційне платне або безоплатне перевезення вантажів. Відповідно до ПКМУ від 18 лютого 1997 р. N 176 «Про затвердження Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту» перевізник під час міжнародного перевезення зобов'язаний мати документи для здійснення перевезень згідно із законодавством у т.ч. мати зареєстровані відповідно до законодавства транспортні засоби, відповідну ліцензію і ліцензійну картку на кожний автомобіль. До того, Порядок промислового чи комерційного платного перевезення пасажирів або платного чи безоплатного перевезення вантажів регулюється ЗУ «Про Автомобільний транспорт» відповідно до якого Дозвіл на здійснення міжнародних перевезень автомобільним транспортом-документ, що видається уповноваженими органами Договірних Сторін міжнародним автомобільним перевізникам для в'їзду, транзитного проїзду через територію Договірних Сторін, а також здійснення інших видів перевезень, передбачених законодавством. До того, ліцензійна картка транспортного засобу - документ, який містить реєстраційні дані ліцензії та транспортного засобу, а міжнародні перевезення пасажирів і вантажів - це перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом з перетином державного кордону.

Беручи до уваги викладене вказані транспортні засоби не використовуються для заявленої митним органам мети та не можуть бути використані у встановленому законодавством порядку , а саме платного перевезення осіб або промислового чи комерційного платного або безоплатного перевезення вантажів. У зв'язку із чим до них не може бути застосований термін, що вказаний транспортний засіб, належить до транспортних засобів комерційного призначення, як наслідок вони не могли бути тимчасово ввезені на митну територію України, з умовним повним звільненням від оподаткування митними платежами на підставі ст. 105 Митного кодексу України та Додатку «С» до Конвенції про тимчасове ввезення (м. Стамбул, 1990 рік), на умовах, визначених ст.7 вказаного додатку та використовуватися на території України на законних підставах громадянами - резидентами.

Відповідно до Митного кодексу України тимчасове ввезення громадянами транспортних засобів особистого користування, що класифікуються за товарними позиціями 8702, 8703, 8704 (загальною масою до 3.5 тонни), 8711 згідно з УКТ ЗЕД та причепів до них товарної позиції 8716 згідно з УКТ ЗЕД дозволяється на строк до одного року під письмове зобов'язання про їх зворотне вивезення за умови письмового декларування в порядку, передбаченому законодавством України для громадян, після сплати всіх митних платежів, які відповідно до закону підлягають сплаті при імпорті таких транспортних засобів.

Митним постом «Луганськ - центральний» проведено розрахунок митних платежів, які повинні бути сплачені при ввезенні 23.11.2012 автомобілю AUDI А4 р\н НОМЕР_1 (НОМЕР_2) на митну територію України, які складають 92889,32грн.

На підставі викладеного, гр. ОСОБА_2 при ввезенні 23.11.2012 автомобілю AUDI А4 р\н НОМЕР_1 (НОМЕР_2) на митну територію України в п\п «Червонопартизанськ», надав для митного оформлення документи, які містять недостовірні відомості (фіктивні документи) щодо Фактичного працевлаштування його співробітником «ОСОБА_4 individuali іmone» (Литва), а саме: договір о представництві від 19.11.2012р„ договір - доручення №PL/125-03A/06-10, доручення PL/125-03A/06-10. До того гр. ОСОБА_2 не використовував вказаний автомобіль, стосовно якого були надані пільги щодо сплати митних платежів в комерційних цілях, а саме в період з 23.11.2012р. по 30.01.2013р. для платного перевезення осіб або промислового чи комерційного платного або безоплатного перевезення вантажів, у зв'язку з чим саме були надані такі пільги. Нецільове та протиправне використання на митній території України вказаних транспортних засобів спричинило недобори митних платежів у розмірі 92889,32 грн.

Викладене підтверджується:

- доповідною запискою (а.с.1-3),

- поясненнями ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 (а.с.9-10,11,14-19),

- обліком транспортних засобів в пунктах пропуску для автомобільного сполучення (а.с.20),

- договорами про представництво (а.с.24,25),

- актом прийому-передачі автомобілю (а.с.26),

- витягом з мережі інтернету (а.с.28),

- відповід'ю ТОВ «Преміум Стайл» (а.с.30),

- службовою запискою (а.с.31,32),

- відповідями на запити Міссіі EUBAM (а.с.33-34, 36),

- відповідями на запити Управлінням Укртрансінспекції в Луганській області (а.с.38),

- відповідями на запити Департамента боротьби з контрабандою та митними правопорушеннями Литовської Республіки (а.с.41-42).

В суді ОСОБА_2 не був присутній, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлен належним чином митним органом. Причин неявки суду не повідомив.

Дослідивши матеріали митної справи, суд вважає, що в діях ОСОБА_2 є склад правопорушення, передбачений:

ч. 1 ст. 483 Митного Кодексу України, так як він переміщував товар через митний кордон України з поданням митному органу, як підстави для переміщення товару документи, які місять недостовірні відомості (фіктивні документи) щодо фактичного працевлаштування його співробітником «ОСОБА_4 individuali іmone» ;

ст. 485 Митного Кодексу України, так як він не використовував автомобіль, стосовно якого були надані пільги щодо сплати митних платежів в комерційних цілях, а саме для платного перевезення осіб або промислового чи комерційного платного або безоплатного перевезення вантажів, у зв'язку з чим саме були надані такі пільги.

При призначенні адміністративного стягнення за вчинення зазначених правопорушень суд вважає за необхідне застосувати вимоги ст. 36 КУпАП, згідно з якими, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне порушення з числа скоєних.

На підставі викладеного та керуючись ч.1 ст. 483, ст.485 Митного Кодексу України, ст.ст.36, 204-1 ч.1 КпАП України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_2 притягнути до адміністративної відповідальності за ст.ст. 483 ч. 1, 485 Митного Кодексу України та накласти на нього адміністративне стягнення:

за ст.483 ч.1 МК України у вигляді штрафу у розмірі 100 відсотків вартості товарів, безпосередніх предметів порушення митних правил, в сумі 80 000гривень;

за ст.485 МК України у вигляді штрафу у розмірі 300 відсотків несплаченої суми митних платежів, в сумі 278667гривень 96копійок.

На підставі ст. 36 КУпАП остаточно ОСОБА_2 підвергнути штрафу на користь держави у розмірі 278 667( двісті сімдесят вісім тисяч шістсот шістдесят сім) гривень 96копійок.

Постанова суду у справі про порушення митних правил може бути оскаржена особою, стосовно якої вона винесена, представником такої особи або митним органом, який здійснював провадження у цій справі. На цю постанову також може бути принесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.

СУДДЯ: Сурніна Л.О.