ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 819/434/13-a
"13" березня 2013 р. м. Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі головуючого судді Осташа А.В. при секретарі Твердохліб Н.В.
за участю:
прокурора - Васильківської О.А.,
представника позивача - Пастух Г.М.,
представник відповідача - не прибув,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Тернополі адміністративну справу
за позовом прокурора Зборівського району Тернопільської області в інтересах держави в особі Прикарпатського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку
до відкритого акціонерного товариства «Зборівхлібопродукти»
про стягнення штрафних санкцій в сумі 5100 грн., -
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Зборівського району Тернопільської області в інтересах держави в особі Прикарпатського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку звернувся у Тернопільський окружний адміністративний суд з позовом до відкритого акціонерного товариства «Зборівхлібопродукти» про стягнення штрафних санкцій в розмірі 5100 грн. за правопорушення на ринку цінних паперів.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримала повністю, суду пояснила що емітентом ВАТ «Зборівхлібопродукти» у встановлені законодавством строки не опубліковано регулярну річну інформацію за 2011 рік в загальнодоступній інформаційній базі даних ДКЦПФР; не подано регулярну річну інформацію за 2011 рік до територіального органу Комісії, а також не опубліковано регулярну річну інформацію в одному з офіційних видань, чим порушено вимоги чинного законодавства про цінні папери.
Представник позивача зазначила, що Прикарпатським територіальним управлінням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку складено акти від 07.08.2012 р. №310 -ПР-З-Е, № 309-ПР-З-Е, №308-ПР-З-Е про правопорушення на ринку цінних паперів та винесено постанови про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів. На підставі вказаних актів було винесено постанови №304-ПР-З-Е, №303 -ПР-З-Е, №302-ПР-З-Е від 21.08.2012 р. якими до ВАТ «Зборівхлібопродукти» застосовано санкції у вигляді штрафу в сумі 5100 грн., які відповідачем в добровільному порядку не сплачено.
Прокурор підтримала позицію представника позивача в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не прибув і заперечень на позов не подав, хоча належним чином повідомлявся про день, час та місце розгляду справи судом. Про причини неприбуття суд не повідомив.
Заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення представника позивача та думку прокурора, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що 07.08.2012 року уповноваженою особою Прикарпатського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку складено акти №310 -ПР-З-Е, № 309-ПР-З-Е, №308-ПР-З-Е про порушення Відкритим акціонерним товариством «Зборівхлібопродукти» законодавства про цінні папери, та прийнято постанови про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів.
На підставі актів т.в.о. начальника управління Прикарпатського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку було винесено постанови якими застосовано санкції у вигляді штрафу в розмірі 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 1700 грн. за кожне правопорушення.
Загалом, сума штрафних санкцій за вчинення перелічених правопорушень на ринку цінних паперів відповідачем становить 5100 грн.
Станом на день проведення перевірки вказана сума штрафу в добровільному порядку не сплачена.
Згідно вимог пункту 1 глави 1 та пункту 1 глави 7 розділу V Положення про розкриття емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19 грудня 2006 року №1691, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.02.2007 року за №97/13364 (далі Положення), емітенти цінних паперів зобов'язані розкривати регулярну річну інформацію у повному обсязі шляхом:
- розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;
- опублікування у офіційному друкованому виданні - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;
- подання до Комісії - не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем у встановлені законодавством строки не опубліковано регулярну річну інформацію за 2011 рік в загальнодоступній інформаційній базі даних ДКЦПФР; не подано регулярну річну інформацію за 2011 рік до територіального органу Комісії, а також не опубліковано регулярну річну інформацію в одному з офіційних видань, чим порушено вимоги чинного законодавства про цінні папери.
Частиною першою ст. 5 Закону Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні ( далі - Закон) передбачено, що державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна Комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.
Відповідно до п. 10 та п. 14 ч.1 ст. 8 Закону Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право: надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства; накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Згідно п. 8 ч. 1 ст. 11 Закону Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до п.2 розділу XV Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11 грудня 2007 року № 2272, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 12 лютого 2008 року за № 120/14811 (які діяли на момент виникнення правовідносин) постанову про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів щодо юридичної особи може бути оскаржено до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку особою, щодо якої її винесено, протягом десяти днів з дати винесення постанови. У разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк може бути продовжено уповноваженою особою, якою винесено постанову (уповноваженими особами, якими винесено постанову), за клопотанням особи, щодо якої винесено постанову про накладення санкції.
Доказом надіслання емітенту - ВАТ " Зборівхлібопродукти " постанов від 21.08.2012 року №№ 304-ПР-З-Е, №303 -ПР-З-Е, №302-ПР-З-Е про накладення до відповідача фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 5100 грн. є реєстри (список) поштових відправлень рекомендованих листів, на яких працівником об'єкта поштового зв'язку проставлено відбитки календарного штемпелю та касові чеки.
Однак, як випливає з матеріалів справи, вищевказані постанови відповідачем не оскаржені і не скасовані у встановленому законом порядку та сума штрафних санкцій застосованих до ВАТ «Зборівхлібопродукти» згідно вищевказаних постанов відповідачем в добровільному порядку не сплачена.
Частиною третьою ст. 11 Закону передбачено, що у разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Відповідно до ст. 16 Закону спори, що виникають у ході застосування цього Закону, вирішуються судом у встановленому порядку.
Таким чином, за відповідачем залишається несплачена сума штрафу в розмірі 5100грн., яка станом на дату розгляду справи судом відповідачем в добровільному порядку не сплачена, а тому дана сума штрафу підлягає стягненню в судовому порядку.
За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги прокурора Зборівського району Тернопільської області в інтересах держави в особі Прикарпатського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 2, 6, 10, 11, 94, 160 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути з відкритого акціонерного товариства " Зборівхлібопродукти " (вул. Кабаровецька,10, с. Млинівці, Зборівський район, Тернопільська область, код за ЄДРПОУ 0095622) в дохід державного бюджету України 5100 грн., які перерахувати на рахунок Управління Державної казначейської служби України у Зборівському районі Головного управління Державної казначейської служби України у Тернопільській області №31110106700237, МФО 838012, по коду бюджетної класифікації 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції», символ звітності 106, ідент. код одержувача коштів 37943418.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також: прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Головуючий суддя Осташ А. В.
копія вірна
Суддя Осташ А. В.