ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
_______________________
УХВАЛА
про відмову в задоволенні скарги
"06" березня 2013 р. № 32-1-7/296-08-4637
За заявою боржника Фірми „ПЕТ Інтернешнл" (Дочірнє підприємство приватного підприємства „Кристал-Дістріб'ютерс") (м. Одеса, вул. Мечнікова, 74а/8; код ЄДРПОУ 21037639);
про визнання банкрутом
Суддя Грабован Л.І.
Представники сторін:
від кредиторів: Чуйко О.М. - представник ПАТ "Кредитпромбанк"; Камінська І.М. - представник УПФУ в Приморському районі м. Одеси; Іщенко Н.В. - представник ПП "ВОДНИЙ СТАТУС"; Іщенко Н.В. - представник ТОВ "ДАРЛ"; Іщенко Н.В. - представник ТОВ "Кристал-логістік"; Ковальський В.Є. - представник ПП "ЮРУС ПАК";
від учасника ПП "Кристал-Дістрібютерс" - Грушецький Ю.В.;
ліквідатор: арбітражний керуючий Дарієнко В.Д.;
СУТЬ СПОРУ: про визнання банкрутом
Постановою господарського суду Одеської області від 09.02.2009р. Фірму „ПЕТ Інтернешнл" (Дочірнє підприємство приватного підприємства „Кристал-Дістріб'ютерс") визнано банкрутом, відкрито відносно банкрута ліквідаційну процедуру, ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Дарієнка В.Д.
01.03.2013р. ПП „Кристал-Дістрібютерс" до суду надійшла скарга (т.24 а.с. 7-9) на дії/бездільність ліквідатора щодо оцінки майна банкрута Фірми „ПЕТ Інтернешнл" (Дочірнє підприємство приватного підприємства „Кристал-Дістріб'ютерс") арбітражного керуючого Дарієнка В.Д., в якій просить зобов'язати ліквідатора банкрута Дарієнка В.Д. звернутись до ТОВ „РЕСУРС-ЦЕНТР ПЛЮС", що має сертифікат суб'єкта оціночної діяльності №8797/09 від 05.08.2009р., з вимогою провести рецензування звіту про незалежну оцінку майна, нерухомого майна та обладнання, що належить фірмі „ПЕТ Інтернешнл" від 18.07.2012р.
В обґрунтування своєї скарги заявник зазначає, що ПП „Кристал-Дістріб'ютерс" не може погодитись з оцінкою майна банкрута та діями ліквідатора щодо реалізації майна за вказаними в звіті цінами. Звіт складений 18.07.2012р., а оцінка проведена 20.06.2012р., тобто за час протягом якого вчинялись дії щодо продажу майна, вартість майна тільки зменшилась. Сама оцінка проведена поверхнево, з неї не зрозуміло як саме проводилась оцінка такого майна шляхом використання витратного та порівняльного підходу оцінки, як зазначено у звіті. Заявник вважає завищеною оцінку майна банкрута, проведену без особливого дотримання норм чинного законодавства щодо проведення таких дій із оцінювання рухомого та нерухомого майна, неповною та такою, що проведена поверхнево; рецензування звіту про оцінку майна не проводилось.
Відповідно до ч. 1 ст. 25 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ліквідатора з дня свого призначення здійснює інвентаризацію та оцінку майна банкрута згідно з законодавством.
Статтею 29 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачено, що майно, на яке звертається стягнення у ліквідаційній процедурі, оцінюється арбітражним керуючим у порядку, встановленому законодавством про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність. У разі продажу майна на аукціоні вартість майна, що визначається шляхом його оцінки, є початковою вартістю; для здійснення оцінки майна арбітражний керуючий має право залучати на підставі договору суб'єктів оціночної діяльності - суб'єктів господарювання з оплатою їх послуг за рахунок коштів, одержаних від виробничої діяльності боржника, визнаного банкрутом, або реалізації його майна, якщо інше не встановлено комітетом кредиторів.
Ч.1 та ч. 2 ст.12 Закону України „Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні" передбачено, що звіт про оцінку майна є документом, що містить висновки про вартість майна та підтверджує виконані процедури з оцінки майна суб'єктом оціночної діяльності - суб'єктом господарювання відповідно до договору. Звіт підписується оцінювачами, які безпосередньо проводили оцінку майна, і скріплюється печаткою та підписом керівника суб'єкта оціночної діяльності. Вимоги до змісту звіту про оцінку майна, порядку його оформлення та рецензування встановлюються положеннями (національними стандартами) оцінки майна. Зміст звіту про оцінку майна повинен містити розділи, що розкривають зміст проведених процедур та використаної нормативно-правової бази з оцінки майна.
Згідно ст. 13 Закону України „Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні" рецензування звіту про оцінку майна (акта оцінки майна) здійснюється на вимогу особи, яка використовує оцінку майна та її результати для прийняття рішень, у тому числі на вимогу замовників (платників) оцінки майна, органів державної влади та органів місцевого самоврядування, судів та інших осіб, які мають заінтересованість у неупередженому критичному розгляді оцінки майна, а також за власною ініціативою суб'єкта оціночної діяльності. Підставою для проведення рецензування є письмовий запит до осіб, які відповідно до цієї статті мають право здійснювати рецензування звіту про оцінку майна (акта оцінки майна).
Враховуючи те, що заявником не надано доказів звернення до ліквідатора з проханням проведення рецензування звіту про незалежну оцінку майна та відповідно доказів відмови ліквідатора та не проведення вказаних дій або доказів наявних порушень при проведенні ліквідаційних заходів, суд відмовляє у задоволенні скарги.
Керуючись ст.ст. 24, 25 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 86 Господарського процесуального кодексу України суд, -
У Х В А Л И В:
Відмовити ПП „Кристал-Дістрібютерс" в задоволенні скарги на дії ліквідатора Фірми „ПЕТ Інтернешнл" (Дочірнє підприємство приватного підприємства „Кристал-Дістріб'ютерс") арбітражного керуючого Дарієнка В.Д. щодо зобов'язання ліквідатора звернутись до ТОВ „РЕСУРС-ЦЕНТР ПЛЮС", що має сертифікат суб'єкта оціночної діяльності №8797/09 від 05.08.2009р., з вимогою провести рецензування звіту про незалежну оцінку майна, нерухомого майна та обладнання, що належить фірмі „ПЕТ Інтернешнл" від 18.07.2012р.
Суддя Грабован Л.І.