Постанова № 29883346, 11.03.2013, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.03.2013
Номер справи
815/565/13-а
Номер документу
29883346
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 815/565/13-а

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 березня 2013 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Марина П.П.

за участю секретаря Борцової С.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом «Іллічівського судноремонтного заводу» у формі Товариства з обмеженою відповідальністю до Державної податкової інспекції у м. Іллічівську Одеської області Державної податкової служби про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 10.01.2013 р. № 0000022200, -

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов «Іллічівського судноремонтного заводу» (у формі товариства з обмеженою відповідальністю) (далі - ТОВ «ІСРЗ») до Державної податкової інспекції у м. Іллічівську Одеської області Державної податкової служби (далі - ДПІ у м. Іллічівську Одеської області ДПС), в якому позивач просить суд визнати протиправним та скасувати в повному обсязі податкове повідомлення-рішення від 10.01.2013 р. № 0000022200, яким позивачу зменшено розмір від'ємного значення суми податку на додану вартість у розмірі 4228 грн.

У своєму позові позивач зазначив та представник позивача в судовому засіданні пояснив, що не згоден з оскаржуваним податковим повідомленням-рішенням з наступних підстав.

Позивач стверджує, що правочини між ним та МП ТОВ «Гамалс» є реальними, в результаті яких ТОВ «ІСРЗ» дійсно отримало вугілля, щебінь, пісок. Поставка товару виконана належним чином, про що свідчать видаткові накладні, податкові накладні, акти звірки взаємних розрахунків та відповідні платіжні доручення. Товар, отриманий від вказаного контрагента вже використаний у господарській діяльності позивача і відповідні операції з його витрачання також проведені.

Позивач вказує, що встановлення актом перевірки правочинів фіктивними/нікчемними «по ланцюгу» до вигодонабувача не є правомірним, адже відповідно до ст. 234 Цивільного кодексу України фіктивним є правочин, який вчинено без наміру створення правових наслідків, які обумовлювалися цим правочином; фіктивний правочин визнається судом недійсним, а тому не можна ставити в пряму і однозначну залежність взаємовідносини ТОВ «Правова група «Домініон» з МП ТОВ «Гамалс» та МП ТОВ «Гамалс» з ТОВ «ІСРЗ», та ставити договірні відносини між останніми в один ланцюг з іншими, незаконними, на думку ДПІ, правочинами.

У судовому засіданні представник позивача підтримав вимоги та обґрунтування адміністративного позову у повному обсязі і просив задовольнити адміністративний позов повністю.

Відповідач надав до суду заперечення, в яких зазначив, що на підставі наказу від 14.12.2012 р. № 503 та повідомлення від 14.12.2012 р. № 66, виданих ДПІ у м. Іллічівську Одеської області ДПС, згідно з пп. 75.1.2 п. 75.1 ст. 75, ст. 79 Податкового кодексу України проведена позапланова невиїзна перевірка ТОВ «ІСРЗ» щодо документального підтвердження господарських відносин із платником податків МП ТОВ «Гамалс», їх реальності та повноти відображення в обліку за період лютий 2012 р. За результатами перевірки складено акт від 20.12.2012 р. № 2644/22-0304/32333962.

Зазначеним актом визначено, що аналізом податкової звітності ТОВ «ІСРЗ» за березень 2012 р., а саме: податкових декларацій з ПДВ, додатку № 5 до декларацій з ПДВ «Розшифровки податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів» встановлено, що податковий кредит по ПДВ за березень 2012 р. складає 1 414 238 грн., у т.ч. сформований за рахунок МП ТОВ «Гамалс» на суму ПДВ - 4227,62 грн. Для проведення перевірки з питань взаємовідносин з МП ТОВ «Гамалс» за період лютий 2012 р. позивачем надано: акти звірки взаєморозрахунків, прибуткові ордери, видаткові накладні, платіжні доручення, податкові накладні, витяг з реєстру отриманих податкових накладних за березень 2012 р.

Разом з цим, до ДПІ у м. Іллічівську Одеської області ДПС надійшов акт від 23.08.2012 р. № 1109/22-34/13918998/63 про неможливість проведення зустрічної звірки МП ТОВ «Гамалс» (код ЄДРПОУ - 13918998) щодо підтвердження господарських відносин з контрагентами за лютий, квітень, травень, жовтень 2011 р., складений ДПІ у Київському районі м. Одеси ДПС (а.с.67-76). У вказаному акті зазначається, що основним постачальником МП ТОВ «Гамалс» у лютому 2012 р. є ТОВ «Правова група «Домініон», в ході проведення аналізу податкової звітності якої встановлено відсутність реальної можливості отримання та відвантаження товарів (робіт, послуг), а саме: відсутність майна, трудових ресурсів, виробничо-складських приміщень, технічного персоналу, основних фондів, виробничих активів, складських приміщень, засобів для транспортування та іншого майна, які економічно необхідні для здійснення господарських операцій у зазначених обсягах.

Отже, відповідачем зроблено висновок про неможливість встановлення реального здійснення фінансово-господарських операцій МП ТОВ «Гамалс» з ТОВ «Правова Група «Домініон», і в свою чергу, між МП ТОВ «Гамалс» та ТОВ «ІСРЗ».

З урахуванням вищенаведеного, відповідач вважає доводи та вимоги позивача, викладені у позовній заяві, безпідставними та необґрунтованими.

У судовому засіданні представник відповідача заперечував проти задоволення позову, посилаючись при цьому на доводи, викладені у наданих до суду запереченнях та поясненнях.

Суд, заслухавши представника позивача, дослідивши доводи адміністративного позову, наявні матеріали справи та обставини, якими обґрунтовуються вимоги, докази, якими вони підтверджуються, встановив наступні факти та обставини.

Відповідно до п. 2.3 акту перевірки ТОВ «ІСРЗ» зареєстровано виконавчим комітетом Іллічівської міської ради 20.02.2003 р. за № 04057043ю0020762, перереєстровано у зв'язку зі зміною засновників 21.03.2007 р. № 1554105000400050.

Товариство створено шляхом реорганізації у 2003 р.: приєднання до ТОВ «Верф» ДП «Іллічівський судноремонтний завод».

Підприємство взято на податковий облік в ДПІ у м. Іллічівську 05.03.2003 р. за № 1986.

Відповідно до п. 2.4.1 акту перевірки, у періоді, за який проводилась перевірка, позивач зареєстрований платником податку на додану вартість відповідно до свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість від 10.08.2006 р. № 21318505 (іпн 323339615038).

17.12.2012 р. ДПІ у м. Іллічівську Одеської області ДПС було проведено невиїзну позапланову перевірку «Іллічівського судноремонтного заводу» у формі Товариства з обмеженою відповідальністю (код ЄДРПОУ - 32333962) щодо документального підтвердження господарських відносин із платником податків МП ТОВ «Гамалс» (код ЄДРПОУ - 13918998), їх реальності та повноти відображення в обліку за лютий 2012 р., за результатами якої складено акт перевірки від 20.12.2012 р. № 2644/22-0304/32333962 (а.с. 10-18).

Згідно п.2 «Порядку оформлення результатів документальних перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства», затвердженого наказом ДПА України від 22.12.2010р. № 984 та зареєстрованого Мінюстом 12.01.2011р. за №34/18772 (далі Порядок № 984), для посадових осіб органів державної податкової служби під час проведення перевірок підставами для висновків є: документи, визначені цим Кодексом: податкова інформація; експертні висновки; судові рішення; інші матеріали, отримані в порядку та у спосіб, передбачені цим Кодексом або іншими законами, контроль за дотриманням яких покладений на органи державної податкової служби. Документальна перевірка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), а також отриманих в установленому законодавством порядку органом державної податкової служби документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.

Пунктом 6 «Порядку оформлення результатів документальних перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства», передбачено, що факти виявлених порушень податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, викладаються в акті документальної перевірки чітко, об'єктивно та в повній мірі, із посиланням на первинні або інші документи, які зафіксовані в бухгалтерському та податковому обліку, що підтверджують наявність зазначених фактів.

Згідно з п.5.2 Порядку №984, у разі встановлення перевіркою порушень податкового законодавства за кожним відображеним в акті фактом порушення необхідно: чітко викласти зміст порушення з посиланням на конкретні пункти і статті законодавчих актів, що порушені платником податків, зазначити період (місяць, квартал, рік) фінансово-господарської діяльності платника податків та господарську операцію, в результаті якої здійснено це порушення, при цьому додати до акта письмові пояснення посадових осіб платника податків або його законних представників щодо встановлених порушень; зазначити первинні документи, на підставі яких вчинено записи у податковому та бухгалтерському обліку, навести регістри бухгалтерського обліку, кореспонденцію рахунків операцій та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів, та докази, що підтверджують наявність факту порушення; у разі відсутності первинних документів або ненадання для перевірки первинних та інших документів, що підтверджують факт порушення, зазначити перелік цих документів; у разі відмови посадових осіб платника податків або його законних представників надати копії документів посадовій (службовій) особі органу державної податкової служби така особа складає акт у довільній формі, що засвідчує факт відмови, із зазначенням посади, прізвища, імені, по батькові платника податків (його законного представника) та переліку документів, які йому запропоновано подати, факт про складання такого акта відображається в акті документальної перевірки; у разі надання посадовими особами платника податків або його законними представниками посадовим (службовим) особам органу державної податкової служби письмових пояснень щодо встановлених порушень податкового законодавства та/або причин ненадання первинних та інших документів, що підтверджують встановлені порушення, або їх копій факти про надання таких пояснень необхідно відобразити в акті.

Актом перевірки встановлено порушення ТОВ «ІСРЗ» п. 198.2, п. 198.3 ст. 198, пп. а, б п. 185.1 ст. 185, абз. 1 п. 188.1 ст. 188 Податкового кодексу України, в результаті чого позивачу зменшено від'ємне значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту за березень 2012 р. у сумі 4228 грн.

Не погодившись із вказаним висновком акту перевірки позивачем було надіслано на адресу податкового органу заперечення від 27.12.2012 р. № 41/123 до акту про результати невиїзної позапланової перевірки ТОВ «ІСРЗ» від 20.12.2012 р. № 2644/22-0304/32333962 з проханням переглянути результати відповідної перевірки з урахуванням позиції ТОВ «ІСРЗ», викладеної у запереченні (а.с. 19-21).

Відповіддю на вказані заперечення від 03.01.2013 р. № 130/22-9404 ДПІ у м. Іллічівську Одеської області ДПС зазначило, що висновок акту перевірки є обґрунтованим (а.с. 22-26).

На підставі вказаного акту перевірки ДПІ у м. Іллічівську Одеської області ДПС було прийнято податкове повідомлення-рішення від 10.01.2013 р. № 0000022200, яким позивачу зменшено розмір від'ємного значення суми податку на додану вартість у розмірі 4228 грн. (а.с. 27).

Зазначене податкове повідомлення-рішення суд вважає таким, що відповідає вимогам чинного законодавства, а вимоги позивача щодо його визнання нечинним та скасування такими, що не підлягають задоволенню, з огляду на таке.

Відповідно до п. 198.1. ст. 198 Податкового кодексу України право на віднесення сум податку до податкового кредиту, зокрема, виникає у разі здійснення операцій з придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг.

Згідно з п. 198.3. ст. 198 Податкового кодексу України податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, але не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 цього Кодексу, та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з:

придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку;

придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.

Право на нарахування податкового кредиту виникає незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.

Пунктом 198.6. ст. 198 цього кодексу передбачено, що не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені податковими накладними (або підтверджені податковими накладними, оформленими з порушенням вимог статті 201 цього Кодексу) чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу.

У разі коли на момент перевірки платника податку органом державної податкової служби суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними цим пунктом документами, платник податку несе відповідальність відповідно до цього Кодексу.

Відповідно до ст. 201 Податкового кодексу України платник податку зобов'язаний надати покупцю (отримувачу) на його вимогу підписану уповноваженою платником особою та скріплену печаткою податкову накладну, у якій зазначаються в окремих рядках такі обов'язкові реквізити: а) порядковий номер податкової накладної; б) дата виписування податкової накладної; в) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - продавця товарів/послуг; г) податковий номер платника податку (продавця та покупця); ґ) місцезнаходження юридичної особи - продавця або податкова адреса фізичної особи - продавця, зареєстрованої як платник податку; д) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - покупця (отримувача) товарів/послуг; е) опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг; є) ціна постачання без урахування податку; ж) ставка податку та відповідна сума податку в цифровому значенні; з) загальна сума коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку; и) вид цивільно-правового договору; і) код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України).

Форма та порядок заповнення податкової накладної затверджуються центральним органом державної податкової служби.

У разі звільнення від оподаткування у випадках, передбачених статтею 197 цього розділу, у податковій накладній робиться запис «Без ПДВ» з посиланням на відповідний пункт та/або підпункт статті 197 цього Кодексу.

Податкова накладна виписується у двох примірниках у день виникнення податкових зобов'язань продавця. Оригінал податкової накладної видається покупцю, копія залишається у продавця товарів/послуг.

Податкова накладна є податковим документом і одночасно відображається у податкових зобов'язаннях і реєстрі виданих податкових накладних продавця та реєстрі отриманих податкових накладних покупця.

Органи державної податкової служби за даними реєстрів виданих та отриманих податкових накладних, наданих в електронному вигляді, повідомляють платника податку про наявність у такому реєстрі розбіжностей з даними контрагентів. При цьому платник податку протягом 10 днів після отримання такого повідомлення має право уточнити податкові зобов'язання без застосування штрафних санкцій, передбачених розділом II цього Кодексу.

Виходячи зі змісту наведених вище норм законодавства, право на віднесення сум ПДВ, сплачених при придбанні товару, до податкового кредиту виникає у суб'єкта господарювання у разі дотримання ним наступних умов: 1) фактичності придбання такого товару, тобто, реальності відповідної господарської операції; 2) наявності податкових накладних, складених особою, зареєстрованою платником податку, чи митних декларацій на підтвердження придбання такого товару та сплати відповідної суми ПДВ; 3) подальшого використання придбаного товару в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності підприємства.

При цьому згідно з ч. 1 ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи.

Частиною 2 цієї статті визначено, що первинні та зведені облікові документи можуть бути складені на паперових або машинних носіях і повинні мати такі обов'язкові реквізити: назву документа (форми); дату і місце складання; назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.

Згідно з п. 2.1., 2.2. Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24 травня 1995 року № 88, первинні документи - це документи, створені у письмовій або електронній формі, що фіксують та підтверджують господарські операції, включаючи розпорядження та дозволи адміністрації (власника) на їх проведення.

Господарські операції - це факти підприємницької та іншої діяльності, що впливають на стан майна, капіталу, зобов'язань і фінансових результатів.

Первинні документи повинні бути складені у момент проведення кожної господарської операції або, якщо це неможливо, безпосередньо після її завершення. При реалізації товарів за готівку допускається складання первинного документа не рідше одного разу на день на підставі даних касових апаратів, чеків тощо. Для контролю та впорядкування обробки інформації на основі первинних документів можуть складатися зведені документи (далі - первинні документи).

Судом встановлено, що у період лютий 2012 р. позивач здійснював закупку вугілля, піску та щебеню у МП ТОВ «Гамалс», що підтверджується заявками на придбання товарно-матеріальних цінностей від 03.02.2012 р., від 16.02.2012 р., від 22.02.2012 р., від 29.02.2012 р. (а.с.59-62); видатковими накладними від 03.02.2012 р. № 30201 на загальну суму 9016 грн., в т.ч. ПДВ - 1502,67 грн., від 16.02.2012 р. № 160201 на загальну суму 6329,99 грн., в т.ч. ПДВ - 1055,00 грн., від 22.02.2012 р. № 220201 на загальну суму 3389,76 грн., в т.ч. ПДВ - 564,96 грн., від 24.02.2012 р. № 240201 на загальну суму 6630,00 грн., в т.ч. ПДВ - 1105,00 грн. (а.с.55-58).

Також позивачем до суду надані податкові накладні, виписані МП ТОВ «Гамалс»: від 03.02.2012 р. № 4 на загальну суму 9016 грн., в т.ч. ПДВ - 1502,67 грн., від 16.02.2012 р. № 62 на загальну суму 6329,99 грн., в т.ч. ПДВ - 1055,00 грн., від 22.02.2012 р. № 75 на загальну суму 3389,76 грн., в т.ч. ПДВ - 564,96 грн., від 24.02.2012 р. № 91 на загальну суму 6630,00 грн., в т.ч. ПДВ - 1105,00 грн. (а.с. 63-66).

Наявність податкової накладної дійсно є обов'язковою обставиною для визначення правильності формування податкового кредиту, але не вичерпною. Якщо певна господарська операція не відбулася чи відбулася не за тим її змістом, який відображений в укладених платником податку договорах, то це є підставою для застосування відповідних наслідків у податковому обліку. Якщо наведені у договорах товари чи послуги фактично не поставлялися, то придбання таких товарів або послуг не відбулося. Відповідно право на податковий кредит у такого платника податків не виникає, оскільки при цьому не дотримано обов'язкових умов для виникнення такого права - придбання товарів (послуг) з метою їх використання у господарській діяльності.

З урахуванням зазначеного на платника податку на додану вартість покладається обов'язок довести фактичність та реальність здійснюваної ним господарської операції, за наслідками якої він формує податковий кредит.

Так, надані позивачем до суду заявки на придбання тмц не містять в собі необхідних реквізитів та підписів посадових осіб, а саме: у заявці на придбання вугля атракція горішок крупний відсутні дата та номер заявки, не має погодження начальника ОМТС, в заявках від 22.02.2012 р. та 29.02.2012 р. також не має погодження начальника ОМТС на придбання тмц.

Судом досліджений також акт звірки взаємних розрахунків між позивачем та МП ТОВ «Гамалс» від 11.02.2012, проте даний документ не містить обов'язкових реквізитів, які б надавали йому юридичної сили та доказовості: акт підписаний лише представником ТОВ «ІСРЗ», без підпису представника МП ТОВ «Гамалс», не вказано місце складання акту.

Таким чином, судом не приймається до уваги вказаний доказ.

Крім того, на підтвердження реальності операції позивачем не надані до суду товарно-транспортні накладні.

Так, наказом Міністерства транспорту України від 14.10.1997 року № 363 затверджені Правила перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні.

Пунктом 11 зазначених Правил визначено, що основними документами на перевезення вантажів є товарно-транспортні накладні та дорожні листи вантажного автомобіля.

Залежно від виду вантажу та його специфічних властивостей до основних документів додаються інші (ветеринарні, санітарні та якісні - сертифікати, свідоцтва, довідки, паспорти тощо), що визначається правилами перевезень зазначених вантажів.

Дорожній лист вантажного автомобіля є документом, без якого перевезення вантажів не допускається.

Оформлення перевезень вантажів товарно-транспортними накладними здійснюється незалежно від умов оплати за роботу автомобіля.

Товарно-транспортну накладну на перевезення вантажів автомобільним транспортом Замовник (вантажовідправник) повинен виписувати в кількості не менше чотирьох екземплярів. Замовник (вантажовідправник) засвідчує всі екземпляри товарно-транспортної накладної підписом і при необхідності печаткою (штампом).

Замовник у разі потреби може виписувати додаткові екземпляри товарно-транспортної накладної, кількість яких визначається угодою між Замовником та Перевізником. Усі екземпляри товарно-транспортної накладної як основні, так і додаткові, повинні мати єдину серію і номер.

Після прийняття вантажу згідно з товарно-транспортною накладною водій (експедитор) підписує всі її екземпляри.

Перший екземпляр товарно-транспортної накладної залишається у Замовника (вантажовідправника), другий - передається водієм (експедитором) вантажоодержувачу, третій і четвертий екземпляри, засвідчені підписом вантажоодержувача (у разі потреби й печаткою або штампом), передається Перевізнику.

Крім того, позивачем до суду не надано ні актів приймання-передачі товару, факт оплати поставленого товару також не доведений. Представник ТОВ «ІСРЗ» у судовому засіданні не надав відповіді стосовно поставки товару та його приймання позивачем.

Даних про те, в якому місці відбувалась реалізація вказаних товарів та яким шляхом вони використовувались у власній господарській діяльності ТОВ «ІСРЗ» надані позивачем до суду документи не містять, а також представником позивача в судовому засіданні не надано пояснень щодо реалізації або використання даних товарів. При ненаданні документів бухгалтерського обліку та інших документів, які б підтверджували фактичне використання у власній господарській діяльності товарів, придбаних у МП ТОВ «ІСРЗ» розрахункові документи (податкові, видаткові накладні) не можуть вважатися беззаперечним доказом здійснення господарської операції.

Так, листом Вищого адміністративного суду України від 02.06.2011 р. № 742/11/13-11 передбачено, що з метою встановлення факту здійснення господарської операції, формування витрат для цілей визначення об'єкта оподаткування податком на прибуток або податкового кредиту з податку на додану вартість судам належить з'ясовувати, зокрема, такі обставини, як рух активів у процесі здійснення господарської діяльності. При цьому дослідженню підлягають усі первинні документи, які належить складати залежно від певного виду господарської операції: договори, акти виконаних робіт, документи про перевезення, зберігання товару, тощо.

Проте, всупереч вищенаведеному, позивачем не надано первинних документів, що підтверджували би відносини з контрагентом МП ТОВ «Гамалс», по якому позивач формував податковий кредит у період лютий 2012 року.

Згідно з ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідно до ст. 86 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Надані до суду докази не підтверджують належним чином фактичність та реальність господарської операції, за наслідками якої позивачем сформовано податковий кредит у лютому 2012 року по контрагенту МП ТОВ «Гамалс».

З огляду на вищевикладене, суд вважає, що підстави для задоволення позовних вимог ТОВ «ІСРЗ» відсутні.

Судові витрати розподілити відповідно до приписів ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України.

Керуючись ст. ст. 2, 4, 9, 11, 69-72, 86, 158-163, 167, 254 КАС України суд, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову «Іллічівського судноремонтного заводу» у формі Товариства з обмеженою відповідальністю до Державної податкової інспекції у м. Іллічівську Одеської області Державної податкової служби про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 10.01.2013 р. № 0000022200 - відмовити повністю.

Постанову може бути оскаржено до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Повний текст постанови складено та підписано суддею 11 березня 2013 року.

Суддя П.П. Марин