Постанова № 29875013, 06.03.2013, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.03.2013
Номер справи
813/1028/13-а
Номер документу
29875013
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06 березня 2013 року Справа № 813/1028/13-а

12 год. 05 хв. зал судових засідань № 6

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Гулика А.Г.,

секретар судового засідання Павлишин Ю.І.,

за участю:

представника позивача Мочурад І.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Львівського обласного центру зайнятості до Товариства з обмеженою відповідальністю «БТ» про стягнення штрафних санкцій,-

встановив:

Львівський обласний центр зайнятості звернувся до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «БТ», в якому просить суд стягнути з відповідача штраф в сумі 16716 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач посинлається на те, що відповідачем в порушення вимог п. 5 ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення» після вивільнення працівників, не повідомлено в письмовій формі державну службу зайнятості щодо запланованого та фактичного вивільнення працівників. У зв'язку з цим, просить суд стягнути з відповідача штраф у розмірі річної заробітної плати вивільнених працівників, що становить 16716 грн. 00 коп.

Відповідач заперечень або заяви про визнання позову не подав.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з підстав, наведених в позовній заяві. Додатково пояснив, що при вивільнені працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, реорганізацією, скороченням чисельності або штату працівників підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності, повідомляють про це службу зайнятості не пізніше як за 2 місяці в письмовій формі (форма № 4-ПН), а в десятиденний строк після вивільнення - направляють списки фактично вивільнених працівників, що і було порушено відповідачем. Крім того, зазначив, що Львівським обласним центром зайнятості направлена уточнена вимога від 14.12.2012 року на адресу відповідача з пропозицією в місячний термін сплатити штраф у розмірі 16716 грн. 00 коп., проте станом на 04.02.2013 року вказаний штраф відповідачем не сплачено. На цих підставах, просить суд адміністративний позов задовольнити повністю.

Відповідач явку уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив, хоча належним чином повідомлявся про дату, час і місце його проведення. Клопотань про розгляд справи без участі уповноваженого представника до суду не подав.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши подані документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню повністю, виходячи з наступного.

Львівський обласний центр зайнятості (надалі - Львівський ОЦЗ) є робочим органом виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, який, відповідно п.п. «ф» п. 4, п.п. «л» п. 8 Положення про державну службу зайнятості, затвердженого Кабінетом Міністрів України УРСР від 24.06.1991 року №47 здійснює контроль за дотриманням підприємствами, установи і організаціями усіх форм власності, законодавства про зайнятість населення. Відповідно до Закону України «Про зайнятість населення» має право стягувати штрафи з підприємств, установ і організацій усіх форм власності у разі неподання або порушення строків подання державній службі зайнятості письмового повідомлення про наступне вивільнення працівників, передбаченого п. 5 ст. 20 цього Закону.

Судом встановлено, що Львівським ОЦЗ проведено перевірку відповідача з питань дотримання законодавства про зайнятість населення, за результатами якої складено акт №39 від 16.07.2012 року.

Перевіркою дотримання законодавства про зайнятість населення встановлено, порушення вимог п. 5 ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення» в частині подання інформації про фактичне вивільнення працівників, а саме: відповідно до наказів ТзОВ «БТ» від 03.09.2010р. № 36, № 37, № 38, № 39, № 40, № 41, № 42/1 у зв'язку зі скороченням штатного розпису працівників, згідно з п. 1 ст. 40 КЗпП України з 03.09.2010 року звільнено із займаних посад майстра цеху по розливу води ОСОБА_2 (наказ № 37) та операторів лінії по розливу води: ОСОБА_3 (наказ № 36), ОСОБА_4 (наказ № 38), ОСОБА_5 (наказ № 39), ОСОБА_6 (наказ № 40), ОСОБА_7 (наказ № 41), ОСОБА_8 (наказ № 42/1). Порушення вимог п. 4, п. 5 ст. 20 цього Закону, а саме не подано «Звіт про заплановане вивільнення працівників» (форма 4-ПН план) та «Звіт про фактичне вивільнення працівників» (форма 4-ПН факт), які затверджені наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 19.12.2005р. № 420.

Пункт 5 ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення» передбачає, що при вивільненні працівників (у тому числі працюючих пенсіонерів та інвалідів) у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності, повідомляють про це не пізніш як за два місяці в письмовій формі державну службу зайнятості, вказуючи підстави і строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікації, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення - направляють списки фактично вивільнених працівників, зазначаючи в них інвалідів (форма 4-ПН).

На підставі акта № 39 від 16.07.2012 Львівським ОЦЗ винесено припис від 16.07.2012 року № 31 про стягнення штрафних фінансових санкцій згідно із п. 5 ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення» у розмірі річної заробітної плати звільнених працівників, а саме: ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5. ОСОБА_6, ОСОБА_7,ОСОБА_8 та надано місячний термін для інформування про вжиті заходи щодо його виконання.

Судом встановлено, що річні заробітні плати вивільнених працівників, відповідно до виданих ТзОВ «БТ» довідок від 20.11.2012 року №№42-48 становлять: ОСОБА_2 - 2951,00 грн. (довідка №43); ОСОБА_3 - 2944,00 грн. (довідка № 42), ОСОБА_4 - 3054,00 грн. (довідка № 44), ОСОБА_5 - 3154,00 грн. (довідка № 45), ОСОБА_6 - 3124,00 грн. (довідка №46), ОСОБА_7 - 1329,00 грн. (довідка №47), ОСОБА_8 - 160,00 грн. (довідка №48), що у загальній сумі складає 16716,00 грн.

Згідно з приписом норми п.п. ф п. 4 Положення про державну службу зайнятості вбачається, що державна служба зайнятості відповідно до покладених на неї завдань здійснює контроль за дотриманням підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, законодавства про зайнятість населення. Вживає заходів до запобігання незаконному використанню робочої сили.

Відповідно до п.п. л п. 8 зазначеного вище Положення державна служба має право стягнути відповідно до Закону «Про зайнятість населення» штрафи з підприємств, установ та організацій усіх форм власності у разі неподання або порушення строків подання державній службі зайнятості письмового повідомлення про наступне вивільнення працівників.

14.12.2012 року Львівським обласним центром зайнятості була виставлена уточнена вимога №12-4301/0-12, у якій зазначено, що у місячний термін після отримання вимоги необхідно сплатити в добровільному порядку штраф у розмірі 16716 грн. 00 коп. Вказана вимога була залишена відповідачем без задоволення, станом на 04.02.2013 року штраф відповідачем не сплачено.

Суд також враховує і те, що відповідачем у встановленому порядку не оскаржені припис позивача від 16.07.2012 року № 31 та вимога позивача №12-4301/0-12 від 14.12.2012 року, які на момент винесення у справі постанови є чинними.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позивачем правомірно винесено вимогу №12-4301/0-12 від 14.12.2012р. про сплату відповідачем штрафу.

Відповідно до вимог ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України.

Положення ст. 19 Конституції України закріплене у ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України, яка передбачає, що суди при вирішенні справи керуються принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно із ч. 3 ст. 9 КАС України, суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

З урахуванням викладеного, та беручи до уваги те, що суми штрафних санкцій відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив, доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до ст. 94 КАС України судові витрати стягненню зі сторін не підлягають.

Керуючись ст.ст. 7-14, 69-71, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В :

1.Адміністративний позов задовольнити повністю.

2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «БТ» (місцезнаходження: 82167, Львівська область, Дрогобицький район, с. Почаєвичі, вул. І.Білозіра, 24, код ЄДРПОУ - 13806459) на користь Львівського обласного центру зайнятості (місцезнаходження: 79039, м. Львів, вул. Бортнянського, 11а, ЄДРПОУ - 03491180) штраф у розмірі 16716 грн. 00 коп. (шістнадцять тисяч сімсот шістнадцять гривень).

3. Судові витрати стягненню зі сторін не підлягають

Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Повний текст постанови складений та підписаний 11 березня 2013 року.

Суддя А.Г. Гулик