Постанова № 29874859, 22.02.2013, Богунський районний суд м. Житомира

Дата ухвалення
22.02.2013
Номер справи
2-а-1005/12
Номер документу
29874859
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа №2-а-1005/12

Категорія 32

2-а/604/596/12

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22.02.2013 року м. Житомир

БОГУНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ЖИТОМИРА В СКЛАДІ:

Головуючої - судді Комісарчук О.В.

Секретаря Содель А.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Житомирі адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Житомирської митниці Державної митної служби України про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення митних правил та скасування протоколів про адміністративне правопорушення,-

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернулась до суду з позовом, у якому просила визнати незаконною і скасувати постанову про притягнення її до адміністративної відповідальності від 17.06.2011 року, а також протоколи Житомирської митниці № 0388/101000001/2011 від 07.06.2011 року та № 0389/101000001/2011 року від 07.06.2011 року, закрити справу про порушення митних правил. При цьому посилається на те, що на підставі протоколів про порушення нею митних правил №0388/101000001/2011, №0389/101000001/2011 від 07.06.2011 року в.о. начальником Тимошенком М. М. було винесено постанову по справі про адміністративне правопорушення від 17.06.2011 року, відповідно до якої позивача притягнуто до відповідальності за ст. 355 Митного Кодексу України та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян на суму 8500 грн. Вищевказані акти індивідуальної дії прийняті за наслідками проведеної митницею невиїзної документальної перевірки достовірності, повноти нарахування та сплати податків та зборів ПП "Фармацевтична фабрика "НВО "Ельфа". Даною перевіркою виявлені факти неправомірного застосування пільгового режиму оподаткування, що призвело до несплати до бюджету податків та зборів.

В судовому засіданні представник позивача просив позов задовольнити в повному обсязі з підстав, викладених в ньому. Також наголосив, що оскаржувана постанова відповідачем прийнята з порушенням двомісячного строку, встановленого ст. 38 КУпАП та ст. 328 МК України, протягом якого особа може бути притягнута до адміністративної відповідальності.

Представник відповідача просила в задоволенні позову відмовити за безпідставністю. Письмові заперечення приєднані до матеріалів справи. Зазначила, що хоча позивачем порушення митних правил були вчинені 13.04.2009 року, 12.06.2009 року, 18.09.2009 року, проте дане правопорушення є триваючим, яке було остаточно виявлене лише 27.04.2011 року при проведенні невиїзної документальної перевірки достовірності, повноти нарахування та сплати податків та зборів при митному оформленні товару, після проведення відповідного експертного дослідження, тому оскаржувана постанова прийнята з дотриманням встановленого законом строку.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

Судом встановлено, що 17.02.2010 року відповідачем складено Акт перевірки фінансово-господарської діяльності ПП «Фармацевтична фабрика «НВО «Ельфа» за №3/10/101000000/31231634 з питань дотримання вимог митного законодавства за період з 21.03.2007 року по 30.09.2009 року. В ході проведеної перевірки були встановлені порушення митного законодавства, в тому числі виявлено допущену методологічну помилку при заявлені коду 3921909000 згідно УКТЗЕД (ставка ввізного мита 5%) на товар «Плівка полімерна» по вантажно-митним деклараціям № 101030019/9/000263 від 13.04.2009 року, № 101030019/9/000549 від 12.06.2009 року, № 101030019/9/000982 від 18.09.2009 року.

На підставі акту перевірки від 17.02.2010 року підприємству були пред'явлені податкові повідомлення №5 та №6 від 18.03.2010 року, які в подальшому були відкликані Житомирською митницею.

Відповідно до акту невиїзної документальної перевірки повноти нарахування та сплати податків та зборів ПП «Фармацевтична фабрика «НВО «Ельфа» при митному оформленні товару, ввезеного на митну територію України від 22.04.2011 року встановлено невірне застосування коду товару по раніше оформлених вантажно-митних деклараціях № 101030019/9/000263 від 13.04.2009 року, № 101030019/9/000549 від 12.06.2009 року, № 101030019/9/000982 від 18.09.2009 року, що призвело до заниження податкових зобов'язань платника податку.

На підставі акту перевірки від 22.04.2011 року було складено протоколи про адміністративне правопорушення № 0388/101000001/2011 та № 0388/101000001/2011 від 07.06.2011 року, відповідно до яких встановлено, що декларантом ОСОБА_1 при поданні до митного оформлення вантажних митних декларацій № 101030019/9/000263 від 13.04.2009 року, № 101030019/9/000549 від 12.06.2009 року, № 101030019/9/000982 від 18.09.2009 року, внаслідок невжиття заходів до правильного визначення коду товару, вчинено дії, що виражаються у заявлені в митній декларації неправдивих відомостей щодо коду товару, що стало підставою для зменшення розмірів сум податків та зборів за даними вантажними митними деклараціями. Зазначені дії були кваліфіковані за статтею 355 Митного Кодексу України.

17.06.2011 року постановою в.о. начальника Житомирської митниці позивач за вказані порушення була притягнута до адміністративної відповідальності за ст. 355 МК України та притягнута до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в сумі 8500 гривень.

Статтею 328 МК України (в редакції 2002 року, чинного на момент притягнення до відповідальності) передбачено, що адміністративні стягнення у вигляді попередження, штрафу можуть бути накладені не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - два місяці з дня його виявлення.

Відповідно до ст. 355 МК України заявлення в митній декларації неправдивих відомостей та надання митному органу документів з такими відомостями як підстави для звільнення від сплати податків і зборів або зменшення їх розміру або несплата податків і зборів у строк, встановлений законодавством, а також інші протиправні дії, що спричинили недобори податків і зборів, за відсутності ознак злочину - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від ста до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а на посадових осіб підприємств - від п'ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Статтею 81 МК України встановлено, що декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари і транспортні засоби, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.

Зі змісту ст. 86 МК України вбачається, що митна декларація приймається та реєструється митним органом у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України або уповноваженим ним органом. Подання митної декларації повинно супроводжуватися наданням митному органу комерційних супровідних та інших необхідних документів, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України або повноваженим ним органом. Митна декларація приймається митним органом, якщо встановлено, що в ній містяться всі необхідні відомості і до неї додано всі необхідні документи. Дата і час прийняття митної декларації фіксуються посадовою особою митного органу, що її прийняла, проставлянням відміток на бланку митної декларації та відповідним записом у документах митного органу. З моменту прийняття митної декларації вона є документом, що засвідчує факти, які мають юридичне значення. Митний орган не має права відмовити в прийнятті митної декларації, якщо декларантом виконано всі умови, встановлені цим Кодексом. Відмова митного органу в прийнятті митної декларації повинна бути вмотивованою, а про причини відмови має бути письмово повідомлено декларанту.

Отже, передбачене ст. 355 МК України порушення митних правил, яке полягає в заявленні у вантажній митній декларації неправдивих відомостей як підстави для зменшення податків і зборів, що спричинило їх недобори до бюджету, характеризується вчиненням одноразової дії у певний час, а саме під час митного оформлення товару, коли такий проступок може бути виявлений контролюючим органом, який згідно з метою митного оформлення, визначеного ст. 70 МК України, засвідчує відомості, одержані під час митного контролю товарів і транспортних засобів, що переміщується через митний кордон України, та оформляє результати такого контролю. Митний Кодекс України, як і інші нормативно-правові акти, що встановлюють порядок подання та заповнення декларації, не містить положень, які б дозволяли особі, яка її подала, вносити до декларації зміни, доповнення чи виправлення після прийняття її митним органом та митного оформлення товару.

Таким чином, вчинені позивачем порушення митних правил не можуть вважатись триваючим правопорушенням, оскільки були припинені із поданням декларацій митному органу, а відтак адміністративне стягнення могло бути накладено не пізніше як через два місяці з дня їх вчинення.

Враховуючи, що постанова в.о. начальника Житомирської митниці Тимошенка М.М. від 17.06.2011 року прийнята з порушенням двомісячного строку, встановленого ст. 328 Митного Кодексу України, тому адміністративний позов ОСОБА_1 підлягає задоволенню, а винесена постанова - скасуванню.

Вимоги щодо скасування протоколів про адміністративне правопорушення від 07.06.2011 року задоволенню не підлягають, оскільки протокол є доказом у справі про адміністративне правопорушення, а не рішенням суб'єкта владних повноважень, а відтак оскарженню не підлягає.

Оскільки судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, судові витрати віднести за рахунок Державного бюджету.

Керуючись ст. ст. 11, 17, п.2 ч.1 ст. 18, 41, 86, 104, 159, 162, 163, 167, 171-2, 209 КАС України, ст.ст. 81, 328, 355 МК України (в редакції 2002 року), ст. ст. 38, 251, 256, 287, 288, 293 КУпАП, суд, -

ПОСТАНОВИВ :

Адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити частково.

Постанову в.о. начальника Житомирської митниці Тимошенка Миколи Михайловича від 17.06.2011 року про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу в сумі 8500 грн. на ОСОБА_1 скасувати.

Провадження у даній адміністративній справі закрити.

В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Постанова є остаточною і оскарженню не підлягає.

Суддя :

Повний текст виготовлено 26.02.2013 року