ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
У Х В А Л А
про забезпечення адміністративного позову
12 березня 2013 року № 826/3113/13-а
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: судді Шрамко Ю.Т., розглянувши клопотання представника позивача про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову у адміністративній справі
за позовом
Товариства з обмеженою відповідальністю "Державні Лотереї"
до
Головного управління контролю за благоустроєм м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (КМДА)
про
визнання протиправним та скасування припису №1300140 від 21.02.2013 р.
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Державні Лотереї", (далі по тексту - позивач), звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою до Головного управління контролю за благоустроєм м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (КМДА), (далі - відповідач). про визнання протиправним та скасування припису №1300140 від 21.02.2013 р.
Разом з позовом позивачем подано клопотання про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, у якому позивач просить суд заборонити Головному управлінню контролю за благоустроєм м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) та відділам контролю за благоустроєм при районних державних адміністраціях міста Києва вчиняти дії щодо примусового демонтажу тимчасових споруд, що знаходяться у користуванні ТОВ "Державні Лотереї" або видавати дозволи на такий демонтаж третім особам.
В обґрунтування клопотання про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову позивач посилався на те, що у разі примусового демонтажу тимчасової споруди за адресою: м. Київ, вул. Привокзальна, 3, компенсація вартості такого демонтажу буде неправомірно пред’явлено позивачу, а не власнику такої тимчасової споруди, що додатково порушить охоронювані законом права та законні інтереси ТОВ "Державні Лотереї".
Судом встановлено, що Приписом Головного управління контролю за благоустроєм м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) №1300140 від 21.02.2013 р. запропоновано позивачу надати в 3-денний термін дозвільну документацію на розміщення тимчасової споруди за адресою: м. Київ, вул. Привокзальна, 3. В разі її відсутності дана тимчасова споруда підлягає демонтажу власником протягом 3-х робочих днів з відновленням порушеного благоустрою. У випадку невиконання власником таких дій, Головне управління контролю за благоустроєм м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) здійснює демонтаж самовільно розміщеної тимчасової споруди.
З матеріалів справи вбачається, що позивач є не власником тимчасової споруди за адресою: м. Київ, вул. Привокзальна, 3, а орендарем, що підтверджується Договором оренди пунктів розповсюдження державних лотерей №25 від 03.01.2013 р.
Відповідно до ч.1 ст.117 Кодексу адміністративного судочинства України, суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 118 Кодексу адміністративного судочинства України, клопотання про забезпечення адміністративного позову розглядається не пізніше наступного дня після його одержання й у разі обгрунтованості та терміновості вирішується ухвалою негайно без повідомлення відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі.
Дослідивши докази, якими представник позивача обґрунтовує необхідність вжиття заходів забезпечення позову, суд приходить до висновку про обгрунтованість та терміновість клопотання позивача, оскільки існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі і для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, оскільки демонтаж тимчасової споруди, що знаходяться у користуванні позивача, зробить неможливим відновлення порушених прав позивача, завдасть йому значної матеріальної шкоди.
Приймаючи до уваги викладене, керуючись положеннями ст.117, 118 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва
У Х В А Л И В:
1. Задовольнити клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Державні Лотереї" про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову.
2. Заборонити Головному управлінню контролю за благоустроєм м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) та відділам контролю за благоустроєм при районних державних адміністраціях міста Києва вчиняти дії щодо примусового демонтажу тимчасових споруд, що знаходяться у користуванні ТОВ "Державні Лотереї" або видавати дозволи на такий демонтаж третім особам.
3. Ухвала підлягає негайному виконанню.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції в порядку та строки, встановлені ст.ст. 185-187 КАС України.
Суддя Ю.Т. Шрамко