Постанова № 29853742, 11.03.2013, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.03.2013
Номер справи
807/157/13-а
Номер документу
29853742
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Cправа № 807/157/13-а

Рядок статзвітності № 9

Код 12

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 березня 2013 року м. Ужгород

Закарпатський окружний адміністративний суд в складі головуючої судді Плеханової З.Б. при секретарі Лумей В.Г.

з участю осіб які беруть участь у справі

позивача: Державної фінансової інспекції в Закарпатській області - представник Данканич О.В.

відповідача Комунальне підприємство "Житлово-ремонтне експлуатаційне підприємство №3"- представник Красноголовець А.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної фінансової інспекції в Закарпатській області до комунального підприємства "Житлово-ремонтне експлуатаційного підприємства №3" про виконання вимоги ,

ВСТАНОВИВ:

Відповідно достатті 160 частини 3 КАС України 11 березня 2013 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови складено 12 березня 2013 року.

Позивач - Державна фінансова інспекція в Закарпатській області звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовом до комунального підприємства "Житлово-ремонтне експлуатаційного підприємства №3" про виконання вимоги .

Позовні вимоги мотивовані тим, що на підставі направлення від 22.05.2013 року за № 108 проведено ревізію фінансово-господарської діяльності КП "Житлово - ремонтне експлуатаційне підприємство №3" за період з 01.01.2009 по 31.03.2012 р. р. За результатами ревізії стосовно виявлених порушень був складений Акт ревізії від 08.08.2012 № 02-10/114 «Акт ревізії фінансові '"господарської діяльності комунального підприємства "Житлово-ремонті експлуатаційне підприємство №3" за період з 01.01.2009 по 31.03.2012». Відповідно до п.7 ст.10, ст.15 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» від 26.01.1993 №2639 -ХІІ, службовою особою - Мукачівської об'єднаної державної фінансової інспекції пред'явлено вимогу щодо усунення виявлених порушень законодавства від 23.08.2012р. № 02-09/1986.

Начальнику Комунального підприємства «ЖРЕП №3» Балаж Г.Г. направлена вимога яка полягала в зобов'язанні забезпечити поновлення по обліку та відшкодування сум, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів загалом на суму 434045,41 грн. в термін, до 14.09.2012 року.

Вимога Мукачівської об'єднаної державної фінансової інспекції в Закарпатській області є законною, законні вимоги є обов'язковими для виконання, в той-же час станом на 14.11.2012 року вимоги були виконанні частково, залишок суми фінансових порушень не усунутих та не відшкодованих складав загальну суму - 413911,07 грн.

28 лютого 2013 року у судовому засіданні представником позивача подано заяву про зменшення розміру позовних вимог на загальну суму 403652,82 грн. , в якій зазначено, що на момент звернення із позовною заявою до суду , залишок не відшкодованих сум втрачених доходів складав 413911,07 грн. Однак, в процесі судового розгляду даної справи, відповідачем було проведено взаємозвірку із Мукачівською об'єднаною державною фінансовою інспекцією в Закарпатській області щодо вжитих заходів з усунення порушень. В результаті чого, на адресу Держфінінспекції в Закарпатській області надійшов лист Мукачівської ОДФІ від 27.02.2013 року № 02-25/274 разом з "актом звірки заборгованості абонентів станом на 15.02.2013 року".

Заявлена вимога щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питання використання комунального майна в частині відшкодування сум втрачених доходів складає суму 403652,82 грн., яка на підставі правил ст.1166 ЦК України та ст.. 224 Господарського Кодексу України підлягає відшкодуванню.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримав з підстав, наведених у позовній заяві, просить його задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечив та пояснив, що позивач в своїй заяві вказує суму 413911,07 грн. простроченої заборгованості по 295-ти боржниках, однак, відповідач з даним твердженням не погоджується, оскільки, це сума їх загальної заборгованості, яка виникла за відповідний період, а не простроченої заборгованості, що вийшла за межі позовної давності. Також відповідач не погоджується і із кількістю боржників, про яких зазначає позивач, а отже і суми загальної заборгованості. З приводу заборгованості за послуги з утримання будинків і при будинкових територій відповідач відмічає, що підприємством направляються до суду позовні заяви на злісних боржників. Так протягом 2009-2012 років таких позовів направлено 544 на загальну суму 839 тис грн. Також представник зазначив , що заборгованість у підприємства виникла у зв'язку з поганим фінансовим становищем, хоча відповідач постійно звертається до боржників . до керівництва міста Мукачево щодо сприяння ліквідації заборгованості .

На підставі вищенаведеного комунальне підприємство "Житлово-ремонтне експлуатаційного підприємства №3" просить суд у задоволені позову Мукачівської об'єднаної державної фінансової інспекції в Закарпатській області про виконання вимоги - відмовити.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про задоволення адміністративного позову, виходячи з наступного.

Відповідно до п. 1.2. 4.1 Плану контрольно-ревізійної роботи Мукачівської об'єднаної державної фінансової інспекції на ІІ квартал 2012 року, на підставі направлення від 22.05.2012 за № 108 працівниками Мукачівської ОДФІ проведено ревізію фінансово-господарської діяльності комунального підприємства "Житлово-ремонтне експлуатаційне підприємство №3" за період з 01.01.2009 по 31.03.2012 р. р. про що складено АКТ від 08.08.2012 року № № 02-09/114 «Акт ревізії фінансово-господарської діяльності комунального підприємства "Житлово-ремонтне експлуатаційне підприємство №3" ( а.с.10- 40).

Відповідно до п.7 ст.10, ст.15 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» від 26.01.1993 №2939-XII, службовою особою Мукачівської об'єднаної державної фінансової інспекції, пред'явлено вимогу щодо усунення виявлених порушень законодавства від 23.08.2012р. № 02-09/1986. Дана вимога була направлена начальнику Комунального підприємства «ЖРЕП №3» Балаж Г.Г., та полягала в зобов'язанні забезпечити поновлення по обліку та відшкодування сум, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів загалом на суму 434045,41 грн. в термін до 14.09.2012 року .( а. с. 6-9). У вимозі зазначено про обов'язковість її виконання, та запропоновано подати письмову інформацію про вжиті заходи разом з копіями завірених первинних розпорядчих та інших документів по виконанню вимог Держфінінспекції в Закарпатській області в строк до 14.09.2012 року.

Однак станом на 14.11.2012 вимоги були виконані частково, залишок суми фінансових порушень не усунутих та не відшкодованих складає загальну суму - 413911,07 грн. Виявлені порушення, відшкодування яких в повному обсязі не забезпечено полягають в наступному.

Ревізією достовірності дебіторської заборгованості встановлено, що в порушення вимог ст. 193, ст. 222, ст. 223 Господарського кодексу України від 16.01.2003 № 436-ІУ та ст. 509, 610, 611 глава 19 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 № 435-ІУ, підпунктів б п. 7. та п.8. Положення бухгалтерського обліку 10 «Дебіторська заборгованість», керівництвом ЖРЕП №3 при наявності в штаті і фактичному утриманні на посаді юрисконсульта, не здійснювалися належні дії щодо звернення до суду з вимогою про захист свого цивільного права або інтересу протягом строку позовної давності до боржників, що прострочили виконання зобов'язань згідно договорів, які є обов'язковими до виконання відповідно до ст. 629 Цивільного кодексу.

Невжиття відповідних заходів по погашенню дебіторської заборгованості і, як наслідок, спливу терміну позовної давності, підприємством втрачено активів та відповідно нанесено підприємству матеріальної шкоди (збитків) на загальну суму 426547,41 тис. грн., в тому числі по 47 підприємствах та організаціях, термін позовної давності якої минув на суму 6289,83 грн. за послуги із прибирання прилеглої території та за 295 квартиронаймачів за послуги з квартирної плати на суму 420257,58 грн.

Станом на 27.12.2012, тобто на момент звернення із позовною заявою до суду, залишок невідшкодованих сум втрачених доходів складав 413911,07 грн. Відповідачем в процесі судового розгляду даної справи було проведено взаємозвірку із Мукачівською об'єднаною Держфінінспекцією щодо вжитих заходів з усунення порушень.

Згідно листа від 27.02.2013 №02-25/274 та акту звірки, залишок невідшкодованих сум втрачених доходів станом на 25.02.2013р. складає 403652,82 грн.

Заявлена вимога щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питання використання комунального майна в частині відшкодування сум втрачених доходів складає суму 403652,82 грн., яка на підставі правил ст. 1166 Цивільного Кодексу України ст. 224 Господарського Кодексу України підлягає відшкодуванню.

У відповідності до статті 70 КАСУ визначено, що належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмету доказування. 2. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень. 3. Докази, одержані з порушенням закону, судом при вирішенні справи не беруться до уваги. 4. Обставини, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися ніякими іншими засобами доказування, крім випадків, коли щодо таких обставин не виникає спору.

Згідно ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Позивачем доведено правомірність звернення до суду з позовом, доведено правомірність вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень, вимоги позову є обґрунтованими та підтверджені належними та допустимими доказами.

В судовому засіданні з врахуванням вказаних положень КАСУ встановлено,що відповідач не надав належних та допустимих доказів, які би стверджувати про відсутність заявленої у вимозі заборгованості і вчиненні всіх необхідних дій щодо усунення виявлених ревізією порушень.

За наведених обставин, позовні вимоги Державної фінансової інспекції в Закарпатській області до комунального підприємства "Житлово-ремонтне експлуатаційного підприємства №3" про виконання вимоги від 23. 08.2012 року № 02-09/1986, щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання комунального майна в частині відшкодування коштів на загальну суму 403652,82 грн., підлягають до задоволення.

Керуючись ст.ст. 160-163 КАСУ , суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов Державної фінансової інспекції в Закарпатській області - задовльнити.

Зобовязати Комунальне підприємство "Житлово-ремонтне експлуатаційне підприємство №3"( м. Мукачево, вул. Горького,9. ідентифікаційний код 03344770) виконати вимогу від 23.08.2012 року № 02-09/1986 щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання комунального майна в частині відшкодування коштів на загальну суму 403 652,82 грн.

Постанова суду може бути оскаржена протягом десяти днів з дня отримання копії постанови в повному обсязі через Закарпатський окружний адміністративний суд до Львівського апеляційного адміністративного суду шляхом надсилання копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.

Суддя З.Б. Плеханова