3.7.2
ПОСТАНОВА
Іменем України
11 березня 2013 року Справа № 812/1676/13-а
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Мазур Ю.Ю., розглянувши у м. Луганську у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Луганського прокурора з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі її структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області до ОСОБА_1 про стягнення штрафної санкції в сумі 1700, 00 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
12 лютого 2013 року Луганський прокурор з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі її структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області (далі - позивач) звернувся з позовом до ОСОБА_1 (далі - відповідач) про стягнення штрафної санкції в сумі 1700, 00 грн., в обґрунтування якого прокурор посилався на наступне.
05.10.2012 року Головною державною інспекцією на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом фізичною особою ОСОБА_1, за наслідками якої складено акт № 063890 про порушення з боку відповідача законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за що передбачена абзацом 3 частини 1 статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" (в редакції від 23.02.2006 року) - надання послуг з перевезення вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 Закону України "Про автомобільний транспорт". За результатами розгляду справи про виявлене порушення відповідно до пункту 27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1567 від 08.11.2006 року, керівником Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області винесено постанову №145817 від 30.10.12 року про застосування до ОСОБА_1 фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт в сумі 1700,00 грн.. Проте, в порушення пункту 28 вищезазначеного Порядку фінансова санкцій до теперішнього часу відповідачем до бюджету не сплачена. На підставі викладеного, прокурор просив до державного бюджету з відповідача штрафну санкцію за порушення законодавства про автомобільний транспорт в сумі 1700,00 грн., накладену постановою №145817 від 30.10.2012 року, в судовому порядку.
Ухвалою судді від 13 лютого 2013 року було відкрито скорочене провадження.
26 лютого 2013 року до суду повернувся конверт з позначкою «За закінченням терміну зберігання» (а.с.22). Відповідно до положень ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України відповідач вважається належним чином повідомлений. У встановлений законодавством строк відповідач не надав до суду заяви про визнання позову або заперечення на позов.
Дослідивши матеріали справи та подані документи, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до п. 4 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 року № 1190 (далі - Положення № 1190), Головна державна інспекція на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів.
Згідно п. 5 Положення № 1190, Головна державна інспекція на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України має право перевіряти додержання суб'єктами господарювання вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів.
Судом установлено, підтверджується матеріалами справи, що 05.10.2012 року Головною державною інспекцією на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів автомобільним транспортом фізичною особою ОСОБА_1. Результати перевірки оформлені актом №063890 від 05.10.2012 року (аркуш справи 12).
У ході проведення вказаної перевірки виявлено порушення законодавства про автомобільний транспорт з боку відповідача, а саме - водій надавав послуги з перевезення пасажирів на транспортному засобі без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 Закону України "Про автомобільний транспорт" від 05.04.2001 року № 2344-ІІІ (далі - Закон № 2344 ), а саме, ліцензійної картки, договору про надання послуг, полісів страхування пасажирів від нещасних випадків на транспорті, документу про сплату транспортної послуги, що є порушенням ст.39 Закону № 2344.
Згідно статті 1 Закону № 2344 автомобільний перевізник - фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власний кошт перевезення пасажирів чи (та) вантажів транспортними засобами.
Відповідно до ст. 39 Закону № 2344 автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.
Документами для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі, зокрема для водія таксі, є посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи, передбачені законодавством України.
Відповідно до ст. 60 Закону № 2344 за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 цього Закону - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Постановою Територіального управління Головавтотрансінспекції у Луганській області від 30.10.2012 року за №145817 за виявлені порушення до відповідача застосовано фінансові санкції в сумі 1700,00 грн.(аркуш справи 18).
Відповідно до пункту 28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року № 1567, фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
Позивач проводив перевірку в межах наданої йому компетенції та у встановленому порядку. Постанову про накладення фінансових санкцій винесено відповідно до Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті. Відповідач мав сплатити суму фінансових санкцій протягом 15 днів після отримання копії постанови, однак, до теперішнього часу вказана сума ним не сплачена.
Даних про оскарження відповідачем постанови Територіального управління Головавтотрансінспекції у Луганській області від 30.10.2012 року за №145817 про застосування фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн. судом не встановлено, а тому, вона на час розгляду справи є чинною та такою, що підлягає до виконання.
Враховуючи те, що за час судового розгляду справи у добровільному порядку фінансові санкції в розмірі 1700,00 грн. відповідачем не сплачені, а також те, що у суду відсутні відомості щодо оскарження відповідачем у встановленому законодавством порядку постанови Територіального управління Головавтотрансінспекції у Луганській області від 30.10.2012 року за №145817 про застосування фінансових санкцій, позовні вимоги Луганського прокурора з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах держави - Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі структурного підрозділу Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області до ОСОБА_1 про стягнення штрафних санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт в сумі 1700,00 грн. за постановою №145817 від 30.10.12 року визнаються судом обґрунтованими, доведеними і такими, що підлягають повному задоволенню.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки прокурор та позивач звільнені від їх сплати у встановленому законодавством порядку, а статтею 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 2, 17, 18, 87, 94, 158-163,183-2 Кодексу адміністративного судочинства України суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 (адреса: 91000, АДРЕСА_1) фінансові санкції в сумі 1700,00 грн. (одна тисяча сімсот гривень 00 копійок), перерахувавши кошти до державного бюджету на рахунок УДКС у Жовтневому районі м. Луганськ (ідентифікаційний код 37991477, р/с № 31117106700004 в ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013, код 21081100).
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова суду може бути оскаржена у порядку та строки встановлені ст.ст. 183-2, 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова суду набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та з урахуванням особливостей, встановлених ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Ю.Ю. Мазур