Постанова № 29839058, 05.03.2013, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.03.2013
Номер справи
820/448/13-а
Номер документу
29839058
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

05 березня 2013 р. № 820/448/13-а

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Піскун В.О.,

при секретарі судового засідання - Мараєвій О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Харківської об'єднаної державної податкової інспекції Харківської області Державної податкової служби до Водопровідно-Каналізаційного комунального управління Люботинської міської ради про стягнення податкового боргу, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду із адміністративним позовом, в якому просить суд стягнути з рахунків Водопровідно-Каналізаційного комунального управління Люботинської міської ради (код 21183364) №26006052302489, №226009052297687, №26040060164932, №26059052297381 в ГРУ ПАТ КБ «ПРИВАТ БАНК» м. Харків; №26005321135 в АТ "РАЙФФАЙЗЕН БАНК АВАЛЬ" у м. Києві та за рахунок готівки, що належить Водопровідно-Каналізаційному комунальному управлінню Люботинської міської ради (код 21183364), у рахунок погашення податкового боргу кошти в загальному розмірі 966076,89 грн. з податку на додану вартість (одержувач: УДКС України у м. Люботин, код: 38008949, банк: ГУДКСУ в Харківській області, МФО: 851011, розрахунковий рахунок 31114029700018, КБК: 14010100).

В обґрунтування позовних вимог зазначив, що відповідач перебуває на обліку в Харківській об'єднаній державній податковій інспекції Харківської області Державної податкової служби з 07.07.1993 року. Відповідач має податковий борг перед бюджетом з податку на додану вартість в сумі 966076,89 грн. Суми заборгованості обліковуються в картках особового рахунку відповідача. Податковим органом були винесені податкові вимоги № 1/20 від 24.10.2001 року та № 2/69 від 26.11.2001 року, які не оскаржувались, не є скасованими, зміненими або відкликаними. Позивач, посилаючись на факти, викладені в позовній заяві, просив суд позов задовольнити у повному обсязі.

Представник позивача у судове засідання не з'явився, надав до суду клопотання про розгляд даної справи без його участі та зазначив, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про дату, час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином, що підтверджено матеріалами справи. Надав до суду клопотання про відкладення розгляду справи.

Відповідно до ч. 2, ч. 4 ст. 128 КАС України неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, які прибули в судове засідання, або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи. Проте за клопотанням сторони та з урахуванням обставин у справі суд може відкласти її розгляд. У разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Розглянувши клопотання відповідача про відкладення розгляду справи, суд не вбачає поважності причин неприбуття представника відповідача в судове засідання.

Таким чином, враховуючи вищенаведене, суд вважає за можливе розглянути справу без участі представників сторін за наявними в ній доказами.

Відповідно до ч. 1 ст. 41 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється. Таким чином, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов наступного висновку.

Водопровідно - Каналізаційне комунальне управління Люботинської міської ради (далі - ВККУ Люботинської міської ради) зареєстровано 08.06.1993 року Виконавчим комітетом Люботинської міської ради Харківської області, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та витягом з ЄДРПОУ станом на 19.12.2012 року.

ВККУ Люботинської міської ради перебуває на податковому обліку в Харківській об'єднаній державній податковій інспекції Харківської області Державної податкової служби (далі - Харківській ОДПІ) з 07.07.1993 року за №29.

Як вбачається з облікової картки платника, відповідач має заборгованість перед бюджетом у загальному розмірі 966076,89 грн. з податку на додану вартість, який виник внаслідок несплати в установлений строк грошового зобов'язання, самостійно визначеного платником податку в деклараціях з податку на додану вартість, наданими платником податків до Харківської ОДПІ, копії яких приєднані до матеріалів справи, а також внаслідок донарахування штрафних санкцій за податковими повідомленнями - рішеннями №0001521500/0 від 27.05.2010 року та №0001181500/0 від 27.05.2010 року, винесеними на підставі акту перевірки №136/15-21183364 від 27.05.2010 року, копії яких приєднані до матеріалів справи.

Суд зазначає, що відповідно до п.п.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового Кодексу України (далі - ПК України) податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Згідно з п.п. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 ПК України платник податків зобов'язаний: сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до ст. 36 ПК України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором. Податковий обов'язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов'язків платника податків, крім випадків, передбачених законом. Виконання податкового обов'язку може здійснюватися платником податків самостійно або за допомогою свого представника чи податкового агента. Відповідальність за невиконання або неналежне виконання податкового обов'язку несе платник податків, крім випадків, визначених цим Кодексом або законами з питань митної справи.

Згідно ст. 38 ПК України виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.

Згідно п.54.1 ст. 54 ПК України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Підпунктом 57.1 ст. 57 ПК України зазначено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до п. 56.11 ст. 56 ПК України грошове зобов'язання самостійно визначене платником податків не підлягає оскарженню.

Як вбачається з матеріалів справи, зміни до податкової звітності в порядку передбаченому ст. 50 ПК України, не вносились, уточнюючі розрахунки не подавались.

Згідно ст. 57.3 ПК України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.

Відповідно ч. 1 п. 58.1 ПК України у разі коли сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян), або у разі коли за результатами перевірки контролюючий орган встановлює факт невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, або зменшує розмір задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованого платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу, такий контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення.

З матеріалів справи вбачається, що податкові повідомлення - рішення №0001521500/0 від 27.05.2010 року та №0001181500/0 від 27.05.2010 року були отримані відповідачем 27.05.2010 року, що підтверджується відмітками на відповідних податкових повідомленнях - рішеннях. Вказані рішення відповідачем оскаржені не були.

Відповідачем сума узгодженого грошового зобов'язання з податку на додану вартість в загальній сумі 966076,89 грн. сплачена не була.

Отже, платником, в порушення вказаних норм, не виконано податкового обов'язку щодо сплати податків та зборів в строки та у розмірах встановлених Податковим Кодексом України.

Відповідно до п. 14.1.153 ст. 14 ПК України податкова вимога - письмова вимога органу державної податкової служби до платника податків щодо погашення суми податкового боргу.

Відповідно до п. 59.5 ст. 59 ПК України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

Податковою інспекцією були винесені податкові вимоги №1/20 від 24.10.2001 року та №2/69 від 26.11.2001 року, в яких зазначено про наявність податкового боргу. Вказані вимоги були отримані відповідачем 26.10.2001 року та 29.11.2001 року відповідно.

Відповідач не скористався своїм правом апеляційного або судового оскарження, тому сума заборгованості підприємства перед бюджетом є узгодженою та підлягає сплаті.

Відповідно до статті 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно п.п.20.1.28 п.20.1 ст. 20 ПК України органи державної податкової служби мають право, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до п. 95.1., п. 95.2. ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

Відповідно до п. 95.3 ст. 95 ПК України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Частиною 1 ст.11 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

За відповідачем лічиться податковий борг перед бюджетом у сумі 966076,89 грн.

На час розгляду справи вказана сума податкового боргу відповідачем не сплачена та складає 966076,89 грн.

Відповідач не надав до суду доказів сплати заборгованості.

З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що вимоги заявника є обґрунтованими, доведеними та таким, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Враховуючи вимоги ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства судові витрати у цій справі не підлягають стягненню з відповідача, оскільки у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 94, 160, 161, 162, 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Харківський окружний адміністративний суд -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Харківської об'єднаної державної податкової інспекції Харківської області Державної податкової служби до Водопровідно-Каналізаційного комунального управління Люботинської міської ради про стягнення податкового боргу - задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з рахунків Водопровідно-Каналізаційного комунального управління Люботинської міської ради (код 21183364, вул. Ушакова, буд. 3-А, м. Люботин, Харківська обл., 62433) №26006052302489, №226009052297687, №26040060164932, №26059052297381 в ГРУ ПАТ КБ «ПРИВАТ БАНК» м. Харків; №26005321135 в АТ "РАЙФФАЙЗЕН БАНК АВАЛЬ" у м. Києві та за рахунок готівки, що належить Водопровідно-Каналізаційному комунальному управлінню Люботинської міської ради (код 21183364, вул. Ушакова, буд. 3-А, м. Люботин, Харківська обл., 62433), у рахунок погашення податкового боргу кошти в загальному розмірі 966076.89 грн. (дев'ятсот шістдесят шість тисяч сімдесят шість грн. 89 коп.) з податку на додану вартість (одержувач: УДКС України у м. Люботин, код: 38008949, банк: ГУДКСУ в Харківській області, МФО: 851011, розрахунковий рахунок 31114029700018, КБК: 14010100).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Піскун В.О.