Постанова № 29822763, 26.02.2013, Окружний адміністративний суд міста Севастополя

Дата ухвалення
26.02.2013
Номер справи
827/264/13-а
Номер документу
29822763
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Севастополь

26 лютого 2013 рокуСправа №827/264/13-а

Окружний адміністративний суд міста Севастополя у складі:

судді Гуріна Д.М.;

секретар судового засідання Ополєва О.Г.,

за участю: представника позивача - Захарова Д.М., представник відповідача у судове засідання не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України у місті Севастополі до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості,

в с т а н о в и в:

У січні 2013 року до Окружного адміністративного суду міста Севастополя звернулося Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України у місті Севастополі (далі - РУ Департаменту CAT ДПС України у м. Севастополі) із позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 (далі - ФОП ОСОБА_2) про стягнення заборгованості.

У позовній заяві РУ Департаменту CAT ДПС України у м. Севастополі зазначило, що 11 травня 2012 року позивачем проведено перевірку торгівельного об'єкту: магазин «ІНФОРМАЦІЯ_1», який належить суб'єкту господарювання ФОП ОСОБА_2, про що складено акт перевірки від 11 травня 2012 року № 41/2102/НОМЕР_1. На підставі акту перевірки РУ Департаменту CAT ДПС України у м. Севастополі було прийнято рішення від 31 травня 2012 року № 270818-0005-21-045 року про застосування до ФОП ОСОБА_2 фінансової санкції у розмірі 1700 грн. Просить стягнути з ФОП ОСОБА_2 несплачену фінансову санкцію у розмірі 1700 грн.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просив адміністративний позов задовольнити.

Відповідач явку представника у судове засідання не забезпечив, про причини неявки представника у судове засідання не повідомив, про дату, час і місце судового розгляду повідомлений належним чином.

Суд, заслухавши представника позивача, з'ясувавши обставини у справі та перевіривши їх доказами, приходить до висновку про задоволення позову з наступних підстав.

Статтею 16 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» передбачено, що контроль за дотриманням норм цього Закону здійснюють органи, які видають ліцензії, а також інші органи в межах компетенції, визначеної законами України.

Згідно з пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 07 серпня 2001 року №940 «Про заходи щодо посилення державного контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та справляння акцизного збору» На виконання Указу Президента України від 11 липня 2001 року № 510 "Про посилення державного контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів" Кабінет Міністрів України постановляє: утворити у складі Державної податкової служби Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів (далі - Департамент) як самостійний функціональний підрозділ з правами юридичної особи, у складі державних податкових адміністрацій в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі - регіональні управління Департаменту з правами юридичної особи та їх територіальні підрозділи.

Відповідно до абзацу 5 пункту 9 постанови Кабінету Міністрів України «Про заходи щодо посилення державного контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та справляння акцизного збору» Державній податковій службі забезпечити виконання завдань щодо реалізації державної політики у сфері виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, здійснення міжгалузевої координації, зокрема: здійснення контролю за виробництвом та обігом спирту, виноматеріалів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів і сировини, додержанням норм втрат та виходу спирту, алкогольних напоїв суб'єктами підприємницької діяльності, які виробляють, імпортують, експортують, зберігають, транспортують та реалізують таку продукцію, а також додержанням стандартів, технічних умов, рецептур, регламентів та технологічних інструкцій на виробництво спирту, виноматеріалів, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, забезпечення розподілу спирту між споживачами в установленому порядку з оформленням нарядів на одержання та здійснення контролю за його цільовим використанням.

Згідно з абзаців 7, 8 пункту 9 постанови Кабінету Міністрів України «Про заходи щодо посилення державного контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та справляння акцизного збору» Державній податковій службі забезпечити виконання завдань щодо реалізації державної політики у сфері виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, здійснення міжгалузевої координації, зокрема: ліцензування діяльності суб'єктів підприємницької діяльності з виробництва спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, оптової торгівлі спиртом, оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами; зупинення дії та анулювання виданих ним ліцензій; надання згоди Міністерству економічного розвитку і торгівлі на видачу ліцензій на експорт та імпорт спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів у встановленому порядку. Застосування у випадках, передбачених законодавством, фінансових санкцій до суб'єктів підприємницької діяльності за порушення законодавства з ліцензування, виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів

11 травня 2012 року співробітниками РУ Департаменту CAT ДПС України у м.Севастополі головним державним податковим інспектором Досяк О.Я. та головним державним податковим ревізором-інспектором Захаровим Д.М. на підставі направлення від 11 травня 2012 року № 95 та № 96 (а.с. 12-13), проведено перевірку торгівельного об'єкту: магазин «ІНФОРМАЦІЯ_1», який розташований за адресою: АДРЕСА_1, діяльність у якому здійснює підприємницьку діяльність суб'єкт господарювання ФОП ОСОБА_2, про що складено акт від 11 травня 2012 року № 41/2102/НОМЕР_1 про результати перевірки з питань додержання суб'єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов'язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами. Акт був підписаний відповідачем без зауважень (а.с. 8-9).

Відповідно до акту перевірки встановлено, що 11 травня 2012 року у магазині «ІНФОРМАЦІЯ_1» споживачеві було реалізовано 1 залізну банку напою слабоалкогольного енергетичного сильно газованого «Рево» міст. 0,5 л., з вмістом спирту 8,5 % об. (виробництва ТОВ «Напої плюс» адреса: Україна, 01033, м. Київ, Спортивна пл. 3, ліцензія №476, СДРПОУ 36843876 - згідно інформації вказаної на банці) за ціною 12 грн На момент перевірки у торгівельному об'єкті знаходилось 15 залізних банок алкогольних напоїв на загальну суму 180 грн. (а.с. 8, 9).

На момент продажу слабоалкогольного напою у відповідача була відсутня ліцензія на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями. (а.с. 9).

Факт продажу слабоалкогольного напою підтверджує пояснення ФОП ОСОБА_2 (а.с. 10).

Відповідно до акту перевірки встановлено порушення ФОП ОСОБА_2 статті 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» у частині здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями без наявності відповідної ліцензії.

Згідно з частиною 1 статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.

Згідно з абзацом 5 частини 2 статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу у разі оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій, - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень.

Відповідно до пункту 6 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 червня 2003 року № 790 (далі - Порядок застосування фінансових санкцій), та на підставі акту перевірки від 11 травня 2012 року № 41/2102/НОМЕР_1, РУ Департаменту CAT ДПС України у м. Севастополі було прийнято рішення від 31 травня 2012 року № 270818-0005-21-045 року про застосування до ФОП ОСОБА_2 фінансової санкції за порушення вимог статті 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» в частині роздрібної торгівлі алкогольними напоями без наявності ліцензії (а.с. 5).

1 червня 2012 року рішення про застосування фінансової санкції було направлене на адресу відповідача та 5 липня 2012 року повернуто до РУ Департаменту CAT ДПС України у м. Севастополі за закінченням терміну зберігання, про що свідчить штамп відділення зв'язку на довідки форми № 20 (а.с.6). Рішення про застосування фінансової санкції відповідачем не оскаржувалось.

Згідно пункту 10 Порядку застосування фінансових санкцій у разі невиконання суб'єктом господарської діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.

Фінансова санкція у розмірі 1700 грн відповідачем у добровільному порядку не погашена і заходів щодо погашення заборгованості відповідач не робить. За таких обставин позов підлягає задоволенню у повному обсязі.

Керуючись статями 86, 94, 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України,

п о с т а н о в и в:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 на користь Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України у місті Севастополі шляхом перерахування у доход державного бюджету Гагарінського району міста Севастополя 1700 грн на погашення заборгованості зі сплати фінансової санкції.

Постанова набирає законної сили згідно зі статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції за правилами встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Д.М. Гурін

Постанову складено у повному обсязі

4 березня 2013 року