Справа № 2-а-2452/08
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 листопада 2008 року м. Полтава
Полтавський окружний адміністративний суд в складі:
Головуючого - судді Чеснокової А.О.
при секретарі - Гришко Т.В.
за участю: представника позивача - Янєва М.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Полтаві справу за адміністративним позовом Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції у Полтавській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості перед бюджетом за рахунок активів, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач Кременчуцька об'єднана державна податкова інспекція звернулася до суду з адміністративним позовом до фізичної особи - підприємцяОСОБА_1. про стягнення заборгованості перед бюджетом за рахунок активів в сумі 5232,90 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, була проведена перевірка фізичної особи - підприємця ОСОБА_1. щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій. За результатами даної перевірки був складений акт № 001360/1603142/23/414 від 11.02.2008 року, на підставі якого прийняті рішення про застосування фінансових санкцій № 0001462303/202 від 22.02.2008 року на суму 5100,00 грн., № 0001452303/201 від 22.02.2008 року на суму 7,90 грн., № 001442303/200 від 22.02.2008 року на суму 125,00 грн. Вказані рішення в адміністративному та судовому порядку відповідачем не оскаржувалися, зобов'язання щодо сплати суми штрафної санкції є узгодженим.
В судове засідання з'явився представник позивача, підтримав позовні вимоги.
В судове засідання відповідач вдруге не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, про що свідчать розписки, які знаходяться в матеріалах справи, заперечення на позов не надав.
Суд, вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, встановив такі обставини.
Розпорядженням виконавчого комітету Кременчуцької міської ради від 15.09.1999 року було зареєстровано фізичну особу - підприємцяОСОБА_1. Приватний підприємецьОСОБА_1. взятий на облік як платник податків в Кременчуцькій ОДПІ. Приватний підприємець звітується до Кременчуцької ОДПІ. ППОСОБА_1. має відкриті розрахункові рахунки в установах банків: р/р НОМЕР_1 у філії ВАТ КБ "Надра" ББО №12 м. Полтава, р/р НОМЕР_2у відділенні №117 АКІБ "УкрСиббанк" м. Харків, р/рНОМЕР_3 в АППБ "Аваль" відділення "Київське" м. Київ.
Кременчуцькою ОДПІ була проведена перевірка фізичної особи - підприємцяОСОБА_1. щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності. За результатами перевірки був складений акт № 001360/1603142/23/414 від 11.02.2008 року, на підставі якого прийняті рішення про застосування фінансових санкцій № 0001462303/202 від 22.02.2008 року на суму 5100,00 грн. (штрафна санкція за продаж алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці у приватного підприємця без спеціального дозволу на статус підприємств громадського харчування повторно протягом року - 3400,00 грн., штрафна санкція за здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями без наявності ліцензії - 1700,00 грн.), № 0001452303/201 від 22.02.2008 року на суму 7,90 грн. (штрафна санкція за здійснення торгівельної діяльності без одержання торгового патенту), № 0001442303/200 від 22.02.2008 року на суму 125,00 грн. (штрафна санкція за не проведення розрахункової операції через РРО). Рішення були вручені приватному підприємцю 29.02.2008 року, що підтверджується копією поштового повідомлення, яка знаходиться в матеріалах справи.
Зазначені рішення про застосування штрафних санкцій в адміністративному та судовому порядку не оскаржувалися.
Відповідно до п.11 ст.10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" на ДПІ покладено виконання таких функцій, як подання до судів позовів до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Згідно з п.11 ст.11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні": Органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право: застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Відповідно до п. 2.7 наказу ДПА України від 17 березня 2001 року N 110, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23 березня 2001р. за N 268/5459: "Про затвердження Інструкції про порядок застосування та стягнення сум штрафних (фінансових) санкцій органами державної податкової служби" (далі наказ №110): "Контролюючий орган - орган державної податкової служби, який у межах своєї компетенції, визначеної законодавством, здійснює контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування податків, зборів, інших обов'язкових платежів та погашенням податкових зобов'язань чи податкового боргу, дотриманням Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", законів з питань зовнішньоекономічної діяльності та інших нормативно-правових актів, контроль за виконанням яких покладено на органи державної податкової служби".
Відповідно до ст. 15 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України. Стаття 16 цього Закону передбачає, що контролюючі органи мають право відповідно до законодавства здійснювати планові або позапланові перевірки осіб, які підпадають під дію цього Закону. Планова перевірка здійснюється органами, уповноваженими законом нараховувати або стягувати податки і збори (обов'язкові платежі) з осіб, що використовують спрощену систему оподаткування згідно з пунктами 5-9 статті 9 цього Закону. Така перевірка здійснюється не частіше одного разу за наслідками звітного календарного року, але не раніше строків, визначених законодавством для подання річного податкового звіту (декларації) такими особами з такого податку.
Щодо наявності порушень встановлено наступне. Згідно з п.п. 1,2,3 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та /або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:
1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;
2) видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;
3) застосовувати реєстратори розрахункових операцій, що включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, з додержанням встановленого порядку їх застосування;
Відповідно до ч. 6 ст. 15, ч. 4 ст. 15-3 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19.12.1995 р. № 481,95-ВР, роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій. Продаж алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці дозволяється тільки підприємствам громадського харчування та спеціалізованим відділам, що мають статус підприємств громадського харчування, підприємств з універсальним асортиментом товарів.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 2, ст. 3 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», торговий патент придбавається суб'єктами підприємницької діяльності, предметом діяльності яких є види, зазначені у частині першій статті 1 цього Закону (в т.ч. торгівельна діяльність за готівкові кошти). Підставою для придбання торгового патенту є заявка, оформлена відповідно до закону. Встановлення будь-яких додаткових умов щодо придбання торгового патенту не дозволяється. Патентуванню підлягає торговельна діяльність, що здійснюється суб'єктами підприємницької діяльності або їх структурними (відокремленими) підрозділами у пунктах продажу товарів.
Як вбачається з акту перевірки, перевіркою встановлені порушення: п.п. 1,2,3 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме: не проведення розрахункової операції через реєстратор розрахункових операцій, не роздрукування розрахункового документу на загальну суму - 25 грн.; ч.6 ст. 15, ч. 4 ст. 15-3 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", а саме: здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями без наявності ліцензії, та продаж алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці приватним підприємцем без спеціального дозволу на статус підприємства громадського харчування, підприємства з універсальним асортиментом товарі; ч.2 ст.2, ст. 3 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», а саме: здійснення торгівельної діяльності без одержання торгового патенту.
З матеріалів справи вбачається що, позивач діяв в межах наданих йому повноважень, сума застосованих штрафних санкцій в розмірі 5232,90 грн. відповідачем не сплачена.
Відповідач не скористався своїм правом оскаржити рішення Кременчуцької ОДПІ № 0001462303/202 від 22.02.2008 року на суму 5100,00 грн., № 0001452303/201 від 22.02.2008 року на суму 7,90 грн., № 0001442303/200 від 22.02.2008 року на суму 125,00 грн. про застосування до нього штрафних санкцій в розмірі 5232,90 грн. в порядку процедури адміністративного або судового оскарження.
Таким чином, із врахуванням вищевикладених обставин, суд вважає, що позовні вимоги Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1про стягнення заборгованості перед бюджетом за рахунок активів в сумі 5232,90 грн. обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 8-14, 71, 94, 159, 160-164, 167, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1про стягнення заборгованості перед бюджетом за рахунок активів - задовольнити.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1(АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_4 заборгованість перед бюджетом за рахунок активів у розмірі 5232 (п'ять тисяч двісті тридцять дві) грн. 90 коп., із них 5100 (п'ять тисяч сто) грн. 00 коп. на р/р №НОМЕР_5одержувач: УДК у м. Кременчук, код ЄДРПОУ № 34698778, Банк одержувача: ГУДК України у Полтавській області, МФО 831019; 125 (сто двадцять п'ять) грн. 00 коп. на р/рНОМЕР_5одержувач: УДК у м. Кременчук, код ЄДРПОУ № 34698778, Банк одержувача: ГУДК України у Полтавській області, МФО 831019; 7 (сім) грн. 90 коп. на р/р 31417541700008, одержувач: Місцевий бюджет м. Кременчука, код ЄДРПОУ № 34698778, Банк одержувача: ГУДК України у Полтавській області, МФО 831019.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі заяви про апеляційне оскарження чи апеляційної скарги відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя А.О. Чеснокова
З оригіналом згідно:
Суддя А.О. Чеснокова
Повний текст постанови виготовлений11 листопада 2008 року.
Постанова не набрала законної сили.
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
вул. С.Кондратенка, 6, м. Полтава, 36009, тел./факс 8 (05322) 2-78-69
E-mail: inbox@adm.pl.court.gov.ua <mailto:inbox@adm.pl.court.gov.ua> код ЄДРПОУ 35521510