10.3.2
УХВАЛА
05 березня 2013 року Справа № 812/1842/13-а
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді - Ципко О.В.
при секретарі судового засідання Гаркуші Ю.О.,
за участю сторін:
позивача: ОСОБА_1 (НОМЕР_1 виданий 13.02.1998 Рубіжанським МВУМВС України в Луганській області),
представника відповідача №1: Кривошеєвої С.Л. (довіреність від 15.11.2012 №1/3530),
представника відповідача №2: Тищенко М.М. (довіреність від 08.01.2013 №16/0079-33)
розглянувши у відкритому судовому засіданні у відкритому судовому засіданні у м. Луганську адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Рубіжанської міської ради Луганської області, Луганської обласної комісії з видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок ЧАЕС та розгляду спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС і встановлення факту участі громадян у ліквідації ядерних аварій, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї Головного управління праці та соціального захисту населення Луганської обласної державної адміністрації про визнання дій незаконними, зобов'язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
Позивачем заявлені вимоги до управління праці та соціального захисту населення Рубіжанської міської ради Луганської області, Луганської обласної комісії з видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок ЧАЕС та розгляду спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС і встановлення факту участі громадян у ліквідації ядерних аварій, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї Головного управління праці та соціального захисту населення Луганської обласної державної адміністрації про визнання дій посадових осіб відповідачів в частині відмови в наданні посвідчення постраждалої в наслідок аварії на ЧАЕС 2-ої категорії згідно ст.ст. 14, 15 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок катастрофи», розпорядження Ради Міністрів УРСР № 224-р від 28.06.1989 незаконними; зобов'язання відповідачів надати статус та посвідчення постраждалої в наслідок аварії на ЧАЕС 2-ої категорії згідно ст.ст.14, 15 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок катастрофи» з моменту звернення до управління праці та соціального захисту населення Рубіжанської міської ради Луганської області.
05 березня 2013 року під час судового розгляду справи представником управління праці та соціального захисту населення Рубіжанської міської ради Луганської області надано суду письмове заперечення, в якому зазначено, що управління не може бути належним відповідачем у зазначеній справі, оскільки встановлення статусу громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, не належить до повноважень органів соціального захисту населення, особливо районного рівня, до яких відноситься Управління. Відповідно до п. 4 ст. 65 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.01.1991 №796 та п. 10 Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.01.1997 № 51 надання статусу постраждалої внаслідок Чорнобильської катастрофи та видача посвідчень провадиться обласними державними адміністраціями за поданням органів місцевого самоврядування за місцем проживання.
У Луганській області встановлення статусу та видачу посвідчень здійснює обласна комісія з видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та розгляду спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і встановлення факту участі громадян у ліквідації ядерних аварій, ядерних випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї. До повноважень Управління належить лише функція направлення до зазначеної комісії подання з заявою та необхідними документами громадян.
Представник першого відповідача просив суд визнати управління праці та соціального захисту населення Рубіжанської міської ради Луганської області не тією особою, яка повинна відповідати за адміністративним позовом тобто неналежним відповідачем.
Позивачка погодилась із доводами представника першого відповідача та подала суду письмову заяву про відмову від частини позовних вимог до управління праці та соціального захисту населення Рубіжанської міської ради Луганської області щодо визнання дій незаконними та зобов'язання надати статус та посвідчення постраждалої в наслідок аварії на ЧАЕС 2-ої категорії.
Наслідки відмови від частини позовних вимог позивачки відомі.
Представники відповідачів проти прийняття судом відмови позивачки від частини позовних вимог не заперечували.
Відповідно до ч.1 ст. 51 КАС України позивач має право в будь-який час до закінчення судового розгляду збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду. Позивач має право до початку судового розгляду справи по суті змінити предмет або підставу позову шляхом подання письмової заяви.
Відповідно до ч.1 ст. 136 КАС України позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.157 КАС України суд ухвалою закриває провадження у справі, якщо позивач відмовився від адміністративного позову і відмову прийнято судом.
У зв'язку з тим, що дії позивача не суперечать закону та не порушують чиї-небудь права, свободи та інтереси, тому відмова від адміністративного позову приймається судом. Підстав для неприйняття відмови від позову судом не встановлено.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне закрити провадження по справі в частині позовних вимог до управління праці та соціального захисту населення Рубіжанської міської ради Луганської області.
Керуючись ст. ст. 51, 136, 157, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Закрити провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Рубіжанської міської ради Луганської області, Луганської обласної комісії з видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок ЧАЕС та розгляду спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС і встановлення факту участі громадян у ліквідації ядерних аварій, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї Головного управління праці та соціального захисту населення Луганської обласної державної адміністрації про визнання дій незаконними, зобов'язання вчинити певні дії в частині позовних вимог до першого відповідача, а саме:
· визнання дій посадових осіб Управління праці та соціального захисту населення Рубіжанської міської ради Луганської області, в частині відмови в наданні посвідчення постраждалої в наслідок аварії на ЧАЕС 2-ої категорії згідно ст.ст. 14,15 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок катастрофи», Розпорядження Ради Міністрів УРСР №224-р від 28.06.1989 незаконними;
· зобов'язання посадових осіб Управління праці та соціального захисту населення Рубіжанської міської ради Луганської області надати статус та посвідчення постраждалої в наслідок аварії на ЧАЕС 2-ої категорії згідно ст.ст.14, 15 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок катастрофи» з моменту звернення до Управління праці та соціального захисту населення Рубіжанської міської ради Луганської області.
Повторне звернення з тією самою позовною вимогою не допускається.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.
Повний текст ухвали складено та підписано 11 березня 2013 року.
Суддя О.В. Ципко