Постанова № 29799569, 25.02.2013, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
25.02.2013
Номер справи
826/434/13-а
Номер документу
29799569
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

25 лютого 2013 року 11 год. 42 хв. № 826/434/13-а

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: головуючого судді Маруліної Л.О., при секретарі судового засідання Шередько А.В., вирішив у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовомВідкритого акціонерного товариства «Петрівський завод стінових матеріалів і конструкцій»до Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринкупровизнання протиправними та скасування рішеньза участю:

представника позивача: Скальська Т.К.;

представник відповідача: Кутєпов О.Є.

На підставі ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 25 лютого 2013 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст складено і підписано 04 березня 2013 р.

Відкрите акціонерне товариство «Петрівський завод стінових матеріалів і конструкцій» (далі - Позивач, ВАТ «Петрівський завод стінових матеріалів і конструкцій») звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі - Відповідач), в якому просить визнати протиправними та скасувати Постанову № 3256-ЦД-1-Е про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 18 грудня 2012 року, Розпорядження № 1923-ЦД-1-Е про усунення порушень законодавства про цінні папери від 18.12.2012 року.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 04 лютого 2013 р. відкрито провадження в адміністративній справі.

В судовому засіданні представник Позивача підтримала заявлені позовні вимоги та просила суд задовольнити позовні вимоги в повному обсязі, зазначивши про відсутність правових підстав для винесення Постанови № 3256-ЦД-1-Е.

Відповідач позовні вимоги не визнав, вважає заявлені позовні вимоги необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва встановив наступне.

07 серпня 2012 р. заступником директора Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку складено Акт № 1481-ЦД-1-Е про правопорушення на ринку цінних паперів, яким встановлено порушення ВАТ «Петрівський завод стінових матеріалів і конструкцій» вимог п. 10 ст. 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» - невиконання розпорядження № 174-КУ від 12.08.2011 р. про усунення порушень законодавства про цінні папери (термін виконання до 01.03.2012 р.).

Розпорядження № 174-КУ від 12 серпня 2011 р. виносилось у зв'язку з порушенням вимог:

ч. 2 ст. 20 Закону України «Про акціонерні товариства» та ст. 6 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок», а саме, не здійснення емітентом переведення випуску акцій документарної форми існування у без документарну форму існування до 30 квітня 2011 року,

п. 5 розділу XVII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про акціонерні товариства», а саме, не приведення до 30 квітня 2011 року статутів та внутрішніх положень товариства у відповідність із нормами Закону України «Про акціонерні товариства».

На підставі Акту від 07 серпня 2012 р. № 1481-ЦД-1-Е про правопорушення на ринку цінних паперів та керуючись ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», Постановою від 16 серпня 2012 р. № 1459-ЦД-1-Е директором Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку накладено на ВАТ «Петрівський завод стінових матеріалів і конструкцій» штраф та винесено Розпорядження від 16 серпня 2012 р. № 730-ЦД-1-Е, яким зобов'язано Позивача у термін до 16 листопада 2012 року усунути порушення законодавства про цінні папери та до 16 листопада 2012 року письмово проінформувати (з наданням відповідних документів) уповноважену особу Комісії про виконання цього розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери.

У зв'язку з невиконанням Розпорядження від 16 серпня 2012 р. № 730-ЦД-1-Е, заступником директора Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку 06 грудня 2012 р. складено Акт № 3290-ЦД-1-Е про правопорушення на ринку цінних паперів та винесено Постанову від 18 грудня 2012 р. № 3256-ЦД-1-Е про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у вигляді штрафу в розмірі 5000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (85 000,00 грн.).

Також, 18 грудня 2012 р. директором Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку винесено Розпорядження № 1923-ЦД-1-Е, яким зобов'язано Позивача у термін до 30 квітня 2013 року усунути порушення законодавства про цінні папери та до 16 листопада 2012 року письмово проінформувати (з наданням відповідних документів) уповноважену особу Комісії про виконання цього розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери.

Проаналізувавши матеріали справи та пояснення представників сторін, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є необґрунтованими та не підлягають до задоволення з таких підстав.

Відповідно до ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Спірні правовідносини регулюються Законом України від 23.02.2006 р. №3480-ІV «Про цінні папери та фондовий ринок», Законом України від 30.10.1996 р. № 448/96-ВР «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», Правилами розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затвердженими рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11 грудня 2007 року № 2272.

Правові засади здійснення державного регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні визначено Законом України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні».

Відповідно до статті 1 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» державне регулювання ринку цінних паперів - здійснення державою комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та запобігання зловживанням і порушенням у цій сфері.

Державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством (частина 1 статті 5 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»).

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку діє на підставі Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених Рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11.12.2007 №2272 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 12.02.08 за № 120/14811, (чинні на час виникнення спірних правовідносин) (далі - Правила), метою яких є забезпечення дотримання учасниками ринку цінних паперів вимог законодавства на ринку цінних паперів, захисту прав учасників ринку цінних паперів.

Відповідно до пункту 11 Правил, адміністративне стягнення на громадянина чи посадову особу може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - два місяці з дня його виявлення.

Пунктом 1 розділу IV Правил визначено, що уповноважена особа при виявленні правопорушення виносить постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів.

Справа порушується з дати винесення постанови про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів.

Відповідно до ст. 9 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» уповноваженими особами Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку є: Голова та члени Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку; начальники відповідних територіальних органів Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку; працівники центрального апарату - за письмовим дорученням Голови або членів Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку; працівники відповідних територіальних органів Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку - за письмовим дорученням начальника відповідного територіального органу Комісії.

Уповноважені особи Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку мають право: безперешкодно входити до підприємства, в установи, організації за службовим посвідченням та мати доступ до документів та інших матеріалів, необхідних для проведення перевірки; вимагати необхідні документи та іншу інформацію у зв'язку з реалізацією своїх повноважень; залучати за погодженням з відповідними центральними та місцевими органами виконавчої влади, органами місцевої влади та самоврядування, підприємствами та об'єднаннями їх спеціалістів, депутатів місцевих рад (за їх згодою) для проведення перевірок та ревізій; відповідно до розподілу обов'язків чи письмового доручення провадити в межах наданих повноважень розгляд справ про порушення чинного законодавства щодо випуску та обігу цінних паперів, у тому числі стандартів, норм і правил, визначених нормативними актами Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, ставити питання перед органами Прокуратури України та Міністерством внутрішніх справ України про проведення розслідувань або інших заходів відповідно до чинного законодавства.

З матеріалів справи вбачається, що Актом від 06 грудня 2012 р. № 3290-ЦД-1-Е встановлено ознаки порушення Позивачем вимог п. 10 ст. 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» - невиконання розпорядження № 730- ЦД-1-Е від 16.08.2012 р. про усунення порушень законодавства про цінні папери (термін виконання до 16.11.2012 р.).

Розпорядження № 730-ЦД-1-Е від 16.08.2012 р. виносилось у зв'язку з порушенням вимог:

ч. 2 ст. 20 Закону України «Про акціонерні товариства» та ст. 6 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок», а саме, не здійснення емітентом переведення випуску акцій документарної форми існування у без документарну форму існування до 30 квітня 2011 року,

п. 5 розділу XVII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про акціонерні товариства», а саме, не приведення до 30 квітня 2011 року статутів та внутрішніх положень товариства у відповідність із нормами Закону України «Про акціонерні товариства».

Так, відповідно до п. 10, 14 ст. 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право:

надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства,

накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.

Статтею 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» передбачено, що Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від п'яти до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

При винесенні постанови про накладення санкцій 18 грудня 2012 р. Відповідачем було встановлено про повторне вчинення тих самих дій протягом року - не виконання Позивачем розпоряджень Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (Розпорядження від 16.08.2012 р. та Розпорядження від 12.08.2011 р.), а тому правомірно зазначено про повторність правопорушення з огляду на попереднє рішення про застосування санкцій - Постанову від 16 серпня 2012 р. № 1459-ЦД-1-Е. Таким чином, повторність вчинених дій Позивачем зафіксовано в постановах про накладення санкцій від 16 серпня 2012 р. та 18 грудня 2012 р.

Також, суд звертає увагу, що Розпорядження № 730-ЦД-1-Е від 16.08.2012 р., за невиконання якого застосовано штрафні санкції, є чинним та Позивачем не оскаржувалось.

Таким чином, суд дійшов висновку, що Відповідач при прийнятті оскаржуваної постанови діяв відповідно до вимог Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», в межах компетенції, передбаченої п. 4 розділу V, п.1 розділу VI Правил № 2272.

Що стосується вимог Розпорядження № 1923-ЦД-1-Е від 18 грудня 2012 р., суд виходив з наступного.

Порядок винесення розпоряджень про усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів регулюється ст. 10 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» та Правилами №2272.

Згідно розділу XIV Правил №2272 розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери (далі - розпорядження про усунення порушень) виноситься уповноваженою особою за наслідками розгляду справи про правопорушення одночасно з постановою про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у разі, якщо на момент розгляду справи порушення не усунуто.

Розпорядження про усунення порушень можуть виносити Голова Комісії, члени Комісії, начальники територіальних органів, а також працівники Комісії та її територіальних органів відповідно до наданих їм повноважень.

У разі ухилення від виконання або несвоєчасного виконання розпорядження про усунення порушень уповноважена особа застосовує відповідну санкцію та у разі необхідності виносить нове розпорядження.

Як вбачається зі змісту Постанови від 18 грудня 2012 р. № 3256-ЦД-1-Е, уповноваженою особою Комісії застосовано санкцію за невиконання розпорядження та прийнято рішення винести нове розпорядження у відношенні до ВАТ «Петрівський завод стінових матеріалів і конструкцій».

Таким чином, проаналізувавши вимоги чинного законодавства України та матеріали справи, суд приходить до висновку про те, що Розпорядження № 1923-ЦД-1-Е від 18 грудня 2012 р. прийнято з дотриманням вимог чинного законодавства України.

Крім того, суд не бере до уваги твердження Позивача про неможливість виконання ним в зв'язку з припиненням юридичної особи вимог Відповідача, а саме, ч. 2 ст. 20 Закону України «Про акціонерні товариства» та ст. 6 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» переведення випуску акцій документарної форми існування у без документарну форму існування та п. 5 розділу XVII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про акціонерні товариства» щодо приведення статутів та внутрішніх положень товариства у відповідність із нормами Закону України «Про акціонерні товариства».

Закон України «Про цінні папери та фондовий ринок» в статті 6 (із змінами згідно Закону України від 11.06.2009 р. № 1522-VI) визначає, що акція - це іменний цінний папір, який посвідчує майнові права його власника (акціонера), що стосуються акціонерного товариства, включаючи право на отримання частини прибутку акціонерного товариства у вигляді дивідендів та право на отримання частини майна акціонерного товариства у разі його ліквідації, право на управління акціонерним товариством, а також немайнові права, передбачені Цивільним кодексом України та законом, що регулює питання створення, діяльності та припинення акціонерних товариств і законодавством про інститути спільного інвестування. Акції існують виключно в бездокументарній формі.

Пунктом 5. Розділу XVII. «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про акціонерні товариства» передбачено, що статути та внутрішні положення акціонерних товариств, створених до набрання чинності цим Законом, підлягають приведенню у відповідність із нормами цього Закону не пізніше ніж протягом двох років з дня набрання чинності цим Законом.

Приведенням діяльності акціонерних товариств, створених до набрання чинності цим Законом, у відповідність із цим Законом є здійснення таких дій:

1) внесення змін до статуту товариства, які в тому числі передбачають зміну найменування акціонерного товариства з відкритого або закритого акціонерного товариства на публічне акціонерне товариство чи з відкритого або закритого акціонерного товариства на приватне акціонерне товариство за умови, що кількість акціонерів на дату внесення таких змін не перевищує 100 осіб, а також виконання всіх інших вимог цього Закону у статуті товариства;

2) приведення внутрішніх положень товариства у відповідність із вимогами цього Закону.

Датою приведення діяльності акціонерних товариств, створених до набрання чинності цим Законом, у відповідність із вимогами цього Закону є дата державної реєстрації змін до статуту, які в тому числі передбачають зміну найменування акціонерного товариства з відкритого акціонерного товариства на публічне або приватне акціонерне товариство або закритого акціонерного товариства на публічне або приватне акціонерне товариство.

Часткове виконання вимог абзацу першого цього пункту не є виконанням вимог цього Закону.

Приведення діяльності у відповідність із нормами цього Закону, статутів та внутрішніх положень акціонерних товариств, створених до набрання чинності цим Законом, у тому числі зміна найменування акціонерних товариств з відкритого або закритого на публічне або приватне, не є перетворенням та не потребує застосування процедури припинення.

Приведенням діяльності акціонерних товариств у відповідність із вимогами цього Закону в частині забезпечення існування акцій виключно у бездокументарній формі є здійснення таких дій: наглядова рада акціонерного товариства в порядку, встановленому Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, зобов'язана прийняти рішення про переведення випуску цінних паперів з документарної форми у бездокументарну (далі - рішення про дематеріалізацію) та забезпечити вчинення нижчезазначених дій у такій послідовності:

1) опублікування в офіційному друкованому органі повідомлення про прийняте рішення про дематеріалізацію цінних паперів та повідомлення про це персонально кожного акціонера, зареєстрованого в реєстрі власників іменних цінних паперів випуску, що дематеріалізується, у спосіб, визначений при прийнятті рішення про дематеріалізацію (крім випадку, коли акції товариства належать одній особі);

2) подання до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку документів для заміни свідоцтва про реєстрацію випуску іменних акцій документарної форми існування на свідоцтво про реєстрацію випуску акцій у бездокументарній формі існування. Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку зобов'язана видати свідоцтво про реєстрацію випуску акцій у бездокументарній формі існування протягом 10 робочих днів з дати подання емітентом належним чином оформлених документів відповідно до встановлених нею вимог;

3) припинення обслуговування випуску цінних паперів у документарній формі у реєстроутримувача в системі реєстру власників іменних цінних паперів за цим випуском. Реєстроутримувач припиняє ведення реєстру протягом 10 робочих днів з дати публікації рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про видачу емітенту свідоцтва про реєстрацію випуску акцій у бездокументарній формі існування. Датою закриття реєстру є дата припинення ведення реєстру;

4) укладення в порядку, встановленому Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, договору про обслуговування емісії цінних паперів з обраним наглядовою радою депозитарієм, який буде обслуговувати випуск акцій, що дематеріалізується, з наступним відкриттям рахунку в цінних паперах емітента в цьому депозитарії та укладення договору про відкриття рахунків у цінних паперах власникам з обраним наглядовою радою зберігачем;

5) депонування глобального сертифіката в обраному депозитарії та надання йому необхідних розпоряджень та інших документів відповідно до вимог Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Депонування депозитарієм глобального сертифіката здійснюється протягом 10 робочих днів з дати публікації рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про видачу емітенту свідоцтва про реєстрацію випуску акцій у бездокументарній формі існування;

6) забезпечення передачі реєстру власників іменних цінних паперів та переведення обліку прав власності на акції у бездокументарній формі до зберігача. Передача реєстру власників іменних цінних паперів до зберігача здійснюється протягом трьох робочих днів з дати припинення ведення реєстру. Дата передачі реєстру власників іменних цінних паперів спільно визначається емітентом, реєстратором та зберігачем. Зберігач цінних паперів зобов'язаний відкрити рахунки в цінних паперах акціонерам та зарахувати на них акції на підставі договору з емітентом та переданого йому (зберігачу) реєстру власників іменних цінних паперів протягом двох місяців з дати передачі реєстру;

7) зберігання відповідно до законодавства реєстру власників іменних цінних паперів, складеного на дату припинення ведення системи реєстру, та інших документів.

У зв'язку з не вчиненням зазначених дій, Відповідачем і було порушено справу про правопорушення на ринку цінних паперів.

В матеріалах справи є Розпорядження № 144-КУ-З від 29 червня 2011 р. Територіального управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в м. Києві та Київській області, яким зупинено обіг акцій ВАТ «Петрівський завод стінових матеріалів і конструкцій». Однак, як вірно, звертає увагу представник Відповідача, з урахуванням п. 2 розділу 2 Порядку скасування реєстрації випусків акцій та анулювання свідоцтв про реєстрацію випуску акцій, затвердженого Рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 30.12.1998 № 222, зупинення обігу акцій не тягне за собою обов'язкового скасування обігу акцій, оскільки однією із можливих дій є і відновлення обігу.

Отже, приймаючи оскаржувані рішення, Відповідач діяв на підставі та у спосіб, що передбачений чинним законодавством України, в межах наданої компетенції.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. Відповідач 2 довів обґрунтованість та законність свого рішення.

Оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд дійшов до висновку, про відмову задоволенні позову.

Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 69-71, 94, 97, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

Відмовити повністю у задоволенні адміністративного позову Відкритого акціонерного товариства «Петрівський завод стінових матеріалів і конструкцій» до Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про визнання протиправними та скасування Постанови № 3256-ЦД-1-Е про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 18 грудня 2012 року та Розпорядження № 1923-ЦД-1-Е про усунення порушень законодавства про цінні папери від 18.12.2012 року.

Постанова набирає законної сили згідно ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 185 -187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Л. О. Маруліна