9.4.4
ПОСТАНОВА
Іменем України
06 березня 2013 року Справа № 812/1703/13-а
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Ірметова О.В., розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Донбаського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку в особі відділу нагляду за учасниками ринку цінних паперів у Луганській області Донбаського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Публічного акціонерного товариства "Антрацитівське управління по ремонту та налагодженню гірничошахтного устаткування" про стягнення заборгованості штрафних санкцій у розмірі 17 000,00 грн. , -
ВСТАНОВИВ:
13 лютого 2013 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов позов Донбаського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку в особі відділу нагляду за учасниками ринку цінних паперів у Луганській області Донбаського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Публічного акціонерного товариства "Антрацитівське управління по ремонту та налагодженню гірничошахтного устаткування" про стягнення заборгованості штрафних санкцій у розмірі 17 000,00 грн.
Ухвалою від 15 лютого 2013 року справу призначено до розгляду у порядку скороченого провадження.
В обґрунтування заявлених позовних вимог зазначено, що ПАТ "Антрацитівське управління по ремонту та налагодженню гірничошахтного устаткування" порушило вимоги законодавства про цінні папери, а саме:
- в порушення п.5 розд. Закону України «Про акціонерні товариства» не привело статут та внутрішні положення товариства у відповідність із нормами Закону України «Про акціонерні товариства»;
- згідно свідоцтва про реєстрацію випуску акцій № 6/12/1/01 від 20.03.2001 акції ВАТ "Антрацитівське управління по ремонту та налагодженню гірничошахтного устаткування" ДП ВАТ «ДХК «Луганськвуглеремонт» існують в документарній формі, що є порушенням вимог ч.2 ст.6 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок», ч.2 ст.20 Закону України «Про акціонерні товариства», згідно яких акції товариств існують виключно в без документарній формі.
У зв'язку з цим, уповноваженою особою Комісії у відношенні товариства винесено розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери № 46-ЛУ від 10.01.2012. Згідно цього розпорядження, товариство повинно було у термін до 08.05.2012 усунути порушення чинного законодавства про цінні папери, привести статут та внутрішні положення товариства у відповідність із нормами Закону України «Про акціонерні товариства», здійснити переведення випуску акцій товариства документарної форми існування у без документарну відповідно до вимог чинного законодавства України, а також подати до Комісії (територіального управління) пакети документів згідно з вимогами законодавства про цінні папери. Також у термін до 08.05.2012 проінформувати уповноважену особу Комісії про виконання цього розпорядження.
Доказів, що підтверджують виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери № 46-ЛУ від 10.01.2012 відповідачем не надано. Отже, розпорядження № 46-ЛУ від 10.01.2012 товариством не виконано, що є порушенням вимог п.10 ст.8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні».
У зв'язку з цим, керуючись ст.ст.9. 11, 12 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», 10.08.2012 уповноваженою особою Донбаського територіального управління НКЦПФР у відношенні ПАТ "Антрацитівське управління по ремонту та налагодженню гірничошахтного устаткування" винесено постанову № 336-ДО-1-Е про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 17 000,00 грн. Зазначену суму необхідно було перерахувати в дохід Державного бюджету України на розрахунковий рахунок Управління Державної казначейської служби у Донецькій області протягом 15 днів з дня отримання постанови.
Постанова про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у встановленому законодавством порядку не оскаржувалась. Копій платіжних документів, що підтверджують виконання постанови, до Донбаського територіального управління НКЦПФР не надходило, що свідчить про несплату суми штрафу в Держбюджет.
На підставі вищевикладеного позивач просив позовні вимоги задовольнити.
Як вбачається з поштового повідомлення, копія ухвали про розгляд адміністративної справи була вручена відповідачу 22.02.2013.
У встановлений строк відповідачем не подано ані заперечень проти позову, ані заяви про визнання позовних вимог.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.69-72 КАС України, суд прийшов до такого.
Оцінивши повідомлені позивачем обставини, суддя вважає, що достатньо наявних обставин для розгляду справи у скороченому провадженні та задоволення позову.
Встановлено та підтверджується матеріалами справи, що ВАТ "Антрацитівське управління по ремонту та налагодженню гірничошахтного устаткування" є емітентом цінних паперів.
ВАТ "Антрацитівське управління по ремонту та налагодженню гірничошахтного устаткування" порушило вимоги законодавства про цінні папери, а саме: в порушення Закону України «Про акціонерні товариства» не привело статут та внутрішні положення товариства у відповідність із нормами Закону України «Про акціонерні товариства»; згідно свідоцтва про реєстрацію випуску акцій № 6/12/1/01 від 20.03.2001 акції ВАТ "Антрацитівське управління по ремонту та налагодженню гірничошахтного устаткування" існують в документарній формі, що є порушенням вимог ч.2 ст.6 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок», ч.2 ст.20 Закону України «Про акціонерні товариства», згідно яких акції товариств існують виключно в без документарній формі.
За вищевказані порушення уповноваженою особою Комісії у відношенні ВАТ "Антрацитівське управління по ремонту та налагодженню гірничошахтного устаткування" винесено розпорядження № 46-ЛУ від 10.01.2012 про усунення порушень законодавства про цінні папери (а.с.6-7).
Згідно цього розпорядження, ВАТ "Антрацитівське управління по ремонту та налагодженню гірничошахтного устаткування" зобов'язано:
- у термін до 08 травня 2012 року усунути порушення чинного законодавства про цінні папери: привести статут та внутрішні положення товариства у відповідність із нормами Закону України «Про акціонерні товариства», а також подати до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (територіального управління) пакет документів згідно з вимогами чинного законодавства України;
- у термін до 08 травня 2012 року усунути порушення чинного законодавства про цінні папери, здійснити переведення випуску акцій товариства документарної форми існування у без документарну відповідно до вимог чинного законодавства України та подати до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (територіального управління) пакет документів згідно з вимогами чинного законодавства України;
- у термін до 08 травня 2012 року проінформувати уповноважену особу Комісії про виконання цього розпорядження.
Відповідачем не повідомлено позивача про виконання розпорядження № 46-ЛУ від 10.01.2012 у визначений строк, що свідчить про невиконання відповідачем цього розпорядження.
Відповідно до ст.5 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.
Згідно зі ст.6 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) є державним колегіальним органом, підпорядкованим Президенту України, підзвітним Верховній Раді України.
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку складається з Комісії як колегіального органу та центрального апарату.
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку може утворювати територіальні органи у випадках, передбачених у положенні про Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку.
Відповідно до ч.1 ст.8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право:
- надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства (пункт 10);
- накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів (пункт 14).
Відповідно до п.8 ч.1 ст.11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Уповноваженою особою Комісії - начальником Донбаського територіального управління НКЦПФР 10.08.2012 винесено постанову № 336-ДО-1-Е про накладення на ПАТ "Антрацитівське управління по ремонту та налагодженню гірничошахтного устаткування" санкцій за невиконання розпорядження уповноваженої особи ДКЦПФР у розмірі 17 000,00 грн. (а.с.11-12).
Також у постанові вказано про те, що зазначену суму необхідно перерахувати в дохід Державного бюджету України на розрахунковий рахунок Управління Державної казначейської служби у Донецькій області протягом 15 днів з дня отримання постанови. Копії платіжних документів направити до Донбаського територіального управління НКЦПФР.
Постанову № 336-ДО-1-Е від 10.08.2012 направлено відповідачу, що підтверджено списком згрупованої кореспонденції із відбитком штампу поштового відділення про прийняття.
Постанову № 336-ДО-1-Е від 10.08.2012 про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів відповідачем не виконано.
Суду також не надано відомостей щодо оскарження відповідачем постанови № 336-ДО-1-Е від 10.08.2012 про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у встановленому законодавством порядку, а отже, на час розгляду справи вказана постанова є чинною та підлягає виконанню.
За таких обставин адміністративний позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню в повному обсязі.
Сплата судового збору позивачем була відстрочена судом до розгляду адміністративної справи по суті.
Оскільки судове рішення ухвалене на користь позивача -суб'єкта владних повноважень, судові витрати не підлягають стягненню з позивача.
На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 9, 17, 18, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Донбаського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку в особі відділу нагляду за учасниками ринку цінних паперів у Луганській області Донбаського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Публічного акціонерного товариства "Антрацитівське управління по ремонту та налагодженню гірничошахтного устаткування" про стягнення заборгованості штрафних санкцій у розмірі 17 000,00 грн. задовольнити повністю.
Стягнути з Публічного акціонерного товариства "Антрацитівське управління по ремонту та налагодженню гірничошахтного устаткування" (місцезнаходження: 94632, Луганська область, м. Антрацит, смт. Кріпенський, код ЄДРПОУ 05400922) суму штрафної санкції у розмірі 17 000,00 грн. (сімнадцять тисяч гривень 00 копійок) в дохід Державного бюджету України на р/р 31110106700004 в УДКС у м. Донецьку, код ЄДРПОУ 38033949, МФО 834016, код платежу 21081100.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною і підлягає негайному виконанню.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.
Суддя О.В. Ірметова