ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
19 лютого 2013 р. Справа №801/468/13-а
Окружний адміністративний суд АР Крим в особі головуючого судді Ольшанської Т.С., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу
за позовом Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі АР Крим
до Комунального підприємства "Щелкіно-Азов"
про стягнення заборгованості у сумі 233481,41 грн.
Обставини справи: Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі АР Крим звернулось до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з адміністративним позовом до Комунального підприємства "Щолкіно-Азов" про стягнення заборгованості у сумі 233481,41 грн..
Позивач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, надіслав клопотання про розгляд справи за його відсутністю.
Відповідач у судове засіданні не з'явився, про місце, час та день його проведення був повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив.
Суд зазначає, що відповідно до частини 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Відповідно до частини 6 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України суд вважає можливим розглянути справу на підставі наявних у ній доказів.
Розглянувши подані документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд
ВСТАНОВИВ:
Відповідач зареєстрований в Управлінні Пенсійного фонду України в Ленінському районі АР Крим в якості платника страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Спеціальним Законом, що визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного соціального страхування є Закон України № 2464-VI від 08.07.2010 " Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування ", який набрав чинності з 01.01.2011.
Відповідно до пункту З розділу 8 Закону України " Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" з дня набрання чинності зазначеного закону платники страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, загальнообов'язкове соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, яке спричинило втрату працездатності, вважаються платниками єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - ЄСВ). ЄСВ є цільовим загальнообов'язковим платежем, який збирається на всій території України в порядку, встановленому Законом Закону України " Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування"; він не входить до системи оподаткування, податкове законодавство не регулює порядок нарахування і сплати ЄСВ (частина 2 статті 8 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування").
Згідно з пункту 1 частини 2 статті 6 Закону України " Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" страхувальник зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки ЄСВ.
Згідно з частини 8 статті 9 Закону України " Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" передбачено, що страхувальники зобов'язані сплачувати ЄСВ, нарахований за відповідний базовий звітний період (календарний місяць), не пізніше ніж через 20 календарних днів з дня закінчення цього періоду.
Відповідно до частини 12 статті 9 Закону України " Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" ЄСВ підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Всупереч вимогам пункту 1 частини 2 статті 6, частини 8 статті 9 Закону України " Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", відповідач не в повному обсязі справив сплату ЄСВ за вересень 2012 року.
Відповідно до розрахунку суми позовних вимог щодо стягнення боргу за єдиним внеском на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за відповідачем склалася заборгованість в сумі 103860,10 грн..
У зв'язку з простроченням сплати ЄСВ за період з 21.11.2011 по 15.10.2012 на підставі пункту 2 частини 11 статті 25 Закону до відповідача застосовані штрафні санкції у розмірі 10% від суми заборгованості - 29660,37 грн., та нарахована пеня у розмірі 0,1% в сумі 99960,94 грн., згідно рішення від 06.11.2012 №839. Вказане рішення відповідачем отримано 12.11.2012, проте сума нарахованого грошового зобов'язання добровільно не сплачена.
На суму боргу було виписано і направлено на адресу відповідача, в порядку пункту 4 статті 25 Закону України " Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", вимогу про сплату недоїмки від 01.11.2012 №Ю118/15 на суму боргу 1552123,80 грн., отримано відповідачем 12.11.2012, про що свідчить підпис на повідомленні про вручення поштового відправлення 98200 01568779.
Зазначена вимога була узгоджена з відповідачем у встановленому чинним законодавством порядку, проте всупереч вимогам статті 25 Закону України " Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", не сплачена.
Таким чином, за відповідачем склалася узгоджена сума заборгованості з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 233481,41 грн..
Згідно абзацу 7 пункту 4 статті 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування " орган Пенсійного фонду України має право звернутися до суду з позовом про стягнення заборгованості. Контроль за правильним нарахуванням, своєчасним і повним перерахуванням та надходженням страхових внесків, інших платежів здійснюється органами Пенсійного фонду України. Не надходження грошових коштів тягне за собою порушення, гарантованого статті 46 Конституції України, права громадян на своєчасне отримання пенсійних виплат
Відповідач у порядку, передбаченому статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, не надав доказів сплати заборгованості з єдиного внеску, штрафних санкцій та пені.
Заперечення відповідача в частині проведеної оплати 01.10.2012 в сумі 40000,00 грн., 10.10.2012 в сумі 30000,00 грн., 16.10.2012 в сумі 5001,00 грн., 15.10.2012 у сумі 33860,10 грн. суд не приймає у якості належної оплати поточного грошового зобов'язання з ЄСВ за вересень 2012 року.
Згідно частини 6 статті 25 Закону України " Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" за рахунок сум, що надходять від платника єдиного внеску або від державної виконавчої служби, погашаються суми недоїмки, штрафних санкцій та пені у порядку календарної черговості їх виникнення. У разі якщо платник має несплачену суму недоїмки, штрафів та пені, сплачені ним суми єдиного внеску зараховуються в рахунок сплати недоїмки, штрафів та пені у порядку календарної черговості їх виникнення.
З наданої облікової картки платника ЄСВ КП "Щолкіно-Азов" встановлено спрямування платежів від 01.10.2012 в сумі 40000,00 грн., від 10.10.2012 в сумі 30000,00 грн., від 16.10.2012 в сумі 5001,00 грн., 15.10.2012 у сумі 33860,10 грн. на погашення заборгованості грудня 2011 року, що відповідає вимогам Закону.
Також суд не приймає до уваги посилання відповідача на застосування наслідків мораторію, введеного ухвалою Господарського суду АР Крим від 28.09.2009 по справі №2-17/5206-2009 про порушення справи про банкрутство.
Згідно статті 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 14.05.1992 №2343-ХП мораторій на задоволення вимог кредиторів - зупинення виконання боржником грошових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), термін виконання яких настав до дня введення мораторію, припинення заходів, спрямованих на забезпечення виконання цих зобов'язань та зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), застосованих до прийняття рішення про введення мораторію.
Статтею 12 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" визначено, що протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів не нараховуються неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші санкції за невиконання чи неналежне виконання грошових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів). Дія мораторію припиняється з дня припинення провадження у справі про банкрутство.
Отже, протягом дії мораторію фінансові санкції та пеня за несвоєчасну сплату поточних платежів єдиного внеску (страхових внесків) застосовуються на загальних підставах, оскільки на поточну заборгованість, яка виникла в процедурах розпорядження чи санації, виходячи із визначення поняття мораторію, наданого статтею 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", дія мораторію не поширюється.
За таких обставин, вимоги позивача підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись статтями 158-164, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов задовольнити у повному обсязі.
2. Стягнути з Комунального підприємства "Щолкіно-Азов"(98213, Ленінський район, м. Щелкіне, 3, ЄДРПОУ 33490313) на користь Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі АР Крим (98200, АРК, смт. Леніне, вул. Трудова, 2 на р/р 37193002000120, в ГУ ДКУ в АР Крим, МФО 824026, ЄДРПОУ 22259945) 233481,41 грн. заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за вересень 2012 року, штрафу та пені, нарахованих на підставі рішення від 06.11.2012 №839.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя підпис Т.С. Ольшанська