УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
07 березня 2013 року№ 812/2240/13-а
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Яковлев Д.О., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Брянці Луганської області, Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління виконавчої служби у Луганській області про скасування постанови про закриття виконавчого провадження, зобов'язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
04 березня 2013 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Брянці Луганської області, Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління виконавчої служби у Луганській області про скасування постанови про закриття виконавчого провадження від, зобов'язання вчинити певні дії.
Відповідно до частини 1 статті 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; 5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до частини 2 статті 107 КАС України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
Згідно із ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються: 1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява; 2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; 3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; 4) зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; 5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо; 6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
Згідно із ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху для усунення недоліків з наступних підстав.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року № 3674-VI, який набрав чинності з 01 листопада 2011 року за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 0,03 розміру мінімальної заробітної плати.
Статтею 13 Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» встановлено розмір мінімальної заробітної плати станом на січень 2013 року, який становить 1147,00 грн.
Перевіркою позовної заяви встановлено, що позивачем судовий збір сплачено не у повному обсязі. Оглядом квитанції від 01.03.2013 № 4082.3.1 встановлено, що позивачем сплачено судовий збір у розмірі 4,00 грн., що не складає 0,03 розміру мінімальної заробітної плати за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру.
Крім того, як вбачається із матеріалів позовної заяви відповідачем по справі крім інших зазначене Управління Пенсійного фонду України в м. Брянці Луганської області, але ж будь яких вимог до цього відповідача не заявлено.
Згідно ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
За таких обставин суддя вважає, що позовну заяву подано без додержання вимог ст. 106 КАС України, а тому вона підлягає залишенню без руху.
Керуючись ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Брянці Луганської області, Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління виконавчої служби у Луганській області про скасування постанови про закриття виконавчого провадження, зобов'язання вчинити певні дії залишити без руху.
Встановити строк для усунення виявлених недоліків адміністративного позову протягом десяти календарних днів з наступного дня після отримання копії цієї ухвали шляхом надання суду уточненого адміністративного позову з зазначенням змісту позовних вимог до обох відповідачів (копії для відповідачів) та документу на підтвердження сплати судового збору у розмірі, встановленому ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру у повному обсязі.
У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк адміністративний позов вважати неподаним та повернути позивачеві зі всіма доданим до неї документами.
Ухвала про залишення позовної заяви без руху може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, в апеляційному порядку шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції протягом п'яти днів з дня проголошення.
Ухвалу, яку було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
СуддяД.О. Яковлев