Галицький районний суд м.Львова
Справа № 1304/4546/12
Категорія 111
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17.08.2012 Галицький районний суд м.Львова
в складі: головуючого -судді - Ванівського О.М.,
при секретарі - Куц Н.З.,
з участю: представника позивача -Латиша Я.Я.,
представника відповідачів -Шестака О.В.,
третьої особи -ОСОБА_3,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові справу за позовом Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області до Головного управління юстиції у Львівській області, відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області, Підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області, третя особа: ОСОБА_3 про визнання протиправними дій державного виконавця, скасування постанови від 25.04.2012 року ВП №32383701 про відкриття виконавчого провадження,
в с т а н о в и в :
позивач звернувся в суд з позовом до відповідачів про визнання протиправними дій державного виконавця, скасування постанови від 25.04.2012 року ВП №32383701 про відкриття виконавчого провадження.
В обґрунтування заявленого позову покликається на те, що головним державним виконавцем підрозділу примусового виконання рішень ВДВС ГУЮ у Львівській області Шестаком О.В. відкрито виконавче провадження ВП №32383701 з порушенням вимог ст.21 Закону України «Про виконавче провадження», оскільки ГУ ПФУ у Львівській області, як юридична особа, є територіальним органом центрального органу виконавчої влади -Пенсійного фонду України, а не його територіальним підрозділом. Тому, вважає, що виконавче провадження щодо примусового виконання виконавчого листа №2а-232/11, виданого Галицьким районним судом м. Львова 06.03.2012 року, не підвідомче підрозділу примусового виконання рішень ВДВС ГУЮ у львівській області. Крім того, стверджує, що всупереч вимогам Закону, у виконавчому документі державним виконавцем не вказано дати прийняття, номера рішення, за яким такий документ виданий, а також ідентифікаційного коду боржника; не зазначено точно, яку частину судового рішення потрібно виконати. У зв'язку з цим просить визнати протиправними дії державного виконавця при винесенні постанови від 25.04.2012 року ВП №32383701 про відкриття виконавчого провадження та скасувати оскаржувану постанову.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, надавши пояснення, аналогічні викладеним у фабулі позовної заяви. Просив позов задовольнити повністю.
Представник відповідача Головного управління юстиції у Львівській області та третя особа в судовому засіданні проти задоволення позову заперечили, просили відмовити у його задоволенні, посилаючись на безпідставність.
Представники відповідачів відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області та підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області у судове засідання не з'явилися, про причини неявки не повідомили, хоча відповідачі відділ державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області та підрозділ примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області були належним чином повідомлені, про причини неявки не повідомили, заяви про відкладення судового засідання від них не надходило.
Відповідно до ст.128 КАС України суд вважає за можливе проводити розгляд справи у відсутності представників відповідачів відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області та підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області на підставі наявних у справі доказів, які суд вважає достатніми.
Заслухавши пояснення представника позивача, представника відповідача Головного управління юстиції у Львівській області та третьої особи ОСОБА_3, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що в задоволенні позову слід відмовити з наступних підстав.
Судом встановлено, що постановою головного державного виконавця підрозділу примусового виконання рішень ВДВС ГУЮ у Львівській області Шестака О.В. від 25.04.2012 року відкрито виконавче провадження №32383701 про примусове виконання виконавчого листа з примусового виконання виконавчого листа №2а-232/11, виданого 06.03.2012 року Галицьким районним судом м. Львова про зобов'язання ГУ ПФУ у Львівській області здійснити перерахунок та виплату пенсії в користь, зокрема, ОСОБА_5 відповідно до наказів Міністра оборони України №377 від 28.07.2008 року, №576 від 05.11.2010 року, виданих на підставі і у відповідності до п.п.5, 12 Постанови Кабінету Міністрів України №1294 від 07.11.2007 року з 01.09.2008 року та 01.11.2010 року з врахуванням виплачених сум.
У відповідності до п.1 ч.2 ст.21 Закону України «Про виконавче провадження»на відділ примусового виконання рішень управлінь державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головного управління юстиції в області, містах Києві та Севастополі покладається виконання рішень, за якими боржниками є територіальні підрозділи центральних органів виконавчої влади, місцеві суди, міські, районні або селищні ради чи районні державні адміністрації та їх структурні підрозділи, міські, районні, міжрайонні, інші прирівняні до них прокуратури, військові прокуратури гарнізонів, інші територіальні підрозділи органів державної влади та їх посадові особи.
Згідно з п.1.1. Положення про головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого Постановою Правління Пенсійного Фонду України №11-2 від 27.06.2012 року, головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі разом з управліннями Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах утворюють систему територіальних органів Пенсійного фонду України, який є центральним органом виконавчої влади.
Частиною 1 ст.21 Закону України від 17.03.2011 №3166-VI «Про центральні органи виконавчої влади»визначено, що територіальні органи центрального органу виконавчої влади утворюються як юридичні особи публічного права в межах граничної чисельності державних службовців та працівників центрального органу виконавчої влади і коштів, передбачених на його утримання, ліквідовуються, реорганізовуються за поданням міністра, який спрямовує та координує діяльність центрального органу виконавчої влади, Кабінетом Міністрів України.
Пунктом 5 Указу Президента України від 15.12.1999 № 1572/99 «Про систему центральних органів виконавчої влади»встановлено, що центральні органи виконавчої влади можуть мати свої територіальні органи, що утворюються, реорганізовуються і ліквідовуються в порядку, встановленому законодавством.
Відповідно до положень п.4 Постанови Кабінету Міністрів України №179 від 12.03.2005 року «Про упорядкування структури апарату центральних органів виконавчої влади, їх територіальних підрозділів та місцевих державних адміністрацій» у складі територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі можуть утворюватися (якщо інше не передбачено актами, що мають вищу юридичну силу) управління.
Таким чином, в розумінні чинних нормативно-правових актів України в складі центрального органу виконавчої влади можуть утворюватись територіальні органи (територіальні підрозділи) та структурні підрозділи.
Крім того, покликання представника позивача на невідповідність оскаржуваного виконавчого документа вимогам Закону України «Про виконавче провадження», оскільки у такому не вказано дати прийняття, номера судового рішення та ідентифікаційного коду божника, не знайшли свого підтвердження. Вимоги до постанови про відкриття виконавчого провадження визначені ст.25 Закону України «Про виконавче провадження», до яких не включено зазначені відомості. Також у постанові чітко визначено боржника та стягувача, яким є ОСОБА_3.
Оцінюючи докази у їх сукупності, оскільки позивач -боржник по спірному виконавчому провадженні, є територіальним органом (територіальним підрозділом) центрального органу виконавчої влади, а тому таке виконавче провадження підвідомче відділу примусового виконання рішень ВДВС ГУЮ у Львівській області; оскаржувана постанова про відкриття виконавчого провадження відповідає вимогам Закону України «Про виконавче провадження», суд приходить до висновку, що в задоволенні позову слід відмовити за безпідставністю.
Керуючись ст.ст. 17, 72, 158, 159, 161, 162, 167 КАС України, ст.21 Закону України «Про виконавче провадження», ст.21 Закону України «Про центральні органи виконавчої влади», Указом Президента України від 15.12.1999 № 1572/99 «Про систему центральних органів виконавчої влади», Постановою Кабінету Міністрів України №179 від 12.03.2005 року «Про упорядкування структури апарату центральних органів виконавчої влади, їх територіальних підрозділів та місцевих державних адміністрацій», Постановою Правління Пенсійного Фонду України №11-2 від 27.06.2012 року, суд
п о с т а н о в и в :
у задоволенні адміністративного позову Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області відмовити.
Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів після її проголошення, або в порядку ч.2 ст.186 КАС України.
Суддя О.М.Ванівський